SMEAR TESTİ: LSIL (DÜŞÜK DERECELİSKUAMÖZ İNTTRAEPİTELYAL LEZYON, HPV ETKİSİ)

tg123123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2024
13
1
27
Arkadaşlar yaklaşık 2 en fazla 3 ay önce siğili olan biriyle beraber oldum korunmadık. Sonradan ögrendim siğili olduğunu. Smear testi yaptırdım gecen hafta gelen sonuc LSIL (DÜŞÜK DERECELİSKUAMÖZ İNTTRAEPİTELYAL LEZYON, HPV ETKİSİ) bugun gittim hpv için tekrar test oldum onkolojiye yönlendirildim. Çok korkuyorum LSIL sonucunda sizlerde ne sonuc cıktı tedavı surecınız ne oldu yaşayanlar yazabilir mi çok kötüyüm. Moralimi iyi tutmam gerek evet farkındayım ama alıkoyamıyuyorum kendıme maalesef. 28 yaşındayım bu arada

H
Hpvden dolayı mı orasını bilemiyorum ancak sizin rahiminizde anormal hücreler çıkmış ondan dolayı onkolojiye yönlendirilmişsiniz inşallah kötü bir şey yoktur

Merhaba hpv ne geldi. 3 ayda rahim ağzında lsil yapacağını sanmıyorum önceden hpv yüksek risklilerden biri pozitifse zamanla o rahim ağzında değişiklik yapmıştır, aşı oldunuz mu?

Merhaba hpv ne geldi. 3 ayda rahim ağzında lsil yapacağını sanmıyorum önceden hpv yüksek risklilerden biri pozitifse zamanla o rahim ağzında değişiklik yapmıştır, aşı oldunuz mu?
hayır aşı olmadım daha önce hpv sonucum cıksın dıye beklıyorum

2/3 ay lsıl için cok erken, daha önce korunmasız ilişkiniz olduysa ondan da kapmıs olabilirsiniz. hpv aşisi için sonucu beklemeyin zaten muhakkak olun.

2/3 ay lsıl için cok erken, daha önce korunmasız ilişkiniz olduysa ondan da kapmıs olabilirsiniz. hpv aşisi için sonucu beklemeyin zaten muhakkak olun.
bugun HPV sonucum çıktı. HPV39 sanırım kolposkopi yapacak diye düşünüyorum. Çok korkuyorum acaba acılı bir işlem mi

smearden bir farkı yok doktorun tecrübesi ve ekipmanına bağlı olarak. özelde olacaksanız zaten hiç korkmayın, anestezi de almanıza hiç gerek yok. agresif bi tip değil 39, 3 ayda cin 1 yapması beklenmez. fiyat aldınız mı kolposkopi için?

Özelde değil araştırma hastanesinde devam ediyorum sürecime. Bugün görüştüm doktorla bugün kolposkopi yapabiliriz dedi ama ben regl oldugum ıcın yaptıramadım. Haftaya bir güne verdi. Gelmeden önce ağrı kesici iç dedi korkuyorum semar sonucu LSIL acaba kolposkopide daha sonradan CIN3 olarak cıkar mı bilmiyorum. Bunu yaşayanlar olmuş sanırım Doktorum bugun bu 2 sene sonra vucudundan atılacak zaten dedi izleyeceğiz dedi tabi daha kolposkopiye bakmadan yaptı bu yorumu

cin 3 gelse bile leep ile devam edersiniz yolunuza. endişe etmeyin hiç

cin 3 gelse bile leep ile devam edersiniz yolunuza. endişe etmeyin hiç
Bi yandan kendimi böyle rahatlatıyorum sonuçta bi tedavisi var diye. Bi yandan kkendime çok kızıyorum burada en büyük hata benim diye. Bir yandan ama hep uzun ve düzenli ilişkilerim oldu daha ne yapabilirdim diyorum sonra yapacağın şeyler vardı sen tercih etmedin diyorum iyice paranoyaya bağladım.. Bu leep işlemi acaba tehlikeli bi işlem mi ki dün araştırdım LSIL sonucunda CIN3 çıkma oranı dusuk dıyolar ama bılemıyoruz tabi.. Salı gününü sabırsızlıkla bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…