Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Arkadasım bendende b2 glikoprotein ıgg ıgm istendi ama referans değeri nedir bilmiyorum. Bilen var mı acaba

Benim mesela c3 c4 hep düsük ilaç icsem de. Sedim yüksek senin iyi cıkmış hep öyle miydi?

Benim mesela c3 c4 hep düsük ilaç icsem de. Sedim yüksek senin iyi cıkmış hep öyle miydi?
Daha öncekiler suan elimde yok ama sedim in 100 lere çıktığı dönemlerim oldu. Ağrılarım halsizligim çok oluyordu o zman. Ama şimdi allah A binlerce şükür şikayetim yok. İlaç kullandığım dönemde bile bu kadar iyi değildim. Allah ım dan dileğim bir daha ilaçlara muhtaç etmemesi. Bir de anne olayım allah ın izniyle... Allah hepimize hayırlı kapılar açsın. Dar kapıda bırakmasın.

Insallah canim emeklerinin karsılıgını alırsın insallah. Sonuçların hep güzel gitsin biran once de bebegine kavuş :)

Arkadaşlar belki yazdıklarımı okudunuz. Özetlemek gerekirse ben 5 yıldır Lupus hastasıyım. 3 yildir evliyim.Akciğer tutulum oldu. Kalça kemigimde çürüme çıktı. Bir sürü ilaç kullandım buna Endikasyon dışı ilaç da dahil. Bir seneden fazladır iyiyim. Bir sorunun ya da şikayetim yok. Geçen aralık ayının yirmisinden beri ilaç kulanmıyorum. Tabi azalta azalta kestim. Ve bi koçun bütün etini kavurma yapıp yedim. Bir de 50 gün boyunca sabah akşam eşek sütü içtim. Ve ilaç kullandığım dönemden bile daha iyi hissediyorum kendimi. Bu arada iki sene önce bi düşüğüm de oldu. E şimdi ben doktorlara gitsem eminim ki ilaç kullandırmaya başlayacaklarını. Simdi size sormak istediğim böyle bir durumda ilaç kullanır mıydınız yoksa ilaç kullanmamaya devam mı ederdiniz? Bir de tabi bebek hasreti çekiyorum. Böyle iyiyken çocuk yapmak istiyorum ama aklım karışık açıkçası.

Merhaba kızlar ben daha öncede yazmıştım. Sjögren hastasıyım ancak dsdna testi zayıf pozitif çıktığı için doktor Elisa testi istedi. Lupus angikoalagün testi 30 çıkmış. Referans aralığı 31_44. Düşük çıkmsı iyi değilmiş doktor öyle söyledi. Tekrar doğrulama testi istedi. Ben mi yanlış okudum acaba lupuslularda bu la yüksek çıkmıyor mu? Düşük çıkması iyi diye Biliyorum kafam karıştı. Anti kardiolipin negatif çıkmış. Cevaplarsanız sevinirim

Ben olsam dr.a giderdim. Tahlillerin iyi ise ilac vermeye bilir. Sonucta gebelikte asil olan öncelikle ilac kullanmamak. Tahlillerin de iyi zaten. Bir dr. Görüsü al derim ben.

La yüksek cikarsa sorun benim de bildigim. Pihtilasma ile ilgili sorun yok bence ikinci tahlil ile netlesir durum.

Bencede arkadasım ya en düşük 31 ken 30 çıkmış. Bakalım ne dicem. Şimdi doktorum değiştirdiler zaten. Bir ay sonra kontrole gidecem. Kopliman değerlerine bakmamış. Doktor düşük çıkması lupus lehine dedi kestirdi attı. Nasıl doktorlar ya. Sorarsan zorla cevap alıyorsun. Sanki basit hastalık şu ugrastıklarımız. Stresli olmak en doğal hakkımız.

Aynen c3 c4 düşüklüğü oluyor lupusta. Sanki cok zor bisey tahlil istemek yani benim de her gittigimde bakmiyor hepsine. Yillardir calisip sgk ya primimizi ödüyoruz pahali tahlil desem ona saysinlar. Ellerine yapiscak sanki isteseler.

Merhaba canım. Sana ve burdaki arkadaşlara güzel bi haber vermek istedim. İki gün önce hamile olduğumu öğrendim. Biliyorsun eşimin işinden dolayı Şırnak a taşındık. Şırnak ta gittiğim doktor kayınpaderimin arkadaşı. Aile hekimi. Kn sulandırıcı başladı. Oksapar 4000 diye. Ama ben Diyarbakır a gönderdi. Pazartesi günü Prof kadın doğumcu görecek beni.
İlk başta cesaret ettim. Tabi iyi olduğumu görünce karar verdim. İlaçlarımı bıraktım. Şimdi de hamile olduğumu öğrendim. Allah ım bu güzel olayları daim etsin. İnşallah isteyen herkese nasip olur. Ben çok istedim ve bekledim. Evet kimilerine göre kısa bi süredir belki ama işte herkesin yükü kendine ağırdır. İnşallah Bebeğimi sağlıklı bi şekilde kucağıma almayı da nasip eder yüce allah ım. Ve inşallah gönülden isteyen ve bekleyen herkese de nasip olur sağlıklı ve salih evlatlar.

Canım çok sevindim gözlerim doldu inan :) Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah. Burada böyle haberler duymak ne kadar güzel ne kadar umut verici:)

Canım çok sevindim gözlerim doldu inan :) Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin inşallah. Burada böyle haberler duymak ne kadar güzel ne kadar umut verici:)
Çok teşekkür ederim canım. İnanırım vallahi. Hani burda sizlerle konuşunca sanki yakın arkadaşlarımla konuşuyormuşum gibi hissediyorum. İnşallah hep güzel haberler paylaşırız böyle. Allah isteyen herkese nasip etsin evlat duygusunu.

zeyn21 çok sevindim canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Kızlar benimde bugün sonucum çıktı. Sjögren hastasıyım lupus için de araştırma yapılıyordu. Lupus angikoalagün sonucum düşük çıkmıştı ikincisi yapıldı. 32 çıkmış 31_44 referans değerler. Yani normal değerlerde. Lupus olmadığım kanıtlandı inşallh. Rabbim hepimize sifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…