Sizce yapılan doğru mu?

Ama annen titizse sen de çocuğun eline yemeği verip ortaya salamazsın. Masada falan oturtup başında durup yedireceksin. Bence annenin daha yeni gelmiş olan sizi bırakıp dayına çay içmeye gitmesi gereksiz yani bence sizle kalabilirdi sen yerleşene kadar ama kalkıp gitmiş kadına da gel çocuk durmuyor demek saçma. Çünkü çocuk senin çocuğun, evde nasıl bakıyosan gene bakarsın. Annenin çocuğu değil ki gel durmuyo diyesin.
Bak bu da doğru:KK70: annesi gelince yerleştirebilirdi eşya meşya
Ama bana da garip geldi kızın gelmiş başka yere gidiyorsun değişik
Belki çok sık gidiyorsa misafir saymıyor olabilir annesi 😅

Yoo gayet de diyebilir. Muhalefet olucam diye çok kasmissiniz.
Ama annen titizse sen de çocuğun eline yemeği verip ortaya salamazsın. Masada falan oturtup başında durup yedireceksin. Bence annenin daha yeni gelmiş olan sizi bırakıp dayına çay içmeye gitmesi gereksiz yani bence sizle kalabilirdi sen yerleşene kadar ama kalkıp gitmiş kadına da gel çocuk durmuyor demek saçma. Çünkü çocuk senin çocuğun, evde nasıl bakıyosan gene bakarsın. Annenin çocuğu değil ki gel durmuyo diyesin.

O esnada dogum iznim bitmek uzere oldugu icin ucretsiz izne ayrilacagimi ogrenen annem: 'Ben sen dogduktan sonra yardimci docentlik, kardesin dogduktan sonra docentlik aldim, sen bir ekibi yonetmemek icin ucretsiz izin mi aliyorsun?'. Bir ekibi yonetmek dedigi global bir ilac sirketinde yoneticiyim 😂 Ne diyeyim... Anneler...annelerimiz...
Vay arkadaş sen öyle uygun görmüşsün ne alakası var, belki bebeğinle zaman geçirmek istiyorsun. Eleştiri olacak bir konu değil yani evladına şartlar da uygun ise kendinin bakmak istemesi bir kadının çok doğal hakkı olmalı. Öz annesi eleştiri yapınca insan tuhaf oluyordur. Ben kızardım heralde

Yoo gayet de diyebilir. Muhalefet olucam diye çok kasmissiniz.

Kadın daha yeni gelen kızını torununu daha valiz açmalarını beklemeden bırakıp gittiyse çok da onlarla aynı ortamda durmak istemiyor gibi görünüyor. E bi de geri çağırılınca sinirlenip sinirini böyle laflar ederek çıkarmış bence

Hayır gitsin gitmesine bir problem yok sadece yaklaşımı çok kötü kıyas yapması bak yengen ne güzel yetiştirmiş falan yengenin ki cocuk ama benimki cocuk değil mi birde üstüne demezmi çocuğu arsız yetistirmissiniz
Sen çok da yerleşme. Eşin baksın bir tatil yeri üç beş gün gidin takılın pansiyon vs deniz meniz dönün evinize.. "arsız" falan ilk günden hiç gerilmeye gerek yok. Ziyaretin kısası makbul, kaos çıkabilir
Kek için de arsız denmez yani😅

Annenizin siz gelir gelmez çaya gitmesi saçma, sizin cocuk durmuyor diye annenizi cagirmaniz sacma, cocugun dokecegini bile bile ( bazi anneler baskalarinin evinde umursamaz oluyo bu konuda ) eline vermeniz sacma, kekin dokuldugu yeri temizlemeden annenizi cagirmaniz sacmaa.

saçmalıklarla dolu konu

O esnada dogum iznim bitmek uzere oldugu icin ucretsiz izne ayrilacagimi ogrenen annem: 'Ben sen dogduktan sonra yardimci docentlik, kardesin dogduktan sonra docentlik aldim, sen bir ekibi yonetmemek icin ucretsiz izin mi aliyorsun?'. Bir ekibi yonetmek dedigi global bir ilac sirketinde yoneticiyim 😂 Ne diyeyim... Anneler...annelerimiz...

Ah tek benim annem degilmis demek :KK70:

Annenizi neden çağırdığınızı anlayamadım. Ablasının çocuğu mu acaba o yüzden mi durmuyor diye annesini çağırdı diye başa dönüp baktım, sizin çocuğunuzmuş. Kek yerken döktüyse temizleyebilirdiniz. Anneniz size değer vermiyorsa ve istemiyorsa gitmeyin evine

Annenizin siz gelir gelmez çaya gitmesi saçma, sizin cocuk durmuyor diye annenizi cagirmaniz sacma, cocugun dokecegini bile bile ( bazi anneler baskalarinin evinde umursamaz oluyo bu konuda ) eline vermeniz sacma, kekin dokuldugu yeri temizlemeden annenizi cagirmaniz sacmaa.

saçmalıklarla dolu konu
Zaten bir de hep çocuk yapmayın siz çocuk bakamiyorsunuz gibi laflar söylerdi önceden vallahi bunlara inat olsun diye bir çocuk daha yapasım geliyor ..

Yani gitmesi de tuhaf annenin. Hani torun geldi kız geldi. İşi gücü bitir beraber gidelim dayına der insan ne bileyim. Ya da gitmez onu çağırır kızım geldi der. Kek olayı evde bir şey dökülüp saçılınca ben de kızıyorum ama sonuçta temizlenir en kötü halı yıkamaya verirsin hallolur söylenmeye gerek yok. Çocuk üstünden uçacak değil ya. Ama anne de döke saça takılıyorsa önüne oturtup bir bez sofra örtü neyse yedirebilirdi. Temizlenebilirdi. Ben utanırım ya kendim bile döksem hemen temizlerim anne evi falan hikaye. Evlenince en rahat ettiğin yer karı koca yaşadığın kendi evin artık istersen cennet mahallesi pembe gibi çekirdek çitle karışan eden yok mis :KK70:

Öyle vallaha. Esim bana birde "En iyisi annen gilde onlari sinirlendirecek birsey yapma" diye akil veriyor garibim. Sinirlendikleri: Esimin ben cep telefonuma bakarken bez degistirmesi. Ben nasil ptururmusum esim bez degistirirken. Benim bütün gün cocuklari tek basima kovaladigim sayilmiyor. Esimim bez degistirmesi o yüzden büyük olay. Esim calisiyormus, ben degil.

Zaten bir de hep çocuk yapmayın siz çocuk bakamiyorsunuz gibi laflar söylerdi önceden vallahi bunlara inat olsun diye bir çocuk daha yapasım geliyor ..
Yap da Allah nasip ederse bebiş ama annene yatılı misafir gitme bence, kadın sözlü olarak beyan ediyor gibi alt mesajlarda 😅

Eşimle tek başımıza baktık büyüttük sizin büyüttüğünüz o kadar olur işte falan hep öyle şeyler söylerdi halbuki hep kendi çabalarimizla kizimizi büyüttük bu lafları duymak insanin sinirini bozuyor hani çocuk yapmaya isteğin varsa bile isteğini de yok ediyorlar

Öyle vallaha. Esim bana birde "En iyisi annen gilde onlari sinirlendirecek birsey yapma" diye akil veriyor garibim. Sinirlendikleri: Esimin ben cep telefonuma bakarken bez degistirmesi. Ben nasil ptururmusum esim bez degistirirken. Benim bütün gün cocuklari tek basima kovaladigim sayilmiyor. Esimim bez degistirmesi o yüzden büyük olay. Esim calisiyormus, ben degil.
Valla kv veya annemlerde hiç acımıyorum yakaladığım an sen değiştir diyorum kocama. Napim öğrensin yarın hasta olsam kim yapacak anneanne babaanne mi arayacağız bez değişmeye. Babası yani kim yapacak bakacak çocuğu tek ben mi yaptım. Hiç kafana takma böyle devam değiştirsin baksın çocuğa arada sen de nefes al erorr veriyor insan artık yorgunluktan

Birde en çok canımı sıkan şey yenge meselesi yaa daha düne kadar kadını hep arkasından cekistiriyorlardi bundan kadın olmaz diye diyee şimdi o kadın başlarının tacı oldu çocuğuna en iyi bakan anne oldu niyeyse

Birde en çok canımı sıkan şey yenge meselesi yaa daha düne kadar kadını hep arkasından cekistiriyorlardi bundan kadın olmaz diye diyee şimdi o kadın başlarının tacı oldu çocuğuna en iyi bakan anne oldu niyeyse
Dayımla yengem sırf ayrı diye galiba bizimi cekemiyor diyecem de kendi torunun yani

Kurallara uyan çocuk korkutulmuş çocuk değildir onu nereden çıkardınız yahu, herkes aynı şeyi yazmış. 3.5 yaşında çocuk ailenin koyduğu kurallara uyabilir. Belli ki kuralsız büyütmüşsünüz. Bu kötü annesiniz demek değil böyle tercih etmiş olabilirsiniz kimsenin bişey demeye hakkı yok. Ama öyle bir durumda dağıttığını döktüğünü kendiniz toplamalısınız. Anneniz bile olsa bu tip bir kuralsızlığa katlanmak zorunda değil.

Bugün eşimle annemlere memlekete tatile geldik 3 buçuk yaşında küçükte bir kızım var neyse.. kızımm cikolatali kek yerken beni dinlemeyip yerlere döktü bende bir türlü söz geciremedim birazda yaramaz aslında pek laf anlatamıyorum ve çok yoruluyorum evdede kimse yoktu o sıra bende valizimi yerlestiriyordum annemde yan taraftaki binaya dayımlara geçmişti çay içmeye eğer bisey olursa ararsın diye söylemişti bunun üstüne telefonla aradım anne durmuyor yoldan geldi birazda ondan huysuzlandi galiba laf anlatamıyorum gel istersen dedim sonra Bi baktim eve gelir gelmez kıyamet koptu ee sen bunu çocuğun eline niye veriyorsun her dediğini yaparsaniz böyle olur sizi dinlemez bak dayının da çocuğu var bak yengene onun kızı ne kadar akıllı annesi ona göre yetiştirmiş falan gibilerden laflar söylendi bunları duyunca fenama gitti nedense çevreden böyle şeyler duyunca anneliğimde hep bir eksiklik varmış gibi hissediyorum sizce bu şekilde bir konuşma ve yaklaşım kabul edilebilir mi? Üstelik dayım eşiyle görüşmüyordu ayrı yasiyorlardi ve yengem olacak kadının arkasindan demediklerini birakmamislardi şimdi nasıl olurda o begenmedikleri kadını bir anda bana övmeye başladı bende bir anneyim sonuçta
Annenizi niye cagirdiniz ? Yoldan kızı gelen anne neden başka eve gidiyor ? Bavul kaçıyor muydu ? Çok ilginç . Sofra bezi sermişmiydiniz ?

Eh sen de neden halıyı silip öyle çağırmadın anneni ? Valizi yerleştirmek çok mu acil çocuk keki yesin öyle yerleştir.
Hayır annene de gıcık oldum aynı tarafta olmak hiç istemiyorum ama sen de yanlış yapmışsın
Haklısınız ama kızım gerçekten bazen inatlaşabiliyor o durumda çok çaresiz kalıyorum babasıda yanımda yoktu belki söz dinletebilirdik ama olmadı bende yoldan geldiğim için yorgundum sanırım patlak verdim

Sanirim anneniz isten kacan bi tip, bu sebeple siz eve geldiginizde dayiniza kacmis, ayni sekilde kek dokuluncede hali silme gibi bir isle yuzlesmek zoruna gitmistir.

Esiniz neredeydi?

X