Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Insallah canım muradına kavusursun . Dualarımdasın Allah hayırlı sağlıklı gebelik ve evlat nasip etsin ya rabbim.

Merhaba hanımlar Ramazan girdi Allah'a şükür benim sizlere sorum oruç tutabiliyormusunuz lupus hastalanır oruç tutabilirmi ben çok sıcak biyerdeyim birde hastayım diye tutmuyorum ama kendimi de kötü hissediyorum. Bizim hastalıkta oruç tutmak hastalığı ilerletirmi bilginiz varmı

Merhaba arkadaşlar benimde güneş hassasiyeti ve yüzdeki kızarıklıklar dermatolojik gittim oda beni romatoloji ye gönderdi 48 yaşındayım güneş beni mahvediyor ama güneş alerjim yok
Merhaba ben de uykusuzluk yaşıyorum daha henüz teşhisi konmadı sadece cildim de döküntü ve güneş hassasiyeti var yeniça
Merhaba ben de uykusuzluk yaşıyorum vücudumda güneş gören yerlerde döküntü var dermatolog ramotolojiye sevk etti çok korkuyorum

Cilt döküntü ve güneş hassasiyetinden dolayı romatoloji gönderildim benim bazen yağmurda bacaklarım ağrırdı özellikle sol kalçam yıllardır vardı.Nisanda yüzümde yanmayla birlikte yanaklarım da kızarıklık oldu güneş gördükçe arttı gittiğim dermatolog akne rozase dedi merhamete geçti ama güneş devam edince üniversite ye gittim izmirdeyim ve 48 yaşındayım romatoloji tetkiklerin bu hafta çıkacak konuyla ilgili bilgilerinizi PAYLAŞIRMISINIZ sedim 9 idrar normal

Merhaba gecmis olsun. Günes hassasiyeti sle de mevcut bir durum yanaklarda kizariklik da ayni sekilde. Agrilariniz romatizmal olabilir fakat bu sikayetler yeterli degil tahlil sonuclariniza göre degerlendirilebilinir. Tahlil sonuclariniz ciktiginda paylasirsaniz daha iyi anlayabiliriz. Onun disinda sormak istediginiz birsey olursa yardimci olabilirim.

Teşekkürler Mystcial cevap yazdığınız için iki aydır stresten uyuyamadım Light bir peeling yaptırmıştım beş gün sonra yüzümde yanma başladı sonra bu stresle sürekli kaygı yaşadım ama bu süreçte halsizlik olmadı romatoloji bağ dokusu tetkiki diyene kadar hiç bu hastalığı duymamıştım ablam ra hastası beş yıl önce tetkiklerimtemiz çıkmıştı şu anda uykusuzluk cilt kuruluğu ve döküntü olan yerde güneş hassasiyeti dışında sıkıntım yok sonuçlarımı mutlaka sizinle paylaşacağım sevgiyle sağlıkla kalın bu arada ben 48 yaşındayım izmir de yim öğretmenim buraya hastaneye gelirseniz yardımcı olmak isterim

Teşekkürler Mystcial şu anda tek sıkıntım gece uyuyamamak ama buna rağmen ertesi gün öğretmenim okula gidiyorum halsizlik yok izmirdeyim 48 yaşındayım siz çok gençsiniz umarım herşey güzel olur

Teşekkürler Mystcial şu anda tek sıkıntım gece uyuyamamak ama buna rağmen ertesi gün öğretmenim okula gidiyorum halsizlik yok izmirdeyim 48 yaşındayım siz çok gençsiniz umarım herşey güzel olur
Teşekkür ederim ben de Izmir'deyim. Siz hangi dr.a gidiyorsunuz? Benim de yanaklarım cok hassastır hic kelebek seklinde yara olmadı yüzümde ama kil maskesi falan yaptigımda yanaklarım kızarıyor. Belki sizin peeling alerji yapmıştır kötü düsünmeyin. Eger cok strese giriyorsanız bitkisel p...lora gibi yatıstırıcı şurup kullanın geceleri. Belki de iyisinizdir panik yapmayın simdiden. Sonuçta bu rahatsızlık varsa bile ki dilerim yoktur bildikten sonra daha bilincli yasayarak hayatiniza kaldiginiz yerden devam edeceksiniz. Herseyin sonu degil hatta yeni bir baslangıc. Ben ilk hastalığa yakalandigimda agir kansizlik kan yikimi ile hastaneye yatirildim. O zaman bana lösemisin demedikleri icin şükrediyorum. Sle sadece beni bebegimi aldıktan sonra yıktı. Onun dışında hastalıgin var oldugunu bildigim 6 yildir gayet de iyiyim cok şükür. Yola devam ediyoruz. Hayat herseye ragmen yasamaya değer:)

Burdan adımı soyadımı versem facebook yada msn den konuşabiliriz miyiz çok mutlu olurum hatta görüşebiliriz

Slm kizlar bende tahlil yaptirdim ama sonuclar kötü sanırım daha dr gostermedim anti ds dna >300 yazio hep 200 gelirdi crp yeni artmaya baslamis sinirin hemen ustunde sedim tam sinirda c3 71 de yine ataga gecti benim nedense her yaz ataga geciyo degerler yukseliyo dna hic dusmek bilmedi ztn agrilarimdan da anliyorum 2 tane deltacortil yetmeyeye başladi

Çok şükür canım bizi haberdar et böyle umut oluyorsun :)

Cok sukur canim cokkkk sevindim :) insallah basindan sonuna guzel gebelik gecirrsn skntisiz sekilde bebegini kucagina alirsin cnm bize de umut olursun...
Canm lupusla ilgili herhangi bir ilac aliyrmusun ? Coraspin vs kan sulandirici igne kullniyormsn ?

Canm guzel haberler varmi ?belli oldumu ?

Canım daha önce yazmıştım. Ben çok ilaç kullandım. Cellcept ten mabthra ya kadar ağır ilaçlar. Kalça kemigimde çürüme oldu. Akciğer im de hava boşlukları oldu. Trombositim düşüyordu. Sonra eşimin işinden dolayi Şırnak Uludere ni n köyüne taşındık. Orda Lokman Hekim gibi bi adamın yanına gittik. Bana eşşek sütü icmemi tavsiye etti. Ben de eşşek sütü içmeye başladım sabah akşam. Ve kullandığım ilaçları zaten azaltmıştım. Kestim. Aralık ayından beri ilaç kullanmıyordum. Şimdi kısmet oldu allah a binlerce şükür hamile kaldım. Kadın doğum doktoru bana kan sulandirici iğne bir de coraspin kullandırtıyor. Tabi yanında folik asit ve d vitamini ilaç da kullanıyorum. Lupus la ilgili bi ilaç kullanmıyorum. Ki inşallah bir daha kullanmama gerek kalmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…