Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

arkadaşlar ilk defa duydum SOĞAN KÜRÜNÜ anlatırmısınız tam nasıl oluyo nasıl yapılıyor ve nekadar kullanılıyor lütfen.....

ibrahim saraçoğlunun sitesinde yapılışını anlatıyor, yumurtlama sıkıntısı çeken kadınlara çok iyi geliyormuş, hatta sitede "sıkça sorulan sorular" kısmında soğan kürünyle ilgili çok şey var, bir sürü kadın kür vesilesiyle hamile kalmış, bende bu ay yapacağım inşallah tam yapılışını hatırlayamadığım için yazmıyorum ama linki atarım şimdi

KÜRÜN YAPILIŞI
K
Kaynamakta olan birbuçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz. Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra). Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İlk onbeş günlük başlangıç küründen sonra üç-dört adet döneminde, adetinize on gün kala on gün boyunca yine günde iki kez uygulayınız.

Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

teşekkur edrim saol...bakıcam şimdi bende yumurtlama sorunu yok herşey normal allha şükür...üç aydır sonuç yok belki bu işe yara baklaım denicem de midem kaldırımı baklaım...

arkadaşlar bu gün adet günümdü henüz olmadım ama adet olacakmışım gibi kasık ağrım oluyo arada,son bir haftadırda adet olacakmışım gibi belirtiler vardı,inşallah hamileyimdir,salıya kadar beklicem adet olmazsam çarşamba test yapacağım.

efsun inş hamilesindir cnm...bende kaç aydır hüsrana uğruyorum...dua edelim sana ...

çok sağol inşallah ya,soğan kürüm dün bitti,bu günde adet tarihimdi inşalah işe yaramıştır sğn kürü olumlu sonuç alırım,sizlerede umut olur,benimde dualarım sizlerle tüm isteyen hekeze

arkadaşlar ilk defa duydum SOĞAN KÜRÜNÜ anlatırmısınız tam nasıl oluyo nasıl yapılıyor ve nekadar kullanılıyor lütfen.....

Canım bak, önceki haftalarda yazdığım bilgileri alıntılıyorum senin için;

Kızlar, yukarıda soğan kürümü bitirdiğimi ve incir kürüne başlayacağımı söylemiştim. Bende de eşimde de bir problem yok aslında fakat sebebi bilinmeyen oluyor işte bu durumda. Eşler için de sorun olsun olmasın, spermleri daha da hızlandırmak-güçlendirmek adına keçiboynuzu kürünü tavsiye ediyor İbrahim SARAÇOĞLU. Bu yüzden eşim de keçiboynuzu kürüne başlayacak. Şimdi her ikisinin de tarifini yazacağım. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesinden alarak yazıyorum.

--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

Biz yarın başlayacağız bakalım hayırlısıyla. İnşallah güzel sonuçlara ulaşırız hepimiz...

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Ben soğanı bitireli birkaç gün oldu. Yarın incire başlıyorum. Bu paylaştığım bilgileri araştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz :KK1:

phia çokk sağollll güveniyorum cnm saol...yarın başlıcam ozaman ben adetim 2 eylüldü yarın yedinci gün oluyo öle dime...15 gün devam edicemmm sonra on gün kala

aaa doğru süper olur ama eşim kokusuna dayanamıyor o ne olacak :KK52:

çok stres yapma tatlım kendine göre düzenle ayarla. soğan bu hertürlü şifa olur. eşin de bi zahmet dayanıversin benim tepemi attırmasın haaaaa :KK1:

merhaba arkadaşlar soğan kürüne başlayalı 3 gün oluyor okuduğum yorumlarda akıntıda değişiklik oluyor yazıyor ama bende bir şey yok doğru yapıyorumdur inş. belkide acele ediyorum sizlerde nasıl olmuştu ???

akıntı olması şart diil tatlım bende de olmadı öyle bir iki gün biraz işte. takmaa dik kafanaaa :KK60:

kızlar ben geçen cumadan beri soğan suyu içiyorum bir iki kere içemedim dışardaydık:KK43:
ben kettleda ısıtıyorum suyu öyle soğan koyup kaynatıyorum baişka türlü yetişmiyor olur değil mi
bal çörekotu tarçın kürü nasıl bişey bi arkadaşa daha söylücem de:)))
aç karnına mı o da?

10 yemek kaşığı bal 10 tatlı kaşığı çörekotu 10 çay kaşığı tarçın karıştır bi kavanozda. istersen sabah aç karına ki tavsiye etmem istersen yatmadan hemen önce bir yemek kaşığı ye çörekotunu çıtır çıtır çiğne. rahim kaslarını çalıştırıyor canım çok faydalı yarasıııın :KK16: (adetinin 2. günü başla 10 gün kullan günde bir kere)

suyu bende ısıtıcıda kaynatıp soğanın üzerine döküyordum sonra 5 dk tutuyordum. önemli olan soğanı çok soyma sadece dış kuru kabuğu al. yarasın tatlııım :KK1:

tatlııım bu topikteki geçmiş 10-15 sayfayı oku herşey yazıyor. kafana takılan bişey olursa yaz cevaplarız uzman olduk artık :KK60:

arkadaşlar bu gün adet günümdü henüz olmadım ama adet olacakmışım gibi kasık ağrım oluyo arada,son bir haftadırda adet olacakmışım gibi belirtiler vardı,inşallah hamileyimdir,salıya kadar beklicem adet olmazsam çarşamba test yapacağım.

ayyyyyyy inşallah hadi bebiş gel artık umudumuz ol... :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
ya sayfalara baktım kafam karıştı şimdi...sat 2 eylül benim bittiği tarihten itibaren 7 günmü yoksa adetin başladığı günden itiberen 7. günmü ya

phia çokk sağollll güveniyorum cnm saol...yarın başlıcam ozaman ben adetim 2 eylüldü yarın yedinci gün oluyo öle dime...15 gün devam edicemmm sonra on gün kala

Canım, adetin bittikten en erken 7 gün sonra, ya da gelecek adetinin tam tarihini biliyorsan adet gününe 15 gün kala başlayacaksın... Dikkat et bak, adetinin 7. günü değil :21:

ya sayfalara baktım kafam karıştı şimdi...sat 2 eylül benim bittiği tarihten itibaren 7 günmü yoksa adetin başladığı günden itiberen 7. günmü ya

tatlım kesin eminim adetinin 7. günü başla 15 gün, ikinci ay adetine 10 gün kala 10 gün kullan. bu dönemlerin bir anlamı var.adetinin 7. günü başlarsan adet döngün kaç gün olursa olsun yumurtlama zamanını kapsayan günlere denk geliyor. en doğrusu bu canım için rahat olsun. SAT 2 eylül ise bugün başla akşam yemeğinden 1 sa önce iç bide gece yatmadan önce iç. yarın, sabah akşama dönersin. şifaaa olsun canım :KK16:

(adet bittikten 7 gün sonra başlanırsa şöyle olabilir 26 günde bir adet olan birisi adeti nin 12. günü yumurtlar adeti 6 gün sürerse soğan kürünede adeti bittikten 7 gün sonra başlarsa 6+7=13 olur 13. gün demek bu kişi yumurtlama gününü kaçırmış demek oluyor. yumurtladıktan sonra soğan kürüne başlasan ne faydaaaaaaa)

Son düzenleme:
X