SmuwiLa' nın Çeyizi

Bende evlenmeden 1 sene evvel çeyiz işini bitirmiştim.
Çalışıyordum taksitle zor olmadı.
Evlenirken onca şeyin arasında telaşta masrafta olmadı.
En mantıklısı şimdiden yavaş yavaş almak. Canım.

Bizimde düşüncemiz bu canım ama iş konusunda senin kadar şanslı değilim, baba yanında çalışmanın zorluklarından biri de maaş durumu.. Yatan asgari ücreti bile tam çekmek kısmet olmayabiliyor bazen.. :KK1:

cnm benim kader arkadaşım diyeceğim sana çünkü benimde annem yok üstüne üstlük babamda yok:KK14: annesiz olmuyor bu işler oluyor da hep eksik kalıyor onların fikirleri ufak tefek özenip aldığı şeyler daha bir anlam katardı çeyizimize ama hayattayken bıraktıkları hatıralarla yetinicez artık allah'tan gelene isyan edilmiyor ne yazık ki cnm:KK31: ben şimdi o damdaki eşyalarıma bakıp sevinemiyorum topiğimdede yazdım hep bir eksiklik var anne eksikliği onun kokusu onun emeği ah anneciğim olsa hala ellerine mi kalırdım diyorum kimi zaman ama onlarada haksızlık etmek istemiyorum yinede ellerinden gediğince karıştıklarının farkında olmadan yardım etmeye çalışıyorlar:KK9: sana yardım eden varmı cnm aldıkların çok güzel şeyler allah mutlulukla aşkla bir ömür boyu ağız tadıyla kullanmanızı nasip etsin inş:KK16::KK16::nazar::nazar:

cnm benim kader arkadaşım diyeceğim sana çünkü benimde annem yok üstüne üstlük babamda yok:KK14: annesiz olmuyor bu işler oluyor da hep eksik kalıyor onların fikirleri ufak tefek özenip aldığı şeyler daha bir anlam katardı çeyizimize ama hayattayken bıraktıkları hatıralarla yetinicez artık allah'tan gelene isyan edilmiyor ne yazık ki cnm:KK31: ben şimdi o damdaki eşyalarıma bakıp sevinemiyorum topiğimdede yazdım hep bir eksiklik var anne eksikliği onun kokusu onun emeği ah anneciğim olsa hala ellerine mi kalırdım diyorum kimi zaman ama onlarada haksızlık etmek istemiyorum yinede ellerinden gediğince karıştıklarının farkında olmadan yardım etmeye çalışıyorlar:KK9: sana yardım eden varmı cnm aldıkların çok güzel şeyler allah mutlulukla aşkla bir ömür boyu ağız tadıyla kullanmanızı nasip etsin inş:KK16::KK16::nazar::nazar:

Çok teşekkür ederim canım, duygularıma tercüman olmuşsun, bazen topicler de okuyorum annemin hediyesi, annemle aldık, annemle alışverişe çıktık içim gidiyor resmen, ah olsaydı hayatta benden hevesli olurdu, öyle koştururdu ki... Her gün bir şeyler eklerdi çeyizime. Hiç bir şeyi doyasıya yaşayamıyorsun ki canım, her aldığımda aklıma geliyor keşke ona gösterebilseydim diyorum?? Hissiz oluyorsun, eksikliği hep hissediliyor..

Ne alıyorsam kendim alıyorum canım, yardım gerektirecek bir şey olmadı şuan ama olsa teyzelerim var hep arkamızda duruyorlar, hep destekler bize.

Canım harika bir çeyiz başlangıcı yapmışsın :nazar::KK16:Hoşgeldin aramıza takibimdesin artık :KK1:

Canım harika bir çeyiz başlangıcı yapmışsın :nazar::KK16:Hoşgeldin aramıza takibimdesin artık :KK1:

Çok teşekkür ederim canım, umarım dediğin gibi iyi bir başlangıç olmuştur, sizinkilerin yanında deve de kulak gibi kalır ama almışken bir an önce paylaşayım dedim.. :KK19::KK16:

Çok teşekkür ederim canım, duygularıma tercüman olmuşsun, bazen topicler de okuyorum annemin hediyesi, annemle aldık, annemle alışverişe çıktık içim gidiyor resmen, ah olsaydı hayatta benden hevesli olurdu, öyle koştururdu ki... Her gün bir şeyler eklerdi çeyizime. Hiç bir şeyi doyasıya yaşayamıyorsun ki canım, her aldığımda aklıma geliyor keşke ona gösterebilseydim diyorum?? Hissiz oluyorsun, eksikliği hep hissediliyor..

Ne alıyorsam kendim alıyorum canım, yardım gerektirecek bir şey olmadı şuan ama olsa teyzelerim var hep arkamızda duruyorlar, hep destekler bize.

Fıstığım Allah sana öyle güzel yürekli bir kayınvalide nasip etsin ki inşallah ömrün boyunca hayattaki bir annenmiş gibi hissedebilesin:KK16:

Fıstığım Allah sana öyle güzel yürekli bir kayınvalide nasip etsin ki inşallah ömrün boyunca hayattaki bir annenmiş gibi hissedebilesin:KK16:

Kayın valide yönünden kendimi şanslı hissediyorum çünkü oğlundan bile önde tutar beni, yaklaşımı iyidir. Genelde beni savunur, sevgilim ne oluyor ya, benim pabucum dama atıldı diye sitem eder. :KK53:
Bir keresinde onu görmeye gittiğim de oturup konuşuyorduk, birden sarıldı bana saçımı öptü ben o kadar şaşırdım ki, bu konularda iyi olduğumda söylenemez, çekingenimdir biraz garip oldum, ne yapacağımı bilemedim, utandım güldüm sadece.

Şanslıyım biliyorum, iyi biri ama anne olarak görebilir miyim? O kelimeyi, yaşanan o acı olaydan sonra başka birine söyleyebilir miyim bilmiyorum özlemim?:26:

ay canımm ikinizinde msjını okurken ağladım resmen Rabbim size dayanma gücü versin ben annemin yokluğunu düşünemezken bile siz yaşıyosunuz umarım kayınvalidenize kendinizi çok yakın hissedip anne diyebilirsiniz :KK50: bunu çok içten istiyorum ve diliyorum Allah sabır versin :KK50:

Kayın valide yönünden kendimi şanslı hissediyorum çünkü oğlundan bile önde tutar beni, yaklaşımı iyidir. Genelde beni savunur, sevgilim ne oluyor ya, benim pabucum dama atıldı diye sitem eder. :KK53:
Bir keresinde onu görmeye gittiğim de oturup konuşuyorduk, birden sarıldı bana saçımı öptü ben o kadar şaşırdım ki, bu konularda iyi olduğumda söylenemez, çekingenimdir biraz garip oldum, ne yapacağımı bilemedim, utandım güldüm sadece.

Şanslıyım biliyorum, iyi biri ama anne olarak görebilir miyim? O kelimeyi, yaşanan o acı olaydan sonra başka birine söyleyebilir miyim bilmiyorum özlemim?:26:

Canım deşmek istemiyorum :26:
Kalbi pamuklardan daha yumuşak arkadaşım benim,
İnşallah selamete ereceksin, Rabbim yar ve yardımcın olsun canım benimm ...

Kayınvaliden cadılık yaparsa söyle bize toplanıp cadı kazanımızı kaynatalım kk kızları ile :KK52:

Umarım az da olsa gülümsetebilmişimdir seni...

Canım deşmek istemiyorum :26:
Kalbi pamuklardan daha yumuşak arkadaşım benim,
İnşallah selamete ereceksin, Rabbim yar ve yardımcın olsun canım benimm ...

Kayınvaliden cadılık yaparsa söyle bize toplanıp cadı kazanımızı kaynatalım kk kızları ile :KK52:

Umarım az da olsa gülümsetebilmişimdir seni...

Yaparsa söylerim de yapmaz özlemim ya melek gibi, kafasına vur lokmasını al. :KK31::KK9:

ay canımm ikinizinde msjını okurken ağladım resmen Rabbim size dayanma gücü versin ben annemin yokluğunu düşünemezken bile siz yaşıyosunuz umarım kayınvalidenize kendinizi çok yakın hissedip anne diyebilirsiniz :KK50: bunu çok içten istiyorum ve diliyorum Allah sabır versin :KK50:

Allah sevdiklerine uzun ömürler versin canım, inan bende hep böyle düşünürdüm, anne ve babasını kaybedenler nasıl yaşıyor? Nasıl dayanıyor? Ben dayanamam, çıldırırım, yaşayamam diyordum. Zaten 6 yıl önce anksiyete teşhisi konmuştu endişe ve kaygı bozukluğu, sürekli annemi veya babamı ölecekmiş gibi hissederdim, geceleri ağlama krizleri vs.

Şuan bunu yaşıyorum, annemi kaybettim ama sorsan bende nasıl yaşadığımı ve dayandığımı bilmiyorum? Annemi kaybettikten sonra benim için çok şey değişti hayat karşısında, kimseyi üzmek istemiyorum ama insan hissizleşiyor, donuk gibi oluyor. Bende 1 yıldır böyleyim.. :KK25:

Çok teşekkür ederim beğenmene çok sevindim genel de moda düşünülüyor, modası geçer yeni modeller çıkıyor falan diye, ama onu da şöyle düşünüyorum ben, her zaman yeni bir şey çıkabiliyor, evlenmeden 1 hafta önce bile alsan, farklı bir model 1 gün sonra, 1 ay sonra çıkabiliyor, kare tabaklar çıkmıştı mesela.. Sonra herkes şimdi kareler çıktı, onları beğeniyorum diyor..

Maddiyat kısmına gelince, erken başlamayı avantaj olarak görüyorum, birden sıkışmamış oluyorsun, seçeneğin çok oluyor ister al, ister alma önünde kısıtlı zaman yok..

Dediğim gibi bütçe planı yapmak gerek.. :KK1:
Herkes beğendiğini almakister ama beğendiklerinin fiyatına göre zamanı geldiğinde bütçe yetecek mi? En önemlisi bence..

SMUWİLAM ,

Renkler , desenler muhteşem çok begendm özellikle tabaklar, ve nevresim takımların bayıldım..

Güzel günlerde kullan canımın içi..:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bazıları teyzemin hediyesi olan tupperlarım..

$TUPPERWARE-TINIMINI-SERA-SET-fiyat-kiyaslayin__75595177_0.jpg $TUPPERWARE-su-set-4-lu__75204535_0.jpg Eki Görüntüle 675122

$01-tupperware-kristalin-servis-set2.png $002955-0000-0025.jpg $TUPPERWARE-ORTA-PEYNIR-DUNYASI-BEYAZ__74312776_0.jpg $TUPPERWARE-SUPER-RONDO-COK-UCUZ__48638476_0.jpg $005846-0839-0025.jpg

Son düzenleme:
X