sizde kıpırdanmalar korkutuyor mu?

aylin01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2008
195
2
41
selamlar arkadaşlar öncelikle şu mübarek günlerde evlat isteyenlere sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar benim gibi hamile olanlara hayırlısıyla bebişini kucağına almak çocuğu olanada sağlık sıhhatle yetiştirmek nasip etsin benim sorum şu 22 haftalık hamileyimhareketler sizdede arttımı bazen hamile oldumu unutuyorum öyle bir tekme gibi geliyor ki korkudan kalbim duracak sanıyorum hele boşta bulunduğum anlar sizler alışabildiniz mi yardımcı olursanız çok sevinirim

tüm güzel dileklerin için aminnn..
evet arttı benimde..20. haftadan sonra daha da çok hissediliyor..
bazen öyle kuvvetli vuruyor ki sallıyor beni neredeyse..bundan sonra böyle
kuvvetli tekmelere alışmamız lazım :))

ben mart annesiyim..
ilk ne zaman hissettiniz hareketi,biz ne zaman hissedicez ya..

benim kızımda çok hareketli,çok hoşuma gidiyor,tekme atması güzelde gerilmesi garip, özellikle geceleri,karnım taş gibi oluyor,kafası heralde,öyle olduğu zaman pek dokunmuyorum,karnım tıpkı armuta benziyor,bazen uykumdan bile uyanıyorum :)))

ben mart annesiyim..

canım kişiden kişiye değişiyor ben 16 haftalıkken çok rahat hissediyordum. özellikle 19.-20. haftalarda çok kuvvetlendi şimdi hiç durmuyor yaramaz oğlum bazen karnımı delip çıkacakmış gibi geliyor darısı başına

bende 16 haftada hissettim hihoyyyttamamen kiloyla alakalı zaten ,karnı yağlı olanlar daha ğeç hissediyor,ama ne olursa olsun çok güzel bir duygu :asigim:

hi hi tosunum benim :asigim:
tahminen 18 veya 19 haftanda hissedersin,inşallah:CüvCüv:
asıl o zaman anlarsın hamile olduğunu,muhteşem bir duygu :lepi:

inşallah sabırsızlanıyorum.:Saruboceq:
tosun da diilim ayrıca:dilcikar:
tosun size benzer:smiley-cool:
Şeniz

inşallah sabırsızlanıyorum.:Saruboceq:
tosun da diilim ayrıca:dilcikar:
tosun size benzer:smiley-cool:
Şeniz

merhaba..öncelikle çok tebrik ediyorum.önceki konularda mesajları okurken dikkatimi çekti.bende bebek için uğraşıyorum 5 aydır ve yavaş yavaş umudum kırılmaya başladı.pko luyum ve çok korkuyorum.nasıl bir tedavi süreci yaşadığınızı sorabilirmiyiym.nasıl hamile kaldınız?

merhaba..
ben zor hamile kaldım..
bir kere moralsizlik baş düşmanımdı benim.ve çok moralsizdim..
çok kafa takıyordum.
doktorum önce hormonlarıma baktı bende pko luyum.
hormonlarımda herhangi bir şey bulamayınca yumurta takibi tedavisine geçtik.
önce yumurta olgunlaştırıcı ilaç kullandım yumurtalarım olgunlaşmış mı diye baktı.
sonrada gününde iğne verdi.iğneyi vurdurarak çatlattı.
sonra çatlamış mı diye tekrar baktı.
bu şekilde hamile kaldım.ama kafama takmadığım ay kalmıştım.
o bebeğimi kaybettim..
sonra glukofen kullandım.bu ilaç regli düzenlemeye yarıyor.
hemde yeme düzeninizi değişiyor.1 ay kullanıp bıraktım çok mide bulantısı yapmıştı bende.
ertesi ayda kendiliğimden hamile kaldım.
doktorunuzla bu ilacı ve yumurta olgunlaştırıcı tedaviyi konuşun.
işe yarayacaktır..
ama dediğim gibi mral arkadaşım..çok önemli.:Saruboceq:

canım pko nasıl bı hastalık bılmıyorum ama umudunu yıtırme benım arkadasımda tedavı gordu suan hıc bı sorunu yok ama sadece beyınde rahat olmadıgı ıcın cocugu olmuyor sartlandırmıs cunku kendını. en basta rahat ol allah gönlüne göre versin

haklısınız ama heray o testi yapıp olumsuz sonuçla karşılaşınca kafaya takmamak mümkün değil.en kötüsüde belirsizlik.bende glikofen kullanmaya başlıycam ama merak ediyorum işe yarıyormu?

ben mart annesiyim..

bebeğin hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah..

ben 16. haftada hissetmiştim..önce çok hafif pıt pıt diye vuruyor
belki oluyordur sende de ama bağırsak hareketleri diyorsundur..
20. haftadan sonra iyice belirginleşiyor,şimdide kıpır kıpır hiç durmuyor :))
darısı başına hadi bakalım :))

tubişş geçmiş olsun, umarım en kısa sürede sen de hamile kalırsın..
ama arkadaşların da dediği gibi bu işin en önemli noktası moral..
mutlaka elinde değil üzülüyorsundur ama en aza indirsen onun bile faydası
olur mutlaka..

çok teşekkürler hepinize.elimden geldiğince moralimi bozmamaya çalışıyorum.umarım bende sizin gibi bu mucizevi mutluluğu en kısa zamanda yaşarım.

içimden ara ara balık kayar gibi oluyor ama tamda hissedemiyorum.
inşallah
çok heyecanlıyım..ve merakla bekliyorum.
bende seni tebrik ederim canım.Allahım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin inş.:Saruboceq:

Saruboceq, inşallah canım kucağına alırsın, uzun arayışlar yaşamışsın sen, herşey gönlüne göre olsun.
Yakında hissetmeye başlarsın iyice, daha önce bebği olanlar daha çabuk hissediyor.Sen de 1-2 haftaya kadar farkedersin bebişini.
tubişş sende moralini bozma canım, moral çok önemli.Kafana takma herşeyi, sen moralini düzgün tutarsan istedşğin şeyi çok daha kolay elde edersin.Daha 5 aydır diyorsun.Hemen sorun yapmışsın kendine.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…