Sorunlarımızı sevinçlerimizi çocuk sağlığı & eğitimi başlığı altında paylaşalım

ya nasıl yani anlamadım benim oglumun her bezi kakalı bide sulu ama bu dogdu dogalı böyle emdigi için normal degilmi acaba bendemi dr getirsem

canım senın bebegın daha cok kucuk artı cok mu sulu kakası cok suluysa dr sor ı ıstersen ama yeno dogan bebellerın o sekılde yapması cok normel bagırsakları temızlenıyo

kızlar bebeğim emzik kullanıyo bu aralar emziği vermediğim zaman cok cok ellerini parmaklarını emmeye çalışıyo sizinkilerde ellerini emmeye çalışıyor mu

ewet canım benım oglumda ole meme varmedıgımde şapur şupur ses gelıyo bı bakıyorum eller agzında ammeye calısıyo cok komık oluyo ama hıs bısey degıl sımdı cazıp duruyorda bıde alırlarsa emmeye bırakamazlarda :KK70:

işte bende ondan korkuyorum parmak emmesinden dün emziklerle ilgili bir yazı okudum emziği bırakması parmak emmeyi bırakmasından daha kolaymış şimdi ellerini emmesi çok tatlı ve komik geliyo ama ilersi

benimki dilini emiyor şap şap bazen de alt dudağının köşesini elini de emiyor doktora sordum normal dir 8 aya kadar izin veriyoruz ağız döneminde olduğu için dedi emzik vereyim alışır dedim farketmez emziği atar gene elini emer bi de emzikle uğraşırsın dedi engelleme elini emdiğinde dedi ben de gene de emzik verdim almadı

benimkide ellerini emiyor ama gördüğümde müdahale ediyorum emzik vermeye çalışıyorum bazen alıyor bazen almıyor

kızlar benim bebeğimin kafası çok sıcak oluyor vücudunun en sıcak yeri başı sizinkilerinde öylemi

kızlar bebeğim öksürüyor bakıyorum ateşi yok kusmasıda normal ama arada öksürüyor anneler gününde annemlere gitmiştik dönüste hava soğuktu kanguruya koymustum onu battaniyesiylede sardım gerçi onu acaba oldu

2 gün önce oğluma bebek arabası aldık, araba ile gezip döndüğümüzde çok sinirli oluyor :uhm: vede aç 1 sn beklemeye bile tahammülü olmuyor uuff tükendim son 2 gecedir uyumuyor memeden kopmak istemiyor kucakda uyuyor sadece beşiğine koyduğumuzda ev ağlaması ile inliyor :çok üzgünüm: sizce bunlara sebep nedir ?

merhaba arkadaslar biz dün ilk asilarimizi olduk yani kizim oldu :))))minik melegim dün bütün gün uyudu:asigim: sanirim asidan doktor asinin etkisiyle huysuz olabilir ve atesi cikabilir demisti ama benimki hep uyudu size bir tavsiye arkadaslar banada tanidigim söyledi asi olmadan ben kizima bir tane agri kesici ates düsürücü fitil vermistim asidan sonra pek huysuzlugu olmadi ateside olmadi sadece gece biraz cikti zaten doktorumuzda bize fitil verdi atesi ciktiginda verebilirsiniz dedi.dün ara sira bir aglama nöbeti geliyordu o kadar bu gün daha iyi

ya benim oğlumda kafasını sağa doğru eğik tutuyo diğer tarafada çevirebiliyo ama genellikle sağa eğik acaba neden oldu ve nasıl düzelebilir?

benimkide uyurken ceviriyo sağa yatık yatıyo öyle rahat ediyo sanırım düzeltiyorum ama
yine yapıyo

merhaba arkadaslar benim sorunum benim kizim rezene cayinin tadini sevmiyor:dilcikar: bu yüzdende icmiyor ilk verince bir kac yudum cekiyor sonra geri tükürüyor ne yapabilirim siz nasil iciriyorsunuz bebislere?:sm_confused:

rezeneyi hafif açken içiriyorum yoksa içmiyo ardan 10 dakika gecincede doyuruyorum benimkide doysun agzında biriktirip tükürüyo bide pek alıngan iç çekiyo dudak büküyo

kızlar ya benim sorunum oğlum çok zor uyuyor uykusu geliyor biliyorum mızıldanmaya başlıyor uyutmaya kalkınca sürekli ağlıyor,yapmadığım şaklamanlık kalmıyor uyuyor ama bende bitiyorum uğraştığım kadar uyusa canım yanmıycak hemen kalkıyor napcamı şaşırdım sizinkilerde böylemi.......

bazen benimkide öyle oluyor uyku saatleri kaçınca uyumaları daha zor oluyor meme veriyorum sakinleşsin diye onuda almıyor

kızlar bebişim yatarken başını sağa sola çevirdiğinde kulakları kıvrılıyo öyle yatıyo ben düzeltiyom tekara çeviriyo bir bakıyom tekrar kıvrılmış korkuyom kepçe kulaklı olcak diye

X