SmuwiLa' nın Çeyizi

Ne kadar güzel bir takım oluşturmuşsun canım cıvıl cıvıl içim açıldı
Ben de güzel bir günlük takım oluşturmak istiyorum

Her şey çok güzeel güle güle kullanın

Çok teşekkür ederim canım..
Canim cok orjinal bisey bu bayildim

Çok teşekkürler çok sevindim canım..
Ne kadar güzel bir takım oluşturmuşsun canım cıvıl cıvıl içim açıldı
Ben de güzel bir günlük takım oluşturmak istiyorum

Çok teşekkür ederim canım, aslında 24 parça çok uyguna gelenler var, mesela Kütahya porselen pudra pembesi sade bir takım çıkarmış, 100 liraya bile gelmiyor ama uymuyordu maalesef, bi önceki yemek takımım da yeşil ağırlıklı olunca, mecburen bu aldıklarımla kullanabileceğim bir model arayışına girdim, ayrıyetten çbk takımını aldığım markanın, bu yemek takımıyla kombinlediiğini de görünce görünce daha fazla aramayım dedim..

Güle güle kullan yeniden gerçketen çok hoş, iyi yapmışsın. Ben de günlük takımımı biraz daha şeker ve hareketli istiyorum. Markası ne seninkinin canım?

Güle güle kullan yeniden gerçketen çok hoş, iyi yapmışsın. Ben de günlük takımımı biraz daha şeker ve hareketli istiyorum. Markası ne seninkinin canım?

İnternetten aldım canım, pink&more diye geçiyor evmanya da, ama bugün bu markada gördüğünü başka bir yerde başka bir marka altında gördüğüm çok oluyor.

Kızlar siz çeyizlerini nasıl alıyorsunuz? Yani takibini nasıl yapıyorsunuz? :26:
Ben bakıyorum bakıyorum eksik var tamam, ama ne eksiğim var tıkanıp kalıyorum ve sadece belli başlı şeyler aklıma geliyor. :44:
Mesela o ıvır zıvırları hiç hatırlayamıyorum tamamen?

Bugüne kadar hep beğendiğim neyse sıralama neyim düşünmeden aldım, ama bir olması gerekenden de 10 tane olmasın yani, sanki hep aynı yerde dönüp duruyorum.

canım bence var olan şeylerinin bi listesini yap neyden kaç tane var. benim size göre cok daha az çeyizim var ama topiğimde bakarak bunu sağladım.sen de böyle yapabilirisn. olanları gördükçe olmayanlar yada yetersiz olanlar,fuzuli olanlar aklına gelicektir emin ol. topiğin bu listeye belirlemek için bi nimet bence kolaylıkla yapabilirsin

Dün bir kaç topik sayesinde eksiklerimin önemli parçalarını tespit ettim, bir de yine böyle minik minik olması gerekenler var. Artık zamanla, göre göre onları da listeye dahil ederim.

Canım ben mailimde taslaklarıma bir klasör oluşturdum biryerden alıntıyla çeyizde olması gerekenler tarzında ne alıyorsam yanına bundan şu kadar adet alındı yazıyor böylelikle ne alındığını unutmuyorum ona baktıkça eksiklerimi farkediyorum

Normalde bende aldıklarımın resmini bir klasöre topladım, alınacaklar içinde ayrı bir klasör oluşturdum. Görüp almam gerekenlerin resimlerini de oraya kaydediyorum, ama görürsem işte, ben şimdi kendimi kasmadan neyi beğenirsem onu alıyorum, büyük parçalar bitince işin eğlence kısmıyla ilgilendim mesela süzgeç, kesme tahtası, cam kaseler, su bardağı, çay bardağı, rende, havan, meyve kasesi, servis kaseleri, banyo seti, kavonozlar falan hiç bakmadım. Ve şuan bunlar aklıma gelenler,kim bilir bir dolu da gelmeyenler vardır :)

Elektiriklilerden saç kurutma, düzleştirici, maşa, kahve makinesi ( kahve koliğiz sevgilimle) bir de süpürge var alacağım, yastıktı, yorgandı bir de ıvır zıvırlar, diyorum ki şöyle bir yer olsa bütün hazırlık ve pişirme gereçlerini bulabileceğim, tek seferde çıkartsam hepsini..

Son düzenleme:
En çok da nevresim takımlarını, havlularını, makarna tencereni ve bıçak setlerini beğendim.
Ama geneli güzel zaten.

Başın sağolsun canım, keşke annen de görseydi bugünlerini, ama olsun bak senin gibi annesini anan bir evladı var.

Allah ömrün boyunca mutlu mesut etsin seni.
Anneciğinin de mekanı cennet olsun.

Kuzucum benim bir çeyiz defterim vardı.. Çeyize ilk başladığım zamanlar oluşturmuştum.. En başında kendimce oluşturduğum bir liste vardı... Defterin ortasında almak istediklerime dair araştırmalarım vardı, nereden nekadara buldum vs onları yazıyordum. Defterin en sonunda da aldıklarımı yazıyordum tek tek...

Alınanlar oldukça en baştaki listeden tek tek silmek kadar zevk veren birşey yoktu Tabii şimdi çeyiz bitti o defter Allah bilir nerde

Keşke ama bütün istenilen markaları bir arada bulmak zor oluyor boyner gibi yerlerde genelde toplanmış halde gibi olsalarda yine eksik çıkıyor işte bende nasipse elektriklilere başlıyorum aslında kendime bir sıralama yaptım öylede yapabilirsin çkb tencere yemek takımları kahavltıyı falan oluşturdum mesela Nisana kadar bitiyor taksitleri sonra elektrikliler kişisel epilasyon aletleri falan Eylüle kadarda bunları bitirmey niyetindeyim nasipse ondan sonra işte büyük parçalar geliyor peşinden bunun gibi sıralamaylada hepsini hangisini hangisinden falan çıkarmış olursun dediğin bardaklar küçük parçalar elden geçiyor zaten birşey alırken mesela paşabahçeye girdiğimde boş çıkamıyorum gibi Kahve makinesi bende düşünüyorum bu arada erkek arkadaşım pek sevmez ama bizim aile bayılır yemeğin üzerine yapmayı düşünüyorum hep cezvede uğraşmaktansa onda daha güzel arkadaşım Arzumunkini kullanıyor çok güzel köpüklü bende ondan düşünüyorumAldıkça topiğime ekleyeceğim zaten herkese fikir oluyor böylelikle
Çok teşekkür ederim canım beğenmen beni çok mutlu etti.

Çok zevklisin canım beğenmemek mümkünmü hepsi çok güzel herşeyin

Bende defter olmasa da bir a4 kağıdına yazdım bişeyler, aldıkça üzerini çizme zevkini yaşarım bende umarım..

Yani en azından şu mutfakta kullanılan hazırlık gereçlerini birden alayım diyorum, ama o zaman da dediğin gibi el altında olanları beğenemiyorum. Bambu düşünüyorum, esse de gördüm o da havan sadece 50 lira gibi bişeydi, e gözüne hoş gelen birşey oluyor mesela, var ama beğendin fiyatı da makul alıyorum hemen, eksikler kalmaya devam ediyor.

Canım kardeş olmuşuz :) onlar amerikan servis mi? ben onları görmedim ama ? :)

Evet canım amerikan servis, beauty craftsmış markası, benimkisi mint yeşili pembesi var, cupcakeli bir modeli de var.

O oluyor canım mesela Kadınlar günü kampanyasından porland da beğendiğim çkb takımı vardı kahvaltı günlük için bir onun için girdim bütün takımı halledip çıktım başka alınacaklar vardı o ay ama kaldı napalım taksitlere çalışıyorum ben şahsen herhalde evlenene kadar böyle

Aynen babamın yanında çalışıyorum ben, boğaz bir haliyle, aldığım 3-5 kuruşta direkt çeyiz borcuna gidiyor.
Bir taraftan ortada bişey henüz yok diye kasmıyorum kendimi, bir taraftan da düşünüyorum nişandan sonrası da çok hızlı geçiyor diyorlar, bir sürü şeyle birden ilgilenmemiz gerekecek, ne kadar azaltırsam o kadar iyi olur diyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…