Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Zararın neresinden dönseniz kardır. Karı koca tek hedefiniz bir an önce ev kiralamak olsun. Bu kafa sizin çalışmanıza müsaade etmez gibi. Yok istesem çalışırım karışmaz derseniz hemen yarın iş arayın, asla ve asla hamile kalmayın. Her çocuk anne babasıyla evinde huzurlu mutlu yaşamayı hak ediyor. İsterse her lafı yutun oturun o kocayla ama bir çocuğu bu ortamda yaşatmaya hakkınız yok.
Sizi kandırmışlar da diyemiyorum, 30 yaşında kadınsınız bu kadar düşünemiyor musunuz? Telefonda öyleymiş ama yüz yüze böyle. daha yeni evlisiniz kadın sabrediyor. Bir sene geçsin başlar kavgalar.

Keşke kanun çıksa da beş parasız, ev tutmaktan aciz erkeklere evlenme yasağı gelse. Sen önce kendi karnını doyur sonra milletin kızına talip ol dense. En azından sizleri kanun durdursa.

KV yumuşak huylu anlayışlı biri ise, uygun dille müsade edin ben kendim halledeyim öğreneyim, kendi hayatımı kurayım eşimle deyin

Olması gerekende bu zaten. Ailecek istememistik bizde ama maalesef seviyorum diye tutturunca yapacak bisey kalmadı.. neyse ki kendi evine cıktı.

Siz kültür olarak farklı degilsiniz.Koşa koşa kv evine gelin geldiginize göre.Adam size ayrı ev açma zahmetinde bile bulunmamış ne diyelim yaşayın görün.....

Ah . Beni de bu korkutuyor işte. Bana ev senden sorumlu diyip yaptıklarıma müdehale edilince ipler kopuyor tabii.
O ev senden sorumlu yada sahıplen derken gaz vermeye çalışmışlar
Sadece hizmetci olmanı beklıyorlar
Ay boşverın koca evını hizmet edeceksenız gidin babanızın evınde hızmet edın

Her gun temizlik yapinca mi ev sahipleniliyormus? Bu tarz bir kv yasamak cok zor kolay gelsin. Gayet ev islerine yardimci almis sizi bana oyle bir izlenim verdi . Umarim orta yolu bulursunuz

Sahiplenemezsin
Orasi kaynananin evi
Sahibi de o
Soz hakki da onun
O nerse onu yapacaksin
Atma dedigi seyi atmayacaksin
Sen evi degil kaynanani sahipleneceksin bir nevi
Bu sana gore yorumumdu
Esas yorumum; kendine ev bile acamayan adamla ne diye evlenirsiniz anlamam yani
LKendi evimde bardak kaldirmadim diyorsun
El oglunun anasinin evini temizlemek icin yillarca enerji mi biriktirdin
Esin ise gidince cayini alip soyle ayaklarini uzayip keyif yapamayacaksan, keyfin yetince kalkip temizlik yapamayacaksan ne anlami var oyle evliligin

Şu çağda hala kaynana evine evlenenin aklıma şaşırırım. Gönderen ana babasına ayrı şaşırırım. Kızım yok ama olsa da böyle evlilik yapmasına müsaade etmezdim. Koca kaçıyor mu? Neyin acelesi?
Böyle evlilik yaşayacağıma bekar ölürüm daha iyi. Aklınızdan zorunuz mu var bir de iş yapamamak tek derdiniz gibi yazmışsınız

Ya eskiden 14 15 yasındakılerı evlendırıyorlarmıs
Anlatırlar ya sokakta ip atlardık evlendırdıler
E onlarda aş iş bilmez kendıne yetemez ,kaynana yanına koyarlardı oraya hızmet etsın ogrensın
Evde okadar bekar kayın ,coluk combalak üstünü başını donunu bile onlar yıkar
Hangi devirdeyiz ya
Biz annemızle 3 gunden sonra anlasamıyoruz
Kaldıkı kaynanayla oturalım
Kacın gidin o evden
Yada dedıgım gıbı gıdın ana babanıza hızmet edın !!

Aklınız varsa çocuk yapmazsınız.
Çocuk da yaparsanız o evden hiç çıkamazsınız. Çocuğunuzu da kendiniz büyütemezsiniz elaleme büyüt diye doğurursunuz.
Madem bir hata ettiniz artık kafayı kullanın ve başka eve çıkmadan çocuk yapmam diyin bari

Çok yakın arkadaşım kv ile yaşıyor ve aynı dertten muzdarip.
Diyor ki ev senin diyorlar ama benden habersiz görümcelerim eve çocuklarını bırakıyor. Ben dışardayken bir geliyorum mutfağı temizlemişler. Madem benim evim dokunulmasın istiyorum.
Şimdi ona söylediğimi size de söyleyeyim orası sizin eviniz falan değil. Yedi cihan gelip burası sadece senin dese yine değil. Orda oturmuş bir düzen var. Mesela arkadaşım tutup da görümcesinin annesine çocuğunu bırakmasına laf edemez. Ya da o mutfağı temizliyorsa annemin mutfağını temizliyorum diye düşünüp temizliyor. Ki hiçbir şeye el sürmeseler o da suç olurdu. Velhasıl o ev sizin değil, siz başkasının düzenine girdiniz ve ona göre davranmanız gerekir artık

Böyle yarınlar yokmuşçasına önünü arkasını düşünmeden evlenenleri görünce annemin bir sözü aklıma geliyor”kızlar onu (seks) bir şey sanmış vardığı (evlendiği) gece usanmış”

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…