Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Testin fotografini aticam şimdi çekip benimki nasıl? Bir de bu bebek yokkende bi soruna yol açabiliyor mu? Tek coraspirin yeterli mi? Kafamda binbir soru. :/
sonuçta bu sendrom kan pıhtılaşamsı ile ilgili benim araştırmalarıma göre zaten hap iğne bunun için bebeğin kandan beslenebilmesi için hatta demir eksikliğinin yüksek olmasıda çıkyormuş genelde zaten lupus olunca demir eksikliği oluyor birde o eklenince tabi artıyor... ama sonuçta hiçbirimiz doktordan iyi bilemeyiz o sadece hap verdiyse yeterlidir. bence hiç üzme çokta raştırıp kafanı karıştırma beslenme dikkat et ilaçlarını al çokça mutlu ol eğlen pozitif ol sağlıcakla kucağına al bebişini bol bol dua et.. nekadar kötü düşünürsen kötü olur iyi düşün iyi olsun... bence hamileliğin keyfini çıkar..

Canım yapı olarak pozitifimdir, ha toparladim diyorum yeni birsey duyuyorum. Odası için haftasonu bişeyler alıp dekorasyon boya yapacaktık...
Testi de yükledim.

Eklentiler

• 20160428_150425-1.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 137
Canım yapı olarak pozitifimdir, ha toparladim diyorum yeni birsey duyuyorum. Odası için haftasonu bişeyler alıp dekorasyon boya yapacaktık...
Testi de yükledim.
şimdiden hayırlı olsun odası miniğin... sonucuna baktım ama benim sonuçlarım baya farklı terimler olarak benimki o kadar net değil doktor söyleyince anlıyorum sadece kardilopinin bukadar mesela diyor oyle anlıyorum ama kuzenim doktor ona gönderdim resmi o cvp verince yazarım sana...

Çok teşekkür ederim. Merakla bekliyorum canım.

Merhaba bende kaşıntıyla birlikte şişlik var demir eksikliğide baya bi fazla cildiyeye gittim bi kaç kez ama fayda göremedim konu baya eski tarihte açılmış mesajlarıda okuyamadım tam olarak belirtileriniz nedir acaba? ? Çok zor durumdayım

Merhaba arkadaşlar. Ben bir ara çok yazıyordum. 2012 den beri SLE hastasıyım. Düşüğüm oldu. Kalça kemiğimde çürüme oluştu. Akciğer tutulumu oldu. Bu aralar iyi sayılırım. Mabthera da kulladım. Ama çok ilaç kullanıyorum. En son geçen hafta Cerrahpaşa ya kontrol e gittim. Yeter ilaçları azaltın dedim yok dedi. Çocuk istiyoruz dedim. Yok dedi çocuk yasak şimdi. Ama ben artık çok Bunaldım ilaçtan. Bir de adetlerim düzensizleşti. Adetliyken kanamalarım azaldı. Etkilendim bu durumdan. Açıkçası artık bu ilaçları kullanmak istemiyorum. Ve çocuğumuz olsun istiyorum.

Merhaba bende kasintiyla ortaya çıktı hamileligimde. Cildiye doktorunun verdiği Ana testinin pozitif çıkmasıyla romatolojiye yonlendirildim. Sizde Bu testi isteyebilirsiniz doktorundan. Devlete gideceksiniz iç hastalıklarına randevu alıp sizi romatolojiye yönlendirmesini veya bu testi yaptirmasini da isteyebilirsiniz.

Dört yıl boyunca ilacı hangi dozlarda kullandınız acaba? Bende bu çürük lerden korkuyorum. :/ Bir de akciğer tutulmasında ne gibi sıkıntılar oluştu merak ettim?

Arkadaslar bugun çok evhamlıyım eşim çok halsiz çok bel ağrısı var ve ağız içi yaraları var acaba aktifleşmiş olabilir mi lupus ne yapmalıyım çocuklar ishaldi onlardan ishal mi bulaştı basit bir enfeksiyon mu yoksa lupus mu ne yapmalıyım ağız içi yara 2gün oldu çıkalı lütfen acil fikir paylaşımı yapalım

Ağız içi yaralar aktiflesmesinin belirtisi mi? Bende dönem dönem hep olurdu ama bi rahatsizligim olmazdı. Ne kadar da bi kan değerlerini kontrol ettiriyor?

Ağız içi yaralar aktiflesmesinin belirtisi mi? Bende dönem dönem hep olurdu ama bi rahatsizligim olmazdı. Ne kadar da bi kan değerlerini kontrol ettiriyor?
En son tüm kan değerleri antids DNA ve ana testleri de dahil olmak üzere 1.5ay önce yaptırmıştık hepsi negatif gelmişti. Belki de sadece grip ve masum bir bel ağrısı ama tedirgin oldum çok ne yapmalıyım romatologa gidelim mi ne dersin 1,5ayda sonuçlar değişmiş olabilir mi acaba yoksa ben mi acele ediyorum ne olur hemen cevap yazın

Bana doktorum ani baş ağrısı sebepsiz ateş vs olduğunda hemen hastaneye gel demişti. Tedirginseniz gitmekte fayda var. Bişey de yoksa bile içiniz rahatlar.

Bana doktorum ani baş ağrısı sebepsiz ateş vs olduğunda hemen hastaneye gel demişti. Tedirginseniz gitmekte fayda var. Bişey de yoksa bile içiniz rahatlar.
Çok teşekkür ederim ilginize bugün iş çıkışı romatologa uğradım sizden randevu alalım mı diye. Hayır dedi bunların hiçbiri lupus semtomu değil dedi öyle rahatladım ki sizler de iyi ki varsınız çok çok çok sağolun

Kızlar benim bu ayki tahlil imde c3 değerim yükselmiş sınırı asmamis ama neden olur sizce?

Üstteki son çıkan,alttaki yeni çıkan tahlil sonucum. C3 te sinir 180 benim 168 olmuş.

Dört yıl boyunca ilacı hangi dozlarda kullandınız acaba? Bende bu çürük lerden korkuyorum. :/ Bir de akciğer tutulmasında ne gibi sıkıntılar oluştu merak ettim?
Suan Cellcept kullanıyorum. 2*2. Deltacortil i yarım alıyorum. Plaquenil 2 * 1. Calcimax ve Lansor. Ayrıca Coumadin ( pazartesi ve salı günü 12.5 mg diğer beş gün 10 mg ) kullanıyorum.

C3 c4 testini banada yaptiriyordu doktorum hep yuksekti bildigim kadariyla lupus nefriti icin yapilio doktorun ne dedi yuksekligine

Su an gayet iyi dedi. Istedikleri dusmemesiymis. Sabah 2 plaquenil kullaniyordum. Onu bir gün 1 tane bir gün 2 tane ye düşürdü. 2 tane deltacortil kullaniyordum onu da günde 1.5 taneye düşürdü. Istanbul'da ki doktorum hamile olduğum için deltacortili 2 nin altına dusmemeni tavsiye ederim demişti. Aradık test sonuçları için onu da tatile çıkmış. Mailini aldık iletisime gecicez. Bakalım o ne der? Sizin kaç çıkıyordu. Benim geçen ay 140 ti 168 oldu. Diğerleri hafif oynamış. Doktor size ne demişti?

Bayadir yaptirmadim bende Nefroloji ye yönlendirdi 70-80 lerdeydi ama dna degerimde yüksekti o yuzden yonlendurdi Nefroloji idrarda protein olmadığı icin herhangi bisi yapmadi surekli idrar takibi yapilior ztn suan gebelik nedeniyle ayda bir romotolojiye gidiyorum ilaclarim da senin gibu kullaniyorum fakat bende eklem tutulumu mevcut ayrica kullanmassam bebegimde neotanal lupus olma ihtimali var ins sen oyle bi sorun yasamazsin cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…