Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Canım daha önce yazmıştım. Ben çok ilaç kullandım. Cellcept ten mabthra ya kadar ağır ilaçlar. Kalça kemigimde çürüme oldu. Akciğer im de hava boşlukları oldu. Trombositim düşüyordu. Sonra eşimin işinden dolayi Şırnak Uludere ni n köyüne taşındık. Orda Lokman Hekim gibi bi adamın yanına gittik. Bana eşşek sütü icmemi tavsiye etti. Ben de eşşek sütü içmeye başladım sabah akşam. Ve kullandığım ilaçları zaten azaltmıştım. Kestim. Aralık ayından beri ilaç kullanmıyordum. Şimdi kısmet oldu allah a binlerce şükür hamile kaldım. Kadın doğum doktoru bana kan sulandirici iğne bir de coraspin kullandırtıyor. Tabi yanında folik asit ve d vitamini ilaç da kullanıyorum. Lupus la ilgili bi ilaç kullanmıyorum. Ki inşallah bir daha kullanmama gerek kalmaz.
Cok gecmis olsun canim evet okumustum onceden esek sutu kullandigini ,yasadklarin cok zor seylermis insallah bir daha ilac icmene gerek olmaz cnm...

Gebelikte igne kullanip kullanmadigini merk etmistm, bana da kadin dgum dktrlri gebe kalinca igne kullanman gerekli dyrlr smdi coraspin kullnyrm,sadece ramtlg bir dktr plaquenilde ic dedi biri icme kan sulandrci yeter dedi bnde ikilemde kaldim o yzdn sana da sormak istedim,bende brktm ilaclari ikinci gttgm doktorun dedigini dinliyorum ins kullanmam gerekmez:dua:

Cevabn icin tesekkur ederim bizi gelismelerdn haberdr et cnm bize de umut oluyorsn...
Ins hersey gonlunce olur saglikli sekilde yavruna kavusursun:dua::anneadayı::nazar:

Cok gecmis olsun canim evet okumustum onceden esek sutu kullandigini ,yasadklarin cok zor seylermis insallah bir daha ilac icmene gerek olmaz cnm...

Gebelikte igne kullanip kullanmadigini merk etmistm, bana da kadin dgum dktrlri gebe kalinca igne kullanman gerekli dyrlr smdi coraspin kullnyrm,sadece ramtlg bir dktr plaquenilde ic dedi biri icme kan sulandrci yeter dedi bnde ikilemde kaldim o yzdn sana da sormak istedim,bende brktm ilaclari ikinci gttgm doktorun dedigini dinliyorum ins kullanmam gerekmez:dua:

Cevabn icin tesekkur ederim bizi gelismelerdn haberdr et cnm bize de umut oluyorsn...
Ins hersey gonlunce olur saglikli sekilde yavruna kavusursun:dua::anneadayı::nazar:
Aa ilaç kullanmaman çok güzel.inşallah hiç kimse ilaç kullanmaya ihtiyaç duymaz.
Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.
Tabi ki bilerek gelişmeleri ve ayrıntıları yazıyorum. Belki bir arkadaşımın sorusuna cevap olurum yol gösteririm. Hep diliyorum allah kimseyi muratsız bırakmasın. Dar kapıda olan herkesin yardımcısı olsun. Güzel dileklerini haklarında hayırlı kılıp nasip etsin tez zamanda.

Aa ilaç kullanmaman çok güzel.inşallah hiç kimse ilaç kullanmaya ihtiyaç duymaz.
Çok teşekkür ederim güzel dileklerin için.
Tabi ki bilerek gelişmeleri ve ayrıntıları yazıyorum. Belki bir arkadaşımın sorusuna cevap olurum yol gösteririm. Hep diliyorum allah kimseyi muratsız bırakmasın. Dar kapıda olan herkesin yardımcısı olsun. Güzel dileklerini haklarında hayırlı kılıp nasip etsin tez zamanda.
Insallah canim bir dktr icmemi onerdi ama brktm bakalim dgerini dnledim ins iyi olur icmeme gerek kalmaz,ins hepimiz iyi oluruz da icmemize gerek kalmasin:dua:

Tskler cnm bilgilendirmen gercktn cok iyi oluyor hem bize de umut oluyorsn...
Amin canm amin Rabbim herkese hayirlisiyla gonlundeki nasip etsin :KK36:
Darisi isteyen arkadaslarimiza olsun ve bana da :) :dua::KK200:

Merhablar arkadaşlar sizi beklettim kusura bakmayın asilamanin 15 günü değerim 966 çıktı çok şükür bugün itibariyle 4 haftalık hamileyim Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ama evdeyim raporluyum iğneler haplar progeston kullanıyorum bir ay böyle devam edecek şimdilik kese için vajinal ultrason olmam gerekiyor şu korktum ve yaptirmadim inşallah en kısa sürede görürüz Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah tek düşmüş bu şuan zaten sapsik bir haldeyim hala kalp atışini duyunca duzelirim inşallah beni dualarınız da unutmayın bebeğim kalsın benle sağlıkla gelsin hepinizin dualarımızdasiniz öpüyorum hepinizi

Merhablar arkadaşlar sizi beklettim kusura bakmayın asilamanin 15 günü değerim 966 çıktı çok şükür bugün itibariyle 4 haftalık hamileyim Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ama evdeyim raporluyum iğneler haplar progeston kullanıyorum bir ay böyle devam edecek şimdilik kese için vajinal ultrason olmam gerekiyor şu korktum ve yaptirmadim inşallah en kısa sürede görürüz Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah tek düşmüş bu şuan zaten sapsik bir haldeyim hala kalp atışini duyunca duzelirim inşallah beni dualarınız da unutmayın bebeğim kalsın benle sağlıkla gelsin hepinizin dualarımızdasiniz öpüyorum hepinizi
Canim benim :KK36:kendim hamile kalmisim gbi sevindim cok mutlu oldum senin adina gozun aydinnnnnn :)
ne guzel burda boyle guzel haberler okumak cok iyi geliyor,hep byle guzel seyler paylasalm insallah :)
Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin canim en kisa surede kalp atislarini duyarsn ins dualarimiz seninle kendine cokkk iyi bak:anneadayı::nazar:

Bu surecte ne tur ilaclar aliyorsn cnm lupusla ilgili varmi ? Sadece kan sulandirci mi alyrsn ? Hersy gnlunce guzel hayirli olsn cnm :dua:

Nasıl sevindim bilsen. Bu forumun yönü sanki değişti,hep güzel haberler alalım. İlk zamanlar okuyup okuyup canımızın sıkıldığı yazılar azaldı gibi geliyo bana. İnşallah bu moralle hepimizin hastalığı iyiye seyreder ve öyle devam eder. Güneş olmasa hasta olduğumu hatırlamam belki de. Önceki yorumlarda okumuştum prenses hastalığı diyenler vardı sle ye. Gerçekten öyle stresle başetmeyi öğrendiğimizde oldukça rahatlıyoruz.

Canim benim :KK36:kendim hamile kalmisim gbi sevindim cok mutlu oldum senin adina gozun aydinnnnnn :)
ne guzel burda boyle guzel haberler okumak cok iyi geliyor,hep byle guzel seyler paylasalm insallah :)
Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin canim en kisa surede kalp atislarini duyarsn ins dualarimiz seninle kendine cokkk iyi bak:anneadayı::nazar:

Bu surecte ne tur ilaclar aliyorsn cnm lupusla ilgili varmi ? Sadece kan sulandirci mi alyrsn ? Hersy gnlunce guzel hayirli olsn cnm :dua:
Sağol canım çok teşekkür ederim Rabbim isteyen herkese nasip etsin hepiniz dualarımdasınız
İlaç olarak plaquenil günde 2 tane
Coraspirin 1 tane
Clexane 0,4 günde iki tane
Vitaminler
Birde düşüğü engel olsun diye Progeston 2 tane günde birde iğnesini yapıyorum birde vajinal jel kullanıyorum
Romotoloji dkt da şimdilik plaquenil yeterli dedi ama aylık kontrol olacak sonra haftalık olacakmış
Kadın doğumunda şuan iki günde bir kontrol ediyor
Tabi izin aldım evde hep yatıyorum

Nasıl sevindim bilsen. Bu forumun yönü sanki değişti,hep güzel haberler alalım. İlk zamanlar okuyup okuyup canımızın sıkıldığı yazılar azaldı gibi geliyo bana. İnşallah bu moralle hepimizin hastalığı iyiye seyreder ve öyle devam eder. Güneş olmasa hasta olduğumu hatırlamam belki de. Önceki yorumlarda okumuştum prenses hastalığı diyenler vardı sle ye. Gerçekten öyle stresle başetmeyi öğrendiğimizde oldukça rahatlıyoruz.
Sağol esram çok teşekkür ederim Rabbim isteyen herkese nasip etsin sağlıkla doğsun inşallah kuzum o kadar heyecanlıyım ki anlatamam daha inanamıyorum şoktayım aynen artık güzel haberler almak o kadar güzel ki inşallah herkes mutlu olur aynen yaz geldi hastalık başladı zaten benim güneş hassasiyetim çok fazla inşallah rahat geçer kuzucığu ve seni öpüyorum

Süper bir haber bu :) cok sevindim. Allah tamamına erdirsin canım. Biliyordum bemen hamile kalacağını rabbim ugrastirmadi bak ne güzel. Insallah kalp atışlarını da duyacaksın canım. Dualarımdasın sen de:)

Sağol canım çok teşekkür ederim Rabbim isteyen herkese nasip etsin hepiniz dualarımdasınız
İlaç olarak plaquenil günde 2 tane
Coraspirin 1 tane
Clexane 0,4 günde iki tane
Vitaminler
Birde düşüğü engel olsun diye Progeston 2 tane günde birde iğnesini yapıyorum birde vajinal jel kullanıyorum
Romotoloji dkt da şimdilik plaquenil yeterli dedi ama aylık kontrol olacak sonra haftalık olacakmış
Kadın doğumunda şuan iki günde bir kontrol ediyor
Tabi izin aldım evde hep yatıyorum
Sagol canim benim Allah kabul etsin...
Butun ilaclarin sifa olsun insallah bebegine de sana da guzel yolunda gden hamilelign olsn saglikla kucagina al cnm...
Darisi da bizlere gelsin bebisler:KK36:

Süper bir haber bu :) cok sevindim. Allah tamamına erdirsin canım. Biliyordum bemen hamile kalacağını rabbim ugrastirmadi bak ne güzel. Insallah kalp atışlarını da duyacaksın canım. Dualarımdasın sen de:)
Sağol canım Amin Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin Rabbim çok şükür sende benim dualarımdasın öpüyorum

Canim senin adına çok çok sevindim. Hayırlı olsun inşallah. Selametle kucağına alırsın inşallah. İnşallah sağlıkla gelir sana da sağlık getirir. Allah herkese bu güzel duyguları yaşamayı nasip etsin.

Canim senin adına çok çok sevindim. Hayırlı olsun inşallah. Selametle kucağına alırsın inşallah. İnşallah sağlıkla gelir sana da sağlık getirir. Allah herkese bu güzel duyguları yaşamayı nasip etsin.
Amin canım Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah ikimizde sağlıkla alırız kucağımıza

Canım nasıl gidiyor? Gelismelerden haber ver bize de merak ediyorum.
Haklısın canım ama baya zor geçiyor hiç kımıldamadan yatıyorum evdeyim rapor aldım ama çok şükür iyiyiz kalp atışını duyduk çok şükür ama Progeston iğne ve hap beni mahvetti yürüyemiyorum resmen tabi birde mide bulantısı baş dönmem hat safhada ama hiç umrumda değil Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin ben hepsine katlanırım allahın izniyle sadece Progeston kullandığım için çok korkuyoruz inşallah bir şey olmaz bu yüzden eşim annem.evde göz açtıröıyor bana tlf bilgisayar herşey yasak ama arada yazarım inşallah h

Haklısın canım ama baya zor geçiyor hiç kımıldamadan yatıyorum evdeyim rapor aldım ama çok şükür iyiyiz kalp atışını duyduk çok şükür ama Progeston iğne ve hap beni mahvetti yürüyemiyorum resmen tabi birde mide bulantısı baş dönmem hat safhada ama hiç umrumda değil Rabbim sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin ben hepsine katlanırım allahın izniyle sadece Progeston kullandığım için çok korkuyoruz inşallah bir şey olmaz bu yüzden eşim annem.evde göz açtıröıyor bana tlf bilgisayar herşey yasak ama arada yazarım inşallah h
Çok sükür canım kalp atısını duymuşsun çok sevindim. Koskoca bir ömürün icinde 9 ay nedir ki sabret yeter ki iyi olsun. Progesteron hamilelikte var olan bir hormon sonuçta bir zararı olmaz insallah.
Zaten söyle 18. Haftalara gelince o ilk hareketlerini hissedince o kadar mutlu olacaksın ki herseyin ona değdiğini daha iyi anlayacaksın. Allahım yüzünü güldürsün canım insallah :)

İyi günler arkadaşlar umarım birileri beni tez zamanda duyar lupusta bağırsak tutulumu olur mu acaba benim eşimde discoid Lupus var son bir aydır karnı ağrıyor ama genel cerrahiye gittik simflat diye bir ilaç verdi rahatlattı ben de korkuyorum bir sıkıntı olur mu diye iç organların röntgenini çektiler röntgenle organlarda büyüme olup olmadığını görebilirler mi panik oldum bir tek sizler varsınız lütfen bana destek olun

Nasıl gidiyor canım sesiniz çıkmıyor. zeyn21 den de ses çıkmıyor bebisler ne yapıyor :)

Nasıl gidiyor canım sesiniz çıkmıyor. zeyn21 den de ses çıkmıyor bebisler ne yapıyor :)
Slm canım pek giremedim son zamanlarmuz zor geçti malesef çok şükür şimdi iyiyiz ilk önce kanamam oldu hastanede falan yattım ama çok şükür iyi bunada şükür diyorum aslında arka arkaya başımıza olay geldi Progeston iğneyi her gün alıyorum hafta sonu devlet hastanesine gittik iğneyi sinire çok yakın vurmuş birde onunla uğraştık fizik tedavi oldum yürüyemedim iki hafta resmen ama bugün kendim kalkıyorum çok şükür ağrım falan azaldı tek tesellim sinire vurmamış olması yoksa Allah korusun bacağımı kyllanamayabilirmişim ama bebeğim iyi direniyor herşeye kuzum benim Rabbim sağ salim kucağıma almayı nasip etsin başka bir dileğim yok sizlerde dualarınızda unutmayın bebişimi ben her dakika dua ediyorum Rabbim isteyen herkese nasip et diye şimdilik bu kadar inşallah daha güzel haberler veririm artık

X