Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Ne denir ki çok geçmiş olsun Allah şifa versin

Guclu pozitif nasil oluyor canim. Benim degerim 48,8 cikti. Referans 40.

Anladım canım geçmiş olsun. El ayak üşümesi bende hep var kendimi bildim bileli. Soğuk suyla iş yaptıysam ellerim kızarıyor minik minik noktalar oluyor. Hayatıma kaldığım yerden devam ederim inşallh bu ara resmen hastalık hastası oldum. Her türlü hastalık çıkacak gibi hissediyorum. Boynumda bir aydır lenf bezi var minicik. Kulak zarım delik arada ağrı yapıyor. Doktor kulak iltihabı yada diş ilyihabındandır dedi. İkiside mevcut antibiyotik kullandım. Dişim hala gelmedi. Tabi lenf bezeside inmedi. Çok küçük ve yumusak ama inmiyor. Sürekli kontrol ediyorum ondan mı acaba bilmiyorum.

Bende ellerde sogukta dalgali görüntü oluyor yazin sicakta pürüzsüz kışın öyle hafif dalgalanıyor. Pek belirtisi olan bisey degil. Elim ayağım çok üşür o kadar.
Benim test sonucumda sadece yuksek yazıyordu canim. Dogrulama testine hala gidemedim malum vebegim kucuk daha

Benim de ellerim öyle iste dolaşım bozukluğu oluyor sanırım. Ben de bazen ben nasıl bu hastalığa yakalandım diye salaklasiyorum. Düşün yani 6.yilima giricem hala kabullenebilmis degilim. Lenf bezi sismesi de yapıyormuş lupus. Ben çocukken 6-7kez ic ,dış, orta kulak iltihabı gecirdim. Belki onların da bir ilgisi vardı lupus ile. Allah yardımcımız olsun.

arasimmmm cnm sen naptin hala Ahmet isiga mi gidiyorsun ben geçen gun gittim ona pek ilgili gelmedi bilgisayara yaza yaza bi hal oldu muayne fln etti benim agrim cok oluyor oda bunun lupustan deil Fibromiyalji den olduğunu soyledi ilac yazmis epilepsi ilaci bunu kullan kortizonu birak dedi hatta bi sene rapor cikartmis ilaclarima aldim ama icmedim guven vermedi bana bi de cok ters ya valla cekirge devletteki dr daha ilgili geldi bana adam en bastan butun tahlillerimi incelemişti ahmet bey sadece en sonki tahlile bakti okadar verdigim paraya acidim resmen

Merhaba canım ben hala ahmet beye gidiyorum plaquenil kullanıyorum devam ediyorum ilacima, bazen universte de ramotologa gdyrm tahlillerimi yaptirip ahmet beye gösteriyorum..

Ahmet bey den memnun kalmayan da cokmus cnm bende int yorumlarindn okudum,cekirge devlt.deki doktor ne dedi o ne ilaci veriyordu ? Ben hic gtmedm cekirge dev.doktora..
Iki gebelik kaybi da yasadim smdi gebelik düşünüyorum ins bu sefer yavrum benimle olur, hamilelikte de ahmet bey plaquenil iciceksin dyr ins hersey guzel olur...

Gecmis olsun cnm bu arada ins doktordan yana şansımız güler artik guvenemiyorm da hiçbirine ...

Cnm bende cekirgeye bi kere gittim tahlillerimi yaptirdi gostermeye gidemedim ordaki tahlilleri ahmet beye gosterdim iste onuda gözüm tutmadi hamileligimde yildirim dorukta yusuf karabuluta gidiyodum bende ama oda pek ilgili deildi hastasi coktu oda bana ilaclarimi kullandirdi deltacortil plaguenil ve coraspirini devam ettirdi bu sefer bebegini kucagina almak nasip olur hayirlisiyla dedigin gibi hic birine guvenme ben cok sukur sorun yasamadim hamilelikte simdi yasiyorum iste ama yinede cok sukur halimize

Son düzenleme:
Canım ne guzel bebeğin varmis Allah bağışlasın sağlıklı uzun ömürleri olsun.Rabbim bebeği olmayanlara da nasip etsn bana da nasip etsin ins bu sefer olur.
Rabbim sana da acil sifalar versin biran once iyiles ins.Ne yapicaksn peki canm icicekmisin ilaçlarını?

Birsey sormak istyrm canm gebelikte kan sulandirici igne kullanmismiydin? Bde plaquenili hamileligin basinda mi basladn kullanmaya bnde bu sefer hamilelgmde kullanicm ins faydasi olur.Kadin dgumcu olarak gebelikte kim takip etmisti seni ?
Cok soru sordum cnm hakkını helal et.

Evet arkadaşlar. Zona bende bağışıklık sistemi zayıf diye çıkmış. Ki moral anlamında çok iyi olduğum bi zamanda çıktı. Antep te uzman doktor hasan Kılınç a gönderdim fotoları. Sırtımın sağ alt tarafında çıkmıştı. Ama ağrısı çok feciiydi. Şimdi iyileşiyor artık. Yani hayıt tohumundan falan değilmiş.

Ya ben hiç ilaç kullanmıyorum. Aralık ayından beri. Hemogram ve Biyokimya tahlillerim iyi allah a şükür. Bu hafta genel tahlillerime de baktıracağım. Onlar da iyi olsa allah ın izniyle inşallah ilaç kullanmamaya devam edeceğim. Bu arada Lupus la ilgili hangi tahlillerim çok çok önemli? C3 C4 te baktıracağım. Başka baktırmam gereken bi şey var mı?

Cumlemizin evlatlarini bagislasin rabbim olmayanlarada nasip etsin cnm onemli deil sorucaksin tabi burda birbirimize sorup ogreniyoruz ben plaguenili ve deltacortrili hamilelikten oncede iciyodum aynen o şekilde hamileliktede emzirmede devam ettim biraktirmadi hic birini kan sulanidrici coraspirin kullandim bide igne vermediler cunku pıhtılaşmam yoktu benim drlarim yildirim doruktaydi ikiside kadin dogumcu neriman celik romotoloji yusuf karabuluttu cnm sukur sorunsuz geçirdim şimdi agrilarim cok oluyo belki yorgunluktan bilmiyorum ama ahmet beyin ilaçlarına baslamyo düşünmüyorum en azından bi jki dra daha gideyim ona göre üniversite de nasil kime gidiyosun ilgililermi cok kalabalık oluyormu cnm

Ne güzel maşallah sana ins boylr iyi gider hastaligin Benimde uc ayda bi c3 c 4 anti ds dna bide normal kan idrara bakiliyor cnm keske bende kurtulabilsem ilaclardan ztn plaguenilin bi ise yaradığını düşünmüyorum bende bi tek kortizonu birakamiyorum ondan kurtulsam hayirlisiyla cumlemizi kurtarsin Allah

Teşekkürler canim benim ayrica pihtilasmam da var o yuzden kan sulandirici ignede kullanicam nasip olursa hamilelik insallah...
Kadin dgum olarak cenk askalliye gdiyordum sanirim yine ona devam edicem.Universite de poliklinik olarak gttm hangi doktordu bilmiyorum tahlil yaptilr daha snra baska doktor yorumladi tahlillerimi..universite de doc. prof. doktorlarina sira bulamamıştm telefonla randevu aliyorsun.
snra da ahmet beye basladim canim hala devam ediyorum.

Senin icin nasil rahat edicekse oyle yap baska doktorlara da gozuk ondn snra istersen baslarsin ilaçlarına Allah sifa versin

Kızlar ben adanada yaşıyorum. Adanada önerebileceğiniz iyi bir romatıloji doktoru var mı? Ben şu an baskent üniversitesinde de İnci Turan A gidiyorum uzman doktor. Çukurova üniversitesinde de randevu almak zor diye özele gitmeye başladım. Doktorum konusunda kafam karışık

Sedimentasyon, c3c4, anti ds dna bu ücü bir arada bakilmali idrar testi de yaptir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…