Soma-Yırca'da "Kesilecek ağaç kalmadı, 6000 zeytin ağacı kesildi gitti"

köylü ekmek parasından oldu..kim ödeyecek bu zararı..1 ağa. 35 senede gelişiyor

Egem
yok valla aklım firar edecek yakında buna inanan olduğunu düşünmek istemiyorum, bu hikayeleri uyduranlar diyeceğim zira tümüyle asılsız uydurma bir hikayeden başka hiçbirşey değil, buna inanmak nasıl birşeydir?

Vardır inanan.
Hatta 1-2 güne bilimsel(!) gerçeklerini falan da sunarlar.Öyle de savunmaya başlarlar.
Tabiat bizden çok kötü bir intikam alacak bir gün.Bu günlere bakınca diyebilirim ki haksız da olmayacak...

Vardır inanan.
Hatta 1-2 güne bilimsel(!) gerçeklerini falan da sunarlar.Öyle de savunmaya başlarlar.
Tabiat bizden çok kötü bir intikam alacak bir gün.Bu günlere bakınca diyebilirim ki haksız da olmayacak...
Almaya başladı zaten, ülkenin iklimi değişiyor, yarı tropik iklime geçtik, artık hortumlar, aşırı yağışlar sonucu sel baskınları vs olacak, kış yaşanırsa çok sert, yazsa aşırı kurak geçecek, İstanbul gibi şehirlerde nem oranı daha da artacak. Daha ağaç kesmeye devam edersek erozyonda yaşayacağız bol bol, yağışlar az ama aşırı olacak sel olacağından sel şeklindeki yağmur toprağa ve barajlara fayda sağlamaz, akar gider, suya doymayan toprak verimsiz, dolmayan barajlar susuzluk demek.
Ki bunlar kötünün iyisi, birde kötünün kötüsü var onu yaşamaya da ne yazık ki uzak değiliz

Şimdi paylaşılan bence hikayeden öte birşey olmayan ve nette paylaşılan bu yazının aslı bir hadise dayandırılır.
Zeytin Ağacı diye anlatanın niyetini söyleme lüzumu bile duymuyorum, Allah herkesin içini de dışını da, gizlediklerini de biliyor, ben Allah'a bıraktım.

Bakın Hadis'in orjinali bu:
"Hadis-i Şerif Sahih-i Müslim’de; “Öyle ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek 'Ya Müslim! Ey Allah (c.c.) kulu! Gel, bak benim arkamda Yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır. diyecek. Sadece 'gargat' ağacı bunu söylemeyecek çünkü o Yahudi ağacıdır” buyuruluyor. (Kitab-ul Fiten H. 2239)"

Hadis'in oynanmış hali de bu:
Kıyamete yakın Müslümanlarla Yahudiler arasında bir savaş çıkacak. Müslümanlar bu savaşta galip gelecekler. Öyle ki Yahudiler ağaçların ve taşların arkasına saklanacak, ağaçlar ve taşlar da 'ey Müslüman, şu arkamdaki Yahudi’dir. Hemen gel de onu öldür' diye haber vereceklerdir. Fakat sadece zeytin ağacı haber vermeyecektir. Çünkü o bir Yahudi ağacıdır. Bugün İsrail bütün ülkelerde zeytin ağacı dikmeyi teşvik etmektedir. Çünkü bu ağaçların Yahudileri koruyacağını bilirler.

bilmiyorum müne ne yapıyorlar.dalga geçer gibi onca ağaç kesildikten sonra durdurma kararı verilmiş.yazık çok yazık maksatları ne

bilmiyorum müne ne yapıyorlar.dalga geçer gibi onca ağaç kesildikten sonra durdurma kararı verilmiş.yazık çok yazık maksatları ne
Ablacım, az evvel TV'de seyrettim 2 aya kadar konuyla ilgili karar çıkması lazım dedi Sayın Arınç, santral yapılır gibi geliyor bana ve haberde dinlediğim kadarıyle başka bölgelerde de zeytin ağaçları kesilebilir, Gemlik'te depreme dayanıklı konutlar yapılması planlanıyormuş, en uygun alansa zeytinlik alanlarmış

http://insanhaber.com/guncel/bulent-arinc-dag-tas-zeytin-agaclariyla-dolmus-48527

Manisayi biliyorum yemyeşil dağların olduğu bir şehir nasıl bu kadar vicdansız oluyorlar tabiatı yok ediyorlar anlamıyorum

Ooo bu daha ne ki

Maalesef sosyal medyada fesah fersah paylaşılıp "efendimizin mucizesi, erdoğan peygamber efendimizin hikmeti" yorumlarıyla şenlendiriliyor bu tür capsler....

Hatta narkozu yedikten sonra namaza durmuş, doktorlar hemen o sırada yaptığından hissetmemiş gibi yan hikayeler üretenler bile var..

Maalesef cidden inananlar var..Traji-komik ama ben çok üzülüyorum.

Bir ara sözlüklere girip oku bunla ilgili yorumları..

Neyse konuyu içeriğinden biraz uzaklaştırdım..Ama bunlara inanan zihniyete her istediğini yaptırırsın..Her türlü rezaleti örtbas edebilirsin..

İyi efendimiz kendi kendini ameliyat etmiş dememişler..Buna da şükür..

[QMedceziR_, post: 37722121, member: 457585"]Maalesef sosyal medyada fesah fersah paylaşılıp "efendimizin mucizesi, erdoğan peygamber efendimizin hikmeti" yorumlarıyla şenlendiriliyor bu tür capsler....

Hatta narkozu yedikten sonra namaza durmuş, doktorlar hemen o sırada yaptığından hissetmemiş gibi yan hikayeler üretenler bile var..

Maalesef cidden inananlar var..Traji-komik ama ben çok üzülüyorum.

Bir ara sözlüklere girip oku bunla ilgili yorumları..[/QUOTE]

Bunlari söyleyip düşünen insanlar dinden imandan müslümanlık tan bahsederler cahilligin daniskasi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…