Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Annemin gazına geldim, ailemin dolduruşuna geldim lafları midemi bulandırıyor, gelme? Aklın, beynin yok mu? Ters tepince de ağlamalar, pişmanlıklar. Hiç inandırıcı olmuyor, çünkü demek gaza gelmeye müsait birisin, demek başka bi durum olsa yine sıkıntı yaşatacaksın. O yüzden affedilmemeli böyle durumlar ve insanlar.

Pardon ama nişanlınızda da hata var. En başta sizi asla dinlememeliydi. O da baştan tavrını koymalıydı. Ne sizin ne de annenizin onun parasına karışmaya hakkı yok. Kendi parası ve kendi kardeşi. İstediği gibi verir. Sizi dinlemekle hata etmiş. Siz de hiç hakkınız yok iken ona engel olmaya çalışmışsınız. Ha ortada bir çocuğunuz olur, çocuğunuzun rıskından, eğitiminden vs kısarak veriyordur orada bir müdahale hakkınız olabilir ama Ortada ne ortak bir çocuğunuz var, ne de evli bile değilsiniz. Sizin söz söylemeye hiç hakkınız yoktu. Siz de aynı durumda tutup kardeşinize 5 mislini vermişsiniz. Kendi paranız kendi kardeşiniz, o da karışamaz normalde ama siz ona karışarak çok büyük hata yapmışsınız dolayısıyla o bu sözlerinde haklı. Gidin ona hata yaptığınız ve hatanızı anladığınızı söyleyin. Özür dileyin. Belki affeder. Affetmezse de önünüze bakın, en azından hatanızı anlayıp özür dilediğinizi bilirsiniz, bu da bir şey.

Çocuk ayrilmasa pişman olmazdı merak etme ve var bunda minvalinde konuştu hatalar da evet küsülür tepki verilir önemli bir konu da. Hiç gariplik yok orta da. Manipüle etmiş adamı kendi kız kardeşine yüz cevirmiş elden yabancıdan borç istemek ne zor birşey üç kuruş için... Yanlı yorumu haketmiyor yani... Haksıza haksız denilir. Adamı biraz rahat bıraksın ki sinirleri geçsin zırt pırt aranmamalı mesela sinirler geçene kadar da konuşmamak daha sağlıklı dilin kemiği yok çünkü.

Çok seviyorum.Hatalıyım pişmanım.Nasıl affettiririm kendimi fikir verin nolur
Olmuş işte
Adamın kardeşine 10 bin borcu verdirmeyip ailenin kıçının dibinden ayrıl yeaaa diyip peşine birkaç gün sonra 50 bini al kardeşim sana feda olsun derken nasıl kolay olduysa buda öyle kolay olur gayet

Kusura bakmada sizde fazla safmışsınız
Konuya gösterebilecek örnek değilsiniz

Offf bu konunun duyar kasanı yok mu diye düşünürken bu yorumu gördüm

Çok haklı...Aklı selim belirli bir yasa gelmiş evlilik arifesinde bir insan olarak kendi aklınızla hareket etmeliydiniz. Acil bir durum için kardeşine vereceği 3 kurus borcun cıngarını cikarip 5 kat fazlasını kendi kardeşinize vermeniz adil olmamış. Geri dönüş olsa bile bu ömür boyu karşınıza çıkar.karsinizdaki insan kırılmış ve gözünden de düşmüşsünüz. Toparlanır mi bilemedim

Hata yaptım biliyorum ama bu kadar kolay olmamalı
Olgun değilsiniz daha. Annenin gazıyla ve bilgisizlikle yanan siz olmuşsunuz. Eğer hatalarınızın farkına vardıysanız ve tekrarlanmayacağını düşünüyorsanız biraz zaman geçince konuşun. Evlendiğiniz zaman para harcama ve yönetimi konularını da karşılıklı konuşun. Eğer bu konuda anlaşamayacaksanız ileride yine sıkıntılar çıkacaktır. O zaman yola girmeden ayrılmayı tercih edersiniz.

Bende olsam bende konuşmaz ve ayrılırdım. Nasıl ki burada anneci erkekten, başkasının lafıyla hareket eden erkekten olmaz diyoruz aynısı kadın içinde geçerli. İlişkisinde olan her şeyi annesine yetiştiren, onun lafıyla hareket eden veya gazına gelen kadından da olmaz. Bu biraz karakter malesef. Kendi kuzenimden biliyorum. Yengemin lafından çıkmaz, evliliğinden her şeyi anlatır. Bunu yap bunu yapma talimatlarına uyar.
Evlenecek olgunlukla değilsiniz gibi.
Altı üstü 10 bin lira yahu! Onu da borç istemiş. Annenize kadar niye anlatıyorsunuz bunu. Sizin asıl "ver hayatım tabi ki orada yeni bir düzen kuruyor kolay değil" diye düşünmeniz lazım. Ücretli öğretmenlik birikiminden ne olacak. Bende seneler önce yapmıştım. Asgari ücretin yarısı kadar ya alıyordum ya alamıyorum.

Yalnız hata var hata var hanımefendi. Konu sahibi kardeşine verdiği parayı sinsice söylemiyor. Tesadüf eseri nişanlısı kardeşinden öğreniyor.
1- Evlilik böyle bir şey mi(hiç sanmıyorum) şahsen nişanlandığım kişinin böyle bir şey yaptığını duysam evet yeri kapının önü olur. Benden daha neler neler saklar diye düşünürüm şahsen.
2- adam kardeşinden duymasa konu sahibi söyler miydi (hiç sanmıyorum sırf öğrendi diye pişman olmuş vicdan azabı pişmanlık değil yani.) Fazla pollyannasınız.
3- Görgüsüz ailesi de cabası. Kızın parasını alıp ne arıyorlar ne soruyorlar. Basbayağı damadiyla kızlarının paralarını yönetmeye çalışan bir aile.
Siz çocuğunuzu böyle bir aileye uygun görür müydünüz? Cevabınız evet ise diyecek bir şeyim yok.

Nişanlımı seçim yapmak zorjnda bıraktım.Gönderirsen bitiririm diye.

Annemin baştan kontrolü eline al sonu gelmez bu işin laflarına verdiği bir ton örneğe kandım
Akabinde sizi de verdiği bir ton örnekten sadece biri yapması da çok hoş olmuş. Görümceden 10 bin borcu esirgeyip ailesine 50 bin hibe atıveren gelin tanesi ahahah.

Yani çok ayıp bence atanmış bir kız hemen maaşını alınca öderdi geri annene taşımana bile gerek yoktu en başta burda hata yapmışsın. İnsan zor zamanda ailesinden tabii ki destek ister. Bence kendini affettirmenin bir yolunu bul ve bundan sonra annenin her dediğini yapma önce düşün tart

Kaldı ki böyle bir durumda olsam bende destek kal isterdim nişanlıma ve görümceme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…