Sizce Sünnet yaptırmalı mıyım ?

Ben yedi aylıkken sünnet yaptım. Lokal ile yaptılar bacakları hareketsiz olsun diye tuttuk ı zaman çok ağlamıştı. Doktorumuz da birkaç ay önce gelmiş olsanız fark bile etmez uyurken bile yapardık demişti

Banka adı belirtmek yasak mı bilmiyorum f ile başlayan banka sağlık harcamalarinda 2 bin üzeri 3 taksit yapiyor. Izmirdeyiz biz 9 bin tl ödedim doğrusu dogum ucretide 40 bin di onu 3 e bulduk ödedik sonra sunnet yaptırdık şimdi onu ödüyoruz her zorlukla beraber bir kolaylık vardır inşallah hem özelde bayiltmadan yapıyorlar ne güzel oluyor.

42 gunlukken sunnet oldu oglum aglamadi bile çok rahat geçti kesinlikle kucukken yaptirin

Mamak akderede ilgin tip merkezinde oglumu sunnet ettirmistik lazer ile kan falan hic bir sey yok bi aparat takmisti onu 1hafta sonra cikarttirmya gittik dikis vs de olmamisti 8 aylikti ve cok memnun kalmistik ilk gun sabah olmustu ogleden sonra agrisi baslamisti aksam yatana kadar sonraki gun hic bir seyi yoktu gayet neseliydi

42 gunlukken sunnet oldu oglum aglamadi bile çok rahat geçti kesinlikle kucukken yaptirin
Benimki 4 aylık ettirdim 6 gün oldu miiss keske daha erken yaptırsaydım yaptır gitsin cocuk anlamıyor kendini hop geçiyo gidiyo sadece bakımlarını aksatmıyosun, en güzeli küçükken yaptırmak.. Bu arada bardak yerine vazelin sürersin bezine bolca, bardak koymak yerine yapışmıyo etmiyo hemen iyileşir bezli bebek zaten çişi iyileştirir

oğlum olursa bende hiç istemiyorum sünnet ettirmek,geçen gün eşimle bu fikrimi paylaştım ve kesınlıkle red yedi fikrim :) sadece o olsa onu ıkna ederımde bunun ananesı babanesı dedesı mecbur yaptırılıyor işte toplum baskısı yüzünden.bişey olur diye korkuyorum bende(dini yönden de Kuranda böyle birşey yazmıyor bunu bizzat okuyup araştırmıştım) ama bunu büyüklerimizr anlatamıyoruz işte.dogar dogmaz başlarlar aklı ermeden sünnet ettirelim demeye.Yazık minicik bebeğe benim gönlüm hiç razı değil

Benim doğum da özelde oldu 19 bin TL idi sizinki baya pahalı imis Allahım ödeme kolaylığı versin

Evet orası ile iletişime geçmiştim lazer kesim yapıldığını anlatmıştı doktor

Bakımından çok korkuyordum bende vazelinin de iyi gelmediği şey yok vallahi

Gerçekten dinen olan boyutuna ben yorum yapamıycam ama sağlık olarak daha iyi oluyormuş sünnet tabiki bu karar meselesi yaptırmak istemeyenler yaptırmayabilirler . Bıktık artık toplum baskısından o bu nederlerden bizi bize bırasalar keşke evladı için en iyi olanı anneler bilir inan bende kıyamıyorum hiç o ağladıkça bende ağlıyorum atak haftasindayiz yarin verem aşımız var

Akil vermek gibi olmasin ama biz mecburi sunnet olmustuk surekli tekrarlayan idrar yolu enfeksiyolar atesler antibiyotik biri bitiyodu diger kutu acilmayi bekliyodu gibi gibi sunet olduktan sonra daha 1 kere bile idrar yolu enfeksiyonu gecirmedi

Yani bi oglum daha olsa sunnet ettir ek olsam hic dusunmeden ayni yerde sunnet ettirrim cok ama cok memnun kalmistik taktiklari aparat sayesinde enfeksiyon riski nerdeyse %0
Ne güzel ben eşim hastalanmıştı acilde serum taşımışlardı bende başında bekliyordum odaya bir bebek geldi annesi sünnet etirmis sanırım dikişli idi pansuman yapmış oda o bölgeye yapmismis hemşireler den yardım almak için gelmiş bebeği başka bir odaya aldılar bebek hastaneyi inletti feryat figan ağlıyordu o ses hala kulaklarımda

Asla o sekilde sunnet yaptirmam ben bu yapialn sunnette pansuman yok krem surme vs hic bir sey yok o kadar rahattiki anlatamam

1yasında yaptırdım ilk gün biraz agladı sonra hemen kendini toparladı eskisi gibi.Ama şimdi olsa daha erken yaptirirdim 1yaşı beklemezdim 4 5 ay arası daha iyi.

benim bebegim 50 günlükken sünnet oldu bezin içinde çok cabuk iyileşiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…