Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Bende ağrı vs yaşamadım. Esasen çok vücudunu dinleyen biri de değilim. Polikistik over var bende. Bir de alerjik astım. Başka bir problemim yoktu. 3 yıla yakındır bebek istiyorduk. Şükür nasip oldu bu sefer de böyle bir problemle karşılaştım. Yine de bir problem olmadan bulunması bizim için bir artı sanırım.
Böbrekte problemim yokmuş. Salı günü diğer testlerim sonuclanacak. Lupus un sle veya DSL olduğunu nasıl ayırt ediyorlar? Bilgin var mı? Bendeki problemler sadece cilt üzerine yogunlasmis gözüküyor şu an için. Ilk günler kendimi çok kötü hissediyordum. Dünden beri iyiyim. Bebeğimi de üzmek istemiyorum. Akşam 5.5 ta da ayrıntılı ultrasonum var inşallah güzel şeyler duyarım. Buradaki yazıları okumak ve yazışmak bana çok iyi geldi. Çok teşekkür ederim.

Biz Allahtan mani çıkmazsa bu cumartesi gideceğiz doktora soracağım o zaman neyin iyi geldiğini. Sönecek merak etme.
Merhaba sonuçlarımı buradan atsam fikrinizi belirtmeniz mümkün mü? Bende diskoidden şüpheleniyorum. Sonuçlar netten araştırdıgim kadarıyla kötü gözükmüyor. Sadece ana testi +++ pozitif yüksek gözüküyor. 1/660 titre.

Eklentiler

• Screenshot_2016-04-11-23-14-09.png
    64,8 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_2016-04-11-23-14-17.png
    67,5 KB · Görüntüleme: 76
Discoid lupus sonucunu bize Dr söylemişti ana pozitifliği önemli değil anti ds DNA negatif mi pozitif mi anlayamadım alt üst değerleri nedir anti ds DNA nın sonuç birimleri belirtilmemiş sanırsam sanki biraz idrar yolu enfeksiyonu var o kadar gibi geldi bana ama anti ds DNA sonuçu önemli

Bugün doktora gittim cildimi görmeden kortizonu 1 e duşurelim demişti. Ben bacaklarimi gösterince özellikle bilegimde bi bölge kasinip kabardi ve kızardı orayı görünce damar tutulumu olmuş dedi. Ilaci 4 adete yukseltelim dedi. 3 gün 4 adet kullan rahatlarsin sonra 3 e 2 ye en son 1 e düşür dedi. Ilk başta diskoid mi sle mi diye sordum. Aralarinda çok fark yokmuş gibi sormam rahatsız etti sanki. Diskoid dedi. Sonra ilacı yükseltip damar tutulumu diyince tekrar sordum. Lupus dedi. Çok anlam veremedim. Bu arada muayne olurken testlerin sonuçlarını aldık onlarda negatif yazıyordu hepsi. Annemlere geçtik sabah kontrol edip resimleriyle de atabilirim. Bir de başka bir doktora daha gidelim diyoruz. Istanbul'da önerebileceginiz bir doktor var mi acaba?

Anadolu yakasında fsm hastanesinde fatma hnm var romotoloji iyi bi doktor tavsiye ederim cnm

Anadolu yakasında fsm hastanesinde fatma hnm var romotoloji iyi bi doktor tavsiye ederim cnm
Koşuyolu Medipol de Musa Temel e randevu aldık yarın 3 buçuk için. Doktorlar sitesinde çok olumlu yorumunu okudum. Bir de izzet Fresko vardı yorumları çok iyi olan. Her geçen gün kendimi daha iyi hissediyorum psikolojik olarak. Umarım bir problem yaşamam.

İzzet freskoyu ben de duymuştum iyi bir romatolog olarak bir de eskişehir de cengiz bey var Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi romatoloji ana bilim dalı Başkanı çok çok iyi

İzzet freskoyu ben de duymuştum iyi bir romatolog olarak bir de eskişehir de cengiz bey var Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi romatoloji ana bilim dalı Başkanı çok çok iyi
Musa Beye gittim dün. Bi kaç tahlil daha var onları da yapalım dedi. Test sonuçlarına bakıp lupus denmez lupusvari denilebilir dedi. Muayne yapınca vücudunda bulguları var test sonuçların iyi dedi. Gebelikte ortaya çıkan bir lupus için gördüğüm en iyi vakasin dedi. Şu an için sadece ciltte atak yapmış dedi. Güneşe çıkma atağın arar belki hiç o riske girme dedi. Bir de kortizonu gebelikte 1 e düşürme ne olur ne olmaz dedi.

çok sevindim senin adına içini ferah tut güneşede çıkma sağlıkla al kucağına cennet kokulunu ...

Bende çok sevindim bukadarla geçmiş olsun diyelim. Benim gittiğim docentte aynı şeyi söylemişti. Lupus yatkınlığı var ama lupussun diyemem dedi ama değilsin de diyemem dedi. Galiba fiziksel bulgular olmadan teşhis netlestirilemiyor. Güneş tabiki yasak

çok sevindim senin adına içini ferah tut güneşede çıkma sağlıkla al kucağına cennet kokulunu ...
Amin çok teşekkürler ciltteki problemleri görünce lupus diyebilirim şimdi dedi yanlış ifade ettim sanırım. Buna da şükür diyorum. Rabbim sana da en güzel zamanda nasip eder inşallah. Bende hayirlisiyla kucağıma alayım inşallah.

Ben yanlış ifade ettim sanırım. Testlere bakıp lupus denemez lupusvari denir dedi. Ama vücudumu gördükten sonra şimdi lupus diyebilirim ama test sonuçların güzel. Bizim için önemli olan bu dedi. Çok teşekkurler ilginiz için de.

Merhaba ben 6 yıldır lupus tedavisi görüyorum, öğrenmek istediğim hamile olan arkadaşlarda hamilelik sürecinde karaciğer enzimleri yukelmesi , kalp ve protein kaçağı olmayan varmi herkese acil şifalar. ..

Merhaba ben 6 yıldır lupus tedavisi görüyorum, öğrenmek istediğim hamile olan arkadaşlarda hamilelik sürecinde karaciğer enzimleri yukelmesi , kalp ve protein kaçağı olmayan varmi herkese acil şifalar. ..
Merhaba ben 24. HaftamI doldurmak üzereyim. Okumussunuzdur belki şu an için cilt tutulumum var gözüküyor. Karaciğer enzimlerim sınırlarda ama önceden de genelde öyleydi. Doktorum yağlı mi yedin önceki gün falan diye sor ardı. Fakat bariz belirgin bir yükseklik değil aynı seyrediyor. Lupus olduğumu öğreneli bir kaç hafta oluyor. Sizin süreciniz nasıldı 6 yıl boyunca?

Bende sle ilk hamilegimde ortaya çıktı 11.haftalik kalbi anne karnında durdu.Ve sonra değerlerim Hamilelikten dolayi çok yükseldiği için gebelik izin verilmedi.bende eklem tutulmu var diğerleri olmadı allaha şükür ama epilepsim var ve lupusla berabeer antifosfolipid sendromu var.hamilikte karaciğer enzimler, kalp kapakciklari iltihabı, böbrek tutulumu olacağından kadın doğumcum gebelik uygun değil dedi romatologum deneyelim dedi ama ben cesaret edemiyorum. .iyi günler

Şu anda biraz protein kaçağı var ama Dr. Önemli değil dedi ama yeniden tekrar baktirmadim.

Merhaba tekrar antifosfolipid sendromunun tanısı lupus antikoagulani testiyle mi konuluyor. Benim o hafif pozitif cikti. Doktorum coraspirin verdi bugün. Her gittiğimde bi süprizle karşılaşıyorum. Üç yıldır bebek istiyoruz nasip oldu derken ne yapacağımı bilemez haldeyim şu an.

slm canım lupus olunca genelde oluyo o üzme kendini bende kullanıyorum hatta benim değerim yüksekti coraspririn hep kullanıcam birde iğne yapıcam hamilelik boyunca..

slm canım lupus olunca genelde oluyo o üzme kendini bende kullanıyorum hatta benim değerim yüksekti coraspririn hep kullanıcam birde iğne yapıcam hamilelik boyunca..
Testin fotografini aticam şimdi çekip benimki nasıl? Bir de bu bebek yokkende bi soruna yol açabiliyor mu? Tek coraspirin yeterli mi? Kafamda binbir soru. :/

Testin fotografini aticam şimdi çekip benimki nasıl? Bir de bu bebek yokkende bi soruna yol açabiliyor mu? Tek coraspirin yeterli mi? Kafamda binbir soru. :/
bir sorun açarmı net olarak bilmiyorum benim dkt profösör o yüzden zorla cvp veriyo sağolsun (kendisi için yüzlerce hastadan biriyim malesef anlamıyorlar...) ama benim için 3 er aylık test yaptırıyorum hatta bu ay sonuçlarımda değerlerimnin giderek azaldığı gözüküyor ama caraspirini hep kullanacaksın dedi .. bebek içinde şuan hamile değilim ama regl bittikten sonra iğneye başlıyorum hamile kalma olasılığına karşılık çünkü düşüğüm çok erken olmuştu benim sebebi buymuş normalde iğne kullanımı 3 aylıkken falan başlanıyormuş genelde ama benim değerlerime göre şimdiden başladık..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…