Şizofreni arkadaş peşimi bırakmıyor.

26yasindayim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2010
303
25
38
altı ay önce biriyle tanıştım. arkadaşlık teklif etti sadece dört beş kere görüştük. hareketlerindeki tuhaflıktan dolayı sevgili olmadım herşey en baştayken bitirdim. şizofreni olduğunu düşünüyorum. çalıştığım yere gelmişti sonra peşimi bırakmadı çiçek göndermeler falan bende denemek amacıyla bir kaç kere görüştüm. bana bir şirkette mühandis olduğunu söylemişti. bir kere beni öğle yemeğine davet etmişti. biraz gecikmiştim masaya elini vurarak beni azarlamıştı o anda kötü şeylerin olacağını düşünerek sustum. sonra çalıştığı yeri araştırdım o şirkette öyle biri yoktu. arkadaşlarım bu çocuk kesinlikle şizofreni dedi bende bir daha görüşmek istemiyorum dedim. bir ay falan karşıma çıkmadı sonra evimin önünde beklemeye falan başladı. tuhaf tuhaf konuşmalar yapıyordu. öldürcem kendimi falan. işyerinin önünde bekliyordu. işten çıkınca iyice etrafa iyice bakıp farklı yollardan gidiyorum. bir bakıyorum bir ay ortada yok tamam unuttu diyorum tekrar çıkıyor karşıma. şuan dört aydır görüştüğüm erkek arkadaşım askeriyede çalıştığı için çok görüşemiyoruz. bu durumu ona hiç bahsetmedim. ailem edirnede oturuyor. burda ev arkadaşımla oturuyorum. polise nasıl şikayet edebilirim içeriye alırlarmı birde başıma daha çok sarar diye korkuyorum.yardımcı olursanız sevineceğim siz olsaydınız ne yapardınız.

Şizofren olduğuna emin misiniz?Araştırdınız mı?
Bende şizofren birini tanıdım hiç öyle huyları yoktu.Çok efendi işini yapan biri

Şizofren olduğuna emin misiniz?Araştırdınız mı?
Bende şizofren birini tanıdım hiç öyle huyları yoktu.Çok efendi işini yapan biri

bilmiyorum anlatınca arkadaşlarım kesin şizofreni dedi. neden peşimi bırakmıyor anlamıyorum. bir ay yok ortada tamam unuttu diyorum tekrar çıkıyor karşıma

herşeyden önce bence erkek arkadaşınıza durumu anlatın bilsin...ailenize de hatta..sonra polise gidin..allah korusun psikopat biri olup size kötülük yapmaya kalkışabilir bence basit bir durum değil sizin yaşadğınız..dikkatli olun nolur..içeri alıp almıcaklarını bilemem ama tedbir almak ta fayda var..

ev arkadaşım da iyice korkmaya başladı gece uyuyamıyor. kapıyı kilitlemeler falan iyice bizimde psikolojimiz bozuldu. korktuğum polise gideceğim ama polis bişey yapmayıp bırakırsa başıma daha çok sarar diye korkuyorum

bilmiyorum anlatınca arkadaşlarım kesin şizofreni dedi. neden peşimi bırakmıyor anlamıyorum. bir ay yok ortada tamam unuttu diyorum tekrar çıkıyor karşıma

Arkadaşlarınızın yaptığı tanımlama doğru değil bence.Her yalan söyleyen şizofren değildir.Belki kendi içinde vazgeçmeye çalışıyor ama bu duygusuna yeniliyorda olabilir.
Doktorlar sitesi var oraya durumunuzu yazın onlar size bir şey söylerler ne tür bi durum olacağını.

Karakola gitmeden önce bu tür durumlarla hangi birim ilgileniyor netten araştırın öyle gidin.

aileme söylesem çok telaşlanırlar belkide beni burdan götürürler. erkek arkadaşımda söyleyemedim dört aydır birlikteyiz bizi tanıştıran arkadaş hiç erkek arkadaşı olmamış falan demiş. tanıştığımızda bana sormuştu bende olmadı dedim. bu çocukla çünkü hiç sevgili olmadım yani şimdiki erkek arkadaşım benim için ilk ama şimdi niye bunu benden sakladın diyebilir. birde bu peşimdeki manyak yalan bişeyler söyler diye korkuyorum

Müge Anlı'da konu edilen Sinem geldi aklıma. Başınıza kötü bir şey geleceğine ailenize söyleyin mutlaka.
Bir yolunu bulurlar elbet. Tek başınıza halletmeye çalışmayın. Çok tehlikeli biri olabilir belki.

çalışıyorum dediği yerde öyle biri çıkmadı
saldırgan tavırları vardı
yalan söylemesi
görüşmeyelim dememe rağmen hayalet gibi karşıma çıkması
kendimi öldürcem gibi aptal aptal şeyler
sizce bu hastalık ne

Müge Anlı'da konu edilen Sinem geldi aklıma. Başınıza kötü bir şey geleceğine ailenize söyleyin mutlaka.
Bir yolunu bulurlar elbet. Tek başınıza halletmeye çalışmayın. Çok tehlikeli biri olabilir belki.

Bencede erkek arkadaşın en fazla senden ayrılır ailenle aran bozulur vs vs ama ya sana bişey olursa o zaman geride kalanların ne düşündüğünün önemi olacak mı ?

Hayatının bedelini ödemeye hazır mısın?

olmazsa önce erkek arkadaşıma söyleyim emu dediğin gibi en fazla ayrılır. ailemi şimdilik pek karıştırmayım olmazsa kararkola gidip bilgi alayım

çocuğun ailesini araştırmadınız mıbilmiyorumkismilebilmiyorumkismilebilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

yok canım hakkında hiçbirşey bilmiyorum sadece üç dört sefer görüştüm o kadar. tuhaflıklarını farkedince bir daha görüşmedim

yalan söylemesi
sizce bu hastalık ne

Bir tür davranış sergileyen çok erkek var ve hepsi şizofren olamaz
Doktorlar sitesine yaz durumu kısaca onlar sana bu bunun belirtisidir ya da daha ayrıntılı görmek lazım gibi bişey derler.

yalan söylemesi
sizce bu hastalık ne

Arkadaşım, adam şizofren mi bilemem ama kesin bir psikiyatrist desteğine ihtiyacı olan bir hasta. Ailene mutlaka anlat durumu. Daha sonra da ailenle birlikte hareket edin. Şikayet edilmesi gerekiyorsa falan. Yalnız başına böyle bir yükün altına girme. Çok tehlikeli olabilir. Dikkat et kendine

Şimdi aileni telaşlandırmak için haber vermek istemeyebilirsin ama ya sonra çok daha kötü şeyler olursa senin ve ailenin neler yaşayabileceğini düşünsene..
Durumun ciddiyetini yaşayan olarak sen daha iyi bilirsin, belki de zararsız bir aşıktır. Yok eğer gerçekten ciddi şekilde rahatsız ediliyorsan hiç vakit kaybetmeden hem ailene hem de erkek arkadaşına olaydan bahset. Polise ya da savcılığa şikayette bulunman belki geçici bir çözüm olabilir ama uzun vadede bunun sana çok faydası olacağını düşünmüyorum ki bunun bir çok örneğini basından görüyoruz. Gerekirse işini, evini, telefon numaranı falan değiştir ki sana ulaşma imkanı bulamasın.

X