Son sans mi ?

Gözlerim yaşardı okurken, illa Bir şans verin, yoksa ileride hep düşünürsünüz, acaba iyi mi olurdu verseydim diye. Ailenize büyük mutluluklar dilerim.

Adamın suçu ne bilmiyorum ama okurken hatasını aradım aradım bulamadım
Daha ne kadar doğru davranabilirdi bilmiyorum
Geçmişte çok hataları oldu benimde oldu ama onun daha fazla. Fakat kimse hatasız değil yeniden deneyelim diyor.. yuvam için sOn hakkımı kullanmalıyım belkide

Yuh
Önceki yorumumu tamamen unutun
Zaten hangisi önce oldu bilmiyorum ama adam hem aldatmış sonra o yetmemiş bir de şiddet uygulamış

Geçmişte çok hataları oldu benimde oldu ama onun daha fazla. Fakat kimse hatasız değil yeniden deneyelim diyor.. yuvam için sOn hakkımı kullanmalıyım belkide
Saçmalama
Seni aldatan ve döven birinden ayrıldığına pişman olmayacaksın zaten evlilik öyle bir şey değil çünkü

Haklısın beklentim yok ama en azında ilerde oğlum bak senin için veya akşam başımı yastığına koyduğum da eve şans da verdim tekrar ama olmadı diyebileyim istiyorum galiba

Daha karar vermedim canım
eski konularından alıntı yapmadım. belki sıfırlamak istersin, okuyunca üzülürsün diye.
ama onları birebir sen yaşadın, neler hissettin sen biliyosun.
biz burada bize anlattıklarını biliyoruz sadece.
kendin ve çocuğun için en doğru kararı verirsin umarım canım.

Saçmalama
Seni aldatan ve döven birinden ayrıldığına pişman olmayacaksın zaten evlilik öyle bir şey değil çünkü
Yok ondan pişman olmam zaten şu an ki düşüncem bu ama ıyi olmak için çabasına c3vap vermeli miyim diyorum.

Gözlerim yaşardı okurken, illa Bir şans verin, yoksa ileride hep düşünürsünüz, acaba iyi mi olurdu verseydim diye. Ailenize büyük mutluluklar dilerim.
Benim gözlerim her gün doluyor zaten.. ah keşke geleceğimizi görebilsem keşke

Benim gözlerim her gün doluyor zaten.. ah keşke geleceğimizi görebilsem keşke
Eğer büyük şiddet, tecavüz, alkol alışkanlığı gibi bir şey yoksa, deneyin. Ama deneme zamanı verin. Mesela 12 ay zaman ver, veya 6 ay, göstersin hangi şeyleri değiştirdi. Size nasıl davranıyor.
Eger tiksinmiyorsaniz eşinizden, deneyin derim.
Benim arkadaşlarımın birisi de öyle bir durumdaydı ama o şans veremedi, cünkü kocasından nefret etmeye başlamıştı e içinden kendini seneler önce ayırmıştı.

Tabiki arabayla olsa ister üstume ev yapsın bisey değişmez. Ama şimdi bırakıp gittigim de. Oğlum senin için bütün sanslarimi deneidm demek istiyorum sanırım..

Benim bir sevdigim ablam var burda. Esi aldatiyordu, siddet uyguluyordu, elinden parasini felan aliyordu. Kadin cocuklari oldugu icin hep signeye cekip durdu. Gün geldi esi onu ise giderken yolda cevirip hem bicakladi, hem kolunu kirdi. Kurtulmasini neye borclu? Tesadüfen yakinlarda bir alman polis arabasi olmasi. Demek istedigim: ne yasadiginizi siz benden iyi bilirsiniz. Sizi yargilamak haddime degil. Lakin cocuklar icin sans verirken sagliginizdan, caninizdan olmayin. Siddet felan varsa terapisiz degismez. O siddet de bir yerden geliyor cünkü. Oda sizinle alakali degil. Sunu da eklemek istiyorum: Madem cocugunu düsünüyordu, bastan cocugunun annesine adam gibi davransaydi ya. Onlari manipulasyon malzemesi hic yapmasin. Mesele ilk basta onun iyi bir es olmamasi

Canimmmm ne kadar içten yazmışsın.. Evet keşke sıfırlayabilsek.. Ama şiddet unutulur yenilir değil.. sadece çocuk veya en azından evet bütün haklarımı bitirdim diyerek vicdanımı rahatlatmak istiyorum galiba..
Ya da boşanma o gücü bulamıyor muyum. Bunların arkasına mi sığınıyorum bilmiyorum..

Canımmm öncelikle msjna çok teşekkür ediyorum. Biliyor musun bunların hepsini düşündüm. Çünkü tayin istemiştik tam kesinleşmeden yaZin ailemin yanında kaldım. Ve o süreçte hiç dönmeyecek gibi kaldım.. kardeşimle tartışmalarım oldu evde bakar o. Çok basit kitaplarımın yerini nasıl değişirsin benim düzenim o gibi saçma sapan şeyler.
Üstelik ablama da anlatmıştım ama onlar bi şans vermemi soylemiislerdi yeni tasinacagin evde belki düzelir..

Birde oğlum biraz mızmızdı. Inatlasiyordy yani. E bi odam yokki çekip geceyim içeriye. Haliyle herkes müdahil oluyordu. Ne oldu neden bağırıyor e apartmanda olunca bağırtmamak da gerekiyordu iyice geriliyordum. Zaten gergindim...
Üstüne böyle gerginlikler olunca evde, çünkü bi odamız yok oturma odasında kalıyoruz. Dışarı çıkmıştım hiç unutmuyorum bi bankta oturdum oğlum kucağımda uyuya kalmıştı. Ona sarılıp ağlamıştım orda kimsesiz hissetmiştim kendimi çok garip hissetmistim...
Dedimki Nill bu yolda yalnızsın işte kimsen olmayacak belki bi fazlalık acınır gözle bakılacak sana....
Ama eve dönsek herşeyimi eleştiren bunları yaşatan biri var..

Şimdi böyle söyleyince acaba kendi konfor alakalı yaratabilir miyim dedim. Çünkü memleketime taşındım tam istediğim yerdeyim.. altıma arabamı alır çocuğumu alır gezerim pandemi var ama akrabalarim var birkaç görüştüğüm onlarla takılırım.. keyfime bakarım.. acaba böyle yapabilir miyim dedim...
Kpss giricem öğretmende olursam kendi düzenimi oluşturabilir miyim dedim..
Belki bizden olur mu... bilmiyorum....

Kuzum benim ablam.bosaniyor oda boyle soyluyor acaba kalmamis baska vare yokmus ,boyle konusup sans vermisti simdi kafasi rahat daha ne yapabilirim dediginde bitmis oluyor
Nasıl oldu canım tam. Ne kadar süre şans vermiş. Asıl nasıl bittiğini düşündü..

Nasıl bu duruma geldiniz. Aldatma, şiddet vs. yoksa, sadece evliliğinizde ki ilgi eksikliği ise problem kurtarılabilir bir ilişki bence. Eşinizin tavrı size ve evliliğinize değer verdiğini gösteriyor.
Bir atölye çalışmasında erkekler uçurumun dibine gelmeden çözüm yoluna gitmez diye bir şey duymuştum. Eşiniz o anlamda hazır bence.
Kesinlikle bir terapiste gidin çünkü tam kıvamındasınız.
Eski hataların yenilememesi için bu konuşmadan sonra fazla bir yumuşama havası sezdirmeyin. Taleplerinizi alma konusunda tavrınızı koruyun.

Canım çok haklısın... Zaten benim durup söylediğim şey ona. Geçen tartışmamızdı bi kız için tartıştık ama tanımıyorum dedi. O kadar sinirlendi ki ben defterleri kapattım niye inanmıyorsun diye tabi bende zaten patlamıştım daha üstüne gittim en sonunda elini yukarı kaldırdı ama bisey yapmadı. Çekti gitti. Dedim yarın sende bende bi numara görsen olur ya yanlışlıkla bisey olur aynı senin durumun gibi... Ben sana inansam da sen bana inanmazdın üstüne sabaha kadar döverdin dedim. BEn niye korkarak yasayayım dedim...
Ayrıca temeline inersen babası da annesini oklavayla bile dövmüş hiç sebeb yokken. Ama gül gibi geçinip gidiyorlar. Bana dediği her ailede sorun olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…