sorun ne sizce ?

eksikarmut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2023
8
0
22
şöyle ki : bu aralar yüzümde lekeler sivilceler almış başını gidiyor, yani beklicem elbet geçer tabii de, tenim bembeyaz olduğu için çok göze batıyor lekeler falan, insan içine çıkacağım zaman o rahatsız edici görüntüyü gidermek amacı ile yüzümün belirli bölgelerine kapatıcı sürüyorum. gayet güzel kapatıyor ve cildim ile de aynı tonda. fakat sürdüğüm zaman yüzüm o kadar beyaz görünüyor ki, sürmediğim yerler bile un kurabiyesi gibi oluyor, ölü balık gibi görünmemek için az biraz rimel sürüyorum, bu sefer de çok tipsiz oluyorum, yakışmıyor yani, insanlar da öyle diyor. allık, kapatıcı, rimel, vs. vs. hiçbiri bana yakışmıyor, ki zaten onun dışında 10 km öteden makyaj yaptığım belli oluyor, yani kısacası makyaj yakışmıyor ve ben doğal duran bir güzellik istiyorum, doğal yüzüm de bile resmen her dakika rengim değişiyor, sabah güzel akşam çirkin, bir türlü dengeli ve doğal görünmeyi beceremiyorum. benim için tavsiyesi veya tüyosu olan güzel hanımefendiler. yardımcı olur musunuz acaba? şimdiden teşekkürler

un kurabiyesi gibi görünüyorsa cildiniz ya kurudur ya da pudra çok sürüyorsunuzdur. cildiniz kuruysa güzelce nemlendirmeden kapatıcı sürmeyin. nemli bitişli ürünler ve krem allıklar kullanın. ayrıca sivilcelerinizi tedavi etmeden makyajla kamufle olması çok mümkün değil. lütfen bir dermotoloğa gidip sivilce sorununuzu çözmeye çalışın.

Kahverengi rimel tercih edip 1 kat sürün?

aslında kapatıcıyı bölgesel olarak uyguluyorum, pudra kullanmıyorum, yüzümde sivilce yok da şuan, leke var daha çok, kapatıcı sürünce pürüzsüz oluyor ama hayalet gibi görünüyor işte

Ya çok sacma olacak ama ben bı Oriflamein fondöteni kullanıyordum sırf gözükmesin diye inanilmz sivilcem vardı her yolu denemiştim aynıydı ama onu sürdüğüm 2 hafta içinde tamamen kurumuştu tabi bu her cilde yaramaz ama benim kurtuluşum olmuştu

Kozmetik ürünlerden önce bir dermatologa gidip cilt lekesi tedavisi görmeniz lazım,kapatıcılar vs bunlar her zaman 2 planda olsun,önceliğiniz tedavi.
Bol su için,uyku düzeniniz ,paket gıdalardan uzak durun ,kola cips sosis poğaça bunlardan uzak durun.
cildiniz kuru ise uzman size öneride bulunacak tedavi amaçlı ürünler kullanın.gratiste falan satılan ürünler ürün değil bilin.
Kahve ve sigara tüketiyorsanız azaltın .
Kış yaz mutlaka güneş kremi kullanın
Tedavi olmadan makyaj yapmak halının altına süpürmek gibi olur

Bütün lekeleri kapatacağım diye hırs yapmayın. Cilt renginize uygun kaliteli bir renkli renklendirici alıp sürün, doğal ve fresh bir görüntü olur yamalı görüneceğine. Kat kat kapatıcı görüntüsü yerine doğal hafif bir leke gölgesi inanın daha iyi bir görüntü. Ama en önemlisi yeme su içme ve düzenli sistemli bir cilt bakımıyla cildinizin potansiyelinin en iyi haline gelmek olsun

aslında kapatıcıyı bölgesel olarak uyguluyorum, pudra kullanmıyorum, yüzümde sivilce yok da şuan, leke var daha çok, kapatıcı sürünce pürüzsüz oluyor ama hayalet gibi görünüyor işte
Bölge bölge kapatıcı uygulamaktansa ten renginizle uyumlu, ince bir kat bb krem kullansan en azından canlı görünürsün hem de eşit olur tenin. Bir de lekeler için dermatologla görüşmelisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…