Sizden Allah rizasi icin yardim istiyorum zekarattayim..

kuzeyyildizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Mart 2016
835
382
44
Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
.........
Arkadaslar.son yazdigima bakarak yorum yapabilir misiniz,
........................
sadece şunu merak ediyorum seven insan ben haksız da olsam annemin evine gittiğimde 1 kez de olsa gelmez miydi? gelmesi gerekmiyor muydu?hiç gelmedi.tıpış tıpış gel dedi.
......................
7 HAZİRAN 2016
arkadaşlar ilaçlarımı düzenli alıyorum daha iyi hissediyorum.okullar tatil olsu terapi de alıcam.ama hala aklımı kurcalayan sorular var.
ben eğer ki biraz sabretseydim bu adam bana öğretmenlik yaptırır mıydı? bir de ben annemin evine döndüğümde 5 ay hiç aramadı sormadı ama dediğine göre her gün beni beklemiş evde.evin her taraında ben varmışım ama bir kez aramadı numarasını da değiştirmişti o zamanda.birgün de ansızın beni avukata arattı.avukat boşanmak istiyor musunuz dedi evet dedim ben de .bana diyor ki neden o zaman yok boşanmam demedin diyor.bir de biz evlenmeden 1 yıl önce nişanlanmıştık.sülalesi bunu bırak demiş ona.o da o dönemde çalış kpss ye diyordu.onu demesinin nedeni de şuymuş ben seni o zaman bırakacaktım hayatın mahvolmasın diye sınava çalış dedim dedi.nişandan bir hafta sonra yine görüşmüştük.eve geldiğinde demişti ki "ben bacılarım gibi kız istiyormuşum ama bilememişim.öğretmenlik yapacam diye karşıma çıkma.seni yine de seviyorum evlenecez ." dedi bana.sonuç bu.ne olur kızmadan yukardaki durumları değerlendirir misiniz? ailesi zaten beni istemiyordu ben de 25 gün sonra evlendiktensonra tabi annemin evinbe giderek onların ekmeğine yağ sürdüm :KK43:
.........................

11 HAZİRAN 2016
ilaçlarımı aldıkça daha sakin daha net düşünüyorum.beynimdeki sis bulutları dağılıyor.size hissettiklerimi yazmak istiyorum.
dibine kadar sevgisiz büyümüş bir çocuğum.ana baba zaten ayrı kendi alemlerinde oldular.annede kaldım ama kavga dövüş gram sevgi göstermedi.sorsanız beni doğruduğuna hala pişman.bir şey farkettim.karşıma çıkan insanlara aslında buna ailem de dahil azıcık ilgi görüdğüm insanlara canımı verecek kadar fedakarlık yapmışım.buna eski ex de dahil.biraz kendimi geri çekmem gerek.sevgisiz büyüdüysem büyüdüm.bunu dışarda aramakla bulamicamı anladım.
hatta size bişey diyim mi artık hevesim öyle kırıldı ki bundan sonra karşıma çıkacak hatta evleneceğim insan bile olsa arama bir çizgi çekerim.al canımı ciğerimi ye havalarında olmam asla.bu güne kadar böyle davranmamım karşılığını göremedim.tek başına da devam edebilmeliyim.kendime saygım olmalı.kendimi diğerleirnin ben sevdiğine göre sevmemeliyim.dış dünya beni sevse de sevmese de ben kendimi seviyorum.tekim.yalnızsam yalnızım.belki böylesi hayırlı.
................
17HAZİRAN 2016
Kendimi kesinlikle daha güçlü hissediyorum.bir sürü temizlik malzemesi aldım eve odaların düzenini değiştirteceğim.her yeri köşe bucak temizleyip yenileneceğim.insanlarla ilişkim normale dönüyor.
boşandığım adam hala facemde sahte bir hesapla ekli 1 haftadan fazla oldu tek kelime yazmadım.o da yazmıyor ara ara bakıp çıkıyor.oh olsun ona.g...tünün üstüne düşürdüm onu yazmamakla.iyi ki varsın kk.

Son düzenleyen: Moderatör:
ee diğer konunda yardım edilmeye çalışılıyordu ya.
niye yeni konu açtın.
sen psikolojik olarak hiç iyi değilsin.
dağıtmışssın kendini iyice.
bu gidişle hayatını mahvedecek bir yanlış yine yapacaksın.
Aklını başına topla.
illa bu adam niye.
sen zaten bi ilişki de yaşamışssın.
yazmıştım ama orda da cevap vermedin diğer konunda yani.
dikkate de almıyosun yazılanları.
sakince okuyabildiğinden bile emin değilim.
arkadaşım 30 yaşındasın,bi sakin ol bi sakince düşün tart.
eski kocan niye kıymetlendi birden bire.
adam dini nikahla ilişki yaşamak derdinde senle.
anlamamak için niye direniyosun anlamadım ki

Daha önceki konumda yazmistim.Evlendim ayrildim.Aradan 8 yil gecti biz yine gorusuyorduk ara ara ama son 5 yil hic gorusmedik en son ben ona mesaj attim faceden yeniden konusmaya basladik.
Bosanma nedenimiz ailesi beni hic begenmedi isyemedi.ogullarina layik gormedi.annesi ozellikle hic hic istemedi.2006 da nisanlanmistik bize gelmisti nisandan sonra eski esim bana sunlari dedi.
Ben bacilarim gibi kiz istiyormusum yanilmisim.ogretmenlik yapacam diye karsima cikma.bana bunlari dedi.ayrilmayi goze alamadim zaten her sey gecmisti aramizda ama ben seviyordum onu evlenince kabul eder diye dusundum.evendik ayni evin icinde 25 gun kalabildim ev boguyordu beni.calismayacaksin evde oturacaksin diyordu ona ifade edemedim.kendimi beni anlamiyordi.evde oturmak beni boguyordu.umirsamadi kapat o yarayı ort ustunu unut ogretmenligi dedi.annem de beni ha bre ariyordu telefonda kiziyordu meslegini birakma ogretmenlik yap ayrilamazs senden yapacam de ogretmenlik diyordu.diyordum ve dayak yiyordum.
Aslinda tum sucu kendime buluyorum su anda.karsima ondan daha iyisi cikmadi.o gercekten fiziken de ruhen de iyiydi.bilmiyorum su an mi gozume oyle gorunuyor.anasi cok fenaydi beni calistirmaya karar verdi kitap alacakti sus anam duymasin derdi.
Kendi halimize kalsaydik belki gizel olurdu.
Ben 25.gunden sonra dondum annemin evine.aradi ne zaman gelecen diye gelmicem dedim.bir de sunu diyordu bana
Biz yakin illerdeydik anan bu eve gelmeyecek ben de ananin evine gitmem zaten sen otobuse biner gidersin geri gelirsin diylrdu.anan gelmeyecek bu eve diyordu.beni ailemi koyde oturmamizi cok assaladilar.ozellikle anasi
Kizlar kabus gibi guer yasadim.6 ay anamin evinde gecirdim zamani
Surekli aradim buni yalvardik secim yapmak istemiyorum ne olur Allah rizasi icin ogretmenlik de yapayim evli de kalalim dedim yok dedi sec ya meslek ya ben.son ana kadar yalvardim.gel konusalim dedim once gelecem tamam seni almaya dedi sonra gelemem ben oraya gelirsem simdi beni doversiniz dedi.ama bosandiktan sonra esyalarimi getirdi o zaman dememis doversiniz diye.
Her sey muallaktaydi ta ki bir gun avukat beni arayana kadar.calismayacaksinbosanmak istiyor musunuz siye sordu. dusunsenize beni avukata aratti kendi aramak yerine.tamam dedim madem istiyor ben de istiyorum dedim.anlasmali bosandik 1 hafta sonra gizli numaradan ağlayarak beni aradi.neden kabul ettin bosanmayi diye.bana kizdi halbuki o hic caba gostermemisti bosanmamak icin.
Ama sunu net diyim yine de anasi .asaydi biz mutlu olabilirdik o yuzden diyorum daha iyisi cikmadi karsima.yuzu babacandi cana yakindi.insan kendini yaninda huzurlu hissediyordu.simdi yeniden konusmaya basladik ben yeniden evlenelim her seyi unutum istiyorum.o da dini nikahkiyalim zamana birakalim diyor.mesela telefon numarasini vermiyor bana.ben bu kez basa sariyorim huysuzlaniyorum.iste sen busun cok huysuzsun sana nasil katlandim diyor.gercekten de huysuz yonlerim var huzursuz ediyorum.huzursuzluk cikardim geçmişte cikariyorum da.
Kizlar Allah rizasi icin biseyler soyeyin siz haric dertlesecek kimsem yok.hic kimsem yok.yardim edin bana.ne olur yanimda olun.ALLAH RIZASI ICIN.
İstifa et! Hem kocasız hem işsiz kal. Senin sorunun çözümü tam da bu! O zaman belki rahatlarsın :işsiz:

ee diğer konunda yardım edilmeye çalışılıyordu ya.
niye yeni konu açtın.
sen psikolojik olarak hiç iyi değilsin.
dağıtmışssın kendini iyice.
bu gidişle hayatını mahvedecek bir yanlış yine yapacaksın.
Aklını başına topla.
illa bu adam niye.
sen zaten bi ilişki de yaşamışssın.
yazmıştım ama orda da cevap vermedin diğer konunda yani.
dikkate de almıyosun yazılanları.
sakince okuyabildiğinden bile emin değilim.
arkadaşım 30 yaşındasın,bi sakin ol bi sakince düşün tart.
eski kocan niye kıymetlendi birden bire.
adam dini nikahla ilişki yaşamak derdinde senle.
anlamamak için niye direniyosun anlamadım ki
Cok sagol yorumun icin evet biriyle gorustum ama olmadi.yas farkı çoktu aramizda.inan saglikli dusunemiyorum sifara iciyorum.alkoke de basladim aile destegi yok.keske bosanmasaydim diyorum

Niye dini nikah diyor hic dusundun mu? Anlasilan kendine bir yatak arkadasi bulamamis, simdi sorumluluk almadan en azindan tanidik bildik biri olsun diyor. Siz de bu eski koca merakinizi kendisine de yansitiyorsaniz (ki yeterince yansittiginizi dusunuyorum) bunu sonuna kadar kullaniyor iste.

G
Niye dini nikah diyor hic dusundun mu? Anlasilan kendine bir yatak arkadasi bulamamis, simdi sorumluluk almadan en azindan tanidik bildik biri olsun diyor. Siz de bu eski koca merakinizi kendisine de yansitiyorsaniz (ki yeterince yansittiginizi dusunuyorum) bunu sonuna kadar kullaniyor iste.
Gercekten bunu mu istiyor

Sana fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan, eve kapan diyen adama ruhen iyiydi, ondan iyisi karşıma çıkmadı diyorsun ya, demek ki kendine layık gördüğün muamele bu, o zaman istediğin hayatı yaşa tabi, bize ne, biz ne yapabiliriz? Bir de her seferinde yalvar yakar ortayı bulmaya çalışmışsın, üstüne bende de kusur vardı diyorsun, gerçekten senin şuurun gitmiş, kafan yerinde değil belli ki. Anası anası diyip durma ayrıca boş yere, sanki bütün suç ondaymış gibi... Sen bile daha çok suçlusun o kadından, sana insan muamelesi yapmayan bu yaratıkları hayatında tutmak için bu kadar çaba gösterdiğin için. Kendini kurtarmak istiyorsan arkana bakma, kendine temiz bir sayfa aç. Psikolojik yardım al. Öyle dini nikahı filan da hiç işin içine sokma, işler zaten çirkin, daha da çirkin ve çıkmaz hale getirme. Resmi nikahla evliliği yürütememişsiniz de, dini nikah mı düzeltecek her şeyi? Adamın niyeti belli, arada karım der gider yanında takılırım, ama nasılsa yasal bir zorunluluğum yok, istersem de alır başımı giderim. Yani bunları düşünecek kapasiten olmalıydı en azından okumuş etmiş bir öğretmen olarak ama... Vallahi pes ne diyeyim.

G

Gercekten bunu mu istiyor

Ya ne olacakti. Madem sizi unutamadi, yine bir aile olun istiyor, gecirir ailesinin kutugune. Hele bir dini nikah yapalim ne demek. Sanki evlendigi bosandigi kadini ilk defa gormuste tanimak isteyecek. Birbirinizi cok iyi taniyorsunuz neyin denemesi bu?

bir de suçu kendinde aramaya kalkman yok mu... aslında yazdıklarını baştan sona okusan kendi kendine yardım edebilirsin durum açık çünkü. karşında sana değer vermeyen seni insan yerine koymayan bir adam var. bunun için mi doğdun bunun için mi yaşıyorsun bu hayatı . belli ki duygusal anlamda bir boşluğa düşmüşsün sevmek sevilmek istiyorsun bunun içinde eski eşini araç gibi görüyorsun yapma, sabret, dua et karşına gerçekten seni sevecek biri çıkacaktır ama o adamla görüşme . kendine azcık saygın varsa o adamı sil.

ibretle okudum yazdıklarını.

insan böyle bi adama niye dönmek ister ki ?

adam sana açıkca diyor ki dini nikah yapalım sevişelim ama telefonumu bile vermem... anlıyor musun ?
kendini bu kadar düşürmenin alemi ne memlekette adam mı kalmadı ?
bu adamdan sana fayda gelmez bırak..

Dünde konu açmıştınız. Boşanıp pişman olan var mı diye.
Sizin tek sorununuz öğretmenlik yapmak değil. Öğretmenliği bıraksaydınız da annesi yine size karışacaktı, annen yine size gelemeyecekti. Şiddet te vardı sanırım, en ufak bir şeyde yine şiddete başvuracaktı.. Harçlık istediğinde, bir şeye htiyacın olduğunda onun eline bakacaktın bla bla..
konuya bir de bu taraflardan bak. Polyanacılık yapıp ondan iyisi bulamadım, o aslında iyiydi demekten vazgeçin..
karşınıza biri çıkmış olsaydı, iyi ki ayrıldım diyecektiniz.. Şuan boşlukta olduğunuz için dönüp dolaşıp başa sarıyorsunuz. bunu kendinize yapmayın, yazık değil mi?

X