Sizce Sünnet yaptırmalı mıyım ?

Birhayalinpesinde

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2021
227
286
Merhabalar 2 aylık oğlum var sünnet yaptırmayi düşünüyor babası ben çok kararsızım çok küçük olduğu için ya birşey olursa diye . Doktorlar bi sakınca olmadığını söylüyor bebeğini sünnet ettiren bazı anneler de memnun ama çok kararsız kaldım Ankara da oturuyoruz merkez hastane arayışına girdik ama iyi bir merkez doktor kimdir bilmiyoruz sizlere sormak istedim bebeklerinizi ne zaman sünnet ettirdiniz?
Ankara da oturanlar hastane yada doktor önerebilir mi

Ben 13 günlükken yaptırdım iyi ki de öyle yaptırmışım yani sadece ilk gün çiş yaparken biraz ağlar gibi oldu o kadar, ondan sonraki günler hiçbir şey olmamış gibiydi

Gercektenmi minnacık ya dönmeye falan başladı annem babam kızıyor bebek bu büyüyünce yaptır diye buyunce de travma oluyormuş bazi bebeklerde anne olmak ne zormuş

Gercektenmi ilk günden sonra iyiydi yani ne güzel kolay atlatmış bebişiniz panusuman falan nasıl oldu
Evet çok şükür güzel geçti bizimki ama genel olarak erken yaptıranlar hep memnun çünkü bebek dönmeye başladığı zaman sünnet çok zor oluyor. Pansuman yapılmadı sadece krem vermişti birkaç gün onu sürdük dikişler de kendiliğinden eriyen dikişti öylece halloldu. İnşallah sizinki de kolay geçer

Hamile değilken acile bir bebek getirmislerdi bebek ciglik çığlığa ağlıyordu sünnet ettirmişler sargı bezi yapışmış oraya doktor müdahalesine getirmişler ama çocuk feryat figan ağlıyordu içim parçalandı bebeğe o günden sonra travma oldu bende bebeğim de öyle olursa diye

Hiç yaptırmama seçeneği de konuşulabilir olsa

Ben 4 aylık yaptırdım çocuğa tramva olmasın dedim bana oldu ameliyathanede çıkmasını beklerken zaman geçmek bilmedi . Meğer benim bebeğim zor uyumuş doğal uykusunda yapıldı bolgesel uyusturmayla. İlk cisinde ağladı sonra normal halindeydi hiç huzursuzluğu olmadı. Kremlerini sürerken tedirgindi okadar. Kısa sürede iyileşti.

Hiç yaptırmama seçeneği de konuşulabilir olsa
o da bir seçenek, kkdan da arkadaslar var cocuklarina bu yola girmemis
Gercektenmi minnacık ya dönmeye falan başladı annem babam kızıyor bebek bu büyüyünce yaptır diye buyunce de travma oluyormuş bazi bebeklerde anne olmak ne zormuş
iste simdi dönmeye basliyor. yakinda dokunup yarasina zarar verecek caga gelecek. ya da sardiginiz rahatsiz sunnet kilodunu indirebilecek vs. daha zor olur hem sizin hem onun icin
bir de eskiler ne bilir ya, tek seferde aradan ciksin diye 3-6-9 yasinda kardeslere toplu sunnet yapılan bir ulke degil miyiz:)

ben hiç yaptırmam. ama siz yaptırmaya karar vermissiniz. ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi. zaten paikolojik olarak 3 yasindan önce yapılması gerekiyor. e bir de bezden çıkarmadan yapmak lazım hemen iyileşsin diye. e yürümesin de tahriş vs olur. e ellemesin de diye diye bence ilk 2-3 en gec yapılsa iyi olur illa yapılacaksa. o cocuk onu hatırlamıyor bile insan evladına kıyamıyor ama emin olun artık sünnet çok kolay gercekleşen bir işlem.

Bebekken çok daha çabuk iyileşiyormuş. Birde ben şey mantığını sevmiyorum işte sünnet düğünü, erkek oldu felan penisi yüceleştirmeyi sevmiyorum. O yüzden küçükken anlamasan olup bitmesi mantıklı geliyor. Oğlum olursa bebekken yaptıracağım ben

Mesela hangi arkadaslar baaaggggzi arkadaslar amzbakbz

9 aylıkken yaptırdım. Yaklaşık 8 saat bezi kuru kalınca ve pipisinin rengi değişince acile gittim ve balanit dediler. İyileşince özel bir hastane'de yaptırdım.
Ameliyat günü genel anestezi olacağını öğrendim. Ortalama iyileşmesi 10 günü buldu.
İkizlerim oldu. Dedim 0-3 aylıkken yaptırayım. Çabuk iyileşir. Çocuk hastanesine gittim devlete. Orada genel anestezi olacak dediler. Bende yaptırmadım daha küçükler diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…