Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sorun saçlarım :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Deneyeceğimmmm
Cildimin kuruluğundan ikrah getirdim belden aşağım kuru bacaklarımı ve ayaklarımı sürekli nemlendiriyorum, kuruluktan sivilceler çıkıyor kısır döngü yıllardır, Rabbim başka dert vermesin ama yıldımmmm. Sebamedle biraz toparlndım ama o da çok pahalı minicik kalıp 20-25 arası şu an dayandıramadım bırakıp dalana döndüm. İnş bundan fayda görürüm her işte bir hayır var derler iyi ki rastladım:))))
Ben de ön yargılıydım, market duş jelinden zaten nefret ederim. hangi sabunu denesem cildim çok kuruyordu, ama bunun hakkikaten zeytinyağlı olduğu böyle yumuşacık yapmasından belli, çok da güzel köpürüyor.

Yoksa Avene'in atopik ciltler için bir duş jeli var, o da iyi, ama hiç köpürmüyor.

ya N nscckts banlandıı yinee..kim ispikledii kızııı? Burada faydalı olmak amaç, sorana söyledi, reklam değil ki :KK43:

saç dipleri boyanıyor dövme gibi düşünün hani kaşları boyatıyorlar ya o tarz bir şey.
ama bu ince telli saç için bir öneri değil benim saç diplerim ciddi anlamda açık

Acaba iyi sac simülasyonu yapan yerler biliyor musunuz? Siz nerde yaptirmayi düsünüyosunuz?

sac koku neyse odur hıcbırsey kok cıkarmaz sadece daha hızlı canlı cıkmasına neden olabılır olmayan bırseyı var edemeyız yanı bu yuzden sac kazıtmakda dahıl hıc bır ıslem sac cıkarmaz sac ekıyorlar yıne tutturamıyorlar kok yoksa hıcbır cozum yok

ama canlandıran guclendıren formuller var

eczaneden bepanten bemıks evıgen ampullerı saf zeytınyagına 2 ser ampullerı 1 yemek kasıgı zeytınyagına katıp dıplere surup 3 saat beklıyoruz
sampuanımız sulfatsız olmak zorunda sulfatsız satılandan alıp organıx onerırım ona 1 kutu dogum kontrol hapını ıyıce ezıp 2 ampul bepanten ekleyıp ıyıce calkalıyoruz

sacımızı yagdan arındırırken once su degdırmıyoruz once yaglı saca sampuan masaj yapılıyor ve ılık suyla durulanıyor

basımızı one egıp yıkıyoruz cunku vucuda degerse tuyler koyulasır kalınlasır :)

haftada 3 kere sac yıkanır hergun dus alsanızda hergun sac yıkanmamalı

bıotın kolojen demır cınko ıcerıklı vıtamınden alıyorsunuz eczaneden her kadın bunu ıcmelı gunluk vıtamın takvıye alıyorsunuz

sıgara ıcılmeyecek asıtlı ıcecekler ıcılmeyecek gunluk bır avuc kuruyemıs tuketılecek taze kavrulmamıs kabak cekırdegı badem cevız gıbı

2-3 lıtre su ıcılecek duzlestırıcı masa falan kullanmayın dogru tarak kullanın jole falan surmeyın sacı nemlendırmek ıcın elınıze surup yedırdıgınız hındıstan cevızı yagının elde kalan fazlasını sac uclarına yedırın baska kremlere gerek yok

annem estetısyen babam sabun ımalatcısı :) bılgıler gecerlıdır
Çok doğru bu söyledikleriniz 👍🏻 Bnde uyguluyorum ve çok faydasını görüyorum
Sıfıra vurmak gürlestiriyor ama yaparmısınız bilmem
ben lisedeyken yaptım sıfıra vurdum pek faydasını görmedim.hatta sıfıra vurduktan sonra ne bakımları yapmıştım sarımsaklar çeşitli yağlar vs.mezoterapi bile yapmıştım biraz yoğunlaştı saçım bi süre sonra yine hoop seyrelmeler başladı.açıkçası altında yatan asıl sebebi bulamazsak pek bir işe yaramıyor.ben 28 yaşımda pko olduğumu öğrendim o da gebe kalamıyorum diye yani düşünün ve hiçbir belirtim de yoktu sadece saçımda varmış birde son zamanlarda yüzümde büyük akneler çıkmaya başladı.. o kadar doktorlara gittim muayeneler oldum kimse bu yaşıma kdr anlamadı polikistik oldugunu bende.ve sadece östrojen içerikli haplar kullanınca saçım baya gürleşiyor.doğum kntrl hapları,estrofem, progestan falan..

:)
Şampuan güzeldi. Ben sütte kaynatıp 2 tane de sarımsak rendelemiştim içine. (sütte kaynatmak kokusunu alıyor bu arada aklınızda bulunsun.)
Ama sanırım yaptığımız maske uygulaması farklı. Ben yarım kavanozu benmari usulü eritip içine 1 yemek kaşığı saç maskesi koyuyorum. Tabi birazda e vitamini çam terabentin falan ekliyip saçıma sürüyorum. Bir saat bekletiyorum ben. Sen nasıl yapıyorsun? Bir de kan değerlerine hormonların baktı. Bende kansızlık olduğu için habire saçlarım döküküyordu. Onu da karadut özüyle hallettim.

Ben o donemde iligi kaynatıp icine zeytin yaği ve badem yagi koyup sacima sürüp kafama esarp takip iki üc saat o sekilde evin icinde takilip dampuanla yikiyodum. Ben cok fazla yağ vs karistirmadim cunku daha oncesinde birden cok yagi karistirip sacima surdugumde saclarim tutam tutam dokulmustu. Azim ettim devam ettim belki zayif olanlari dokuyordur, yerine saglamlarini cikaftir diye ama yok dayanilcak gibi degildi biraktim o karisimi. Onunda icinde yilan yagi vsvs degisik degisik yaglar vardı. Bi tanidigin yap yap cok faydasini gorrceksin demesiyle yapmistim. Simdiki karisim en azindan ilikle ugrasmaktan daha kolay bana göre. Sarimsaklari sarimsak eziciyle ezmeme ragmen kokusu hala ellerimde malesef.

sampuan sac dokulmeme iyi gelmisti fakat saclarimi cok söndürmüştü o donem de sekle sokmakta zorlaniyodum acikcası. Saçı biraz kabartan hacimli gosteren sampuan lazim bana ama sanirim o tarz sampuanlarda silikonlu oluyorlar. Misal otellerde bulunan sampuanlarla sacimi yikadigimda sacimin aldigi formu ve hacimini daha cok begeniyorum ama gel gör ki onlarda saci cok dokuyor.

E vitamini alio sampuanimin icine atsam iyi gelir mi acaba? Tepkimeye fln sebep olur döker mi yoksa saçı? Sanirim en iyisi degerlere batırıp vitaminlerle saci icerden beslemek olacak..

Herkese merhaba, konu başlığından da anlaşılacağı üzere sorun; saçlarım. Saçlarım ince telli ve seyrek. Kendimi bildim bileli seyrek saçlara sahibim. Onlari gürleştirmek adına yapmadıgım kür kalmadı. Yaptigim kürler beklentimi karşılamadığı gibi aksine var olan saçlarımın daha çok dökülmesine sebep oldu.

Bugün raslantı sonucu kk'de eskiden acilmis bir konuya denk geldim. Sarımsak ve zeytin yağından yapilan karışımın saç çıkardığına yönelik bir takim seyler yazılıp çizilmiş. Aranızda bu kürü deneyen bilen arkadaşlar yazarsa cok sevinirim. Sütten ağzım yandigi icin artık cogu şeyi üfleyen cinslerdenim. Saçım çıksın diye uğraşırken geri kalan saclariminda elime gelmelerinden korkuyorum açıkçası.
..
Bu kür saç çıkmasına yardım eder mi?
Başlarda saç dökülmesi yapar mı? (Çoğu saç küŕü saçı başlarda çok döküyor)
Konu hakkında bilgi sahibi olan arkaşlar yazarlarsa çok sevinirim.

Bu arada kan degerlerime daha onceden baktirdim her şey normal. Saçlarımın seyrek oluşunun nedeni her ne kadar genetik faktörler olsa da ailede saçı en az olan benim. O yuzden çabalarımla biraz canlandırmak istiyorum. Saçı benim gibi az olup, bu şekilde dogal yontemlerle durumu düzelten kişiler varsa, ve yazarsa gercekten çok sevinirim. Bu vesileyle benim durumumda olan insanlar da bundan yararlanmış olurlar...
Hormonlarınıza baktırdınız mı hiç ?

Ben o donemde iligi kaynatıp icine zeytin yaği ve badem yagi koyup sacima sürüp kafama esarp takip iki üc saat o sekilde evin icinde takilip dampuanla yikiyodum. Ben cok fazla yağ vs karistirmadim cunku daha oncesinde birden cok yagi karistirip sacima surdugumde saclarim tutam tutam dokulmustu. Azim ettim devam ettim belki zayif olanlari dokuyordur, yerine saglamlarini cikaftir diye ama yok dayanilcak gibi degildi biraktim o karisimi. Onunda icinde yilan yagi vsvs degisik degisik yaglar vardı. Bi tanidigin yap yap cok faydasini gorrceksin demesiyle yapmistim. Simdiki karisim en azindan ilikle ugrasmaktan daha kolay bana göre. Sarimsaklari sarimsak eziciyle ezmeme ragmen kokusu hala ellerimde malesef.

sampuan sac dokulmeme iyi gelmisti fakat saclarimi cok söndürmüştü o donem de sekle sokmakta zorlaniyodum acikcası. Saçı biraz kabartan hacimli gosteren sampuan lazim bana ama sanirim o tarz sampuanlarda silikonlu oluyorlar. Misal otellerde bulunan sampuanlarla sacimi yikadigimda sacimin aldigi formu ve hacimini daha cok begeniyorum ama gel gör ki onlarda saci cok dokuyor.

E vitamini alio sampuanimin icine atsam iyi gelir mi acaba? Tepkimeye fln sebep olur döker mi yoksa saçı? Sanirim en iyisi degerlere batırıp vitaminlerle saci icerden beslemek olacak..
Hayır hayır koyabilirsin.
Hatta eczaneye gidip şampuanı içerisine atılan vitaminlerden istiyorum dersen verirler. Yeni aldığın şampuanına 1er tane kırıp iyice çalkala. Dökmez aksine besler. Birçok maskede kullanılıyor zaten vitaminler.

Ben de ön yargılıydım, market duş jelinden zaten nefret ederim. hangi sabunu denesem cildim çok kuruyordu, ama bunun hakkikaten zeytinyağlı olduğu böyle yumuşacık yapmasından belli, çok da güzel köpürüyor.

Yoksa Avene'in atopik ciltler için bir duş jeli var, o da iyi, ama hiç köpürmüyor.

ya N nscckts banlandıı yinee..kim ispikledii kızııı? Burada faydalı olmak amaç, sorana söyledi, reklam değil ki :KK43:

Yaaa görüyomusun tühhh boş yere ban yedi garibim ya:KK43::KK43::KK43:

Tabi anlatayım.
Kasaptan ilimli bir kemik alıyorsunuz.
Onu önce güzelce bir suda yıkıyorsunuz.
Sonra suyunu kemiği geçecek şekilde koyup 10 dakika kadar kaynatıyorsunuz. Bu kaynattığınız suyu dökmelisiniz kan ve pislikten temizlenmesi için.
Sonra bu sefer temiz bir içme suyu koyuyorsunuz kemiği geçecek kadar. Kemik kaynayana kadar altı açık kaynamaya başlayınca altı kısık şekilde 3 4 saat kaynatıyorsunuz.
Bu sürede ilikler kemikten çıkmış olur, kemiği bir kaba alıp içindeki ilikleri de suyuna atıp blenderdan geçiriyorsunuz. En son dondurmadan önce de içine 3 ampül kadar vitamin, çam terabentin, badem yağından falan azar azar ekliyorsunız. Sonra küçük kavanozlara koyup donduruyorsunuz. Kullanacağınız zaman benmari usulü eritip herhangi bir saç maskesiyle karıştırıp saçlarınıza iyice sürüyorsunuz. Sonra ben sıkıca bağlayıp 1 saat kadar başımda bekletiyorum. Böyle yapılıyor ve çok işe yarıyor.
Çok teşekkür ederim bilgi için 😃

Benim yapmayı planladığım kür şöyle:

1 çay bardağı hakiki saf zeytin yagının icine
4-5 diş ezilmiş sarımsak

Bu ikisini karıştırıp karanlık ve serin bir yerde 2 gün bekletip saçina sürüyorsun ve 2 saat o şekilde bekletiyosun. Bu kürü haftada 1 uyguluyosun. 3 haftada etkisini gördügünü idda eden insanlar var. Bol masaj yaparak uygulanmalı ve tabi bir de temiz saça uygulanmalı ki saç derisi sağı sarımsağı olabildigince yesin.

Sarımsağın acısına denk gelmemeye dikkat edilmeli bence. Cünkü sac derisini yakıp kaşinti yapabilir. Ben buyuk olanlari degil ufak boylu olanlati tercih ettim. Saclarimin simdiki halini cektim. Ise yararsa bittikten sonraki iki halini de paylasip burdan bildiririm herkese.
Teşekkür ederim ben sarımsak surdum de kokusu 1 ay burnuma geldi vallahi kac kez yıkadım gitmiyor gitmiyor. Hele ki terleme ya da yagmurla sacin islandiysa milletin içinde kokuyordu utaniyordum bu kokmaz umarım.

Beslenmenize dikkat edin her şeyden yiyin ben de ilaç kullanıyorum lavanta ve ısırgan kurune başladım kepeklenme sorunum var dökülme ihtimaline karşı da önlem bir iki tane dokulme gördüm çünkü . Zeytin yağını tek başına bile kullansan yeterli ben senelerce zeytinyağı surup haftada bir tabi kafamda yarım saat bir saat bekletir banyo yapardım ise yarardi saçlarım çok güzeldi daha da güzel yapardı fakat senin saç tipin için zeytinyağının pek işe yarayacagini düşünmüyorum daha çok zayıflayıp dökme riski fazla yağ kökleri yumuşatır işe yaramayan saçı atar yerine yenisi gelir falan süreci budur benim gozlemim bu. Genetikse eğer hiç bulaşma sadece yemene icmene dikkat et hamile gibi beslen hamilelerin saçı inanılmaz güzel olur hem hormonlar hem de fazla yemekten dikkat etmekten . Östrojen hormonuna bı baktır istersen saç cogalmasinda en önemli etken.

Zamanında Saçlarımı kuaför yüzünden yakmış ve kazıtmış biri olarak denemediğin şey kalmadı. Oluşturduğum kür biraz zahmetli yalnız. 1 Kutret narını zeytin yaga bas ğüneşte erisin süz 2 işlem ğörme iş olgun zeytinin posasını çıkar süz 3 propolis sıvı 4 çörekotu yağı 5 hindistan cevizi yağı 6 dul avratotu yağı 7 b e d vitamin ampul 8 kantaron yağı ben kendim yapıyorum 9 en önemlisi yılan yağı bunların hepsini karıştır haftada bir ğün bekletmebildiğin kadar beklet saçlarının çıktığını ve uzadığını hissediyorsun. Birde saçını boyuyorsan amonyaklı boyalardan uzak dur. Amonyaksız boyalardan tüp te olan ve okdidasyonu özel olan boyalardan bak dialight yada dia richesse. 6 ayda değişime inanamazsın ama önce saçlarına acı ve kimyasallardan uzak dur onlarda canlı😊

Çok doğru bu söyledikleriniz 👍🏻 Bnde uyguluyorum ve çok faydasını görüyorum

ben lisedeyken yaptım sıfıra vurdum pek faydasını görmedim.hatta sıfıra vurduktan sonra ne bakımları yapmıştım sarımsaklar çeşitli yağlar vs.mezoterapi bile yapmıştım biraz yoğunlaştı saçım bi süre sonra yine hoop seyrelmeler başladı.açıkçası altında yatan asıl sebebi bulamazsak pek bir işe yaramıyor.ben 28 yaşımda pko olduğumu öğrendim o da gebe kalamıyorum diye yani düşünün ve hiçbir belirtim de yoktu sadece saçımda varmış birde son zamanlarda yüzümde büyük akneler çıkmaya başladı.. o kadar doktorlara gittim muayeneler oldum kimse bu yaşıma kdr anlamadı polikistik oldugunu bende.ve sadece östrojen içerikli haplar kullanınca saçım baya gürleşiyor.doğum kntrl hapları,estrofem, progestan falan..
En çok saçınıza iyi gelen doğum kontrol hapı hangisi acaba?bende pko var saçlarım seyreldi :KK43:

En çok saçınıza iyi gelen doğum kontrol hapı hangisi acaba?bende pko var saçlarım seyreldi :KK43:
Desolett vermişti doktorum iyi gelmişti biraz aknelerime ve saçıma.bir de estrofem kullanmıştım.estrofem ztn başlı başına östrojen içeriyor ama doktora danışmadan kullanmayın hormon testlerinizi yapsın öncelikle

Desolett vermişti doktorum iyi gelmişti biraz aknelerime ve saçıma.bir de estrofem kullanmıştım.estrofem ztn başlı başına östrojen içeriyor ama doktora danışmadan kullanmayın hormon testlerinizi yapsın öncelikle
Zaten regl olmayı bekliyorum endokrin hormon testi istedi,sizin saçlarınız ne durumdaydı östrojen saçlarınızı gürleştirdimi,birde estrofemi neden kullandınız?

geldım geldım kımseyle polemıgım olmadıgı ıcın gıdıp gelmem kısa suruyor benım :)

Teşekkür ederim ben sarımsak surdum de kokusu 1 ay burnuma geldi vallahi kac kez yıkadım gitmiyor gitmiyor. Hele ki terleme ya da yagmurla sacin islandiysa milletin içinde kokuyordu utaniyordum bu kokmaz umarım.

Ilginc gelecek belki ama, ben sarımsağın kokusunu seviyorum. Yikandiktan sonra kokmamasi icin duş sırasında elma sirkesini önerenler olmuş, bgn küre başladım ve sirkeyle durulamayı deneyeceğim umarım kokmam 😊

Beslenmenize dikkat edin her şeyden yiyin ben de ilaç kullanıyorum lavanta ve ısırgan kurune başladım kepeklenme sorunum var dökülme ihtimaline karşı da önlem bir iki tane dokulme gördüm çünkü . Zeytin yağını tek başına bile kullansan yeterli ben senelerce zeytinyağı surup haftada bir tabi kafamda yarım saat bir saat bekletir banyo yapardım ise yarardi saçlarım çok güzeldi daha da güzel yapardı fakat senin saç tipin için zeytinyağının pek işe yarayacagini düşünmüyorum daha çok zayıflayıp dökme riski fazla yağ kökleri yumuşatır işe yaramayan saçı atar yerine yenisi gelir falan süreci budur benim gozlemim bu. Genetikse eğer hiç bulaşma sadece yemene icmene dikkat et hamile gibi beslen hamilelerin saçı inanılmaz güzel olur hem hormonlar hem de fazla yemekten dikkat etmekten . Östrojen hormonuna bı baktır istersen saç cogalmasinda en önemli etken.

Sanırım haklısın. Simdi saclarımı yıkadım (yağ-sarımsak karışımini sürmüstüm) ve saclarimda dökülme yaptı. Sarımsağı tek başına sürmeyi deneyecegım bi dahakine...

ben kuaför hatası yüzünden saçlarım 4te 1 e indiğinde aynı sorunu yaşadım.
kemik iliği+hindistancevizi yağı uygulamasını yaptım.
istediğim kadar gür değiller fakat çıkan çok saçım oldu.
ince telli de olsa o dönemki kadar misal at kuyruğu yaptığımda artık parmak kalınlığında değiller
biraz meşakkatli bir iş, ama ben faydasını gördüm

Ilginc gelecek belki ama, ben sarımsağın kokusunu seviyorum. Yikandiktan sonra kokmamasi icin duş sırasında elma sirkesini önerenler olmuş, bgn küre başladım ve sirkeyle durulamayı deneyeceğim umarım kokmam 😊
Umarim kokmazsan soyler misin bende yapacağım. Saçlarım şuan tel tel gidiyor evi supurmeye bıktım. Yerde, kremlerimde,klozette her yerdeler :KK43:

X