Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.
gerçekten yazık olmuş haksızlık olmuş bu siz böyle herkesin lafına kanarsanız çok üzülürsünüz hayatta o sizin nişanlınız, anneniz neden başkasının parasına karışıyor kardeşine para yollamasında ne var anlayamadım sizin paranız değil ya sonuçta geri de ödeyecekmiş. ayrıca söylediğiniz sözlerde biraz çirkin kaçmış gerek yoktu sanırım siz baştan ipleri elinize almak istediniz biraz da dolduruşa gelmişsiniz. gerçekten hata yapmışsınız ama insanız hepimiz yaparız nişanlınıza çok pişman olduğunuzu söyleyin hata ettiğinizi böyle bir şeyin konusunu bile açmayacağınızı söyleyin düzelir belki

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.
Hatanizi anlamissiniz herkes hata yapabilir . nişanlıni al karşına konuş özür dile durumunu anlat. Hoşlandığı ne varsa hediye al gönder. Bir şekilde gönlünu kazan tekrar. Yeni aileye uyum asamasinda oluyor bu tarz şeyler. Önemli olan senin hatani anlaman. İnşallah herşey yoluna girer..

Ne mübarek insanmışlar kaynana ve görümce onların yerinde olsam değil barıştırmak bu olaydan sonra evlenseydi abin oğlum vs, resti çekerdim bence bu aileyi kaybetmeyin ne yapıp edip gönüllerini alın 10 bin neki ya zor zamanında kardeşin vermesine engel olmuşsunuz

Aynı ilcedeyiz memleketimiz.Görmek istemiyor beni.O da ailesine karşı çok utanç içinde
iyi de ne olacakmış?
nişanlısınız nihayetinde madem öyle nişanı atsaymış

bitirmiş olsa nişan atar bence

belki o da sakinleşip düşünmek sonra konuşmak istiyordur ama 1 hafta olmuş artık, sakinleşecekse şayet yeterince süre geçmiş. siz de biraz çaba gösterin bence yüzyüze gelmek için

Bizim yüzümüzden araları bozulmasın diye düşünüyorlardır. Helal olsun karşı taraf insanmış.
10 binin lafını etmek yani karşı taraf yetim ya. Bence herkese insanlık yapılmamalı. Konu sahibi hak etmiyor bu iyi davranışı. Ha erkek kardeş de erkek kardeş olsa nişanlısının lafına bakıp kardeşini ele güne muhtaç ediyor. Tencere kapak misali ayrılmazlar zaten.

Bu iş düzelir mi bilmiyorum ama annenizi bundan böyle ilişkilerinize karıştırmayarak kendinize iyilik edersiniz. Evli olsanız yuvanıza zarar.
Ama tek suç annenizde de değil. Suçun büyüğü annenizin aklına uyan sizde ve sizin aklınıza uyup da kardeşine zor durumda destek olmayan abide. Nişanlınız kardeşine yardım etmeyip sizin sözünüzü dinlediyse bence tekrardan barışma ihtimaliniz de var. En azından bundan sonrası için ailenizi karıştırmayın..
Annemi babamı asla affetmem.2 gündür aramadılar nerdesin diye

iyi de ne olacakmış?
nişanlısınız nihayetinde madem öyle nişanı atsaymış

bitirmiş olsa nişan atar bence

belki o da sakinleşip düşünmek sonra konuşmak istiyordur ama 1 hafta olmuş artık, sakinleşecekse şayet yeterince süre geçmiş. siz de biraz çaba gösterin bence yüzyüze gelmek için
Belki önce kardeşine annesine kendini affettirmek istiyordur bilmiyorum

Bence oğlanı istemiyorlar kıza itelemeye çalışıyorlar abim olsa bana bunu yapsa bende ailemizden çıksın gitsin evlensin isterim görmek istemem
Doğru. Bir lafa kardeşe para göndermiyor. Ben yapmam yapsam bile kardeşim suratıma bakmaz. Bunlar cidden iyi ya da cidden abiyi gönderme peşinde ama nedense iyi insanlar gibi geldiler bana. Çünkü anneannemle annem de böyle. Gelin ne kadar fena olursa olsun asla laf etmemişler hep barıştırıp nişan atmayı bile engellemişler. O yüzden bu saflığı nerede görsem tanırım.

Evlenecek caga gelmis, ogretmen olmus bir kadin nasil (annesi de olsa) baskasinin gaziyla hareket eder aklim almiyor. Siz buyumemissiniz, uzgunum.

Nisanliniz sizin aklinizla kardesinden 10 bin gibi komik bir rakami esirgemis, o da baskasinin gaziyla hareket etmis, o da buyuyememis.

Ortamda iki olgun kisi var, onlar da en magdur olanlar kv ve gorumce. Onlara saygılarımı iletiyorum. Insallah sizi baristirmaya cabalamaktan vazgecerler ama sanirim olayin içeriğinden cok da haberleri yok. Yoksa cabalamazlardi.

X