sizce?

Ben eşlerin ara sıra yalnız kalması taraftarıyım. Eşim işi gereği şehir dışına çıkar bazen. Orada bi arkadaşı var onun evinde kalır. İşinin uzadığı 2-3 gün kaldığı oldu. Hiç rahatsız etmedi beni bu durum. Ama tek başına otelde kalmak istese bende müsade etmezdim galiba. Arkadaşlarıyla ev tutup kalsalar, yada arkadaşlarının evinde kalsa sıcak bakardım ama. Otelde kalma fikri konudan soğuturdu beni.

Kızlar eşinizin tek başına tatile gitmesine izin verir miydiniz??
Hafta sonu 3 günlük tatil olacağından dolayı bizim burada yaşayan ama memleketi deniz kenarı bir şehir olan bir arkadaşı memleketine gidecekmiş. Benimki ben de gideyim orada arkadaşımla takılır gece otelde kalır biraz kafa dağıtırım diyor.
Normalde ben böyle şeylere pek takılmam git derim rahat bir tipim ama nedense bu sefer otelde tek kalmasına razı olmadım.
Sizin bu taleplerdeki tavrınız nasıl oluyor?
Beraber gidin derseniz 2 gün için kızımla 5-6 saat yol çekmek istemiyorum ve pazartesi kızım kreşe başlayacak. Tam kreş öncesi gitme gibi bir düşüncem yok.

Bizim aramızda izin yoktur,eşim gitmek isterse gider, bende öyle, ha birbirimizden ayrı uzun tatiller planlamayız ama bir hafta sonu tatilinin önemi yok

Bekara eş bosamak kolaydır tabii 😜😜😜
Ben yalnızlığımı çok seviyorum belki de ondan. Benimle tatile gelmek isteyen arkadaşa yok tek gideceğim de dedim.

Ciddi evlilik konuştuğumuz birine ayrı iki evimiz dursun, arada sen gelirsin ben giderim, değişiklik olur falan diye teklif etmişliğim de var, ama kabul etmedi akıllım :KK70:

Gitmesi değil de otel mi sıkıntı

Sonuçta iş için de gidip tek otelde kalıyor eşim ya da ben bizde sıkıntı değil

Yalnız eşiniz de değişik ailesinin yanına gidenin peşine takılacak ama ay ben duş alamam deyip konforundan da ödün vermeyecek

Adam ailesini eski arkadaşlarını görecek Diye gidiyor eşin onunla gezecek ama bir gün duş alamaz rahat edemez diye otelde kalacak çok konformist geldi bir erkeğe göre

Gitmesi değil de otel mi sıkıntı

Sonuçta iş için de gidip tek otelde kalıyor eşim ya da ben bizde sıkıntı değil

Yalnız eşiniz de değişik ailesinin yanına gidenin peşine takılacak ama ay ben duş alamam deyip konforundan da ödün vermeyecek

Adam ailesini eski arkadaşlarını görecek Diye gidiyor eşin onunla gezecek ama bir gün duş alamaz rahat edemez diye otelde kalacak çok konformist geldi bir erkeğe göre

Şöyle ki benim eşim de kaç defa antalyaya işi gereği gitti otelde kaldı hiç sıkıntı değil. Sadece bu sefer ben sıkıntı yaptım sebepsizce.
Konfor olayına gelirsek inanılmaz rahatına düşkündür. Sözüm parama geçer parasını verir en rahat olan neyse onu yaparım mantığı vardır. Bahane değil de gerçekten duş olayını fln taktığına eminim.

Aklınıza karpuz kabuğu düşürmek istemem ama eşiniz arkadaşları ile tatil yapmak istemiyor, eşiniz tek başına haftasonu kaçamağı yapmak istiyor. Ha tek başına olur mu onu da bilemem. Eşinizin iki gün için o kadar yolu çekmeye hevesli olmasıda soru işareti. Yanlış anlaşılmasın eşlerin ayrı tatil yapmasına karşı değilim ama karşılıklı olmak kaydıyla sizde çocuğu ona iki gün bırakıp. tek başına bir arkadaşınızın olduğu yere tatile gitmek isteseniz ve otelde tek kalacak olsanız ne söyler birde ona bakmak lazım. Bana eşinizin isteği çok normal gelmedi. Yılların iş tecrübesi bana birşey öğrettiyse kadınlar hisseder. İçinizde bir huzursuzluk varsa kabul etmeyin ve benden bir tavsiye eşinizi takibe alın.

Son düzenleme:
Evliyiz sadece siyam ikizi olmadigimizdan ara sira ayri kalmak iyi bile geliyor. İzin gibi bir durum soz konusu degil bizde,tatile gitmek isteyen digerine soyler gider. Yilda iki defa da beraber gideriz. Konudaki yorumlari okudum da, İzin alamayan kocalara acidim bugun de :KK66: hem de komigime gitti acikcasi.

Her evliliğin dinamiği farklıdır.

Bizim eşimle ayrı ayrı tatil yapmak takılmak pek konumuz olmaz.

Ama bazı evliliklerde eslerin ikiside yanlız takılmayı ihtiyaç olarak görebiliyor.

Esim böyle bir teklifle gelse git derdim ama bende kendime plan yapardım. Evde sıkılıp kendi kendimi doldurmamak için. Mesela aileme giderdim bende yatılı. Ya da bekar samimi kardesim kuzenim felan varsa onu çağırırdım yatılı.

Eger evde yalnız kalır sıkılırsam eşime sarabilirim ni gittin diye.

Çocugunuzu bırıne bırakın sızde gıdın, erkek erkege takılmak ıstıyorlarsa sızede bıraz vakıt kalır. Vallahı cok hos olur canım cektı

Bnimki gece bile dışarı ciktigimda ki ben çocuklarla cikiyorum hep bir saate kaalmadan zırt pırt arar
Bnde ne yapıyorum o çıkınca aynısını yapıyorum
O beni tek bir yere gitmemi istemez eeeee kendi gidebilir mi kesinlikle hayır
Adamı :sopa::sopa::sinirli::sinirli:.

herkes kıskançtır hatta biz kadınlar erkeklere göre fazla kurarız kıskançzdır..
ama dusunuyorumda ben eşime guvenıyorsam git derdim .. bu tamamen eşimle benm aramdaki guven ile alakalı..
her dk yannda olamıyoruz sonucta işte ne yapıyor ne ediyor bilemeyz.. Bir şey yapması için illa tatile vs gitmesine gerek yok karakteri bozuk her insan her yerde herseyi yapar..

Evliyiz sadece siyam ikizi olmadigimizdan ara sira ayri kalmak iyi bile geliyor. İzin gibi bir durum soz konusu degil bizde,tatile gitmek isteyen digerine soyler gider. Yilda iki defa da beraber gideriz. Konudaki yorumlari okudum da, İzin alamayan kocalara acidim bugun de :KK66: hem de komigime gitti acikcasi.
Katılıyorum size 👏🏻 Sevgililiğimizde de, evliliğinimin ilk başlarında da arkadaşlarımla dışarda buluşup 1-2 saat vakit geçirmeme bile bozulurdu eşim. Buluşmaya gideceğimde kapıda beklerdi, mesaj atardı çok zorda kalırdım. Sıkıştırmaz, laf etmezdi ama trip atardı
Ve bu zamanla insanı çok bunaltıyor. Eşim “benden başkası ile zaman geçirmen beni üzüyor. Arkadaşlarınla daha mutlu olduğunu düşünüyorum, sana yetemiyor muyum” derdi. Yanlış yerden baktığını uzun uzun anlattım. Arkadaşlarımızla buluşmak sonrasında ikimize de iyi geldi. Bence gerekli 💫

X