Sizce yapılan doğru mu?

Zaten belli ki karşılaştırma ve yargılanmayla büyüdüğünüz için başkalarının bu cümlelerinden sonra fazlasıyla alınıp doğru bildiğiniz anneliğinizden hemen şüphe edip yetersiz lik hissine giriyorsunuz. Siz çocuğunuzu karşılaştırmadan, yetersizlik hissi yüklemeden büyütün onun olmadığı bir yerde.

Ah tek benim annem degilmis demek

Ben akademisyendim ama ayrilip ozel sektore gectim ve annem o gunden beri hayattaki hicbir secimimi onaylamaz, ona gore basarili olma hakkimi kaybettim.

Yurtdisinda yasiyorum birkac ay once dogum yaptim ama annem davalarini baskasina birakip gelmedi (agir ceza avukati) bile malesef. Annelikle ilgili hicbir kararimi da desteklemez bu yuzden. Neyse konuyu sabote ettim konu sahibi kusura bakma ama mukemmelliyetci ve elestirisel aileye sahip olma bir yara benim icin de

Dominant anneler zor oluyor hele de bizim jenerasyon için yeni nesil şanslı bol bol ponçik anne dolu. Çocuğun mutlu ise gerisinin ne düşündüğü hiiiiç önemli değil :)

Iste bizimkilere göre nefes alma diye birsey yok. Cünkü esim isten geldigi icin benden daha yorgun oluyormus ve benim oturmaya hakkim yokmus. Zaten hep esim herseye yardimci olmasi milletin gözüne batiyor. Adam cocuklarini gezdirmeye götürse benden biliyorlar "adam yorgun niye gönderiyorsun" diye. Halbuki adam cikmak istiyor. Bende artik takmamaya calisiyorum. Delirtdiler beni

Çocuk Kendi evinizde isterse yerlere kakasını yapabilir
Ama annenizin evi bile olsa başka bir evde yere kek dökmemeli
Üçbuçuk yaşında olduğu için bunu kendisi düşünemez
Annesisiniz ya hani, bu durumu yönetmek size düşüyor
Eline kek vermemek, sözünüzü geçirmek, her istediğini yapmamak gibi
Sokaktaki rastgele insandan farkınız bu; sınırları öğretmek

Anneniz haklı

Yani işte anneni zaten onaylamıyorum. Dayın kaçıyor mu ne diye senin geldiğin gün gitmiş oturmaya. Sanki analarımız harika çocuk yetiştirdi bizi eleştiriyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…