sonunda çıldıracam :(

ahhh kızlar aynı dertten bend:e müzdaribim.beren de çok zor emiyor beni. bi ara mama vermiştim onu almaya baslayınca beni emmiyor diye düşünüyordum ama mamada almıyo.resmen bouşuyoruz.dr. günde 3 bez değiştiriyorsan doyuyor demişti.çok şükr biz 4-5 tane değiştiriyoruz.bu kadar boğuşmaya rağmen kızım 1.300 gr almış bu ay.berende çok zayıf doğdu.2550 gr doğdu şimdi ise 7.100 olmuş. :nazar: ben 4. ayda ek gıda vermeyi düşünüyordum ama vazgectim. 6. aya kadar hiç hibsey vermicem

ebenim ki 2850 doğdu geçen ay 6400 aöma 600 gram almıştı ben üzüldüm dr.umuz kızdı dünya obezite ile uğraşıyo sen ne istiosun dedi şişko bi çocuk sağlıklı mı sanıyosun dediçocuk 44.5 aylık gelişimide fazla bile gidi standart şudur dedi.3.600 gram doğmuş bi bebek 3.ayda 6 kg.dır dedi.sıkılmayın yani kızlar zayıflarsa problem vardı.

eylül 2.700 gr doğdu. sonra 2.500 e düştü. tam 3 aylıkken 5.300 oldu. oda bu hafta işte. ne emiyor nede mama alıyor. bide görseniz gayet mutlu. tahlil yaptırdık hiçbişey çıkmadı. nolacak böyle bilmiyorum.sanırım hemen hemen herkeste aynı sorun var ama çözüm yok :1no2::1no2::1no2::1no2::1no2:

Nil'cim 3 aylık kızım boyuda 62 cm. 46 cm doğmuştu. dr dedi boya gidiyor oyüzdende pek kilosunu belli etmiyor. napim boyunu sanki vitrine koycam :roflol::roflol::roflol: şaka bi yana boyda önemli tabi. en sonunda yapcam kuru fasulye pilav belki kilo alır... :roflol::roflol:

CNM ÜZÜLME bebeklerin aylık 600-700 gr alması normal zaten.elvin maşallah hiç iştahsız kalmadığı için bilemiyorum ne yapılır ama düzelir cnm
elvin'cim 10 günde 100 gr aldıysa böyle giderse ayda 300 gr demektir. yani düşük. normalde 1.100 gr alıyordu ayda. bu hafta değil geçen hafta 13 günde 400 gr almıştı. ona üzülmüşken 100 gr benim perişan etti. senağlamasenağlamasenağlamabakalım artk zaman ne gösterecek.

Sevgili Öznür,
Her ne kadar diretsende yemiyecem derse yemez. Kiloya aklın takılmasın evet enerji depolaması kötü değil ama zorlamanında anlamı yok. Yalnız abi tavsiyesi istersen tam zamanı "deveci armudu" aldır eşine ve onu püre olarak vermeyi dene. Hem bebişin hoşuna giden bir tad, hem besleyici hemde vitamin yüklü. Ayrıca sindirimi düzenlemede üzerine tanımam.

Sevgili Öznür,
Her ne kadar diretsende yemiyecem derse yemez. Kiloya aklın takılmasın evet enerji depolaması kötü değil ama zorlamanında anlamı yok. Yalnız abi tavsiyesi istersen tam zamanı "deveci armudu" aldır eşine ve onu püre olarak vermeyi dene. Hem bebişin hoşuna giden bir tad, hem besleyici hemde vitamin yüklü. Ayrıca sindirimi düzenlemede üzerine tanımam.

tşk. ederim deveci armudu nedir?? ilk defa duydum. biraz daha açıklarmısın

Bir çeşit irice armut. Hatta baya irice : ) 1-1,5 kg geliyor ama ufaklarıda var. Her yerde satılır, biraz pahalıdır diğer meyvelere göre.

Eğer bunun püresini yemesin ben bu işi bırakırım.

Bir çeşit irice armut. Hatta baya irice : ) 1-1,5 kg geliyor ama ufaklarıda var. Her yerde satılır, biraz pahalıdır diğer meyvelere göre.

Eğer bunun püresini yemesin ben bu işi bırakırım.

kesinlikle katılıyorum. çok tatlı bir armut türü ve sulu. benim kızım meyve yemez genelde ama deveci armuduna bayılıyor. bazen muzla karıştırıyorum onu bile yiyior. kesinlikle deveci armutu yer bence de :) cam rendede rendele.başka armut versem asla yemez.

özelliği çok tatlı ve sulu olması. rendeden geçiriyorsun suları akıyor resmen. 3 aylık olduğu için bilmiyorum tabi yer mi yemez mi? :)))) ama ben 4. aydan itibaren suyunu vermeye başlamıştım :)) bebekler çok seviyor tadını.

öznur
sana yazdktan sonra benimki de oyunla gargarayla emmeye başladı sanırım büyüyoolar artık dışarıya da bakmak istiyolar emerken de bizimkiler de abartıyo bakmayı ilgiyi :))
en iisi nasıl emiyor biliyormusun uykuda :)
uyurken al kucağna daya gögsünü e aç olacağı için alacak doğal olarak ilk zamanlardaki gibi .uyanır uyanmaz yine almıyo oyun istiyo çünkü ..uyuttuğunda vermeyi dene bakalım benim giibi.başarılı olacakmısın :))):roflol:

ebrarda bazen tutturuyo emmek istemiyo bende emziği dayıyorum uykuya dalarken emziği çıkarıp gögsümü veriorum öle emiyo sanırım bu aylarda normal kızlar ayrıca hepinizin bebeğinin kilosu bize çok ii ebrar 2800 dogdu 15 günlükken yine 2800 dü gecen ay 4.570 kg dı ve süte ek olarak mamaya başladık ama sanırım hala kilo almadı bana göre pek bi değişiklik yok olsa olsa en fazla 5kilo belki olmuştur .ama keyfi gayet yerinde bi sıkıntsı huysuzlugu yok bende bu kilo meselesini çok takmıyorum kızım saglıklı olsunda zayıf olsun hiç önemli deil..

öznur
sana yazdktan sonra benimki de oyunla gargarayla emmeye başladı sanırım büyüyoolar artık dışarıya da bakmak istiyolar emerken de bizimkiler de abartıyo bakmayı ilgiyi :))
en iisi nasıl emiyor biliyormusun uykuda :)
uyurken al kucağna daya gögsünü e aç olacağı için alacak doğal olarak ilk zamanlardaki gibi .uyanır uyanmaz yine almıyo oyun istiyo çünkü ..uyuttuğunda vermeyi dene bakalım benim giibi.başarılı olacakmısın :))):roflol:

cnm bende sallıyorum uyuduğu zaman veriyorum. 4-5 gün öyle idare ettik ama artık onuda yemiyor. derin uykuda bile olsa ağlıyor. anlayacağın napacağımı şaşırdım.:nazar::nazar::nazar::nazar:

kız bunlar var ya fırlama ya ne bu böle ...
biz ölemiymişiz ya sezeryan bebekleri ya bunlar akıl fışkırıyo bi yerlerinden :))
fazla geliyoo:))))
allah yardımcımız olsun

ebrarda bazen tutturuyo emmek istemiyo bende emziği dayıyorum uykuya dalarken emziği çıkarıp gögsümü veriorum öle emiyo sanırım bu aylarda normal kızlar ayrıca hepinizin bebeğinin kilosu bize çok ii ebrar 2800 dogdu 15 günlükken yine 2800 dü gecen ay 4.570 kg dı ve süte ek olarak mamaya başladık ama sanırım hala kilo almadı bana göre pek bi değişiklik yok olsa olsa en fazla 5kilo belki olmuştur .ama keyfi gayet yerinde bi sıkıntsı huysuzlugu yok bende bu kilo meselesini çok takmıyorum kızım saglıklı olsunda zayıf olsun hiç önemli deil..

cnm artık öyle düşünüyorum zayıf olsun sağlıklı olsun.. sanırım benim kız iştahsız olacak. 2.700 doğdu. hastaneden çıkarken 2.500 oldu. 19 günde 3.300 olmuştu. yani 800 gr almıştı. dr. hatta dedi fazla kilo almış sık emzirme. sütün yarıyor demekki dedi zaten 3 saatte bir emziriyordum uykudan kalkınca. 3. ayını 5.300 le kapadı. emmiyor emse benim sütüm yarıyor ama keyif yapıyor zilli. kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3denemediğim şey kalmadı.

kız bunlar var ya fırlama ya ne bu böle ...
biz ölemiymişiz ya sezeryan bebekleri ya bunlar akıl fışkırıyo bi yerlerinden :))
fazla geliyoo:))))
allah yardımcımız olsun

hiççç sorma canım ya görsen elinle göğsümü itiyor. benle resmen savaş ediyor. inş. düzelir çok dua ediyorum :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

X