sizden çok ailesine değer veren bi eş!!!

HS_HS

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
124
0
41
eşime çok sinirliyim ve buraya yazarak birazda olsa rahatlayabileceğimi düşündüm..

işyerinden samimi bi arkadaşım bizde.. morali çok bozuktu bana ihtiyacının olduğunu düşündüm ve bugün bizde kalması için ikna edip bize çağırdım... bu saat olmuş ben eşimi eve beklerken eşim arıyor ve dayısı araba aldığı için buralara yakın bi yerde mangal yapıyormuş ailecek... bizide çağırmış... tabi arkadaşım olduğu için ben gidemiyorum... eşim arayıp ne dedi biliyormusunuz... ben dayımların yanına gidicem biraz takılırım orda sonra eve gelirim... benmi çok abartıyorum sinirlenmeyi yoksa eşimmi düşüncesiz karar veremedim... evde misafirimiz var diyip gitmese olmaz... yok olurmu anası illa geliceksin demiştir... ben işten 8de eve geliyorum bütün gün çalışmışım kafam bi dünya... aç bile olsam saat kaç olursa olsun yemeğe mutlaka bekliyorum, o olmadan yemek yemiyorum... bugün 2de eve geldim ağzıma sabah kahvaltısından başka bişey sürmedim... eşim gelicekte yemek yicez diye beklerken adam bana dayısının yanına gideceğini söylüyor... onlara benden daha çok değer veriyor. bu konudada yanılmıyorum.. kesinlikle bu böyle... bi laf vardır... birini hak ettiğinden fazla değer verirsen ya onu kaybedersin yada kendini kahredersin diye... ben kendimi kahrediyorum... adamın umrumu değil ya... karım evde yemeğe bekler demiyorda, dayısı çok ısrar etmiş oraya gidicekmiş... böyle durumlarda çok sinirleniyorum ve evlendiğim güne işte ozaman kahderiyorum... desemki bizim sülaleden birine gidelim burun kıvırır. zaten kimseyle görüşmüyorum... abim anadolu yakasında olduğu halde yiğenlerimi görmeye gidemiyorum 1 kerede demediki senin yiğenlerin var özlersin görmeye gidelim... başka kimsem yok yakında zaten... o tarafa bişey için geçmiş olsak bile demiyor. varsa yoksa kendi anası akrabaları... ben çok safım ya cidden öyleyim karar verdim buna... desene bende yiğenlerimi görcem diye... adam her sabah anasına kahvaltıya gidiyor yetmiyor hafta sonuda benle gitmek istiyor sanki anası benim kara kaşıma kara gözüme hayran... allahım sen bana sabır ver... sabır verki verdiğin canı almıyayım... eşime haddinden fazla değer veriyorum... ama o benim ona verdiğim değerin yarısını bile haketmiyor... sinirlendiğim için yazmıyorum bunları.. bu ailesiyle benim aramda yaptığı kaçıncı tercih... yazık banada ya... karşıma alıp konuşuyorum bak şöyle şöyle yaptığın zaman beni çok kırıyorsun diyorum... bana farkında değilim isteyerek yapmıyorum diyor... ama aradan çok geçmeden aynı şeyi sanki ben duvara konuşmuşum gibi tekrarlıyor... bide ben çocuk diye ölüyorum.. çocuk benim neyime ya... evleneli 2 sene olmuş evliliğimdeki sorunları aşamamışım bide çocuk yapıcam... ama ben ailem için istiyorum.. annem babam kaç yaşına geldi... kızlarının çocuğunu görsünler istiyorum... bazen gerçekten evlendiğim güne lanet ediyorum...daha ne kadar dayanırım bilmiyorum...
beni dinlediğiniz için teşekkür ederim kızlar...

canım kendini kahredecek ne var ki anlamadım..
o gelmek istemiyorsa sen git.
o da senin gitmek istemediğin yerlere kendi gitsin
ne olur ki...
sen yeğenlerini git gör.o gelmesin şart değil bence.
kendini böyle şeylerle üzme.

canim benim hic sinirlenip kendini uzme.belki annesini kiramamistir al karsina konus.sen esisin biryerde oda annesi akrabasi onlardanda gecemez sendende gecemez en dogru cozum konus anlat icinden geceni.

Son düzenleme:
benim de sinirimin üstüne geldi şimdi yazdıkların
bir tane de bende var baba kuzusu
tek bir olaya sinirlenmediğini düşünüyorum
sürekli aynı şeyin tekrarı seni kırmış olmalı
ben de deli oluyorum ama yapacak bir şeyim yok
ama sabrımı tasırırlarsa alın oğlunuzu diyeceğim

ya kusura bakma taze bir olayın üstüne geldi
sinirimi boşaltmaya çalışıyorum sayende

Allah sabır versin bize amin!

böyle şeyleri bu denli abartırsanız cidden herşeyi çok çabuk yıpratır ve eskitirsiniz..Seneler sonra eskitbilecek birşeyler bile kalmaz..Nasılsa herşey eskiyecek bari zamanlamayı doğru ayarlayın..sevggiler..

canım abartıyosun huzurlu evliliğinizde huzur kaçıracak yer arıyorsun millet evliliklerinde ne dertlere göğüs geriyor ben senin anlatığında sorun olcak bişi bile görmedim kafaya fazla takmışsın sanırım sen tercih edilmek istiyosun

canım abartıyosun huzurlu evliliğinizde huzur kaçıracak yer arıyorsun millet evliliklerinde ne dertlere göğüs geriyor ben senin anlatığında sorun olcak bişi bile görmedim kafaya fazla takmışsın sanırım sen tercih edilmek istiyosun

ben beni tercih etsin demiyorum ben ailem uzakta olduğu için her istediğimde göremiyorum 1 haftalık iznimde ailemin yanına gidelim dedim bana bin dereden su getirdi önüme türlü türlü bahaneler getirdi... her yaptığına susim hep o haklı ölemi??? ben zaten susuyorum tepki vermiyorum ama içim içimi yiyor... benim anlattıklarım sana abartılı gelebilir ama bi ben bide allah bilir yaşadıklarımı... ben bu koca şehirde tek başımayım... bunu düşünen varmı? benim ailem evlenmiceksin onla dedi ben babamın karşısına dikilip seviyorum dedim... evlendim... bana her tartışmamızda ailemin yaptıklarını öne sürüyor senin ailen istemediki beni diyor. ben onun anasının sağda solda benim için söylediklerini
onun yüzüne vurmuyorum ama hata yapıyorum onun gibi duyduğumda söylemeliydim.. ama ben huzurum bozulmasın tartışmayalım diye hep sustum... gene ezilen ben oldum... yazık onun için verdiğim savaşa yazık.. kim için ailemi karşıma almışımki ben...

böyle şeyleri bu denli abartırsanız cidden herşeyi çok çabuk yıpratır ve eskitirsiniz..Seneler sonra eskitbilecek birşeyler bile kalmaz..Nasılsa herşey eskiyecek bari zamanlamayı doğru ayarlayın..sevggiler..

ben evlilikte saygı ve sevginin önemli olduğunu düşündüğüm için saygımı yitirmemek için sesimi çıkartamdım hep alttan aldım haklı bile olsam... ama elime ne geçti... yıllar sonra ben içime ata ata hasta olursam ne olucak... kim vericek bunun hesabını... herkes kenara çekilip seyredicek... yazıkki benim gibi birini bulmuşlar... eşşek gibi sabahın 8inden akşamın 7sine kadar çalışıyorum... evime geliyorum yemek yedikten sonra ertesi günün yemeği için 2 saat sonra çıkıyorum mutfaktan... bide adamın gönlünü yapıyorum... yetmiyor ne kadar sinirli stresli olursam olim anasına gidip güler yüz gösteriyorum... ama onlara bi türlü yaranamıyorum.. ne yaparsam yapim arkamdan konuşuluyor... yazık be banada yazık... ben taştan yapılmadım... bende insan evladıyım...

saat 8 olmuş. eve geldi ekmeği bıraktı ben dayımların yanına gidiyorum dedi... yemek yiyip gelicek oraya gidipte seyredicek değil onları... bende aptal gibi evde koca bekliyorum yemek yemek için...bu kadar düşüncesiz insan olmaz... çok lazım bu saatte dayısı...

ben beni tercih etsin demiyorum ben ailem uzakta olduğu için her istediğimde göremiyorum 1 haftalık iznimde ailemin yanına gidelim dedim bana bin dereden su getirdi önüme türlü türlü bahaneler getirdi... her yaptığına susim hep o haklı ölemi??? ben zaten susuyorum tepki vermiyorum ama içim içimi yiyor... benim anlattıklarım sana abartılı gelebilir ama bi ben bide allah bilir yaşadıklarımı... ben bu koca şehirde tek başımayım... bunu düşünen varmı? benim ailem evlenmiceksin onla dedi ben babamın karşısına dikilip seviyorum dedim... evlendim... bana her tartışmamızda ailemin yaptıklarını öne sürüyor senin ailen istemediki beni diyor. ben onun anasının sağda solda benim için söylediklerini
onun yüzüne vurmuyorum ama hata yapıyorum onun gibi duyduğumda söylemeliydim.. ama ben huzurum bozulmasın tartışmayalım diye hep sustum... gene ezilen ben oldum... yazık onun için verdiğim savaşa yazık.. kim için ailemi karşıma almışımki ben...
tmm işte bak sen onun ailene tercih etmişsin şimdide aynı şeyi ondan bekliyosun madem ailen uzakta neden sende onun ailesini ailen kabul edip dört elle sarılmıyosun dayısınamı gidiyor sende git canım annesine kahvaltıyamı gidiyor sende git hem eşini onlarla yalnız bırakmamış olursun hemde sen eşinden bişi istediğinde hayır deme fırsatını ortadan kaldırmış olursun bence bide böyle dene nezamana kadar böyle anaya dayıya gidecek zaten sürekle sende gidersen onuda bi süre sonra çağırmazlar merak etme bellliki onlarda bunu sana inat yapıyorlar belkide art niyet yok günahlarını almayım ama bide böyle dene kendini evde yalnız yiyip bitireceğine canım hem evde yalnız kalamamış olursun hemde onlara kocanı doldurmaları için fırsat vermemiş olursun evde yalnız oturup sinir olacağına çözüm üret canımın içi yok sa benim sana ne ön yargım olabilir değilmi amacım sana yardım etmek sadecea.s.

tmm işte bak sen onun ailene tercih etmişsin şimdide aynı şeyi ondan bekliyosun madem ailen uzakta neden sende onun ailesini ailen kabul edip dört elle sarılmıyosun dayısınamı gidiyor sende git canım annesine kahvaltıyamı gidiyor sende git hem eşini onlarla yalnız bırakmamış olursun hemde sen eşinden bişi istediğinde hayır deme fırsatını ortadan kaldırmış olursun bence bide böyle dene nezamana kadar böyle anaya dayıya gidecek zaten sürekle sende gidersen onuda bi süre sonra çağırmazlar merak etme bellliki onlarda bunu sana inat yapıyorlar belkide art niyet yok günahlarını almayım ama bide böyle dene kendini evde yalnız yiyip bitireceğine canım hem evde yalnız kalamamış olursun hemde onlara kocanı doldurmaları için fırsat vermemiş olursun evde yalnız oturup sinir olacağına çözüm üret canımın içi yok sa benim sana ne ön yargım olabilir değilmi amacım sana yardım etmek sadecea.s.

neden ailesine dört elle sarılmıyorum biliyormusun çünkü ne yaparsam yapim benim arkamdan konuşuyorlar yapmacık olamıyorum... böyle yaptıkları içinde içimden onlara yakın davranmak gelmiyor... dayısınamı gidiyor sende git demişsin, zaten bi akrabasına gidilecekse beraber gidiyoruz.bugün arkadaşım bizde onu evde bırakıpmı gidim? annesine sabah kahvaltısına gidiyor ben 8de servise biniyorum o 9da işe gidiyor. ben işe giderken anası daha yeni kalkmış oluyor. beraber nasıl gidelim annesine sabah kahvaltıya? akşam yemeğe gidiyoruz ben mutfaktayken anası o arada oğluna bıdır bıdıdr bişeyler diyor. eğer benim duymamı istese benden saklıcak bişeyi olmasa ozaman benim yanımda söyler yada sessiz sessiz söylemez... bahane buluyorsun herşeye diceksin ama senin söylediklerine açıklık getiriyorum neden böyle davrandığımı neden böyle düşündüğümü açıklamaya çalışıyorum beni daha ii anla diye... ben onun ailesi için naparsam yapim benim ailemle yada arkadaşlarımla yapmak istediğim bişey olduğunda yalvartana kadar yapmaz...

bide takmamayi dene, o yokmus gibi davran
eve geldiginde evde yoksa arama sorma, pisir yemegini ye, koy onunkinide kenara
geldiginde acsa isitir yer eli kol saglam herhalde...

cikarma tepene bukadar bence
hak etse neysede:mymeka:
baksana umrunda degil.

ailen yokmus ama arkadaslarin varmis
onlari evine cagir arada, abini davet et evine, kendin bulus onlarla disarda
aradabirde olsa cik iste onlarla.

bak bakalim nasil tepki veriyor bunlara
hem sinirlenmesini gerektirecek bisey yapma bir sure
hakli olacak bir tarafi olmasin yaniyerimseniben.

Kendini bukadar uzme bosver, uzunce bir ise yariyomu? Bide bunu dene bakalim

canım benim sinirlenmek te haklısın fakat kendine yapıyorsun kimsenin umrunda değil inan senin duyguların :nazar:

evet evlilik denen şey çelik gibi sinirlere sahip olmayı gerektiriyor
süprizzzzz
ayrıca bir arkadaş demiş ki ailen yoksa onun ailesie sarıl ,sarılamazsın canım içinden gelmiyorsa arkandan konuşuluyorsa yapamazsın ayrıca onun ailesine sarılmak için evlenmedin senin de bir ailen var sen eşine sarılmak için evlendin tabiri caizse nedir bu ona buna sarıl ben olsam bende yapmam:1no2:

hem ne diye yemeğe bekliyorsun eşini yemek saatini biliyor heralde çocuk değil yaa geldi geldi yedi yemedi sen ye bak keyfine :kahve:
ya-ra-na-maz-sın boşa uğraşma kötükedihüso

kendini eşine bu kadar adama bu hyatta önce sen ve senin ruh sağlığın önemli :icecream:

Son düzenleme:
kızmakta, kırılmakta hepsinde haklısın, ancak sen kendini bu şekilde yıpratınca değişen bişey oluyormu? olmuyor değilmi?:) o halde bırak istediğini yapsın, nasılsa gün gelip asıl önemli olanın eşi ve kendi yuvası olduğunu anlayacak.. sadece birazcık sabır...

Canim ortada cok büyük sorun yokken, bunu kendi gözünde büyütmüssün bence.
Dayisi cagirmis, senide aramis esin berabergidelim diye. Seni aramadan dayisina, annesine, veya herhangi bir yere gitse haklisin diyecegim. Hem esin eve gelip ne yapsin ki senin arkadasinin yaninda? Ikinizin evde yalniz kalip konusmaniz daha iyi bence.
Annesine mecbur gidecek. Seninde annen-baban yaninda olsa sende sIk sIk giderdin.
Hatta anne-babasi yaninda olan bayanlar, erkeklere göre daha fazla görüsüyorlar aileleriyle.
Sorun edilecek birsey göremiyorum. Ayrica esinin yaptigi bir tercihte degil. Evde misafirin varmis, bence bir kadinin evde kadin misafiri varsa, erkeginde biraz disarda takilmasi gerekir.

Son düzenleme:
annesi bu sabah tatile gitti bizimki kredi kartını vermiş... benim daha şimdi haberim oluyor. oda annesiyle konuşuyordu telefonda kredi kartının borcu yok kullanabilirsiniz dedi. ondan duydum. yoksa söylemicek bana... ters bişey söylesen ödicekler der, ben onumu takip edicem ödedilermi ödemedilermi diye...benim abim zor durumdaydı evin kirasını ödiyemedi bizden 300 milyon borç para istedi 1 hafta sonra vericem dedi. eşim 100 milyon var isterse verelim dedi... bi kaç ay sonra abisinin borcu için daha 6 aylık evliydim 7 tane bileziğimi sattım. aradan 1,5 sene geçti hala alıcaklar bileziklerimi... 3 tanesini daha geçen gün almışlar. annesinde duruyor bilezikler. dün akşam eşime vermiş annesi o bilezikleri. neymiş bi iş için lazımmış eşim bozdurucakmış. benim ondanda yeni haberim oluyor. dün akşam almaya gidiyordu nereye gidiyorsun dedim ozaman söyledi... onuda söylemickti...ben karısımıyım neyim anlamadım. herşeyden sonradan haberim oluyor. sen kimim bileziklerini kime sormadan bozdurup harcıyorsun. benim eşimdede hata var... beni adam yerine koyup söylemiyor... beni anlamanızı beklemiyorum.. benim öncelerden onlara antipatim var, o yüzden her yaptıkları batıyor bana... evet belki uzatıcak büyütecek bişey yok ama anasıyla olan herşey beni sinir ediyor... çünkü sevmiyorum annesini sevemiyorum... içimden yakın davranmak gelmiyor... saygımı eksik etmiyorum. eşime bişey söylemiyorum ama yaptıklarından dolayı annesine sinir oluyorum. aklıma geldikçe sinirlerim tepeme çıkıyor... dün ve bugün yaşadıklarım bunlar... üst üste geldi... eşimin eve geç gelmesi... bileziklerimi bana sormadan sormayı bırak insan bi söyler, söylemeden bozduruyorlar ben eşim dışarı çıkıp annesine gidince haberdar oluyorum. eve gelip çıkmasa ondanda haberim olcağını hiç sanmıyorum...bide eşim kredi kartını veriyor... onuda tesadüf duyuyorum..ben 2 senelik evliyim düşünün ki neler yaşamışımdır... yazık bana kendime çok acıyorum... beni eşim adam yerine koymuyor... karısı değilim sanki beraber yaşadığı dostuyum... beni anlamamanız normal çünkü bunları ben yaşadım... anlayamaz kimse beni...

zoruma ne gidiyor biliyormusunuz... ben eşim için ailemi karşıma aldım, kız başıma evlenmek için mücadele verdim. daha 2 senelik evliyim yaşadıklarıma bakın... ailem yanımda değil. demiyorki kimse başta eşim bu kızın ailesi yanında değil, benim için ailesini karşısına aldı... arkamdan türlü türlü iş çeviriyorlar... anlattıklarım sadece tesadüf eseri öğrendiklerim. bilmediğim kim bilir neler var... eşim böyle davranınca kim için mücadele etmişim, değmezmiş diye düşünmekten kendimi alamıyorum... ama yaptıklarını hazmedemiyorum... çalışıyorum çalışıp eve katkımda oluyor. onlara muhtaç olduğumu düşünmesinler diye... kendime özgüvenim gelsin diye çalışıyorum... ama yaptıklarıyla eşim beni çok ama çok üzüyor... 2 senelik evliliğimde bunları düşüneceğim hiç aklıma gelmezdi... ne oldum değil ne olacağım demek gerekiyor...

X