Sosyal medya paylaşımları

listende kimler olduguyla alakali..yani her gittigin cafede restoranda foto cekinip koymak sacma bencede..ama ayda yilda bir koyarsan ne olacak ki? her yedigini koymazsin ya da her aldigini, her yaptigini..arada olabilir...ama birsey paylastigin zaman sana ozel olmasi kalkiyor bu yuzden herkesin bilmesinde sakinca olmayan seyleri paylasirsin. cocuklarini neden paylasacaksinki? akrabalar tanidiklar varsa ok..ama hic tanimadigim sacma sapan insanlar..kiz mi erkek mi belli degil..kocanla kocisim kocisim diye ne diye paylasim yapacaksinki..biliyorum kadin kocasina saydiriyor ama yaziyor instaya mesela "diger yarim :-) "ya da buna benzer seyler..benlik degil sevmiyorum. komik geliyor bazen.

Simdi baktim da en son 16 nisanda aile pozu paylasmisim ama 2.si henuz bebek oldugu icin karede o yok.Onun disinda fazla paylasim yapmam,genelde beni etiketlerler. Bir arkadasim var dedigin gibi sirf sosyal medyaya koymak için yasiyor sanki ve ani kaciriyor.Arkadas listemde de çok var. Hayret ediyorum bu tarz insanlara

Foto paylaşmayı hiç sevmem. Bakmayı da. Sevdiğim hikayeler olursa paylaşıyorum. Bence foto paylaşmak büyük görgüsüzlük. Millete hava atma , ego şişirme olayı. Hem kafada bissürü saçma sapan düşünceler tutuyorsunuz. Çok resim paylaşılan bir ortamsa kapatın gitsin. Kafanız rahat etsin. Sosyal medya zararları çok büyük, iyi düşünürseniz.

Foto paylaşmayı hiç sevmem. Bakmayı da. Sevdiğim hikayeler olursa paylaşıyorum. Bence foto paylaşmak büyük görgüsüzlük. Millete hava atma , ego şişirme olayı. Hem kafada bissürü saçma sapan düşünceler tutuyorsunuz. Çok resim paylaşılan bir ortamsa kapatın gitsin. Kafanız rahat etsin. Sosyal medya zararları çok büyük, iyi düşünürseniz.
aynen ego dedinde..iltifat edenlere birsey yok elestirince engeli basiyo millet...iste o zaman kuduruyorum birsey soyleyemeyince :KK70:

Selam kizlar Benim aklıma takılan bir mesele var SOSYAL MEDYA. Olsa dert olmasa dert...Malum artık herkes fotoğraf paylaşmak için gezip tozuyor, yiyip içiyor gibi. Sürekli bir fotoğraf akışı ve paylaşım var. Ben fotoğraf paylastigimda inanılmaz huzursuz oluyorum sanki herkes fotoğrafa bakıp kusur bulacakmis, laf edecekmiş gibi(ki foto açıp dedikodu yapan bir ton insan var) ya da görgüsüz gibi mı oluyoruz acaba diyorum. Bı taraftan da beni tanımayan insanlar neden benim özel hayatıma dair bilgi sahibi olsun ki diye düşünüyorum...bir de nazar korkusu var. Fotoğraf paylasinca böyle hissediyorum ama ne yazık ki çoğu kişide olan "foto paylaşma zorunluluğu" hastalığı da azıcık oluşmuş gibi. Sizler ne sıklıkla foto paylasiyorsunuz? Fotolar ne ile ilgili oluyor( aile,ev, dekorasyon,mutfak,çocuk,iş hayatı vs...)? Sosyal medyada fotolar herkese açık mı paylasiyorsunuz? Yoksa benim gibi icten içe temkinli mısınız?
Ben asla fotoğraf yada kişisel hiç bir şey paylaşmam. Mahremiyetime giriliyor gibi hissediyorum. Herşeyini paylaşanlarada sinir oluyorum. Mesela evli çift evlilik yıldönümleri için birbirlerini sosyal medyadan tebrik ediyor. Bir başkası kızının aldığı teşekkür!! belgesi için (takdir olsa neyse ) sosyal medyadan teşekkürler kızım! Gibi saçma salak paylaşımlar yaşanıyor. İnsanların özel şeylerini ulu orta paylaşmaları bence hoş değil. Çiğ bir davranış. Ben sosyal medyayı, bilgi akışı için kullanıyorum sadece.

Kesinlikle size katılıyorum.

Sosyal medya kullanmiyorum acikcasi yaptigi her seyi sirf millete gostereyim diye fotograflamaya calisan insanlarin "anı" kacirdiklarini dusunuyorum
Gezmeye gidiyor ama dur surda denizin kiyisinda cekileyim, lokantada yemeklerin onunde artistik bir poz vereyim derken yasadiklari kisacik anlari heba ediyorlar bence.
Çok katılıyorum. Ufo görecek olsam bile fotoğraf çekmeye çalışmam. Gözlem yapıp anı yaşamayı tercih ederim. Geçen yıllarda yılbaşı için Gürcistan"a gitmiştim. Muhteşem bir havai fişek gösterisi oldu. Hayatımda öyle bir şey görmedim. Önümde yaşanan olayı niçin bir kameranın ardından izleyeyim ki. Sonra gıdım gıdım izleyeceğim ,hatıra kalacak diye o devasa gösteriyi niçin mundar edeyim. Bütün şehir havai fişeklerle muhteşem bir görüntüye kavuşmuştu. Adım başı sokak dansları, sokak konserleri. Karların içinde bale yapan genç kızlar, sanki rüya gibiydi. . Bir tane fotoğraf çekme ihtiyacı hissetmeden anı yaşadım. Muhteşemdi.

Yani tamam konuşmasına konuşalım bu konuyu ama neticede özgür bir platform. Beğenmediğimizi engelleme imkanına sahibiz. Çok derin düşünmeyi gerekli bulmuyorum çünkü herkesin düşüncesi farklı ve kimse memnun olmuyor. Birileri diyor ki çok resim paylaşana gıcık oluyorum, bir başkası da demiş akrabam var ama hiçbir şey paylaşmıyor, gıcık oldum engelleyeceğim. Yani akla bakar mısınız? Kime ne ki? Ben de kullanıyorum sosyal medya ama hiç üzerine kafa yormadım. Ara sıra paylaşım yaparım ama bazı psikopatlar da benim hayatımın boşboş olduğunu düşünebilir bu yüzden. Hiç öyle aman özelimi bilmesinler niyeti değil seyrek paylaşım yapmanın nedeni, aklıma gelmiyor genelde. Çok fotoğraf çekerim ama az paylaşırım ben. Zaten özel hayata giren şeyi de paylaşmam. Geçen gün mesela bir dizi izledim, afişini paylaştım bir sürü şey yazdım açıklama kısmına. Bayağı gırgıra aldım yani, okuduğum kitabı paylaştım hakkında birşeyler yazdım. Komik şeyler çıkarıyorum bazen, okuyup da gülen oluyorsa mutlu olurum, olmazsa da bana ne. Sosyal medyayı canınız nasıl isterse öyle kullanın, şu da bir gerçek ki kimse kimsenin hayatına deliler gibi meraklı değil. aman X foto paylaşsın da dedikodusunu yapalım diye beklemiyor kimse. Dedikoducu insan zaten sizin her türlü yapar dedikodunuzu, paylaşıma gerek yok. Yalnız şu konuda hemfikirim çoğu kişiyle, aşırıya kaçan "mutluluk" temalı fotoğraf paylaşan insanların mutlu olduğunu düşünmüyorum. Mutlu insan mutluluğunu paylaşmak isteyebilir ama asla göze sokmak istemez. Paylaşmak başka göze sokmak başka. Amaan işte manyak dolu, üzerine sohbet edilir ama derin düşünmeye gerek yok. :)

Ooo tebrik ediyorum sizi nasıl başarısız bunu yaaa benim birkaç aydır Facebook um kapalıydı ama kapatınca da olmadı çünkü orda da gruplar var işle ilgili paylaşımlar fln...mecbur geri actim
Basta elbette bir boşluk oluyor ama o kadar vaktimi alıyormuş ki. Üstelik ne kadar boş beleş insanı hayatıma dahil etmişim. Onların hayatlarına ortak olmusum...
Tıpkı toksinler gibi, kilolar gibi, dolaptan tasan kıyafetler gibi ağırlık yapıyor bu durum insana.
Az insan, öz insan, kaliteli çevre.
Giden vakit omurden. Asla geri gelmeyecek bir şeyi başkaları için harcamanın sacmaligini fark ettim diyelim.

Son düzenleme:
Ben kullanıyorum ama fotoğraf atmayı pek sevmiyorum kime begendiriyorum ki.Kirk yilda bi yani, instaya bile en son 2016da foto koymusum.Ki asla yabancı insanlari onaylamiyorum insanların fotoğraflariyla hesap açıp kötü işlerde kullaniyorlar resmen.Gittiğim heryeride etiketleyip paylaşmak zorunda değilim insanlar hiç gezmiyoruz saniyor :KK6:
WhatsApp durumunu seviyorum ama sadece rehberindekiler görebiliyor zaten istedigini engelleyebiliyosun durumdan 24saat icinde siliniyor :KK9:

sana vereyim o halde,
neresi tatlı ki?
meraklı ve tacizci
ta istanbuldan bursaya
apt yonetıcımızı bulup o adamın sayfasını begenmıs
meraktan ölecek

ben arac aldım opel marka
o aksam bı baktım opel i begenmıs

kardesım bmw aldı birkac ay snr,
bi baktık bmw yi begenmıs benım gorumcem
kendısı 45 yasında 3 cocuk annesi

bence cok komık

sevımlı değil.

biz bodrum a gidelim , o gun bodrum un sayfasını begenır.
kars a gıdelım , kars ı begenır

boş insan
Sakin ol ya bu ne celal.Insanlar da bir acaip:işsiz:

Yani tamam konuşmasına konuşalım bu konuyu ama neticede özgür bir platform. Beğenmediğimizi engelleme imkanına sahibiz. Çok derin düşünmeyi gerekli bulmuyorum çünkü herkesin düşüncesi farklı ve kimse memnun olmuyor. Birileri diyor ki çok resim paylaşana gıcık oluyorum, bir başkası da demiş akrabam var ama hiçbir şey paylaşmıyor, gıcık oldum engelleyeceğim. Yani akla bakar mısınız? Kime ne ki? Ben de kullanıyorum sosyal medya ama hiç üzerine kafa yormadım. Ara sıra paylaşım yaparım ama bazı psikopatlar da benim hayatımın boşboş olduğunu düşünebilir bu yüzden. Hiç öyle aman özelimi bilmesinler niyeti değil seyrek paylaşım yapmanın nedeni, aklıma gelmiyor genelde. Çok fotoğraf çekerim ama az paylaşırım ben. Zaten özel hayata giren şeyi de paylaşmam. Geçen gün mesela bir dizi izledim, afişini paylaştım bir sürü şey yazdım açıklama kısmına. Bayağı gırgıra aldım yani, okuduğum kitabı paylaştım hakkında birşeyler yazdım. Komik şeyler çıkarıyorum bazen, okuyup da gülen oluyorsa mutlu olurum, olmazsa da bana ne. Sosyal medyayı canınız nasıl isterse öyle kullanın, şu da bir gerçek ki kimse kimsenin hayatına deliler gibi meraklı değil. aman X foto paylaşsın da dedikodusunu yapalım diye beklemiyor kimse. Dedikoducu insan zaten sizin her türlü yapar dedikodunuzu, paylaşıma gerek yok. Yalnız şu konuda hemfikirim çoğu kişiyle, aşırıya kaçan "mutluluk" temalı fotoğraf paylaşan insanların mutlu olduğunu düşünmüyorum. Mutlu insan mutluluğunu paylaşmak isteyebilir ama asla göze sokmak istemez. Paylaşmak başka göze sokmak başka. Amaan işte manyak dolu, üzerine sohbet edilir ama derin düşünmeye gerek yok. :)
Laf bana geldi sanırım ben bir paylaşım yapmadığı için engelleyeceğim diye orada ibare kullanmadım şakayla da karışık yazmışım dikkatinizi çekerim kime ne tabi ki isteyen paylaşır isteyen de anca izler beni ilgilendirmez sadece snapchat gibi sürekli anlık videolar resimler koyulan bir platformda olup da hiç bir şey paylaşmadan sadece bakılıp onun üzerine mesaj atılıyorsa bu meraktır sırf dedikodu malzemesi ya da laf aranıyordur açıkcası akrabamı da iyi tanıdığım için engelleyeceğimi söyledim bu tarz konu komşu çok yoksa ister senelik paylaş istersen ömrübillah bakma banane :KK70:Ben bile ayda 2 ayda falan bir yere gittiysem ilginç güzel orayla ilgili paylaşım yaparım o kadar gören de sabah akşam selfie atıyorum sanacak :KK70:

Ben mesela birkaç kişinin sabah, akşam, iftar, sahurda ne yediğini biliyorum. Resmen her öğünde ne var biliyorum, çünkü paylaşıyor. Açıkçası özel hayatı zedelediğini düşünüyorum.

Atıyorum eşinin en sevdiği tatlıyı yapıp "eşime sürpriiiiiz" diye paylaşmış mesela, eee eşin de ekli sende görmüyor mu? Neresi sürpriz onun? Yani tribünlere oynayanlardan olmamaya gayret gösteriyorum ama ara ara paylaşım da yapıyorum.

Bunlar da sizin görüşünüz doğal olarak tabi ama belki de sohbet etmek istemisimdir, fikirlerinizi merak etmisimdir, sosyal medyayı herkesin kullanım şekli farklı sonuçta öyle değil mi? Gerçekten ilginç yani ne kadar on yargilisiniz, konuyu bu bölüme açtım diye bunun derdiyle yanıp tutuşmuyorumdur herhalde?

O zaman sohbet bölümüne acsaydınız.Bos yere zamanını aldınız insanların. neyse size iyi sohbetler.

Facede en son 2015te profil fotomu degstrmisim paylasim yapmam zaten. Face kullanma nedenim de mesleksel ilan vs takip etmek. Bu nedenle ergence paylasim yaptigini dusundugum ama silmek de olmaz bunu simdi dedigim cogu kisiyi takipten ciktim. Silmedim ama ne yaptiklarini gormuyorum en guzeli. Instagramda da 3 ya da 4 foto anca var en son bir yil once foto paylastim amacim yine unluleri ya da takio ettigim dizileri yarismalari vs takip. Surekli gezme tozma fotosu atanlari yedigini ictigini paylasip duranlari kociskolarina methiye duzenleri bir bir siliyorum. Tadinda birakin arkadas yaa

Laf bana geldi sanırım ben bir paylaşım yapmadığı için engelleyeceğim diye orada ibare kullanmadım şakayla da karışık yazmışım dikkatinizi çekerim kime ne tabi ki isteyen paylaşır isteyen de anca izler beni ilgilendirmez sadece snapchat gibi sürekli anlık videolar resimler koyulan bir platformda olup da hiç bir şey paylaşmadan sadece bakılıp onun üzerine mesaj atılıyorsa bu meraktır sırf dedikodu malzemesi ya da laf aranıyordur açıkcası akrabamı da iyi tanıdığım için engelleyeceğimi söyledim bu tarz konu komşu çok yoksa ister senelik paylaş istersen ömrübillah bakma banane :KK70:Ben bile ayda 2 ayda falan bir yere gittiysem ilginç güzel orayla ilgili paylaşım yaparım o kadar gören de sabah akşam selfie atıyorum sanacak :KK70:

Dedikodu yapacak olan insan her şekilde yapar, malzeme bulur zira bu bir huydur benim gözümde. Hepimiz mutlaka dedikodu az da olsa yapıyoruzdur istemeyerek de olsa ama yapmadan duramayan insanlarınki huy diye düşünüyorum ve uzak duruyorum. Yani o kişi zaten yapacaksa sosyal medyadan malzeme bulamasa başka bir yerden birşeyler bulur, gerekirse uydurur ve yapar bence.

Dedikodu yapacak olan insan her şekilde yapar, malzeme bulur zira bu bir huydur benim gözümde. Hepimiz mutlaka dedikodu az da olsa yapıyoruzdur istemeyerek de olsa ama yapmadan duramayan insanlarınki huy diye düşünüyorum ve uzak duruyorum. Yani o kişi zaten yapacaksa sosyal medyadan malzeme bulamasa başka bir yerden birşeyler bulur, gerekirse uydurur ve yapar bence.
Orada hem fikirim canım zaten normal yolla da yaptığını uydurduğunu da biliyorum hepimizde huy tabi hangimiz yapmıyoruz ki dedikodu sadece bildiğimiz insanlar sinirimizi bozuyor sosyal medya da daha fazlasıyla belki de :KK48:

Fotograf cekilmeyi, anı birakmayi insanlar sevebilir ama bu fotograflari birbir sosyal medyaya yuklenmenin amaci "insanlar gorsun" dur. HER yaptigini yedigini, ictigini duyurma cabasidir. Bu yuzden var zaten oralar. Kalkip ayy hic umrumda degil ben kimse icin yapmiyorum, hosuma gidiyor fotograf filan Demesin kimse simdi, kuyruklu yalan :)))
Sosyal medya hesabim yok. Bende fotograf cekiyorum. Hatta az fotograf cekiyorum keske aklima gelseydide daha cok cekseydim diye arada sinir oluyorum. Gercekten anı kalmasi cok guzel oluyor ama ben bulari hicbiyere yuklemedim. :) Ani kalmasi icin yuklemek gerekmiyor illa.

X