sonunda çıldıracam :(

öznur sen sütünü kontrol ettirdin mi? sütün de bi bozukluk olmasın?
mamayı denedin mi yiyor mu?
benimki (maşallah) düzeldi yiyor artık kurban olurum.

evet canım bendede süt yoktu bebişim emmek istiyordu.ama şimdi oda emmeyi bıraktı.ama benim sütüm azdı..olupta verememek daha zor haklısınn...azcık sütüm var emmiyo diye bende çok üzülüyorumm.ama mama yiyor allahtan.doğduğundan beri mamaya alışkın o yüzden sorun olmadıı.seninki neden emmek istemiyo acaba.bişey duymuştumm.süt tuzlanırmışş.tadına bir bak istersen.çünkü bebekler emmeyi çok sever genelde. mama yiyenler hariç tabiii...

cnm dr.a sordum sütümü tahlil ettireyimmi diye gerek yok sütünde problem olsa gece emmezdi dedi. biraz önce mamayı aldı. inşallah alışır. bende napim gece emziririm artık.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ceren'cim baktım tadına cnm bi problem yok aynı yani. benimki sanırım memeyi bırakacak. offfff sütüm varken emmemesi bana koyuyor.:1no2::1no2:

bırakmaz bırakmaz sağ sütünü dondurucuna depola. varken süt yazıktır. ben 2 damla sütüp sağıp verdim zamanında. şimdi emmez belki daha sonra içer sütünü o nedenle depola.
mamayı da biberonla verme sakın ha iyice tiksindirirsin memeden öznur

cnm biberonla vermem lazım kaşıkla başedemem. hem biberon ucunu NUBY' nin anne göğüs ucuna benzeyenden aldım. o yüzden eylül geceleri ve gündüzde keyfi yerinde olursa emiyor . :ecrin_bebek::ecrin_bebek::ecrin_bebek: yani pek yabancılamadı. bende öyle yapacam cnm yarın ilk işim sağma makinesi almak. manuel almıştım bozuk çıktı hava alıyordu. bide anne sütünü biberonla verince içiyor.

cnm ya ben pek bilmiyorum. süt saklama koşulları nasıl oluyor ??? mesela neyle saklıyosun.???.. dondurucuda veya sadece dolapta olursa nekadar süreyle ????

bunlarda sana cnm a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

cnm ya ben pek bilmiyorum. süt saklama koşulları nasıl oluyor ??? mesela neyle saklıyosun.???.. dondurucuda veya sadece dolapta olursa nekadar süreyle ????

bunlarda sana cnm a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

Anne Sütü Saklama İlkeleri:

Anne sütü, oda sıcaklığında (19-22°C) 10 saate kadar bekletilebilir
Buzdolabında (0-4°C) 8 güne kadar saklanabilir
Tek kapılı buzdolabınız varsa dondurucu bölümünde, 2 hafta boyunca korunabilir
Eğer iki kapılı buzdolabınız varsa anne sütü dondurucu bölümünde 3 ay saklanabilir
Ticari özellikli derin dondurucuda, sürekli -19°C’ de 6 ay ya da daha uzun süre tutulabilir
Sakladığınız sütünüz hakkında herhangi bir soru ya da endişeniz varsa atınız; bebeğinizi bu sütle beslemekten kaçınınız.
Nasıl Muhafaza Etmelisiniz?

Buzdolabına koyulmuş ya da dondurulmuş sütün korunacağı ortamın nitelikleri:

Kapakları sıkıca kapanan, sert yüzeyli plastik kaplar.
Anne sütünün korunması amacıyla tasarlanmış, dondurucuya konabilen süt poşetleri.

Sütü Nasıl Ilıtmalısınız?

Sıcak, akan su altında çözün ve/veya ısıtınız
Sütün sıcaklığını kaynama noktasına getirmeyiniz
Sıcaklığını ölçmeden önce sütü YAVAŞÇA çalkalayınız. Çalkalayarak, sütteki krema görünümündeki yağ içeriğini de homojen şekilde dağıtmış olursunuz (Depolanan sütün yağlı ve süt tabakalarını ayrışması normaldir). Anne sütünde bulunan bazı canlı bileşenlere zarar verebileceği için sütü, kuvvetli bir şekilde sallamayınız.
Isıtmak için mikrodalga fırını kullanmayınız.

Çözülmüş Süt

Eğer süt dondurulmuş ve sonrasında çözülmüş ise 24 saate kadar buzdolabında saklanabilir
Yeniden dondurucuya konulmamalıdır
Bebek doyduktan sonra biberonda kalan sütün saklanarak bir sonraki öğüne bırakılmasının güvenli olup olmadığı bilinmemektedir
umarım yardımcı olur. seni ve kızını öptüm

canım çok sağol ya böyle detaylı olmasına sevindim. çünkü ben çok telaşlı anneyim şimdi içim rahat etti. :1hug::1hug:

a.s.a.s.a.s.

öznur sen sütünü kontrol ettirdin mi? sütün de bi bozukluk olmasın?
mamayı denedin mi yiyor mu?
benimki (maşallah) düzeldi yiyor artık kurban olurum.

cnm mrb. nasılsın bayadır görüşemedik.
bişey sorcam Çağan emiyormu? yoksa sende sütünü sağıpmı veriyorsun??

öznurr cnm ya bu ay tüm bebekler herhalde öle bende şaşırdım her ay 1100 alırken bu ay300 gram almış şok oldumm 10 günde demekki 100gr almış 1 ayda 300gr almış hayret ettim ya zaten 4 aydan sonra 500 600 gibi alırlarmış hareketleniyorlar ya dr dedii. genede düşük almış çocuklarımız ne yapalımm canları sağ olsun sağlıklı olsunlarda önemli olan o bu sıralar ece çok huzursuzda galiba diş çıkaracak tatil bitsede pazartesi dr götürecem bakalım dişmi az kilo almış onamı üzüleyim rahatsız onamı üzüleyim şaşırdım kaldım..

bayramdan beri rahatsız isal ara ara ateş ağlamak huysuzluk gece uyumuyo acil götürdüm grip boğazları dedi antibiyotik verdi 4gün kullandım ama boşa kullandım grip falan deilki bebeğim ilacı kestim kendi doktoruna pazartesi götürecem bence diş huzursuzluğu gibi sadece ateş çıktımı calpol veriyom pazartesini bekliyoruz. halbuki bayramdan 2 gün öncede doktor kntrolu vardı iydi bir şeyi yoktu
sadece 300 gr almış diye ek besinlere başla muhallebi falan demişti bakalım gidecem ne der bu aylarda
en az 500gr en fazlada 800gr alınırmış artık benim kız düşük çıktı

öznurr cnm ya bu ay tüm bebekler herhalde öle bende şaşırdım her ay 1100 alırken bu ay300 gram almış şok oldumm 10 günde demekki 100gr almış 1 ayda 300gr almış hayret ettim ya zaten 4 aydan sonra 500 600 gibi alırlarmış hareketleniyorlar ya dr dedii. genede düşük almış çocuklarımız ne yapalımm canları sağ olsun sağlıklı olsunlarda önemli olan o bu sıralar ece çok huzursuzda galiba diş çıkaracak tatil bitsede pazartesi dr götürecem bakalım dişmi az kilo almış onamı üzüleyim rahatsız onamı üzüleyim şaşırdım kaldım..

ayy cnm ya anne olmak nekadar zormuş. nekadar sorumluluk istiyor. bende aynı senin gibiyim. emmiyor onamı üzüleyim, emmediği için sütüm gitti onamı üzüleyim, mamayı kavga dövüş veriyorum onamı üzüleyim, kilo alımı düştü onamı üzüleyim sıyırdım walla... kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

kendimi ancak sağlığı yerinde diye teselli ediyorum. şimdi tek derdim kaçmak üzere olan sütümü geri getirmek sağıp biberonla vermek bakalım nekadar başarılı olacam bende bilmiorum. :1no2::1no2::1no2::1no2:

bide diğer kafama taktığım nokta 15 gündür niye sütümü sağmadım kaçırdım pompa kurbanıyım beceremedim

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, benim bebeğim 3 aylık yaklaşık 10 gündür ciddi bir emmeme problemi var, ben en başından beridir sütümü sağarak veriyorum. Bebeğim çok iştahsızlaştı, zaten en başından beri çok kilo alan bir bebek değildi. fakat son10 gündür belirgin biçimde hem memeyi hem biberonu reddediyor.Aç olduğu halde biberonu görünce ağlama krizine giriyor. Genelde sağlık durumu iyi, gülüyor, oynuyor ama gelgelelim sütünü içmiyor. 1 ayda 500 gr almış, kilosu 5210. Evde türlü denemeler yaptıktan sonra bu böyle olmıcak diyip doktoruna götürdüm, kadın anlattıklarımı daha dinlerken reflüsü var dedi. Reflüsü olan bebek böyle iştahsız olurmuş, acıksa bile memeden biberondan nefret edermiş.Canının yanacağını düşünürmüş.Bu arada benimkinin kusması yok, ama reflü işte, eskiden iştahsız çocukların derdi nedir anlaşılmazmış.Biz şimdi ilaç kullanıyoruz...

off bugun dr gıttık 15 gunde 200gr almıs dr mamaya baslatdı bugun aldım sma gold ama onuda istemiyor ayy napcaz biz bunları yaa bu 2 aylıkken kusmaya baslamısdı dr reflu demişdi ama artık kusmuyor duzeldi sanıyordum arkadasın dedıgı gıbı o kusmalar basladıkdan sonra emmesi azalmısdı ama bukadarda emmemezlik yapmıyordu

cnm hiç emmiyormu?? bizde mamaya başladık ama Eylül gece emiyordu şimdi biberona alıştıya 2 gündür gece emmiyor. sende böyle bi durumla karşılaşabilirsin o yüzden sütünü sağ cnm biberonla ver. aman ihmal etme ben ihmal ettim sütüm gitmek üzere şimdide kurtarmaya çalışıyorum. pzt. elektrikli sağma makinesi alıp başlıcam sağmaya.

X