sizce???

sizce???

• eymen mir bera

OY: 10 90,9%
  • ayris mersa

OY: 1 9,1%
  • karmen karen

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    11

ecrin1001

BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
10.386
15
isimler nasıl sizce?bu isimleri daha evlenmeden bulmuştum ve bebişim olursa inş.bunlar olcak sizce nasıl?ögrenmek istiyorum ben çok begniyorum..

çok aradınız mı bunları kafamçokkarıştı

eymen ve bera isimlerini duydum sadece
ben olsam bunlardan birini tek başına olmak suretiyle koyardım belki

isim illa değişik olsun diye bu kadar kasmaya lüzum yok bence:uhm:

anlamlarını paylaşır mısınız?

yoo kasmıyorum tatlım bunlar gayet normal isimler siz fazla okumuyorsunuz demekki..arapça farsça türkçe isimler işte...

BERA: (Ar.) Er. - 1. Fazilet. 2. Seçkin olma vasfı. 3. Olgunluk. el-Bera' b. Azib: Ashabdandır. (Küfe-691). Bedir gazası dışında bütün savaşlara katıldı. Rey ve Kazvin'i fethetti. Kufe'de vefat etti.

EYMEN: (Ar.) Er. 1. Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. Eymen b. Hureym:. Sahabedendir. Mekke'nin alınışı sırasında müslüman oldu. Babası ve amcası Bedir şehitlerindendir. Hadis rivayctiylc ün kazandı

MERSA: (Ar.) Ka. - Liman

KARMEN: (Fars.) Ka. - Parlak kırmızı renk

ayris dolunay yakamoz

karen veysel kareni hz dogdugu köyü adı.

mir bey efendi komutan amir

Canım eymeni oyladım.
Karen arkadaşımın adı kendisi yahudi anlamı haliç demekmiş.Yada Türkiyedeki yahudiler haliçe karen diyorlar...

diğerinede yazdım bnunada yazım oylamadım hiç birini begenmedim önce bu isimler neyce onu söyleseydin iyi olurdu ihiç begenmedim

bence 2 şık iyi onu işaretledim degişik isimler iyidir ama ben daha çok anlamlarına bakıyorum daha dogum yapana kadar ismi degişir...

size aileniz ve çocuğunuzla birlikte booool bol kültürlü günler diliyorum
burada fikir sormuşsunuz insanlarda fikir beyan ediyor
kimse begenmek zorunda değil sizin isimlerinizi

bazı tavırlarda kültürden ziyade görgüsüzlüğü yansıtır kanaatimce
her neyse söylemek istediklerimi insanlar anlamıştır
karşılıklı diyalog içine girmek istemem
Allah çocuğunuzu size bağışlasın şimdiden
umarım güzel bir isim koyarsınız
saygılar..

bende hiç begenmedim walla
hatta en sondaki cocuk isminden cok marka ismi gibi geldi bana

vallahi nedesem ki karmen de hoş eymen de böyle bir sıkta yok karmen karen uymamış yanyana kardeş ismi olabilir

herkese teşekkür ediyorum..
huyum kurusun bende çınar rüzgar doruk ceylin duru ada derin su gibi isimlerden nefret ediyorum...

:eek:klava:bence bu isimler çok değişik ne o öyle valla aralarında çirkin olarak güzel olan baştaki 1.karman çorman isimler beeeeeeeeeeeeee mucuk canım mucuk

cok özür ama isim beyenmenin degisik isimlerin kültürle ne alakasi var anliyamadim ben. ben o arkadasimizi destekliyorum buraya gelip soruyorsun sonrada kültürden felan bahsediyorsun. sen verdigin cevap ile kültürünü belli ettin:)))))). acarsin isim kitabini, yada internetden bakarsin isim dolu hepsini bulursun bunla kültürün ne alakasi var allah askina? cok sacma bir cevap vermissin arkadasimiza. bu arada gercekten hepsi cok kötü isimler. zevkler ve renkler tartisilir. kendinize iyi bakin. iyi günler

herkese teşekkür ediyorum..
huyum kurusun bende çınar rüzgar doruk ceylin duru ada derin su gibi isimlerden nefret ediyorum...

Sevgili Ecrin1001
Lütfen yorumlarımızı bu isimleri kullanan bebeklerimizi çocuklarımızı ve ailelerini düşünerek yapalım...
Zevk ve tercih meselesi..Kimse kimseyi zorlayamaz değil mi..
Nefret çok ağır ve derin bir duygudur..Nefret kolay kaldırılabilir değil..
Saydığınız isimler arasında benim kızımın ismi de mevcut..:1closedeyes:
Kk her yaştan her kültürden ve her inançtan kadına açık bir platform..Kimse kimseyi kültürü ve kültürsüzlüğü dolayısı ile rencide etmemeli kaydirigubbakcemile5..
Sormuşsunuz her türlü eleştiriye de açık olmanız gerekir..
Uslub çok önemli..
Şurada tatlı tatlı paylaşımlarda bulunalım,tatlı canımızı sıkmaya değer mi..
:nazar:
Hakkınızda hayırlısı olsun

valla dalga geçiyosunuz sandım.ne saçma isimler bunlar.sırf ,anlamı bilmem ne diye bunlar konur mu? bunları koymaktansa anlamlarını direk koyarım kulağa daha hoş gelir.insanlar sırf duyulmamış olsun diye masum miniklere bu tuhaf isimleri koyuyorya gıcık oluyorum....

X