Sorun: Annem (Malesef)

Erkek arkadasini ilk defa yuz yuze gordugunu yazmissin.nasil yani?
Daha once yuz yuze gorusmedigin, ailesiyle tanismaya geldiginde gordugun biri icin mi anneni karsina aliyorsun?
Ayrica her sey bu kadar belirsizken(anladigim kadariyla ne es adayini ne de ailesini dogru duzgun tanimazken)is gorusmesinde nisan ve dugun tarihi belirtmen yanlis olmus.ortada fol yok yumurta yok(annen bu konuda cok hakli).gelin ata binmis ya nasip demis ki sen daha o ata binememissin bile
Garanti isi de bos yere kacirmissin.
Sen once ayaklarinin uzerinde dur, es adayini yakindan tani.
Evlilik aceleye gelmez

Son düzenleme:
Bunu soyleyecegim aklima gelmezdi ama annen kendini garantiye almaya calisiyor seni degil maaleaef.

canım sevgi aşk tabii ki önemli ama maddiyat olmadan olmuyor. buraya konu açan çok oluyor. düğünümde şunlar eksikti içimde kaldı, diye. maddi durumunuzu tam bilmiyorum ama iyi düşün. anneler bir şey diyorsa doğruluğu vardır. annene de hak ver. empati kur. senin de yavruların olacak inşallah. :KK3:

off o ne öyle yaaa! :KK19: annen abartmış cidden. ben kendi anneme kızıyordum karışıyorsun diye falan ama yok yahu bizimki devde kulak kalır. valla arkadaşım orta yolu bulmaya çalışacaksın anneni karşına alıp konuşacaksın artık. Allah yardımcın olsun. nişan aşamasında çok sıkıntılar oluyor böyle kendimden biliyorum :18:

canım annende kendince senin iyiliğini istiyordur,
kendi bulamadığı rahatlığı sana yaşatmak istiyodur..
bence idare etmeye çalış, hiç laf dalaşına girme, hee hıı de sevdiğin adamla evlen..
karşı tarafa hiçbişeyini yansıtma ama, anakızsınız yarın can ciğer olursunuz, onların ağzına laf verdiğinle kalırsın Allah muhafaza..
damat adayıda ilerde annene ''ben demiştim'' dedirtmez inşallah :KK14:

Evlenmek istediğin kişinin işi iyi mi? Onu merak ettim bir tek.

Bir de daha ilk görüşmede kayanana adayının bilezikten bahsetmesi biraz tuhaf.

Annen senin iyi şartlarda yaşamanı istiyor, garantide olmanı istiyor. En doğal hakkı isteyecek tabi deee.. Bu kadarı da çok fazla.. İşin sadece maddi boyutu ile ilgileniyor resmen. Altın, takı, zincir.. Bu kadarını anlayamıyorum malesef...

Ama sen de erkek arkadaşını iyi tanı derim. İlk kez aileler tanıştığında gördüğün biri için gemileri yakma yani. Sakin kafayla düşün. Hem biraz zaman geçirin birlikte baş başa... Uzakğında olan gördüğün, nadiren görüşebildiğin biri ile bir anda aynı evi paylaşma düşüncesi bana korkunç geldi açıkçası. Keşke önce bir süre yalnızca siz görüşseydini,z vakit geçirseydiniz, birşeyler paylaşsaydınız.. İyice tanımadan hiçbirşeye kalkışma derim ben. Sonrasında herşey tamamsa annen bir şekilde ikna olacak. Ben para içinde değil huzur içinde yaşamak istiyorum anne deyip bir şekilde işi tatlıya bağlayacaksın neticede.

benim hikayeme benziyor biraz sizin başınızdan geçenler.. ama sadece annelerimizin abarttı konusu.
benimde başımdan geçti, eşimin ailesi nişanlıyken atıp tuttular.
evde alıcaz, altında bilezikte.
ama nedense annem hiç inanmadı hep onları küçük gördü, durumları iyi olmadığından değil, yalanları yüzünden.
benim için herşey toz pembeydi, her söylenene inanıyordum
eşimde ailesinin sözüne kanarak ailesini korudu hep sonra eşimi benim aileme karşı hep mahcup ettiler.
söylediklerinin hiçbirini yapmadılar.
ne altın gördüm ne de ev... beklentim yoktu, ama söylenenlerin hiçbirinin yapılmaması hem kendileri hem de eşimi küçük düşürdü ailem karşısında.
annemin içine doğmuş mu artık bilemiyorum aynen söylediği herşey çıktı
ev alıcaz dediler, almadılar mütahitle anlaşma yapmış kp şu kadar vercem diye vermedi eşim kredi çekti ve tüm maaşı krediye gidiyor.
taktıkları bilezikleri aldılar ev için kendi adlarına ödediler..
bizi okadar zor duruma soktular ki anlatamam.
size diyeceğim şu sadece inşallah anneniz haklı çıkmaz.. annelerimiz sonuçta bizim kötülüğümü istemez ve hep en iyisi için uğraşırlar.
biraz daha annenizi dikkate alın bence tarafsız olun öyle değerlendirin.
bilemiyorum belki anneniz haklı, belki de abartıyor..

merhaba kızlar biraz anlatıp rahatlamak, belki de bu sorunu yaşayıp üstesinden gelen birilerini bulmak istiyorum...

Kısa yazmaya çalışacağım elimden geldiğince...

şubat ayında arkadaş aracılığı ile birisiyle tanışıp, 17. günümüzde de kendi anneme birisiyle konuştuğumu ve konuşmalarımızın iyi gittiğini söyledim...

aslında o zaman azıcık bişeyler anlar gibi olmuştum ama belki yanlış anlamışımdır diye üzerinde durmadım..

sorunum ise şu: annem evleneceğim kişinin "varlıklı" olmasına takmış durumda ve ben gerçekten bunaldım aylardır ruh gibiyim neredeyse...

ilk önce olay nisan 11 de konuştuğum kişinin annesi ve anneannesiyle aile arasında ufak çaplı bir tanışma yapmak için bize gelmesiyle başladı...

annem hariç: kız kardeşim anneannem yengem kuzenlerim çok sevdiler ve kahkahalar havada uçuştu.

bende konuştuğum kişiyle ilk defa yüz yüze geliyordum ve çok heyecanlıydım..

ilk gece annem le konuştuk misafirlerimiz uyuduktan sonra:
-anne nasıl buldun onları? dedim ve aldığım cevaplar;

-annesi çingene gibi

-çocuk çok uzun birazda zayıfça

-anneannesi de biraz fazla ara bulucu :KK53:

o gece anladım annemin sorun yaratacağını...

daha sonra bir gün ve gece daha kalıp giresundan ayrıldılar..

ve annem onlarla ilgili ne anlatsam surat astı, kötü yorum yaptı...

yanlış anlamayın sevmediğinde değil nedenini de açıklayayım:

-kayınvalide adayım maddi durumuna bağlı olarak ilk iki gelinine 2 dal orta kalın bilezik yaptığını söyledi... doğru mu yoksa bizim ne tepki vereceğimizi mi anlamak için yaptı bilmiyorum ki gerçek olsa da benim için HİÇBİRŞEY FARK ETMEZ!!!!

ama kadın bunu der demez annemin suratı bir düştü anlatamam.

ben olayı hemen toparlamak için huzur olsun yuvada onlar önemli değil dedim ve bunu canı gönülden söyledim.

kayınvalide adayım da:ben iki tane yaptım ama düğün günü iki kollarıda doldu dedi...

bu sefer annem hafiften düzelir gibi oldu ilk olayımız böyle...

onlar gittikten 2 hafta sonra konuştuğum kişi ev almak istediğini söyledi ben al / alma birşey söylemedim... anneme fikrinden bahsettim ve anneme sanki onlar ev alacak sende bütün evi dayayıp döşeyeceksin demişim gibi dedi ki : "madem bende evin eşyalarını alacağım onlarda altınını yapsınlar"

annemin altın olarak ne istediğine gelince:
-6 dal en kalınından bilezik
-trabzon hasırı en kalınından
-2 dolam kordon zincir ucunda da tam altın

ben bunları duyunca resmen anladım ki annemin iki yüzü varmış :KK53:

şoktan şoka girerken ben o bu arada bir şok daha yaşattı bana: bana seni evlendirmek için tam 50.000 tl lazım :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

acaba kaç ev döşeyecek diye geçirdim içimden???

bu olay olduktan sonra bir akşam mutlu mutlu oturmuş çay içerken kardeşimle konuşuyordum.

konu birden anlamadığım bişeye dönüştü gülerken ve annemin ağzından şu sözleri duydum: mutsuz yuvandan mutlu "yuva" ya gider, rahat edersin!!!

yüzümde kocaman bir "O" oluşmuştu şoktan.

anne bu ne demek diyorum ses yok. anne ne demek ben sizinle mutsuz muyum diyorum ses yok. kalktım odaya geldim...

hemen ertesi akşam bu sefer yemek sofrası kurulu kibarcık halime bürünüp göööya kalbini kırmadan anne dün akşam ne demek istedin dedim aman Allahım demez olsaydım keşke beynim uyuştu en son ağzından:"bana intihar ettirme kendimi özlem" lafını duydum bende film koptu..

"anne gönül rahatlığı ile intihar edebilirsin hatta şimdi edebilirsin. beni sakın tahdit etme ve bir daha asla böyle birşey söyleme yoksa beni kaybedersin" dedim ve kalktım sofradan

veee esas bombam.

ilçemizin saygıdeğer belediye başkanının doktor kardeşinin mühendis oğluna beni "uygun" görmüşler.

annem resmen ona takmış durumda kafayı. zengin ya :KK9:

ve annem erkek arkadaşımı öğrendiği günden beri benimle bir çatışma içinde; boğazıma kadar batmış durumdayım şöyle ki:

- bir gün kendisiyle baharat takımı bakıyoruz ama öylesine. elime karabiber kutusunu aldım ve bana dediği kelime karabiber takımı alma. neden anne? çünkü ben karabiber sevmem!!!

-anne bak bu perdeler güzel değil mi bunun gibi bişey alacağım evime inşallah. hayır ben sevmedim bunu alamazsın!!!

-anne haticeyi istemeye geliyorlar kurban bayramı sonunda. abiye bakmaya gidecekler öylesine fikir olsun diye.
aman sen gitme kızın kafasını karıştırırsın. o bilir ne alacağını hatta söyle ben gideyim onunla.

-geçende liseden sınıf arkadaşım evlendi gittik düğüne takı töreninde annem, yengem ve benim aramda geçen diyalog:

annem usulca yanıma yaklaşır ve :-bak gördün mü peline 7 dal kalın bilezik taktılar. (tabi kınayan bakışlar)
yengem de : - senin kızına ev alıyolar ev!!! dedi (tepkili söyledi çünkü yengemle herşeyimi paylaşırım bu olayları biliyordu)
annem de o sırada kem küm edip yukarıda bahsi geçen mühandis çocuğu anlatmış yengeme o da karıştırma kızın kafasını demiş.

3 haziranda istanbula gidiyoruz nasipse ve hem erkek arkadaşımın ailesini göreceğiz hemde bi düğün işimiz var.

annem gitmemi engellemek için her türlü şeyi yapıyor!

mesela bana fellik fellik iş bakıyor!

dün özel hastaneye gidip başvuru yaptım yanımdaydı.

aynı gün başarı gösterdiğim için kabul edildim.

adama yazın nişan düşündüğümü evlendikten sonra da istanbulda yaşayacağımı söyledim kibar bir dille 2 yıllık sözleşme yaptıklarını ve fesh edersem yüklü miktarda tazminat ödeyeceğimi söyle karşılıklı teşekkür edip odadan çoktım.

anneme nedenini neden olmadığını anlattım ve şok geçirdim.

neden nişan işini araya kattın yok deseydin dedi!
yalan söylememi istedi yani.

artık ne yapacağımı şaşırdım durup durup ağlama isteği geliyor fakat sinirlerim çelikleşmiş durumda... annemi hiç bu kadar "paracı" bilmezdim...

Hayat!

ah be guzelim uzuldum senin adina umarim yakin zamanda hatasinin farkina varir annen.kolay degil biliyorum ama bu senin hayatin unutma canim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba kızlar biraz anlatıp rahatlamak, belki de bu sorunu yaşayıp üstesinden gelen birilerini bulmak istiyorum...

Kısa yazmaya çalışacağım elimden geldiğince...

şubat ayında arkadaş aracılığı ile birisiyle tanışıp, 17. günümüzde de kendi anneme birisiyle konuştuğumu ve konuşmalarımızın iyi gittiğini söyledim...

aslında o zaman azıcık bişeyler anlar gibi olmuştum ama belki yanlış anlamışımdır diye üzerinde durmadım..

sorunum ise şu: annem evleneceğim kişinin "varlıklı" olmasına takmış durumda ve ben gerçekten bunaldım aylardır ruh gibiyim neredeyse...

ilk önce olay nisan 11 de konuştuğum kişinin annesi ve anneannesiyle aile arasında ufak çaplı bir tanışma yapmak için bize gelmesiyle başladı...

annem hariç: kız kardeşim anneannem yengem kuzenlerim çok sevdiler ve kahkahalar havada uçuştu.

bende konuştuğum kişiyle ilk defa yüz yüze geliyordum ve çok heyecanlıydım..

ilk gece annem le konuştuk misafirlerimiz uyuduktan sonra:
-anne nasıl buldun onları? dedim ve aldığım cevaplar;

-annesi çingene gibi

-çocuk çok uzun birazda zayıfça

-anneannesi de biraz fazla ara bulucu :KK53:

o gece anladım annemin sorun yaratacağını...

daha sonra bir gün ve gece daha kalıp giresundan ayrıldılar..

ve annem onlarla ilgili ne anlatsam surat astı, kötü yorum yaptı...

yanlış anlamayın sevmediğinde değil nedenini de açıklayayım:

-kayınvalide adayım maddi durumuna bağlı olarak ilk iki gelinine 2 dal orta kalın bilezik yaptığını söyledi... doğru mu yoksa bizim ne tepki vereceğimizi mi anlamak için yaptı bilmiyorum ki gerçek olsa da benim için HİÇBİRŞEY FARK ETMEZ!!!!

ama kadın bunu der demez annemin suratı bir düştü anlatamam.

ben olayı hemen toparlamak için huzur olsun yuvada onlar önemli değil dedim ve bunu canı gönülden söyledim.

kayınvalide adayım da:ben iki tane yaptım ama düğün günü iki kollarıda doldu dedi...

bu sefer annem hafiften düzelir gibi oldu ilk olayımız böyle...

onlar gittikten 2 hafta sonra konuştuğum kişi ev almak istediğini söyledi ben al / alma birşey söylemedim... anneme fikrinden bahsettim ve anneme sanki onlar ev alacak sende bütün evi dayayıp döşeyeceksin demişim gibi dedi ki : "madem bende evin eşyalarını alacağım onlarda altınını yapsınlar"

annemin altın olarak ne istediğine gelince:
-6 dal en kalınından bilezik
-trabzon hasırı en kalınından
-2 dolam kordon zincir ucunda da tam altın

ben bunları duyunca resmen anladım ki annemin iki yüzü varmış :KK53:

şoktan şoka girerken ben o bu arada bir şok daha yaşattı bana: bana seni evlendirmek için tam 50.000 tl lazım :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

acaba kaç ev döşeyecek diye geçirdim içimden???

bu olay olduktan sonra bir akşam mutlu mutlu oturmuş çay içerken kardeşimle konuşuyordum.

konu birden anlamadığım bişeye dönüştü gülerken ve annemin ağzından şu sözleri duydum: mutsuz yuvandan mutlu "yuva" ya gider, rahat edersin!!!

yüzümde kocaman bir "O" oluşmuştu şoktan.

anne bu ne demek diyorum ses yok. anne ne demek ben sizinle mutsuz muyum diyorum ses yok. kalktım odaya geldim...

hemen ertesi akşam bu sefer yemek sofrası kurulu kibarcık halime bürünüp göööya kalbini kırmadan anne dün akşam ne demek istedin dedim aman Allahım demez olsaydım keşke beynim uyuştu en son ağzından:"bana intihar ettirme kendimi özlem" lafını duydum bende film koptu..

"anne gönül rahatlığı ile intihar edebilirsin hatta şimdi edebilirsin. beni sakın tahdit etme ve bir daha asla böyle birşey söyleme yoksa beni kaybedersin" dedim ve kalktım sofradan

veee esas bombam.

ilçemizin saygıdeğer belediye başkanının doktor kardeşinin mühendis oğluna beni "uygun" görmüşler.

annem resmen ona takmış durumda kafayı. zengin ya :KK9:

ve annem erkek arkadaşımı öğrendiği günden beri benimle bir çatışma içinde; boğazıma kadar batmış durumdayım şöyle ki:

- bir gün kendisiyle baharat takımı bakıyoruz ama öylesine. elime karabiber kutusunu aldım ve bana dediği kelime karabiber takımı alma. neden anne? çünkü ben karabiber sevmem!!!

-anne bak bu perdeler güzel değil mi bunun gibi bişey alacağım evime inşallah. hayır ben sevmedim bunu alamazsın!!!

-anne haticeyi istemeye geliyorlar kurban bayramı sonunda. abiye bakmaya gidecekler öylesine fikir olsun diye.
aman sen gitme kızın kafasını karıştırırsın. o bilir ne alacağını hatta söyle ben gideyim onunla.

-geçende liseden sınıf arkadaşım evlendi gittik düğüne takı töreninde annem, yengem ve benim aramda geçen diyalog:

annem usulca yanıma yaklaşır ve :-bak gördün mü peline 7 dal kalın bilezik taktılar. (tabi kınayan bakışlar)
yengem de : - senin kızına ev alıyolar ev!!! dedi (tepkili söyledi çünkü yengemle herşeyimi paylaşırım bu olayları biliyordu)
annem de o sırada kem küm edip yukarıda bahsi geçen mühandis çocuğu anlatmış yengeme o da karıştırma kızın kafasını demiş.

3 haziranda istanbula gidiyoruz nasipse ve hem erkek arkadaşımın ailesini göreceğiz hemde bi düğün işimiz var.

annem gitmemi engellemek için her türlü şeyi yapıyor!

mesela bana fellik fellik iş bakıyor!

dün özel hastaneye gidip başvuru yaptım yanımdaydı.

aynı gün başarı gösterdiğim için kabul edildim.

adama yazın nişan düşündüğümü evlendikten sonra da istanbulda yaşayacağımı söyledim kibar bir dille 2 yıllık sözleşme yaptıklarını ve fesh edersem yüklü miktarda tazminat ödeyeceğimi söyle karşılıklı teşekkür edip odadan çoktım.

anneme nedenini neden olmadığını anlattım ve şok geçirdim.

neden nişan işini araya kattın yok deseydin dedi!
yalan söylememi istedi yani.

artık ne yapacağımı şaşırdım durup durup ağlama isteği geliyor fakat sinirlerim çelikleşmiş durumda... annemi hiç bu kadar "paracı" bilmezdim...

Hayat!

anneniz sizin iyiliğiniz için, kendi kaygıları doğrultusunda sizi garantiye almak istiyor, o bilezikleri kendisi takmayacak heralde. Hiçbir çıkarı olacağını zannetmiyorum sizden. başlık parası istemiyor sonuçta.. Sizi iki yaşından bu yaşa büyütmüş yalnız başına bir kadın o... Şimdi sanki çok kötü bir şey yapıyormuş gibi onu yargılıyorsunuz. Üzüldüm anneniz adına.
Evlenince olacakları size söyleyeyim. Annenizin ne kadar haklı olduğunu şimdi ağzınızın içine bakan adamın size nasıl höykürdüğünü görünce anlayacaksınız. Hiç bir evlilik öyle balım cicimli geçmiyor... yeni tanıştığınız birine kapılmışsınız hiçbir detaya dikkat etmiyorsunuz gibi geliyor... annenizi kırmayın, evet dediğini yapmasanız bile ki yapmazsınız gibi geliyor, onu yargılamayın... Boşanmış bir kadın anlar ancak halinden.. o da biliyor ki, bu gün aşkından ölüyorum diyen adam evlendikten kısa bir süre sonra çok başka bir kimliğe bürünebilir. Şimdi beni anlamayacaksınız belki, belki kızacaksınız.. ama aklınıza evlendikten sonra gelirim... ben annenizi böyle yargılamanıza kızdım. ikinci yüzü falan diyorsunuz.
neyse mutluluklar...

anneniz sizin iyiliğiniz için, kendi kaygıları doğrultusunda sizi garantiye almak istiyor, o bilezikleri kendisi takmayacak heralde. Hiçbir çıkarı olacağını zannetmiyorum sizden. başlık parası istemiyor sonuçta.. Sizi iki yaşından bu yaşa büyütmüş yalnız başına bir kadın o... Şimdi sanki çok kötü bir şey yapıyormuş gibi onu yargılıyorsunuz. Üzüldüm anneniz adına.
Evlenince olacakları size söyleyeyim. Annenizin ne kadar haklı olduğunu şimdi ağzınızın içine bakan adamın size nasıl höykürdüğünü görünce anlayacaksınız. Hiç bir evlilik öyle balım cicimli geçmiyor... yeni tanıştığınız birine kapılmışsınız hiçbir detaya dikkat etmiyorsunuz gibi geliyor... annenizi kırmayın, evet dediğini yapmasanız bile ki yapmazsınız gibi geliyor, onu yargılamayın... Boşanmış bir kadın anlar ancak halinden.. o da biliyor ki, bu gün aşkından ölüyorum diyen adam evlendikten kısa bir süre sonra çok başka bir kimliğe bürünebilir. Şimdi beni anlamayacaksınız belki, belki kızacaksınız.. ama aklınıza evlendikten sonra gelirim... ben annenizi böyle yargılamanıza kızdım. ikinci yüzü falan diyorsunuz.
neyse mutluluklar...

ben de bu yoruma katılıyorum....anneniz sizin kötülüğünüzü isteyebilecek bir anne değil....biraz daha yavaş ve temkinli hareket edin...anneler kolay kolay yanılmazlar...

bişey soracağım.. sadece sanaldan görüştüğün kiş miydi sevgilin
ilk defa yüzyüze geldik yazmışsın da
birde sizin evde yatılı mı kaldılar misafirlerimiz yatınca diye belirtmişsin anlayamadım
hiç tanışmadan evinizde yatılı mı kaldılar birde
annen senin iyiliğin için temkinli davranmak istiyor bence
anneni önemsemeni öneririm..

Sekerim, annenle baban ayrilmis demissin, annenin maddi zorluklar cektigini dusunuyorum. Aynisisni sen de cekme diye varlikli olan belediye baskani akrabasi muhendis adamla olmani bu yuzden istiyordur bence. Yoksa senin taktigin bilezikten annenin ne cikari olacak?

Bir de bence bu adamla da cok acele etme. Annen ya cocugu ya ailesini begenmemis , icine sinmemis ki bahaneler uyduruyor, istemiyor . Bence anneni dikkate al. Internetten tanisitign adam icin onun fikirlerini bir kenara koyma, hayat tecrubesini hic hafife alma.

Ise girmen konusunda hakli. Sana is bul demis, kotu bir sey mi yapmis? Annen de acele etmeni istemiyor belli. Daha dogru durust tanimadigin bir adamla evlenme fikrine bu kadar kolay kapilma bence.

Annen haklı.
Benim annem de böyle, ben de böyle olduğum için sorun yaşamıyoruz biz, fark orda.
Kayınvalide adayın da ilk görüşmede kalın bilezik yapmadım'i baştan kondurmuş. Eyvallah dersen bi yüzükle gelin olursun. Öyle aileye seninki gibi anne lazım.
Ben senin yerinde olsam kim olursa olsun 2 3 günlük insanlar için annemi sorunlu ilan etmem, onu karşıma almam. :KK34:

kızlar herkese yorumları için teşekkür ediyorum ne kadar oturaklı ve objektif yorumlar olmuş bu yüzden seviyorum kk yı :KK16:

konuştuğum kişiyle doğruluğundan ve dürüstlüğünden emin olduğum çok yakın bir kız arkadaşım sayesinde tanıştık, onun sevgilisinin akrabası.

kendisi bir triko mağazasında müdürlük yapıyor.

bazı arkadaşlar çocuğu savunduğumu düşünmüş ama öyle bir durum yok kendimi yanlış anlattım sanırım. çocuğu değil annemin düşüncesini yanlış bulduğumu anlatmaya çalıştım kendimce sağolun.

bir arkadaş sizde mi kaldılar demiş: annesi ve anneannesi evet erkek arkadaşım hayır. o motel de kaldı.

bir arkadaş annemin beni garantiye almak istediğini söylemiş fakat garantiye alınacak birşey yok gidip görüştükten sonra eğer içime sinmezse bende gayet rahatlıkla bitirebilirim görüşmemi benden yana sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

annem benim herşeyim biz onunla birlikte büyüdük ben onsuz asla yapamam. ama maddi anlamda karşı tarafla empati kurmadan hareket edip onun altına kafayı takmış olması beni çok derinden üzdü. sonuçta bir yuva bir birliktelik kurulacak.

iş konusuna gelince evleneceğim ya da nişanlanacağım için sadece vazgeçmiş değilim ben kpss ye hazırlanıyorum yani eylülde sınavım var ve başvurduğum hastane de 2 yıllık sözleşme hazırladıklarını söylediler. kazanırsam yine anlaşmayı fesh etmek durumunda olup, yine tazminat ödeyecektim şimdi annemle konuşunca o da bana hak verdi sonradan.

açtığım konumdan lütfen "annemi sevmeyip ondan nefret ediyormuşum veya karşı tarafı savunuyormuşum" gibi bir anlam çıkartmayın annem olmasa ben varolmazdım!

saygılar.

en son hastane olayından da anladığım kadarıyla annen seni nişandan caydırıp en yakın zamanda ayrılmanı sağlamak istiyor canım tamam annen ama beni de yanlış anlama. . ilk isteme olayları ailelerle konuşulduğunda bazıları kızlarına düşkünlüğünden dolayı bahane bulmaya çalışıyorlar ama altın konusunda ilk defa böyle bişey duydum.annenin kesinlikle senin kötülüğünü istemeyeceğini bilmen çok güzel..asıl şok u intihar kelimesini görünce yaşadım zaten .annen seni ömrü boyunca yanında tutucağını ya da kendi istediği biriyle evlendireceğini mi düşünüyor , tamam annedir kutsaldır ama herkesin kendi kararları kendi hayatları ..burda senin baskın çıkman gerekiyor

Allah yardımcın olsun canım ..

Son düzenleme:
X