Sosyal medya paylaşımları

özlü sözler vs. paylaşırım
ama sürekli kendi fotoğrafımı paylaşmam nadiren paylaşırım
nadiren yediklerimi paylaşırım
aile ya da toplu fotoğraf paylışımı da etiketlerin hepsini onaylarım
kendimde koyarım
paylaşımım haftada bir olur
yani haftada bir ya da iki şey paylaşırım

Kendi fotomu nadiren paylaşırım dediniz de aklıma şu geldi: Doğa Rutkay bir programda sürekli selfie paylasanlari sayfasından sildiğini açıklamıştı. Tamam güzelsen güzelsin anladık da bana ne diyip bir de kahkaha patlatmıştı :KK70:

Sadece arkadaslarım aılem ve yakın akrabalarım eklı
Aılece gorusurken cekıldıgımız resım
Parkta kızımla yururken veya oynarken vıdeo falan paylasıyorum
Kendı fotomu cekıp paylasmam mesela esımle cekılırsem paylasırım nadıren
Genelde ya cocugumla ya da akraba arkadaslarımla olur resmım
2_3 haftada bır olur buda

olay yediğini paylaşma herkes yiyemiyor,
gezdiğini paylaşma herkes gezemiyor kısmına gelirse hiç evden çıkmamamız lazım.
ben sabah işe bmw x5 le geldim mesela (benim değil) yanımda otobüsler tıklım tıklım, görüyorlar tabi, çıkmayalım mı evden yazık onlar binemiyor diye,
ya da güzel giyinmeyelim, pahalı saatler gözlükler takmayalım, yazık herkes alamıyor görüyorlar canları çeker.
hele restoranlarda asla yemek yemeyelim yoldan geçen aç sefil herkes görmekle kalmıyor kokusunu da alıyor.
bakış açınız ve örnekleriniz ilginç tabii.
evden çıkmak değil, fotoğrafını çekip sosyal medya çevrenize göstermeseniz olur sadece (adı üstünde "gösteriş" kelimesinin kaynağı "göstermek":))
mekanları tanıtan, yemek tarifleri veren onlarca güzel web sitesi ve dergi var. bakmak/araştırmak isteyen ona bakar.
giyim konusunda ise üstünde 50 punto "ARMANI" yazan kazaklar giymiyorsanız, moda dünyasını çok detaylı bilmeyenler dışında sizin ne marka giydiğinizi eğer siz "göstermezseniz" çok kişi anlamaz (örn. birkin çantayı gören, ya da laboutin ayakkabıyı tanıyan çok kişi çıkmaz).

Sosyal medya kullanmiyorum.
Bazen elbise modelleri felan bakmak icin aciyorum insta'yi sonra geri kapatiyorum.
Yoruluyorum cunku.

Ayrica hazir ramazan ayindayken bi kamu spotu yapmak istiyorum: LUTFEN IFTAR SOFRANIZI PAYLASMAYIN RICA EDIYORUM. RAMAZAN AYI NEYDI?YOKSULLARI DUSUNMEKTI. O TUTTUGUNUZ ORUCLARI NEDEN TUTTUGUNU HIC AMA HIC ANLAMAMISTIR O RESIMLERI PAYLASANLAR.. BU 24 SAATLIK DURAN SONRA SILINEN INSTADA, SNAPTE,WHATSAPPTAKI RESIMLER ICINDE GEREKLI. YOKSULU BIRAK, BENIM BILE CANIM CEKIYOR. SEN IFTARDA PAYLASIYORSUN BENDE ORUCLUYKEN GORUYORUM. YAZIK GUNAH.
YAPMAYIN!
katılıyorum. bence bir tek ramazan ayına has değil, bütün hayatımıza bu felsefe yansımalı.

ayda bir fotoğraf belki paylaşırım belki paylaşmam ama hiç düşünmüyorum yani kim ne der diye güzel mi çıkmışım kötü mü diye bile bakmadan efekt mefekttende anlamam ne gelirse içimden koyuyorum :) kimseninkiylede ilgilenmiyorum açıkcası görsel olarak güzel görünüyorsa beğeniyorum. her şeyi her anı yediğini içtiğini giydiğini paylaşan insanlar gibi olamam ama o da onların tercihi saygı duyarım yadırgamam..

ayda bir fotoğraf belki paylaşırım belki paylaşmam ama hiç düşünmüyorum yani kim ne der diye güzel mi çıkmışım kötü mü diye bile bakmadan efekt mefekttende anlamam ne gelirse içimden koyuyorum :) kimseninkiylede ilgilenmiyorum açıkcası görsel olarak güzel görünüyorsa beğeniyorum. her şeyi her anı yediğini içtiğini giydiğini paylaşan insanlar gibi olamam ama o da onların tercihi saygı duyarım yadırgamam..

Muhakkak tabi saygı duymak lazım kimseyi yargılayamayiz ama ben de tercih etmiyorum çok sık foto paylasmayi

Valla ne hayatlar var onlara nazar değmiyorsa size hiç değmez korkmayın bence ..

Valla ne hayatlar var onlara nazar değmiyorsa size hiç değmez korkmayın bence ..

Benim hayatım hakkinda bilginiz var sanırım:) şaka bir yana da her şey eşya tatil giysi mal mülk değil ki... Pek farkında değiliz ama mutluluk da bı hayli nazar çekiyor benden demesi :KK66:

Benim hayatım hakkinda bilginiz var sanırım:) şaka bir yana da her şey eşya tatil giysi mal mülk değil ki... Pek farkında değiliz ama mutluluk da bı hayli nazar çekiyor benden demesi :KK66:
O zaman paylaşma ..
Ben şöyle düşünürüm sürekli ayy kıskanıyorlar çok mutluyum nazar değiyor diyenler en kıskanç olanlardır genelde ..
Böyle bir korkun varsa kapatırsın hesabı bakarsın keyfine zor mu

bakış açınız ve örnekleriniz ilginç tabii.
evden çıkmak değil, fotoğrafını çekip sosyal medya çevrenize göstermeseniz olur sadece (adı üstünde "gösteriş" kelimesinin kaynağı "göstermek":))
mekanları tanıtan, yemek tarifleri veren onlarca güzel web sitesi ve dergi var. bakmak/araştırmak isteyen ona bakar.
giyim konusunda ise üstünde 50 punto "ARMANI" yazan kazaklar giymiyorsanız, moda dünyasını çok detaylı bilmeyenler dışında sizin ne marka giydiğinizi eğer siz "göstermezseniz" çok kişi anlamaz (örn. birkin çantayı gören, ya da laboutin ayakkabıyı tanıyan çok kişi çıkmaz).

ilk yorumumda belirtmiştim, benim bu tarz paylaşımlarım zaten yok, zaten gösteriş yapacak bir yaşam tarzım da yok :)
ama sosyal medyadaki bu tarz paylaşımların eleştirilmesini anlamıyorum.
yani siz isterseniz sürekli tatil yapan ya da yemeklerini paylaşan birini sosyal medyadan engelleyebiliyorsunuz, yani görmeme şansınız var, o zaman rahatsız olmak neden?
hem de ama canım çekiyor, ama yiyemeyen var argumanıyla hiiiiç olmuyor...
birazdan yemeğe çıkacağım mesela, sokaktan geçen oruçlular, ya da dilenciler, yoksullar vs hepsinin göreceği bir camekan arkasından yemek yiyeceğim. şimdi ama görürler, canları çeker, yiyemeyen var diye yemeyeyim mi? yediğimi sosyal medyada paylaşsam, görmek istemeyen herkes engeller, ama restoranın önünde mendil satan çocuk engelleyemeyecek, bilmem anlatabildim mi?
o yüzden ajitasyona gerek yok, dersiniz ki görgüsüzlük, gösterişçilik vs vs o tartışılır, ama yemeyen var, giymeyen var, gezmeyen var diyince o olmuyor işte, neresinden tutsak elimizde kalıyor.

ilk yorumumda belirtmiştim, benim bu tarz paylaşımlarım zaten yok, zaten gösteriş yapacak bir yaşam tarzım da yok :)
ama sosyal medyadaki bu tarz paylaşımların eleştirilmesini anlamıyorum.
yani siz isterseniz sürekli tatil yapan ya da yemeklerini paylaşan birini sosyal medyadan engelleyebiliyorsunuz, yani görmeme şansınız var, o zaman rahatsız olmak neden?
hem de ama canım çekiyor, ama yiyemeyen var argumanıyla hiiiiç olmuyor...
birazdan yemeğe çıkacağım mesela, sokaktan geçen oruçlular, ya da dilenciler, yoksullar vs hepsinin göreceği bir camekan arkasından yemek yiyeceğim. şimdi ama görürler, canları çeker, yiyemeyen var diye yemeyeyim mi? yediğimi sosyal medyada paylaşsam, görmek istemeyen herkes engeller, ama restoranın önünde mendil satan çocuk engelleyemeyecek, bilmem anlatabildim mi?
o yüzden ajitasyona gerek yok, dersiniz ki görgüsüzlük, gösterişçilik vs vs o tartışılır, ama yemeyen var, giymeyen var, gezmeyen var diyince o olmuyor işte, neresinden tutsak elimizde kalıyor.
bence elimizde kalmıyor ve yiyemeyen var argümanı benim için "oluyor" :) sevgiler.

Selam kizlar Benim aklıma takılan bir mesele var SOSYAL MEDYA. Olsa dert olmasa dert...Malum artık herkes fotoğraf paylaşmak için gezip tozuyor, yiyip içiyor gibi. Sürekli bir fotoğraf akışı ve paylaşım var. Ben fotoğraf paylastigimda inanılmaz huzursuz oluyorum sanki herkes fotoğrafa bakıp kusur bulacakmis, laf edecekmiş gibi(ki foto açıp dedikodu yapan bir ton insan var) ya da görgüsüz gibi mı oluyoruz acaba diyorum. Bı taraftan da beni tanımayan insanlar neden benim özel hayatıma dair bilgi sahibi olsun ki diye düşünüyorum...bir de nazar korkusu var. Fotoğraf paylasinca böyle hissediyorum ama ne yazık ki çoğu kişide olan "foto paylaşma zorunluluğu" hastalığı da azıcık oluşmuş gibi. Sizler ne sıklıkla foto paylasiyorsunuz? Fotolar ne ile ilgili oluyor( aile,ev, dekorasyon,mutfak,çocuk,iş hayatı vs...)? Sosyal medyada fotolar herkese açık mı paylasiyorsunuz? Yoksa benim gibi icten içe temkinli mısınız?
Ne alaka bilmiyorum ama ben fotoğraf paylaştığım da utanıyorum

O zaman paylaşma ..
Ben şöyle düşünürüm sürekli ayy kıskanıyorlar çok mutluyum nazar değiyor diyenler en kıskanç olanlardır genelde ..
Böyle bir korkun varsa kapatırsın hesabı bakarsın keyfine zor mu

Ben öyle bı iddiada bulunmadım bu 1.
Mesajımı güzelce tekrar oku oyle cevapla bu 2. Burdaki iki cümleden insanların hakkinda ahkam kesme cesaretini size kim veriyor bu da 3.

Ben öyle bı iddiada bulunmadım bu 1.
Mesajımı güzelce tekrar oku oyle cevapla bu 2. Burdaki iki cümleden insanların hakkinda ahkam kesme cesaretini size kim veriyor bu da 3.
Ya komikmisiniz kapatın hesabı .bu dert mi ya ?
Buraya konu açarsan yorum yaparım bu kadar net .ahkam kesmem için konu açıyorsunuz ben ne yapayım.

Bizim bir akraba var mesela onu hiç anlamıyorum doğru düzgün paylaşım yapmıyor milleti gözetlemek olsun diye açmış herhalde herkesi beğenip yorum yapıyor snapchati bile var ama bir şey paylaştığı yok bende bu insanlara gıcık oluyorum sosyal medyayı dedikodu malzemesi olarak kullanıyorlar :KK62:engelleyeceğim onu :63::sus::rolleyes:

Gezdiğim yerler dışında pek paylaşım yapmam bir de özel doğum günleri varsa odur ama herkese saygım var isteyen istediğini paylaşır çok rahatsız olan göz ardı eder sosyal medya bu sonuçta çok kafa takmaya değmez ki:deli:

Bence istiyorsaniz paylasin huzursuz da olmayin nazar da degmez.Emin olun atilan fotograflarinizi hic kimse dort gozle beklemiyor,herkes kendisi paylasmak icin kullaniyor sosyal medyayi.

Lutfen cikin herkes beni stalk yapiyor,kiskaniyorlar beni kafasindan.Son gunlerde goruyorum ay cekemeyenler catlasin tarzi paylasimlar.Milletin isi gucu yok sizi mi cekemicek

İnsansiz fotograflar koyuyorum bazen .Dag tepe deniz manzara .Hicbir aile fotosu paylasmam .Ćünku ordan oraya ordan oraya yayılıyor .Aaa ne giymis aaa neresi bende göriym diye herkes birbirine atîyor.

Selam kizlar Benim aklıma takılan bir mesele var SOSYAL MEDYA. Olsa dert olmasa dert...Malum artık herkes fotoğraf paylaşmak için gezip tozuyor, yiyip içiyor gibi. Sürekli bir fotoğraf akışı ve paylaşım var. Ben fotoğraf paylastigimda inanılmaz huzursuz oluyorum sanki herkes fotoğrafa bakıp kusur bulacakmis, laf edecekmiş gibi(ki foto açıp dedikodu yapan bir ton insan var) ya da görgüsüz gibi mı oluyoruz acaba diyorum. Bı taraftan da beni tanımayan insanlar neden benim özel hayatıma dair bilgi sahibi olsun ki diye düşünüyorum...bir de nazar korkusu var. Fotoğraf paylasinca böyle hissediyorum ama ne yazık ki çoğu kişide olan "foto paylaşma zorunluluğu" hastalığı da azıcık oluşmuş gibi. Sizler ne sıklıkla foto paylasiyorsunuz? Fotolar ne ile ilgili oluyor( aile,ev, dekorasyon,mutfak,çocuk,iş hayatı vs...)? Sosyal medyada fotolar herkese açık mı paylasiyorsunuz? Yoksa benim gibi icten içe temkinli mısınız?
Ben foto paylasımından değil foto begenılmesınden rahatsızım:KK70:
Tacizci sapık bir görümcem
ve gorumcemın cocukları ve kaynanam var
eşimin yenı girdiği işin face sayfasını bıle begenmısler
eşimin iş arkadaslarını, müdürlerinin sunumlarını, organızasyonlarını hepsını begenıyorlar
bizim yasadıgımız siteyi, gittiğimiz otelleri anında begenırler. ben yenı bırıyle arkadas olayım mesela , görümcem anında fark eder , o arkadas oldugum kişinin acık guzel paylasımları varsa( foto , yazı , söz) onları kendı profılınde paylasır . şok olurum . bıktım artık . sırf bu yuzden facemı kapamak ıstıyorum ama orda cok anılarım var kıyamıyorum

X