Smear testi

anonim112

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2024
5
0
32
Merhaba kızlar gebelik düşüncesinde olup doktora kontrole gitmiştim doktorumda daha önce yapılmadığı için gelmişken smear ve hpv de alalım dedi ve smear sonucum bugün çıktı sonuçta
Epiteryal hücre anomalileri. Düşük dereceli skuamoz intraepiteryal lezyon LSIL (Hpv/Hafif Displezi /cın1) yazıyor. Doktorla henüz görüşemedim hpv sonucumda henüz çıkmamış ama bu durum canımı sıktı. Hiçbir şikayetim de yoktu. Bu durumu yaşayan yada bilgisi olan var mı?

tam anlamıyla bilgi sahibiyim diyemem ama korkma lütfen cin 1 seviyesi genellikle gerileyip iyileşme ile sonuçlanıyor burda yazılanlara da çok bakma ileri geri konuşan hadsizler çok canını sıkarlar doktorun iyi bir doktorsa eğer en doğru ve en iç rahatlatıcı açıklamayı yapacaktır tavsiyem bağışıklığını güçlü tut sigara alkol kullanımın varsa lütfen bırak son olarak geçmiş olsun rabbim şifalar versin

Tesadüf müdür bilmiyorum yaklaşık 2 haftadır b vit folik asit ve d vit takviyeye başlamıştım değerlerim çok düşüktü çünkü ve bunları öneriyorlar internette araştırdığım kadarıyla ama nette o kadar çok bilgi kirliliği var ki bazı doktorlar riskli demiş bazıları önemliz kendiliğinden geçer morelim alt üst oldu tamda gebelik düşüncem varken

lütfen moralinizi bozmayın güçlü ve dirayetli olun bence takviyelerin de faydası olacaktır bu süreçte bir yerden sonra varlığını bile unutuyorsunuz doktorunuzla görüşmeyi sağladıktan sonra inşallah gebeliğiniz de başarılı bir şekilde gerçekleşir sizin için dua edeceğim canınızı sıkmamaya çalışın lütfen

Çok teşekkür ederim umarım hpv sonucumda negatif gelir

Merhaba hpv’ye bağlı olarak en düşük hücresel bozulma demek lsil yani cin 1. Genellikle iki sene izlenir ve kendinden gerileme eğilimi gösterir, gerilemezse işlem yaparlar. Bu süreçte korunmasız cinsel ilişkide bulunmayın, sigara içiyorsanız bırakın ve bağışıklığınızı yükseltin. 6 ayda bir smear, yılda bir hpv testi verin. Ayrıca siz ve eşiniz MUTLAKA gardasil 9 aşısı olun üç doz. Eşinizin de negatif olması önemli çünkü ondan almaya devam edersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…