“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

Bazi olaylar her halukarda yasaniyor diye, bunun sebebi olamaz demek yanlis. Amaaan karacarsafliya bile bakiyorlar deyip ortalik yere bikiniyle cikilmaz dimi?

Ne kadar dikkat cekici giyinmeye ugrasirsan o kadar dikkat cekersin. Gulu seven, dikenin de oldugunu bilmeli. Gayet basit..

Çok zekice bir cevap gerçekten. Bazı olaylar hep yaşanıyorsa elbette bir sebebi var. Ama bunun sosyolojik olarak dünya çapında incelemelerinde "eğitim" sebebi ile olabileceği gayet netken neden kıyafete bağlıyorsunuz? Bu çok sığ bir düşüncedir. Bikini ile bile gezsen tecavüze uğramamalısın. Doğrusu budur.

Çok zekice bir cevap gerçekten. Bazı olaylar hep yaşanıyorsa elbette bir sebebi var. Ama bunun sosyolojik olarak dünya çapında incelemelerinde "eğitim" sebebi ile olabileceği gayet netken neden kıyafete bağlıyorsunuz? Bu çok sığ bir düşüncedir. Bikini ile bile gezsen tecavüze uğramamalısın. Doğrusu budur.

Cok onceki sayfalarda taciz ve tecavuzu ayirdim ben. Burada taciz hakkinda yaziyoruz. Ama tecavuz konusunda bile insan disarida her tip insan oldugunu bilip ona gore onlem almali. Bu yanljs bisey mi? Belli yerlere gerekmedikce belli saatlerde gitmemek mesela... Hani diyelim ki gittin, tecavuz artik sana mustehak demek degil bu, olasiigini artirirsn demek.

Taciz konusu ise baska. Bir kadin bikini ile, babydoll le ortalik yere cikarsa herkes donup uzun uzun bakar ve bunu "bakanlar ahlaksiz" seklinde yorumlayamazsn, olayi yanlis okumak olur bu.

Sosyolojik acidan bu egitim meselesi ama zannedildigi gibi "erkek evlatlarinjza tecavuz etmemeyi, bakmamayi ogretin" gibi sig ve dandik bir sekilde degil...

Gorev paylasimini ve beklentileri degistireceksin. Erkekten erkeklikle iliskilendirilen ozellikleri alacaksin... o zaman taciz tecavuz eden erkek sayisi azalir. Yani sen bir erkekten ne beklersin axelia? Iste onlari bekleme... o beklentileri cope at, toplumun genel zihniyeti de bu olsun, o zaman taciz tecavuz minimuma iner. Ama hem erkek, erkek gibi olsun de, hem de ardindan "tacizcilet neden var? Erkekler neden kadinlara bakiyo?" Dersen bu olmaz. Dikeninden bu kadar mutsuzsan, gulden de vazgecersin. herkes her istedigini ayna anda elde edemez.

Benim yani hahahaa

Peki ya ben ne goruyorum biliyor musun? Bazilarinin cete gibi toplasip, aralarinda paslasip, birbirlerini begenip :KK70: guya tek gorduklerini ezmek adina viziklandiklarini... 5 kisi birleselim ve 1 kisi etmeye calisalim cabalari falan...

Benim bildigim kadariyla burasi geyik yapip isi civikliga dokme yeri degil, bunun icin geyik muhabbeti bolumu var. Forumun kurallari da acik halbuki...

Neyse bu konuyu gonullerin editoru, bazilari gibi palavradan degil gercek editor chess'e ve mune'ye havale ediyrum.

Dinimiz amin.

Cok onceki sayfalarda taciz ve tecavuzu ayirdim ben. Burada taciz hakkinda yaziyoruz. Ama tecavuz konusunda bile insan disarida her tip insan oldugunu bilip ona gore onlem almali. Bu yanljs bisey mi? Belli yerlere gerekmedikce belli saatlerde gitmemek mesela... Hani diyelim ki gittin, tecavuz artik sana mustehak demek degil bu, olasiigini artirirsn demek.

Taciz konusu ise baska. Bir kadin bikini ile, babydoll le ortalik yere cikarsa herkes donup uzun uzun bakar ve bunu "bakanlar ahlaksiz" seklinde yorumlayamazsn, olayi yanlis okumak olur bu.

Sosyolojik acidan bu egitim meselesi ama zannedildigi gibi "erkek evlatlarinjza tecavuz etmemeyi, bakmamayi ogretin" gibi sig ve dandik bir sekilde degil...

Gorev paylasimini ve beklentileri degistireceksin. Erkekten erkeklikle iliskilendirilen ozellikleri alacaksin... o zaman taciz tecavuz eden erkek sayisi azalir. Yani sen bir erkekten ne beklersin axelia? Iste onlari bekleme... o beklentileri cope at, toplumun genel zihniyeti de bu olsun, o zaman taciz tecavuz minimuma iner. Ama hem erkek, erkek gibi olsun de, hem de ardindan "tacizcilet neden var? Erkekler neden kadinlara bakiyo?" Dersen bu olmaz. Dikeninden bu kadar mutsuzsan, gulden de vazgecersin. herkes her istedigini ayna anda elde edemez.

Erkek erkek gibi olksun derken kastedilen ne bilmiyorum. Bir erkekten bir beklentim de yok. Yani nasıl istiyorsa öyle yaşasın niye bir beklenti içinde gireceğim. Eğitim iki taraf içinde geçerli. Bahsettiğimiz zaten tacizdi olasılık artırmakla haketmek arasında çok fark var ve buradaki bazıları haketmiştire getirdiği için şu an bunları yazıyoruz. m

Bikini ile çıktığında sana bakılması deil laf atılması sorundur. Arada fark var. İkisi de tacizdir ama bakmak herkesin yapacağı eylemken laf atmak bazılarının yapacağı eylemdir. Sıkıntılı olan bu? Herkes her şeyi düşünebilir amqa eyleme dökmek suç teşkil eder.

Benim yani hahahaa

Peki ya ben ne goruyorum biliyor musun? Bazilarinin cete gibi toplasip, aralarinda paslasip, birbirlerini begenip :KK70: guya tek gorduklerini ezmek adina viziklandiklarini... 5 kisi birleselim ve 1 kisi etmeye calisalim cabalari falan...

Benim bildigim kadariyla burasi geyik yapip isi civikliga dokme yeri degil, bunun icin geyik muhabbeti bolumu var. Forumun kurallari da acik halbuki...

Neyse bu konuyu gonullerin editoru, bazilari gibi palavradan degil gercek editor chess'e ve mune'ye havale ediyrum.

Dinimiz amin.
laf soktun ama yine olmadı..:63:
palavradan editör olsaydım en çok çalışana girmezdim enlerde ve seçilmezdim geçen sene canım (,en çok çalışan üye olarak.)
bilen biliyor ediyken ne kadar uğraştığımı.
bunu dedin diye palavradan edi olmuyorum ben..
ha bu arada trollük nasıl gidiyor . :KK53:

artık geyik yasak değil burada bil istedim. :KK14:

benim konumumu emanet ediyorsun. napacak chess konumu sence.. :KK53:uçuracakmı..
.. ayrıca,çetede değilim. beğendiğim mesajları beğenirim hesabınıda vermem.
ateistde dinimiz amin demez öğrende gel.
mervişcikkkk

Son düzenleme:
İroni diye bir şey duymadıysanız araştırmanızı tavsiye ederim.

siz profillerde döktürün biz iki espirili şey yazalım gelin burada çete diye ağlaşın.valla bıktım hepinizden ya :KK70:

ayrıca L lamelifAmine profilinde bana yazılmış şiirler görmek istiyorum artık bırak had bildirmeyi yalnız çeteye değil sadece bana yaz :KK200:

ve bu bilgisayardan etiketlemek çok zor değerini bil :KK68:

şimdi tek tek cevap yazmayacağım çünkü söyleyeceklerim hep aynı minvalde tekrar tekrar yazmak istemiyorum
kadesa kadesa kimin arkasına sığındığım yazmanı istiyorum merak içerisindeyim
birde demekki sende bize hayransın:KK53:profilime geldiğinde haber ver çay demleyim olmuyor böyle en olmadı kib yap ben sizi kibledim ama henüz dönüt alamadım :KK53:sana özel şiirimi imzama yazacağım bir günlüğüne takip et:cool:

hatta akrostiş bile yapabilirim:-)

S shot

konu kapalı ise profiline yazmayım ama kendi profilimde seni mi etiketliyeyim anlamadım o gün konu kapanmamış olsa idi zaten direkt yazacaktım :cool:

bu arada profilime özelmi gelip gördün yoksa kuşlar mı haber verdi ya da tevafuk mu merak ettiğimden soruyorum
demin ismimi vermeden yazmıştınız kadesaya ben anlayayım diyemi eleştirdiğiniz şeyi uygulamalı görmemi istemişsiniz ancak ya görmeseydim:KK53:

bu arada alıntılarınıza akşam cevap veririm konu kapanırsa profilime çağırırım sizi:KK53: yalnız eli boş gelmeyin :confused:

şimdi tek tek cevap yazmayacağım çünkü söyleyeceklerim hep aynı minvalde tekrar tekrar yazmak istemiyorum
birde demekki sende bize hayransın:KK53:profilime geldiğinde haber ver çay demleyim olmuyor böyle en olmadı kib yap ben sizi kibledim ama henüz dönüt alamadım :KK53:sana özel şiirimi imzama yazacağım bir günlüğüne takip et:cool:

alıntıyı yanlış yapmışım.

bu arada reklamın iyisi kötüsü olmaz en çokta biz sevmeyenler tarafından nihat doğan dilimizden düşmedi kaç gündür:-):-) nihat doğan izliyorsan reklam paramı istiyorum çok borcum var bu aralar :63:

tabi yazayım canım atlamışım orayı beyazgiri gelip depi alıntı yapınca senin de bir coşasın geldi aniden,oldu mu başka hangi ismi vermemi istersin bi tanem? var mı başka sorun?

ne için kibledin? hakaret var mıydı mesela ya da başka bir şey? ne yazmışız lütfen buraya da yaz.mesela ben çeteler sizi yazıp gülmüşüm,neyini kibledin?önce kendini kible o zaman.

yok imzada olmaz çünkü imzaları göremiyorum,sen profiline yaz kırma beni.

tabi yazayım canım atlamışım orayı beyazgiri gelip depi alıntı yapınca senin de bir coşasın geldi aniden,oldu mu başka hangi ismi vermemi istersin bi tanem? var mı başka sorun?

ne için kibledin? hakaret var mıydı mesela ya da başka bir şey? ne yazmışız lütfen buraya da yaz.mesela ben çeteler sizi yazıp gülmüşüm,neyini kibledin?önce kendini kible o zaman.

yok imzada olmaz çünkü imzaları göremiyorum,sen profiline yaz kırma beni.

kadesa kadesa alıntı yapmıyorum çünkü alıntılar karışmış devam ettikçe dahada karışacak

evet ya canım canım beyazgrim :KK200: yetiş bak parçalayacaklar şimdi beni:KK17:
imzalarımı neden göremiyorsun :KK59:
cıks sen kible beni:KK53:
hmm incittiniz beni yeterlimi kib için çok alındım yazdıklarınıza :KK53:

peki çalışmalarıma başlayacağım :KK53:

X