Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Meraba ben 7 yıldır teşhisi konmuş lupus hastayim sormak istediğin her seyi sorabilirsin 2 çocuk annesiyim üstelik ikinci çocuğumuteşhis konduktan sonra doğum yaptim
Berguza, hamılelıyınız boyunca hangı ılacları kullandınız, prednasolondan korkum cok fazla yokta, 7,5 mg kullanıyorum, ınternetde arasdırdım, 20 mg a kadar bebeye zararlı dıyılmıs. Ama ben plaquenıl 400 mg kullanıyorum. O yuzden cok korkuyorum. Tek korkum bebeyıme zararı olur dıye. Bırde tabıı kı erken dogum u yenıden yasamak korkusu

okudum yukaeida agrilar oluyor yazmisdiniz, bendede oluyor,, deyeelerim normal dozaji artirmak istemiyorum.. Agrilar la sonlara kadar gelmek oluyormu?? Kac haftada dogum yaptiniz?

Canım benim hamileliğimden önce ilaçlarımı kestiler öyle hamile kaldim bende plaguenil ve kortizon kullaniyodum ama iyi bir dr takibindeysen elbette bizden daha iyi bilirler senin şu an rahatsızlıkların varmi kan değerlerin nasil ama ilaç kullanarak doğum yapan bir çok insan var rahat ol ben 38 haftalik olduğu gün doğum yaptim

Kan degerlerim hepsi iyi cikti, sukurler olsun, 2 hafta sorada ayrintili ultrasonumvar, bakalim ne olucak. Sadece benim ayagimda agrilar oluyor ara sira ama cekilmeyeck kadar diyil. Sadece sanki don vurmus bacaklarimi gibi ara sira agrioluyor, bazende kollarimda. Sogukda daha cok agriyor.. Bu agrilar bende hamilelik basladiyi andan basladi.. Doktorum sadece parol kullan diyor, agrilar in oldugu zaman..38 hafta masAllah. InsAllah hayirlisiyla 38 haftayi gorsem,

Sevindim kan deģerlerinin iyi çıktığına Allah emin ol bir şekilde yardımcı oluyor parol ağrıları kesiyo 4 kere falan içtiğim olurdu hiç problem olmuyor inşallah rahat bi hamilelik geçirir hayırlısıyla bebeğini kucaģına alırsın benimki şuan 3 yaşında

Merhaba,
Bende artık bir lupus hastasıyım. 8 aydır gitmediğim yer kalmadı ve ruhen çok yorgun ve bıkkınım. Hiç bir şeyden umudum ve beklentim kalmadı

Merhaba,
Bende artık bir lupus hastasıyım. 8 aydır gitmediğim yer kalmadı ve ruhen çok yorgun ve bıkkınım. Hiç bir şeyden umudum ve beklentim kalmadı
Geçmişolsun öncelikle iyibir dr bulsan yeter fazla bi yerlere gitme aklın karışabilir hastalığın ne evrede hemen pes etme bu hastalikla 20 sene savaşan insanlar duydum güçlü ol 7 senedir lupus hastasıyım çocuk doğurdum ben daha yeni kabul ettim bu hastaliğı Allah yardimci oluyor sen Allaha sığın içini ferah tut

22 yasindayim cok siddetli eklem agrisiyla doktor doktor gezdim en sonunda sle dediler plaquenil ve mide koruyucu iciyorum sadece suan iyiyim ama psikolojik olarak kotuyum kabullenmek zor gelecekten korkarak yasamak zor benim yasimdaki insanlar dertsiz tasasiz gezerken ben niye boyleyim diye dusunuyorum hep. Boynumda 4 tane lenf nodu var onlardanda korkuyorum. Bu aralar sadece korkarak yasiyorum anlayacaginiz.

Merhaba,
Merhaba 9senedir lupus hastasiyim ve teshis 12 yasimda konuldu 2kere böbreklerim zarar gordu ve cocuklugumun 3/4 hastanede gecti en son anneme kiziniz tekerleklisandelye kullanmali denildi ve cok uzun yasicagini zannetmiyoruz !!!biliyormusun hastane benim evim olmustu dayanamiyordum sabahlari 14tane aksamlari 17tane hap iciyordum okula sanki eczaneyle gidiyordum resmen herkez bana bakiyordu ne sacimda sac kalmisti bir yasli kadin gibi yuruyordum nefes almak bile bana okadar zor geliyordu bir poseti bile agrilarimdan tasiyamiyordum amaki 3senedir hic birseyim.yok bir agri kesici bile icmiyorum ve 3 aylik bir oglum var hamile kalinca gittim hastaneye ve herkez sokla benle ilgileniyordu sen o halden bu hale nasil geldin diye bende bilmiyorum iyim esim ve annem bana cok destek.oluyorlar moral herseyden daha onemli inan bana

Son düzenleme:

Bu arada söylüyeyim hastalik herkeste aynı seyret bazen sadece eklem ağrilari kas agrilari olabiliyo benimde boynumda 11 tane lenf nodu var kötüsü bana lenfoma demişlerdi wbc çok düşüktü ameliyat ettiler sonra bu hastaliğın teşhisini koydular şimdiye kadar fazla ağrilarım olmadi şimdi mevsim geçişi hepimizin eklem arilari olmasi çok normal Allah herkesin şifasını versin herkese yardımcı olsun (bende pleguenil ve kortizon kullaniyorum ağrıların çoğalırsa kortizon veriyorlar genelde )

Cok zor zamanlar gecirmissiniz ama sizin adiniza sevindim iyisiniz ve cocuk sahibi olabilmissiniz Allah saglikla buyutmeyi nasip eder insallah

Cok zor zamanlar gecirmissiniz ama sizin adiniza sevindim iyisiniz ve cocuk sahibi olabilmissiniz Allah saglikla buyutmeyi nasip eder insallah

Merhaba size bişey sormak istiyorum bende gebelik düşünüyorum romatoid artrit im var plaquenil kullanıyorum. Doktorum şu an bi dizi tahlil yapıyor gebelik öncesi. Plaquenil kandan 3 ayda temizleniyormuş. Ilacı şu An itibariyle bıraktım. Eğer 3 ay kanın temizlenmesini beklemeden gebelik olursa bebekte rahatsızlık olma ihtimali var mı..

Merhaba canim bana ilac kullaniminda 6 ay sonra hiç bir problem olmuyacani söylemislerdi bende öyle hamile kaldim ama bunu sana da dr söylediyse elbette doğrudur Allah yardımcin olsun

Ben iki yıldır lupus hastasıyım. Plaquenil.Deltacortil.imuran kullanıyorum.ve Deltacortil den dolayı sağ kalça kemiğimde çürüme olduğu ortaya çıktı. Ve ben 10 aylık evliyim.cocuk da istiyoruz. Sende Kortizon dan dolayı bir sorun yaşadın mı?kemik ağrılarım çok oluyor. Yorgunluk oluyor. 7 yıllık bir lupuslu olmayı kısa bir özet geçer misin:) neler yaşattı sana lupus?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…