Sizce ne kullanabilirim doktora gitmek istemiyorum

Askadini

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2022
4
0
29
Eşimle ilk iliski gecesinde kan geldiğinde içine giremedi 2 3 kere ayrı günlerde denedik içine girmeden çok acıyor vve onu ister istemez itiyorum kasiliyorum kas gevşetici ve emla krem sürmeme rağmen olmadı sizce ne yapabilirim ne ürün kullabilirim vajinumus değilim

Bakın burda doktora gitmeyi reddeden, 4 yıl boyunca vajinismus çeken biri var kocası boşuyor, ertelemeyin.

Vajinismus bu oluyor zaten. Ertelemeyin bence. Emla Krem ve kas gevşetici kullanmaya başladığınıza göre bir çözüm arıyorsunuz. En iyisi doktora görünmek.

Bir üye vardı o da her türlü belirtiyi anlatıp vajinismus değilim diyordu. Siz vajinismusu elle tutulur bir şey mi sanıyorsunuz ki, çoğu zaman böyle bir şey zaten

Daha 3 kere iliskiye girdik. Iliski bitene kdr yani icimden cikana kdr aci hissediyorum :KK43:(
3 bence normal. Daha kaslarınız alışmamıştır. İlişki sırasında değil şu an otururken bile sıkıp gevşetin, o gevşetme hareketine alışıp ilişkide yapın rahatlatıyor

Ya islanma sorunumuz yok yeni evliyiz ve cok acili oluyor iliski kendimi cok kasıyorum
O zaman penise benzer dildo gibi bişey alıp hergün yavaş yavaş içine alıp ileriye iteceksin ki en büyük alıştırma bu olacak, bunu bir jinekolog uzman anlatmıştı.

Kesinlikle su bazlı bir kayganlaştırıcı al ilişkiye girerken kullan. İlk 1 2 hafta kadar acı olması normal hatta yeteri kadar ıslaklık yoksa normalde de acı olabiliyor bazen. O yüzden kayganlaştırıcı kullanmadan ilişkiye girmeyin zamanla alışırsın

Kesinlikle su bazlı bir kayganlaştırıcı al ilişkiye girerken kullan. İlk 1 2 hafta kadar acı olması normal hatta yeteri kadar ıslaklık yoksa normalde de acı olabiliyor bazen. O yüzden kayganlaştırıcı kullanmadan ilişkiye girmeyin zamanla alışırsın
Ya inanin kayganlastiriciylada denedik yine acidi. Sanirim aliscak zamanla

Bende iliski sirasinda aci cekiyorum zamanla gececek biseymi bu acaba bilgisi olan :KK43:
Benim de öyle oluyor ilk başlarda vajinasmus sandım ama 2 yıllık evliyim hala ağrılı oluyor hamile kaldım bebeğimi kucağıma kürtaj yaptırmak zorunda kaldım orada alttan ilaç koyan ebe pelvik kemiğin çok dar dedi bana sonra vakumlu kürtaj yapan doktor da vajina kemiğin aşırı dar ilişki de ağrı hissediyorsun değil mi dedi evet dedim sonra da normal doğum yapma ihtimalin çok az dedi

Kas gevşetici vajina kaslarında çalışmaz. İlacın çalıştığı kas tipi ile vajinanin kas tipi farkli. Kayganlastirici kullanın, siz üstte olun. Bolca ön sevişme, belki biraz alkol. Bunlar da fayda etmezse uzatmadan tedavi olun.

Benim de öyle oluyor ilk başlarda vajinasmus sandım ama 2 yıllık evliyim hala ağrılı oluyor hamile kaldım bebeğimi kucağıma kürtaj yaptırmak zorunda kaldım orada alttan ilaç koyan ebe pelvik kemiğin çok dar dedi bana sonra vakumlu kürtaj yapan doktor da vajina kemiğin aşırı dar ilişki de ağrı hissediyorsun değil mi dedi evet dedim sonra da normal doğum yapma ihtimalin çok az dedi
Jinekologa gittiniz mi? Daha geçen sizin gibi birini anlatan bir hekim dinledim. Vajinismus oldugunu bilmeyen hastalar var dedi.

X