Sizi yok sayan akrabalara tutumunuz nasil olur?

Bizim aileye bunu yapan yeğenim var.Düsünüyorlar ki sanki bize sadece ihtiyaçları olduğunda akrabalik yapmaları gerekiyor.İhtiyaç yoksa akrabalik da yok.O zaman yüzüne bile bakmıyorlar.Belki sizin eş ailesi de öyle düsünür.Siz görevinizi yapın.Bir gün elbet ihtiyaçları olduğunda yok saydıkları siz canları,kanları olursunuz.O zaman da gereken sözü söylersiniz.
Kesinlikle öyle yaptilar hep ztn bi dügünleri etkinlikleri oldugunda can ciğer ondan sonra havadan nem Kapip bisey cikariyolar illa küslük ve yok saymaya kadar devam ediyo. Bundan sonra Hic birininde birseysine katilmam umursamam

Kesinlikle öyle yaptilar hep ztn bi dügünleri etkinlikleri oldugunda can ciğer ondan sonra havadan nem Kapip bisey cikariyolar illa küslük ve yok saymaya kadar devam ediyo. Bundan sonra Hic birininde birseysine katilmam umursamam
Aynı şeyler başıma geldi.Boşverin.Canınızı sıkmayın.Dediğiniz gibi sizi umursamazlarsa siz de onları umursamayın.Hayatta bize kötü hissettiren insanların olduğu kadar, bizi mutlu etmeye çalışan insanlar da var.Onlara odaklanın.Sizi mutlu etmelerine izin verin.Mutlu olduğunuzda onların yaptıklarını kafanızdan silinecek.Emin olun.

Evet arkadaslar sizi yok sayan eş ailede insanlar olursa tutumunuz nasil olur? Ve o ortama mecbur esinizin ve evliligin hatrina politik şekilde arada gitmek zorundaysaniz nasil davranirsiniz? Gitsem ben kasiliyorum gitmesem esim arada kaliyor cözumu ayda 1-2kereyi geçirmeden az ve öz 1-2 saat oturup Geliyoruz. Kimse öyle özel muhabbet etmediği için bende atlamiyorum gerektiğinde konuşuyorum.Eşimde arada kendi gidiyor..
Hamileyim ve memleketten dönduklerinde hic birinin yüzünu sesini dahi duymak istemiyorum kalpten..
Hamile olduğum haberini kvye verdigmizde 1.5 ay önce sadece bi kere nasilsin diye mesaj atti memleketten oda benden yaşça büyük eltim düşük yaptığı içindi.
Teşekkürler diliyorum düsünceleriniz icin şimdiden
Gitmezdim . Zorunlu ziyaretlerden hiç hoşlanmam eşime karışmazdım ama kendim de muhattap olmazdım

Evet arkadaslar sizi yok sayan eş ailede insanlar olursa tutumunuz nasil olur? Ve o ortama mecbur esinizin ve evliligin hatrina politik şekilde arada gitmek zorundaysaniz nasil davranirsiniz? Gitsem ben kasiliyorum gitmesem esim arada kaliyor cözumu ayda 1-2kereyi geçirmeden az ve öz 1-2 saat oturup Geliyoruz. Kimse öyle özel muhabbet etmediği için bende atlamiyorum gerektiğinde konuşuyorum.Eşimde arada kendi gidiyor..
Hamileyim ve memleketten dönduklerinde hic birinin yüzünu sesini dahi duymak istemiyorum kalpten..
Hamile olduğum haberini kvye verdigmizde 1.5 ay önce sadece bi kere nasilsin diye mesaj atti memleketten oda benden yaşça büyük eltim düşük yaptığı içindi.

Saygı görmediğim hiç kimsenin evine gitmem. Ortamda bulunmam. Hele de hamileysem. Hiç kafam kaldırmaz. Herkes önünden yesin der yatarım aşşaaa 😒

Ben çok şaşırıyorum burada böyle insanların olduğunu okuyunca. Yani siz kocanızın hatrına ona gidiyorsunuz ama o oğlu hatrına size hoşgeldin diyemiyor mu? Herkese hak ettiğini vermek lazım, o yüzden hak etmeyen insanlar için kafanızı boş yere hiç yormayın. Mümkün oldu kadar az gidip, mümkün olduğu kadar az muhattap olun.
Kesinlikle öyle malesef ki benim ailem onlarin yaptigi gibi asla esime davranmamistir. Zaten esimin hatri olsa böyle yapmazlardi. Kizinin lafiyla doldurusa gelen bir tip kayinvalide. Gitmiyosun öyle dert gidiyosun öyle. Bende sizin dedigniz gibi yapiyorym az gidip az muhattap oluyorum. Onun disinda zaten telefonlasmiyorum cunku onuda en basindan beri sorun ettiler. Herseyden soguttular kisaca

Konuyu okumadım başlığa göre yorum yapıyorum. Ben de yok sayarım, bir yerlerde denk gelirsek selamlaşırım o kadar

Değil eşim kendi ailemden bile hak etmeyen kimseye selam dahi vermem. Politik olurum ama içten pazarlık şeklinde bunu da yaklaşık 2 sene sonu da öğrendim. Örneğin bir yere gidilecek gitmem demem gelmek istemiyorum demem son dakika karnım ağrıdı derim bebek uyumadı gece uyuyakalmışım derim . Telefonları açmam mesajlara dönmem ama sorduklarında telefona bakmadım ki hiç aa ne yazdın derim . En önemlisi eşime sormadan hiçbir şey yapamam diye yalandan eşime sorma bahanesi ile istemediğim herseye hayir derim

Değil eşim kendi ailemden bile hak etmeyen kimseye selam dahi vermem. Politik olurum ama içten pazarlık şeklinde bunu da yaklaşık 2 sene sonu da öğrendim. Örneğin bir yere gidilecek gitmem demem gelmek istemiyorum demem son dakika karnım ağrıdı derim bebek uyumadı gece uyuyakalmışım derim . Telefonları açmam mesajlara dönmem ama sorduklarında telefona bakmadım ki hiç aa ne yazdın derim . En önemlisi eşime sormadan hiçbir şey yapamam diye yalandan eşime sorma bahanesi ile istemediğim herseye hayir derim
Kesinlikle öyle, bende sizin gibi yapiyorum simdi dahada yapicam onuda sirf esim uzulmesin diye cunku ben esime deger veriyorum seviyorum ama sutekli beni kasan ortamlardada bulunmak istemiyorum, heleki o ortamda sevmedigim insanlar varsa ve Onlar benden rahatsiz olup baskalariyla olup beni dislamaya kalkarsa..

Ne yapıyorlarsa aynısını yap hiç kasma

Aynı şekilde davranırım. Kim bana nasıl geliyorsa bende ona öyle giderim.
Ayda alemde bir 1 saat denk gelince de tutumum değişmez,yüz göz olmam. Eşiniz kendi gitsin,bayramda seyranda sizde isterseniz 1 saatliğine gider mesafeli şekilde davranıp kalkar gidersiniz.
Size özellikle zarar verecek birşey yapmıyorlarsa bu söylediklerim geçerli ki anladığım kadarıyla yapmıyorlar. Boşverin

Aynı şekilde davranırım. Kim bana nasıl geliyorsa bende ona öyle giderim.
Ayda alemde bir 1 saat denk gelince de tutumum değişmez,yüz göz olmam. Eşiniz kendi gitsin,bayramda seyranda sizde isterseniz 1 saatliğine gider mesafeli şekilde davranıp kalkar gidersiniz.
Size özellikle zarar verecek birşey yapmıyorlarsa bu söylediklerim geçerli ki anladığım kadarıyla yapmıyorlar. Boşverin
Esim hatrina arada gidiyorum okadsr simdi dahada az gideriz hamileyim o ortami bünyem kaldirmiyo.

X