sizce?

Katılıyorum size 👏🏻 Sevgililiğimizde de, evliliğinimin ilk başlarında da arkadaşlarımla dışarda buluşup 1-2 saat vakit geçirmeme bile bozulurdu eşim. Buluşmaya gideceğimde kapıda beklerdi, mesaj atardı çok zorda kalırdım. Sıkıştırmaz, laf etmezdi ama trip atardı
Ve bu zamanla insanı çok bunaltıyor. Eşim “benden başkası ile zaman geçirmen beni üzüyor. Arkadaşlarınla daha mutlu olduğunu düşünüyorum, sana yetemiyor muyum” derdi. Yanlış yerden baktığını uzun uzun anlattım. Arkadaşlarımızla buluşmak sonrasında ikimize de iyi geldi. Bence gerekli 💫
Evlilik zaten yeteri kadar sıkıcı ve zor. Bir de taraflar birbirini bogarsa hic cekilmez.

Umarım altında bir bit keniği yoktur bu aralar aranız da açıkmış hadi arkadaşıyla köy evinde kalacak olsa neyse hem orda kalmayacak hem deniz kenarı için otelde kalacak hem de uzak bir şehir olacak 5 saatlik siz yine de bir takip edin erkek milleti bu belli olmaz neler duyuyoruz burada

Pek istemezdim açıkçası. ben de o da arkadaşlarıyla buluşabiliriz, dışarıda vakit geçirebiliriz, birşeyler içebiliriz ama ayrı tatil bana göre değil. kafasını dinlemeyiversin. uygun bir zamanda sizi ve çocuğunuzu da alır deniz kenarı bir yere gider.

Ben bu konularda olacak şeylere ne yaparsak yapalım engel olamayacağımız kanısındayım. O yüzden rızamı alırdı yani.
Ama siz belli ki birşeyler hissetmişsiniz, o hislerin sebebini sorgulayın bence.

Keske esim dese bana ben tatile gidicem diye 😅
Ama adam bakkala gitmiyor bensiz
Ben gonderirdim konu sahibi ama bizim dunyamizda maalesef essiz tatili gectim essiz yemege bile gidilmiyor

Kızlar eşinizin tek başına tatile gitmesine izin verir miydiniz??
Hafta sonu 3 günlük tatil olacağından dolayı bizim burada yaşayan ama memleketi deniz kenarı bir şehir olan bir arkadaşı memleketine gidecekmiş. Benimki ben de gideyim orada arkadaşımla takılır gece otelde kalır biraz kafa dağıtırım diyor.
Normalde ben böyle şeylere pek takılmam git derim rahat bir tipim ama nedense bu sefer otelde tek kalmasına razı olmadım.
Sizin bu taleplerdeki tavrınız nasıl oluyor?
Beraber gidin derseniz 2 gün için kızımla 5-6 saat yol çekmek istemiyorum ve pazartesi kızım kreşe başlayacak. Tam kreş öncesi gitme gibi bir düşüncem yok.
Ben olsam beraber giderim

Hislerinize güvenin.
Eşimin,8 kişilik bekar erkek grubu vardı. Her yıl istisnasız planlar yapılır, eşim çağrılırdı. Git tabi derdim ben, içimden de gidersen görürüm seni diye geçirirdim orası ayrı. Hiç gitmedi,ısrar kıyametler falan. Şuan hepsi evli. Hiç biri de hadi erkek erkeğe tatile gidelim demiyor artık NEDENSE 😂😂

evlılerın bekar gıbı tatıle gıtmesını ben dogru bulmuyorum bekar zamanındakı gıbı arkadaslarıyla tatıllere gıdecektı oyle kalsaydı kımse sılah zoruyla evlendırmedı sonucta

sahsen ne ben ne esım bırbırımız olmadan tatıle gıtmeyız ıcımıze sınmez zaten hayat streslı yorucu bu eglenceyı yasamak ıcın oncelıgı aıle olarak bırbırımıze verırız

hıc gelıp arkadaslarımla tatıle gıdeyım demedı bana deseydı ıcıne sınıyorsa gıt derdım ama geldıgınde eskı samımıyetımı bulamazdı gonlum kırılırdı

Ben bu konularda olacak şeylere ne yaparsak yapalım engel olamayacağımız kanısındayım. O yüzden rızamı alırdı yani.
Ama siz belli ki birşeyler hissetmişsiniz, o hislerin sebebini sorgulayın bence.

Sorguladığımda içimdeki hislerin son zamanlardaki tartışma sıklığımızın artmasına bağlıyorum. Sanki bana tahammülü azalmış bunun sebebinin de sevgisinin azalmış gibi olduğunu hissediyorum. Sevgisinden eminken güven konusu benim için sıkıntı değildi. Bir yanım böyle düşünüyor bir yanım da yapma Allah aşkına şüphelendiğin için kendinden utanmalısın şimdiye kadar bir kere bile bir hatasını görmedin diyor.

Sorguladığımda içimdeki hislerin son zamanlardaki tartışma sıklığımızın artmasına bağlıyorum. Sanki bana tahammülü azalmış bunun sebebinin de sevgisinin azalmış gibi olduğunu hissediyorum. Sevgisinden eminken güven konusu benim için sıkıntı değildi. Bir yanım böyle düşünüyor bir yanım da yapma Allah aşkına şüphelendiğin için kendinden utanmalısın şimdiye kadar bir kere bile bir hatasını görmedin diyor.
Eve zincirleseniz mutlu olacak mısınız? Eğer niyeti bozduysa bu bir gün bir yerden patlak verecektir zaten. O yüzden bence iç huzuru ile gitmesini kabul etmeniz daha sağlıklı.

Dimi ben de sebebini buna bağlıyorum. Sanki bana sevgisini azalmış gibi hissettiğim için hemen bir fırsat bulduğunda yanlış yapacakmış gibi hissediyorum. Ki Allah var bu güne kadar o açıdan tek bir yanlışını görmedim. Güvenirim.
Ayrıca başka bir şehirde samimi bir arkadaşı daha ailesiyle birlikte tatilde. O arkadaşını iyi tanırım kız arkadaşı benim çok samimi arkadaşımdır oraya git diyorum. Bu sefer de ora niye oluyor da bura olmuyor ne var bunda gibi bir inatlaşma yapmaya başladı :sinirli:
kadın hisseder diorum bence bir terslik var keşke takip edebilme imkanınız olsa

Kızlar eşinizin tek başına tatile gitmesine izin verir miydiniz??
Hafta sonu 3 günlük tatil olacağından dolayı bizim burada yaşayan ama memleketi deniz kenarı bir şehir olan bir arkadaşı memleketine gidecekmiş. Benimki ben de gideyim orada arkadaşımla takılır gece otelde kalır biraz kafa dağıtırım diyor.
Normalde ben böyle şeylere pek takılmam git derim rahat bir tipim ama nedense bu sefer otelde tek kalmasına razı olmadım.
Sizin bu taleplerdeki tavrınız nasıl oluyor?
Beraber gidin derseniz 2 gün için kızımla 5-6 saat yol çekmek istemiyorum ve pazartesi kızım kreşe başlayacak. Tam kreş öncesi gitme gibi bir düşüncem yok.
Eşim benle bile tatil sevmediği için bazen tek gidiyorum tatile, bazen arkadaşımla bazen ailecek gidiyoruz. Ben nasıl ona güven veriyorsam o da gitmek istese bir şey demezdim. Ki bazen zorla gösterilere maçlara yolluyorum evden çıksın sosyalleşsin diye. Son yıllarda moda olan gurme lezzetler adana antep turları var sürekli onları izliyor 29 ekimde sürpriz yapıp bilet alıp yollamayı düşünüyorum.. Niye bu kadar yazdın dersem güvenle alakalı durumunuz.. Sadece eş ve baba değil aynı zamanda birileri ile arkadaş olarak da rolü var hayatta eşlerimiz. Bunalttıp aklına karpuz kabuğu düşürmeyin. Hatta bavulunu hazırlayın ara ara da çocuğunuz özledi diye görüntülü ararsınız..:KK48:

X