SmuwiLa' nın Çeyizi

çeyizlerini çok beğendim canım Allah huzurla mutlulukla kullanmayı nasip etsin inş :KK16:

canım english home cicilerin çok hoş güle güle kullan, ben de aldım birkaç birşey ama bu aralar çok yoğunum resimlerini ekleyecek vakit bile bulamıyorum :KK50:

canım english home cicilerin çok hoş güle güle kullan, ben de aldım birkaç birşey ama bu aralar çok yoğunum resimlerini ekleyecek vakit bile bulamıyorum :KK50:

Çok teşekkür ederim canım, çok güzel şeyler var ya, sevgilim tutuyor beni her gördüğümü almak istiyorum. O da şimdi acelesi yok, sürekli olan şeyler bunlar daha büyüklerine ağırlık ver diyor, o tutmasa kimse tutamayacak herhalde beni.. :KK1:

Olsun canım, vakit bulduğun zaman eklersin biz bekleriz..:KK34::KK16:

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim canım, çok güzel şeyler var ya, sevgilim tutuyor beni her gördüğümü almak istiyorum. O da şimdi acelesi yok, sürekli olan şeyler bunlar daha büyüklerine ağırlık ver diyor, o tutmasa kimse tutamayacak herhalde beni..

Olsun canım, vakit bulduğun zaman eklersin biz bekleriz..:KK34::KK16:

Canım insan görünce dayanamıyor cidden, ben de güya hiçbir şey almayacaktım ama görünce dayanamayıp aldım yine birkaç birşey :KK31:

Canım insan görünce dayanamıyor cidden, ben de güya hiçbir şey almayacaktım ama görünce dayanamayıp aldım yine birkaç birşey :KK31:

Bende alıyorum.. :KK1:
Nereye kadar gidecek bakalım böyle, herkes evleneceğin güne kadar eksik bitmez, çeyizimi yerleştirirken bile dışarı çıkıp eksik olanları aldım diyenler bile oldu.. :KK53:

Her şeyin çok güzel canım, çok özenle seçilmiş olduğunda belli oluyor :KK66:
Güle güle mutlu günlerde kullan inşallah.. Bu arada kahvaltı takımın da benim almayı düşündüğümden...

Bizim için gecerli değil gibime geliyo bu :KK1:

Kendim için bir şey diyemiyorum, her şeyi beğenirsem işim zor, önümde daha zaman da var..:KK53:
Dün halama gittik, maşallah evi gelin evi gibiydi, görmen lazım..:KK51:
Ama dayanamamanın hazin sonu, evde iğne atsan yere düşmez, tezgah, dolaplar tıka basa dolu.. :KK52:

Benim durum seninle çok benziyor, sonunda aradığım ben=sen'i buldum :KK34:

Bizde öncelikle maddi olarak ve biraz daha zaman geçmesi gerektiğinden belli bir tarih yok. Ama evlilik söz konusu olan bir ilişkimiz var.

Ben çeyize ufaklığımdan beri karşıyımdır. Şuanda 23 yaşıma girdim ve hala istemiyorum ama artık istekliyim birazda. İsteme olmadan başlamam en azından ve onada 1 yıl vardır ortalama.

Uzun lafın kısası ben nakit ve aynı anda almak istediğimden zamanı geldiğinde mi almalıyım yoksa şimdiden başlayıp anca mı bitiririm. Zaten kararsız biriyim ama borcuda sevmiyorum. Ne yapmamı istersin güzelim :KK52: :nazar:

Seninkilere bayıldım, çoğu beğendiklerimden :KK8: Allah tamamını erdirsin inşaallah :KK16:

canım son eklediklerin çok şekerler nevresimine bayıldım ama çok güzel mutlulukla kullan canım:KK16:

Çok teşekkür ederim canım, inş. :KK16:
Alıyorum bir şeyler ama kendimi tuhaf hissediyorum hala, ben ne yapıyorum diye? :KK53:
Biz bir sözlenebilsek, sanırım gerisi çorap söküğü gibi gelecekte, nasip.. :KK31:

Aynen aynen nasip, allah hayırlısıyla kavuştursun bizi sevdiklerimize inşallahh :123:

Benim durum seninle çok benziyor, sonunda aradığım ben=sen'i buldum :KK34:

Bizde öncelikle maddi olarak ve biraz daha zaman geçmesi gerektiğinden belli bir tarih yok. Ama evlilik söz konusu olan bir ilişkimiz var.

Ben çeyize ufaklığımdan beri karşıyımdır. Şuanda 23 yaşıma girdim ve hala istemiyorum ama artık istekliyim birazda. İsteme olmadan başlamam en azından ve onada 1 yıl vardır ortalama.

Uzun lafın kısası ben nakit ve aynı anda almak istediğimden zamanı geldiğinde mi almalıyım yoksa şimdiden başlayıp anca mı bitiririm. Zaten kararsız biriyim ama borcuda sevmiyorum. Ne yapmamı istersin güzelim :KK52: :nazar:

Seninkilere bayıldım, çoğu beğendiklerimden :KK8: Allah tamamını erdirsin inşaallah :KK16:

Öncelikle teşekkür ederim.
Çeyiz işi külfetli ve zahmetli bir iştir.
Ne zaman başlayacağına tarzın ve beğenin doğrultusunda karar vermelisin..
Misal ben bir kavonoza 25 TL verebilen biriyim, ha çok zengin olduğumdan değil beğendiğimden.. :KK53:
Beğendikten sonra benim için fiyat ikinci planda kalır, nakit ve hepsini aynı zamanda almak istiyorum diyorsun, öncelikle tarzını belirle, sonra maddi durumunu göz önünde bulundur.

Mesela ben istediklerimi 1 sene de alamazdım, bütçem aşırı zorlanır, çok eksiğim veya çok borcum olurdu.
Ama para biriktirmeyi becerebiliyorsan orası ayrı, şimdiden biriktirmeye başla ki, o zaman istediğin gibi aynı anda nakit alabilesin her istediğini.. :KK34:

Son düzenleme:
Öncelikle teşekkür ederim.
Çeyiz işi külfetli ve zahmetli bir iştir.
Ne zaman başlayacağına tarzın ve beğenin doğrultusunda karar vermelisin..
Misal ben bir kavonoza 25 TL verebilen biriyim, ha çok zengin olduğumdan değil beğendiğimden.. :KK53:
Beğendikten sonra benim için fiyat ikinci planda kalır, nakit ve hepsini aynı zamanda almak istiyorum diyorsun, öncelikle tarzını belirle, sonra maddi durumunu göz önünde bulundur.

Mesela ben istediklerimi 1 sene de alamazdım, bütçem aşırı zorlanır, çok eksiğim veya çok borcum olurdu.
Ama para biriktirmeyi becerebiliyorsan orası ayrı, şimdiden biriktirmeye başla ki, o zaman istediğin gibi aynı anda nakit alabilesin her istediğini.. :KK34:

Para biriktiriyorum tabiki amaa o kadar çok masraf ki bu çeyiz işi; beyaz eşya ve mobilyalar nasıl pahalı :84:

Tarzıma gelince: beğeneyim içime sinsin yeter diyorum, maddiyat olarak zorlamam ama en iyisinide isterim :KK53: :KK8: Şimdi böyle çeyiz yapan arkadaşlara bakınca bile geriliyorum, kendime almaya kalksam bayılırım herhalde :KK55:

Teşekkür ederim cevabın için, takipçinim :KK66:

Para biriktiriyorum tabiki amaa o kadar çok masraf ki bu çeyiz işi; beyaz eşya ve mobilyalar nasıl pahalı :84:

Tarzıma gelince: beğeneyim içime sinsin yeter diyorum, maddiyat olarak zorlamam ama en iyisinide isterim :KK53: :KK8: Şimdi böyle çeyiz yapan arkadaşlara bakınca bile geriliyorum, kendime almaya kalksam bayılırım herhalde :KK55:

Teşekkür ederim cevabın için, takipçinim :KK66:

Beyaz eşya ve mobilya en son kısım, yani önce mutfak gereçleri, nevresimler, aksesuarlar falan var, onlardan sonra beyaz eşya kısmı, hepsine yetecek kadar biriktirebilirsen ne mutlu sana :)
Ama bak şöylede yapabilirsin, büyük parçaları alabilirsin şimdiden mesela nedir? Misafir yemek takımı, çelik tencere seti, çatal bıçak takımı. En azından biriktireceğin meblağ küçük olur..
Hoşuna gittikçe nevresim falan alırsın kendini kasmadan 1-2 tane. İlla tek seferde 5 tane, 10 tane almana gerek yok..
Mesela benim amacım alacaklarımı en aza indirmek, sözlendikten sonra 1 sene içinde evlensek, hangisine yeteyim? Mutfak gereçleri, aksesuarı, halısı, perdesi..
Hem kaliteli olsun, hemde beğendiğim olsun diyorsan ya baya önceden para biriktireceksin ya da o an bütçen neye yeterse ona razı olacaksın. Ya da benim gibi erken başlayarak hem sıkışmamış, hemde beğendiğini alacaksın. :KK34:

X