Skor: Hayat Aileme karşı 2-2 berabere, HAMİLEYİM

selam sakuracımm belkıde bu yazdıklarımı okudugunda keseyi görmüş olacaksın inşaallah şimdiden hayılır olsun bende doktora gittim doktor eşimi ürolojiye yönlerdırdı varikosel yönunden muayene olacak biz aynı tedavımızı görecegız yıne klomen pregly ıkı ay sonrasında rahım fılmı ve igneli aşılama nasip olursa ılerı hareketsızlık var ve yapısı bozuk dedi pekte yorum yapmadı acıkcası nede olsa branşına girmiyo neyse bakalım canım öpüyorum :nazar: a.s.

Derramcıgım,
Henuz gitmedim doktora aksam saat 18:00'de gorecegim inşallah keseyi. İnsallah Allah hayırlsını verir.
Senin de doktora gitmene sevindim. Biraz olsun kafandaki soru işaretleri gidectir. Esinde varikosel olup olmadığı ortaya cıktıgında daha da rahatlayacaksın. Zaten yedirdigin keçi boynuzu pekmezi varikoseli biraz olsun iyileştirmiştir, eğer varsa ki umarım YOKTUR. Yapısal bozukluk hakkında doktorunla bir kez daha konusmanı tavsiye ederim. Yani bu bozuklukla aşılamanın efeftif bir yöntem olup olmadığını bir kez daha sor ve eğer ısrarcıysa, muhakkak bir bildiği vardır ve doktoruna sonun akadar guven canım benim.
Bir de branşına girmiyor da ne demek? jinekologunun bransına eşinin tahlil sonucları mı girmiyor demek istiyorsun? Eger oyleyse bir jinekolog en az ürolog kadar erkek infertilitesini degerlendirebilir, bu konuda doktoruna herşeyi danışmalısın.
Tekrar sevgiler

canım bana sankı spermöıyogramdan cok anlamıyo gibi geldı sadece hareketı düşük vede yapısal sorun var dedi ürolojide muayene olsun dedi bende dedim bu hareketsızlıkte klomen bana faydalı olacakmı dedım oda klomenı kullanmamız gerekır dedı sende sorun yok dedi eşinde varikosel yönunden muayene olsun dedi klomen pregly tedavısınden sonra ilaçlı rahım filmi sonrada ignelı asılama gecılecek dedı yani bu zinciri kırmayacakmıyız dedim hayır dedi :roflol: cok inatcı yaff vardır bır bıldıgı heralde birde zaman gectıkce spermlerın kalıtesı düşer dedi acele edelım dedı anlamadımkı ne demek ıstıyo

sakura cım tebrik ederim. Akşam keseleri görür ve daha çok rahatlarsın umarım. Tüm bekleyenlerin umut ışığı oldun bence. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah.

Sevgili Arkadaslar,
Bugun aksam ultrasonum vardı ve ikiz bebek beklerken tek bir kese gördük. Zannediyorum 5+2 günlik hamileyim.
Açıkçası ikiz görmeyi çok istiyordum çünkü bildiginiz gibi bir onceki gebelikte kalp atışı izlenmediğinden gebelik sonlandırılmıştı. Bu sefer en azından 2 kese gorursek birinin kalbi dursa da bir bebegim bana sıkıca tutunur diye dusunup avunuyordum. Gerçi doktor yine 5 mm civarında bir başka kara lekeye benzer bir şey gordu ve hatta beyza kiste benzer bir başka yuvarlak nesne de gördük ama bunlara yolk sac demek mumkun olmaz 7. haftada yapacağımız ultrasonda duyacagımzı kalp atışları bize kac bebek oldugunu gösterecek ama yine biz su anda 1 bebek için kalp atısı bekliyoruz dedi.
Allah'a sukurler olsun bir tane gebelik kesesi ve içinde de yolk kesesi gorduk. Umarım bu sefer kalp atısını duyabiliriz. 8 Nisan'da Allah OL derse olacak ve o kalp atışını duyacağım hayırlısı ile.
Hepinize sevgiler

canım arkadaşım

sakın üzülme olsunda bitane olsun sağlıklı sıhhatli inşallah bidefasında başardın ve spottan hamile kaldın meleğinin önce kalp atışlarını duyacaksın ardından da sağlıklı bir hamilelik süreci geçirip yavrunu kucağına alacaksın belki doğumundan sonra yine tedavisiz hamile kalırsın ve hayat a 2-2 beraberliğin devam eder.RABBİM CANI NA CAN versin inş pozitif düşün umutsuzluğa kapılma sakın ALLAH gönlüne göre versin canım iyi haberlerini bekliyorum ,aaaa aklıma ne geldi ikiz olunca hani biri önce doğuyor yaa ve ne kadar ikiz tanıdığım varsa birinin gelişimi diğerinden daha az oluyor belkide oluşumlarından kaynaklanıyordur 8 nisanda gittiğinizde ikizlerin olacaktır kimse bilemez ki bunu rabbimden başka.

bende 7 nisanda gideceğim kalp atışları be keseyi-keseleri görmek için b hcg den sonraki 2 haftada kalp atışları için çağırdı bende sabırsızlıkla bekliyorum heyecandan ne yapacağımı bilemiyorum ve bugün adet olacakmış gibi ağrılarım var sabahı nasıl ederim bilmiyorum sendede ağrılar oldumu

Selam Arkadaslar,
Dun ve bugun biraz canim sıkkındı. Eşim de artık biliyorsunuz yanimda degil Moskova'da. Kendimi kotu hissettim cunku gebelik semptomlarım azalmıstı. Doktorumu aramaya karar verdim. Hemen gel dedi. Cunku goguslerimdeki gerginlik ve karnimdaki muthis sislik inmisti. İki sebebi olabilirdi: Ya bebeklerin kalbi durmuştu (bir onceki gebelikte oldugu gibi) ya da hiperstimulasyon etkileri gecmeye baslamisti. Cevabi doktorum bugun verdi.
İkizlerime hamileyim, gordugumuz bir kese iki olmus ve ikisinin de kalbi atmaya başlamıştı. Hayatımın en guzel melodisiydi bu, duymaktan en cok hoslandigim sey, asla durmasini istemedigim bir muzik. Harika bir sey Allah'ım isteyen herkese nasip etsin inşallah.:nazar::nazar::nazar:

Bu arada Yeni tüp bebek tedavisine giren arkadaslara faydali olur belki diye asagiya bir takvim hazirladim canlarim:

Kısa Protokol:
19 Subat: Gonal F baslandi
22 Subat: Cettotide baslandi
02 Mart: Yumurta toplama (EC)
05 Mart: Embryo Transfer (ET)
17 Mart: İlk Beta Hcg Testi Pozitif (BFP) 12 dp3dt: 186,34
19 Mart: İkinci Beta Hcg: 376,84 Progesteron: >40
26 Mart: Bir kese goruldu
01 Nisan: 2 Kese ve iki KALP ATIŞI :nazar::nazar::hooray:
8 Nisan: Kalp atis hizi olculecek

Selam Arkadaslar,
Dun ve bugun biraz canim sıkkındı. Eşim de artık biliyorsunuz yanimda degil Moskova'da. Kendimi kotu hissettim cunku gebelik semptomlarım azalmıstı. Doktorumu aramaya karar verdim. Hemen gel dedi. Cunku goguslerimdeki gerginlik ve karnimdaki muthis sislik inmisti. İki sebebi olabilirdi: Ya bebeklerin kalbi durmuştu (bir onceki gebelikte oldugu gibi) ya da hiperstimulasyon etkileri gecmeye baslamisti. Cevabi doktorum bugun verdi.
İkizlerime hamileyim, gordugumuz bir kese iki olmus ve ikisinin de kalbi atmaya başlamıştı. Hayatımın en guzel melodisiydi bu, duymaktan en cok hoslandigim sey, asla durmasini istemedigim bir muzik. Harika bir sey Allah'ım isteyen herkese nasip etsin inşallah.:nazar::nazar::nazar:

Bu arada Yeni tüp bebek tedavisine giren arkadaslara faydali olur belki diye asagiya bir takvim hazirladim canlarim:

Kısa Protokol:
canım inan bana sanki kendim almış gibi sevindim sana eşine ve küçük meleklerine ömür boyu mutluluklar dilerim.:hooray:

Selam Arkadaslar,

Kısa Protokol:

selammm

hayattaki mucizeler bu aslında yarın neyle karşılaşcağımızı bilemiyoruz.
Ne güzel ya ,ne güzel...
Allahım nazarlardan sakınsın seni ,inşallah kacallarsın mini ikizlerini
inanamıyorum ya...... ne güzel bir süpriz bu..............

süpeeeer.çooook sevindim dark ın dediği çıktı bak.çarşıdan aldım bi tane........darısı biz bekleyenlere

canım arkadaşım;
çok sevindim Allah tamamına erdirsin bu müthiş bişey yaa meleklerini rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşaallah kendinize çok iyi bakın........sevgiyle kalın

Selam Arkadaslar,

Kısa Protokol:

ay canim yaa inan sevincten gozlerim yasardi demek ikizmis...cook sevindim cooooooooookkkkkkkkk:nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

tekrar tebrikler sakura... çok sevindim... a.s. allah nazarlardan korusun... :nazar::nazar:allah sağlıcakla kucağına da almayı nasip etsin inşallah... bizlerde bu duyguyu tattırsın inşallah... yerimseniben

Sevgili Mehay, Derya ve Yeşbü,Her birinize gonulden tesekkurler.

Yeşbücüğüm umarım Tanrım sana en kısa zamanda bu güzel duyguyu yaşatır.

Mehay ve Derya,
Tanrım ikinize de sağlıklı hamilelikler versin.
Herkese sevgiler

Selam Arkadaslar,

Kısa Protokol:

Aman Allahım.
bu ne güzel takvimdir öyle. Ne eğlendirir insanı. Öyle bir takvimki günlere arttıkça güzelleşirmiş. , dahada güzelleşecekmiş. Allahım yüce rabbim hepimize böyle güzel takvimler hazırlatmayı nasip etsin hayırlısı ile. Canım , sakura allah tamamına erdirsin güzelim. Sevinçlerin mutllukların bu takvimle beraber artsin her geçen gün.

Arkadaşalar Selam,
En son spontan gebeliğimde sizlerele gebelik haberimi paylaşmıştım. Ama sonrası hezimetti çünkü o bebeği kaybetmiştik. Sıra 2. Mikro denememin sonucunda: HAMİLEYİM
Değerim 186,34. Doktorum ikiz olabileceklerini söyledi.
Dilerim sonuna kadar herşey iyi gider ve bebeklerimi sağlıkla kucağıma alabilirim. Hepinize dualarınız için çok teşekkür ederim. Ayrıca Allah hepinizi bu haberi paylaşmayı nasip eder inşallah, gönülden diliyorum.

Hayat 1. mikroda 1 gol attı. Canımız çok yandı. (1-0 önde)
2. gol spontan gebeliğin bitişiyle geldi. (2-0 hayat önde)
Şimdi ikizlerim gelince durumu inşallah eşitleyeceğim ve 2-2 olacak. Bundan sonra da savaş ya da maç yapmak istemiyorum Allah'ın izniyle.
Hepinize gönül dolusu sevgi ve dualar gönderiyorum

canm Allah hayırlısyla kucağına almayı nasp etsin.a.s.:nazar:

sakura bune guzel bir haber boyle.bir yil once bende burda gunluk tutmustum ve tup bebek macerami sizlerle paylasmistim.cok sukur bebeklerim dunyaya geldi.insallah sende benim gibi olursun canim.belki bir yil olmustur kk ya girmeyeli.cunki hamilelikti dogumdu derken o kadar yogun geciyorki gunlerim hic vaktim olmuyor.cok zor ama cok guzel gunler seni bekliyor.insallah hersey yolunda gider cok ama cok sevindim senin adina.darisi dige isteyenlere...

sakura bune guzel bir haber boyle.bir yil once bende burda gunluk tutmustum ve tup bebek macerami sizlerle paylasmistim.cok sukur bebeklerim dunyaya geldi.insallah sende benim gibi olursun canim.belki bir yil olmustur kk ya girmeyeli.cunki hamilelikti dogumdu derken o kadar yogun geciyorki gunlerim hic vaktim olmuyor.cok zor ama cok guzel gunler seni bekliyor.insallah hersey yolunda gider cok ama cok sevindim senin adina.darisi dige isteyenlere...

Canım Benim Bercancığımmmm hoşgeldin,
Nasılsın ne yaptın Allahımsonunda kucagına saglıkla verdi bebeklerini demek. Ben uzun bir yolculuktan sonra ancak pozitif haberini alabildim ama inşallah senin gibi sağlıkla kavusurum onlara.
İkisi de aynı cinsiyet mi, kac aylık oldular, isimeri ne, nasıl gidiyor ikiz anneligi, gebelik tarafını arasıra ziyaret et de biz de eskiKK'lıların annelik tecrübelerinden faydanalım. Senden bu tecrübeleri duymak bana cok iyi gelecek.
Sevgiler ve bebeklerini de tek tek öp benim için..

X