Smear (simir) testi yaptıranlar kanama oldu mu?

cin ciksin sorun degil 10 dak lik islemlee temizlenir canim. kadin digumcu bana da ayni seyi soykemisti ne bu panik sen kafayi bozmussun dedi
Ama ben 1.5-2 sene sonrasında cocuk sahibi olmayı istiyorum. Bu işlem de galiba bebeğim tutunma olasılıgı azalıyormuş. En büyük korkum anne olamamak Bu yüzden çok endişeleniyorum

Smear anında kanamam oldu aslında. Doktor da 2 gün sürebilir demişti ama ben çok panikleniyorum

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için
smear sonrası kanama mı 2 gün sürebilir dedi acaba? tahrişe bağlı kanama mı oldu, niteliği neydi?

smear sonrası kanama mı 2 gün sürebilir dedi acaba? tahrişe bağlı kanama mı oldu, niteliği neydi?
Evet smear aldıktan sonra çok hafif kanama oldu zaten muhtemelen tahrişe bağlıdır. Sonrasında lekelenme olarak 2-3 gün devam eder dedi doktorum. Bende 4 gün falan hafif lekelenme olarak devam etti sonra kesildi tamamen. Daha önce de smear verdiğimde kanamam olmuştu normal bir şey eğer başınıza geldiyse endişelenmeyin

benim de merakta olduğum başka bir konu vardı da acaba benzerlik olabilir mi diye sormuştum. iliski sonrası kanama yaşadım bir kez, muayene sonrası enfeksiyon gördü doktor, fitil kullandiktan sonra yine ilişki akabinde kanama olmuştu. ilk kez gittiğimde doktor pek kanamanin üzerinde durmadı esasen az bir kanama deyince. yeniden randevu aldım enfeksiyon geçip geçmedi mi öğrenmek için ama mesajiniz bana sevismeye bağlı kanama olmuş olabileceğini de düşündürdü. ben tahrişe bağlı 1-2 damla yalnızca bir sefer kan gelir diye düşünmüştüm

Sevişme sonrası kanama varsa mutlaka doktora görünün hpv smear yaptırın. Bu ilk sevişme değilse kan gelmesi ilişkiye bağlı tahrişten olmayabilir. Smear alınırken ki kanama olması normal oraya bir şey sokup 360 derece döndürerek örnek alıyor sonucta. Ama sevişmede bu kadar tahriş olabilir mi bilemedim.

doktora gittim zaten, lekelenme gibi olduğu için üzerinde durmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…