Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

Arkadaslar sogan kurune baslayip hamile kalmis olabilirim diye birakmayin kuru bunu 15gun boyunca uygulamadikca hic bir ise yaramicaktir ve hamile kalsaniz bile sogan kuru dusuge sebep olmuyor

iyi güzel söylüyorusunda cankız benm öncedende düşüklerim var şu anda tam emin değilim hamilede olabilirim riskli geçiyor benm hamileliklerim ve adat günümede daha 20 gün var şimdiden adet belirtisi gibi hafif pembemsi bir lekelenme ve bel ağrılarım var bende korkudan bıraktım acaba bu belirtiler soğan kürü yüzündenmi he bide kasıklarımda batma tarzında sancılarımda fazlalaştı napsam ki acaba

aslında bu kasıklarda sancılanma ve batmaları, bel ağrılarını soğan kürü de yapıyor bende de oldu bırakmasaydın keşke kıyamam ama korkmuşsun tabi

Nasil yani canim?

üstüne gördüm mü diyorsun?

hayır cnm üstüne görme değil dr um yasmin verdi bana ama adetimin 11 günü başladık çnkü o gün yazdı dr ama adetin 1 günü başlanması gerekiyomuş yasmine bide ben kulanmaya başladığım 7 günde ilaç korur sanıyorum ya ilişkide ek bi koruma olmadı o yüzden şüphelerim var çünkü ilk yasmine balarken ilk 7 gün ek korumada yapılması lazımmış

ya kızlar benim bugun besinci gunum sogan kürü şimdi on bes gun tamamladım diyelim bidahaki aydamı aynen devam etmeliyimm

ya kızlar benim bugun besinci gunum sogan kürü şimdi on bes gun tamamladım diyelim bidahaki aydamı aynen devam etmeliyimm

ilk 15 günü tamamladıktan sonra diğer fazı birdahaki reglinden 10 gün önce başlayarak 10 gün yapacaksın bunu da 2 kere tekrar etmek gerekiyormuş

Ben de istiyorum bir an önce bebeğimin olmasını. 28 yaşındayım bir senelik evliyim.. Her geçen gün aleyhime işliyor gibi hissediyorum.Doktora göründüm hamile kalmam için bir sorun olmadığını söyledi ama 3 aydır bir gelişme yok bugün yine adet oldum

Soğan kürünü kesinlikle deneyeceğim ayın 29'unda başlayacağım. İnşallah bana da yarar da bir an önce sabırsızlanarak beklediğim haberi alırım..

Son düzenleme:
umarım sizlere umut olurum : )

24 yaşım bitmek üzere 25 diyeyim.3 yılı bitirdik evlililğimzde.gecen yıldan beri çocuk istiyorduk.PKOlu olduğumu öğrendim.1 sene tedavi gördüm.temmuz ayında başarısız bir aşılamam oldu..doktorum aşılamadan sonra tup bebek dedi.tedaviyi bıraktım..niyetim başka doktora gitmekti.
ekim ayında adet olmadım.tarlusal kullandım kasım 2 de adet oldum..kasımın 7sindede soğan kürünü uyguladım..kür bitti.aralık ayı geldi..hala adet olmamıştım..pkolu olduğum için pek ümidimde yoktu açıkçası...gecen hafta idrar testi yaptım fakat çıkmadı.ümidim tamamen bitti..kuzeniminde adeti geçmişti..oda test yaptı.çift çizgiyi gördü.birlikte doktora gidelim dedi.salı gunu gittik..doktor bana ilaç yazdı ama kan testi sonucuna bakalım öyle kullan dedi..eve geldim kuzenim aradı ve bana HAMİLESİN dedi..inanamadım..şaka sandım..perşembe günü kan testim tekrarlandı ve değerimde yükselmişti..şuan hamileyim..herşey bi vesile .. Allah ol derse olur..istersek kendimizi yırtalım yemediğimiz içmediğimiz şey kalmasın olmayınca olmuyo..bu bir gerçek..inşallah sizlerede şifa olur..Rabbim isteyen herkese tez vakitte nasip retsin..

Ne kadar güzel bir sürpriz olmuş.Çok mutlu oldum senin adına cakmapolly.
Darısı bizlere inşallah :)

hazıranda bebek dusunmeye korunmayı bıraktık. temmuzda hamıleymısım ustune gormusum ben agustasda ogrendım 15 gun sonra dusuk yaptım 2 aylık.. daha sonrada adetım 58 gun sonra ılac sayesınde oldu, sonra 42 enson 13 kasımda 13 aralıkda hastalandım... sogan suyuna basladım 2 gundur ıcıyorum... bu sogan suyu gercekten dogrumu?

çok sevindim, sağlıkla huzurla kavuşursunuz bebeğinize dilerim, darısı başımıza :)

çok fazla kişinin işine yaramış gerçekten

geçmiş olsun nasılsın, soğan küründe böyle batmalar ya da kasılmalar oluyor ama kanamanı bilemedim saha detaylı anlatabilir misin?

Son düzenleme:
canım dün akşam damla damla geldi kanamam aradım doktorumu anlattım bana yasmin vermişti bende 6 gün kullandım 7. gün ilaç koruyo die ek bi koruma almadık neyse ben 2 gün daha devam ettim 8 gün farkettim ilacın korumayacağını ilacı bıraktım soğan kürünüde o gün bıraktım üstüne 5 gün geçti dün akşam kanama başaldı adet kanamam olmaz benim zaten düzensizdir zaten 12 gün var daha adetimede neyse dr sordum ilaç korumuşmudur hamile olabilirmmi die allah bilir orasını ilacı bırakmıcaktın dedi bende nasıl bırakmam hamilelikten şüphelendim dedim adet zamanıma kadar ilacı içicekmişim bişi olmazmış ben daha önceden düşüklerim olduğu için korkudan bıraktım bu kanamanın ilacı bıraktığım için oldunu söledi 1 haftayı geçerse gel dedi güvenmiyorum yani içimi ferahlatmadı dr söledikleri

Ben de yasmin kullandım, ilaç bitince iki gün içinde kanama oluyor gerçekten doktorun da söylemiş zaten ne kadar kullanırsan kullan bıraktığında bir kanama oluyor, batmaların ve kasılmaların da soğan suyunun etkisiyle olmuş, kıyamam sen daha önce yaşadıklarından dolayı korkmuşsun ama korkma rahat ol, istersen bir git doktora için iyice rahatlasın, bu kanaman bitince başlarsın istersen gene soğan kürüne, içindeki endişelerini de at kendini ferah tut canım böyle stresli olman da etkiliyordur mutlaka

sağol canım destediğin için dr gelmeme gerek olmadığını söledi zaten değiştiricem gimicem artık ona senden duyunca içim rahatladı allah razı olsun soğan kürüne mutlaka devam edicem bitince hemen başlanıyor dimi

rahatlamana sevindim biraz faydam olduysa ne mutlu :) bittikten sonraki 7. günde başlanıyor

ahh canım rahatlamak ne kelime
hep benim sorunlardan konuştuk sen nasılsın sanırım bebek yok neler yapıyosun anlat vaktin varsa

henüz yok ben de kürün 2. 10 gününü dün bitirdim bir 10 gün daha yapacağım bu arada incir kürü mü yapsam yoksa çörekotu bal tarçın mı diye araştırıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…