Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Çok teşekkür ederim canım. İnanırım vallahi. Hani burda sizlerle konuşunca sanki yakın arkadaşlarımla konuşuyormuşum gibi hissediyorum. İnşallah hep güzel haberler paylaşırız böyle. Allah isteyen herkese nasip etsin evlat duygusunu.
Amin canım :)

zeyn21 çok sevindim canım Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Kızlar benimde bugün sonucum çıktı. Sjögren hastasıyım lupus için de araştırma yapılıyordu. Lupus angikoalagün sonucum düşük çıkmıştı ikincisi yapıldı. 32 çıkmış 31_44 referans değerler. Yani normal değerlerde. Lupus olmadığım kanıtlandı inşallh. Rabbim hepimize sifa versin
Çok teşekkür ederim. Darısı isteyen herkesin başına. Senin adına da çok sevindim. Ne güzel lupus değilsin. Allah kimseyi dar kapıda bırakmasın.

Çok teşekkür ederim. Darısı isteyen herkesin başına. Senin adına da çok sevindim. Ne güzel lupus değilsin. Allah kimseyi dar kapıda bırakmasın.
Arkadaşlar coraspin kullan oldu mu hiç? Lupusu tetiklemez değil mi? Kadın doğumcu clean ve coraspin birlikte kullanmamız istedi kan sulandirici olarak.

Arkadaşlar coraspin kullan oldu mu hiç? Lupusu tetiklemez değil mi? Kadın doğumcu clean ve coraspin birlikte kullanmamız istedi kan sulandirici olarak.
Ben ikisini de kullandım canım. Bir probşrm yaşamadım. clean derken clexan demek istedin sanırım. Ben clexanın en düşük dozunu kullanıyordum. Bir tane de coraspirin. Sağlıkla kucağına alırsın inşallah adına çok sevindim. Darısı tüm isteyen arkadaşlarımın başına en güzrl en kısa zamanda.

Ben ikisini de kullandım canım. Bir probşrm yaşamadım. clean derken clexan demek istedin sanırım. Ben clexanın en düşük dozunu kullanıyordum. Bir tane de coraspirin. Sağlıkla kucağına alırsın inşallah adına çok sevindim. Darısı tüm isteyen arkadaşlarımın başına en güzrl en kısa zamanda.
Cok sagol canım. Endişeleniyordum. Hani doktor birden verince. Evet canım clexan demek istedim. Ama doktor neye göre veriyorki bu kan sulandırıcıları bi tahlili olması gerekmez mi? Ben clexan 4000 alıyorum.

Amin canım amin. Allah kimseyi bu güzel duygudan mahrum etmesin. Bu arada benim de en düşük doz oluyor clexan.

Herkeze merhaba umarım bana da yardımcı olursunuz ANA testim pozitif çıkmış bu ne anlama geliyor tekrarlayan düşüklerim var onun için yapıldı bu test 7 düşük 2 tüp bebek denemesi olumsuz

Herkeze merhaba umarım bana da yardımcı olursunuz ANA testim pozitif çıkmış bu ne anlama geliyor tekrarlayan düşüklerim var onun için yapıldı bu test 7 düşük 2 tüp bebek denemesi olumsuz
Merhaba kan sulandırıcı kullandınız mı veya kortizon gebelik durumunda? Gecmis olsun bu arada

Merhaba canım. Sana ve burdaki arkadaşlara güzel bi haber vermek istedim. İki gün önce hamile olduğumu öğrendim. Biliyorsun eşimin işinden dolayı Şırnak a taşındık. Şırnak ta gittiğim doktor kayınpaderimin arkadaşı. Aile hekimi. Kn sulandırıcı başladı. Oksapar 4000 diye. Ama ben Diyarbakır a gönderdi. Pazartesi günü Prof kadın doğumcu görecek beni.
İlk başta cesaret ettim. Tabi iyi olduğumu görünce karar verdim. İlaçlarımı bıraktım. Şimdi de hamile olduğumu öğrendim. Allah ım bu güzel olayları daim etsin. İnşallah isteyen herkese nasip olur. Ben çok istedim ve bekledim. Evet kimilerine göre kısa bi süredir belki ama işte herkesin yükü kendine ağırdır. İnşallah Bebeğimi sağlıklı bi şekilde kucağıma almayı da nasip eder yüce allah ım. Ve inşallah gönülden isteyen ve bekleyen herkese de nasip olur sağlıklı ve salih evlatlar.
Canim gozun aydin cok cok sevindim, boyle guzel haberler duymak ne kadar guzel cok mutlu oldum...
Rabbim saglikli sekilde kucagina almayi nasip etsin yavrunu sana bagislasin :) darisi isteyen butun arkadaslarimiza ve bana olsun :) sira sira guzel haberleri verelim.

Merhaba canım. Sana ve burdaki arkadaşlara güzel bi haber vermek istedim. İki gün önce hamile olduğumu öğrendim. Biliyorsun eşimin işinden dolayı Şırnak a taşındık. Şırnak ta gittiğim doktor kayınpaderimin arkadaşı. Aile hekimi. Kn sulandırıcı başladı. Oksapar 4000 diye. Ama ben Diyarbakır a gönderdi. Pazartesi günü Prof kadın doğumcu görecek beni.
İlk başta cesaret ettim. Tabi iyi olduğumu görünce karar verdim. İlaçlarımı bıraktım. Şimdi de hamile olduğumu öğrendim. Allah ım bu güzel olayları daim etsin. İnşallah isteyen herkese nasip olur. Ben çok istedim ve bekledim. Evet kimilerine göre kısa bi süredir belki ama işte herkesin yükü kendine ağırdır. İnşallah Bebeğimi sağlıklı bi şekilde kucağıma almayı da nasip eder yüce allah ım. Ve inşallah gönülden isteyen ve bekleyen herkese de nasip olur sağlıklı ve salih evlatlar.
Tebrik ederim canim Allah sağlıkla Kucağına almayi nasip etsin. Darısı diğer isteyen arkadaşlara olsun insallah.
Arkadaşlar anti ds dna testinizin sonuçlarını referans araligiyla paylasirmisiniz

Gozun aydin cnm cok sevindim saglikla kucagina alirsin ins corasprin bende kullandım hamilelik boyunca sorun yaşamadım
Çok sağol canım. Sonunda allah kısmet etti. Binlerce şükür. Allah bu duygudan kimseyi mahrum etmesin. O zaman sıkıntı olmaz coraspin de. Endişelenmiyeyim. Allah herkese nasip etsin ve bana da sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin.

Canim gozun aydin cok cok sevindim, boyle guzel haberler duymak ne kadar guzel cok mutlu oldum...
Rabbim saglikli sekilde kucagina almayi nasip etsin yavrunu sana bagislasin :) darisi isteyen butun arkadaslarimiza ve bana olsun :) sira sira guzel haberleri verelim.
Çok teşekkür ederim. Aminnn. İnşallah hep böyle güzel haberler paylaşırız. Lupusun da uyuduğu ve uyanmadığı, sağlıklı bir nesil i paylaşmak dileğiyle.

Tebrik ederim canim Allah sağlıkla Kucağına almayi nasip etsin. Darısı diğer isteyen arkadaşlara olsun insallah.
Arkadaşlar anti ds dna testinizin sonuçlarını referans araligiyla paylasirmisiniz
Çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıkla ve sağlıklı ve salih bir evladı kucağıma VE KUCAĞIMA ALIRIZ.

Ben en son nisan ayında yaptırdım. Referans aralığı yazmıyor. Negatif yazıyor

merhablar ne kadar güzel bir haber kendim kadar çok sevindim.. darısı bana ve tüm isteyenlere inşallah .. sağlıkla alırsın kucağına.. kan sulandırıcıya gelince korkma ben prof gidiyorum lupusun ilaçları arasında plaquenil ve corasprin diyor .. ayrıca ben şuan ikisini ve clexane iğne kullanıyorum hamile olmadığım halde... o yüzden korkma lupusta yüksek bir kesimde kan pıhtılaşma sorunu var yani antifosfolopit sendromu..

arkadaşlar bende yarın ilk iğnemi olucam inşallah bir sıkıntı olmazsa ilk aşılamama başlıyorum allahın izniyle inşallah hayırlı sonuçlar alırım benide dualarınızda eksik etmeyin... bu ay ki kontrollerimde sorun yok lupus için doktor iyileşme gözüküyor dedi bir anti ds dna ıgg sonucum kaldı inşallah oda yarın çıkacak umarım düşmüştür ve aşılamaya başlarız...

referans aralığı hastaneye göre değişiyor.. mesela antep 100-299 arası Antalya 40 lı bir aralıkta tam hatırlayamadım arası yani hepsi farklı önemli olan senin sonucunun o referans aralığında olup olmadığı ... benim antepde değerim 247 , Antalya da 42 ..

X