Sizce boşanmalımıyım acil fikir

İşte kafam okadar karisikki vicdanimla mantığım arasındayım o yüzden yardım istedim hep ileriyi düşünerek karar veriorum ya söyle olursa ya böyle olursa diye hep olumusuzu düşünüp korkuyoeum ya pişman olursam ya ya ya hep böyle bu aşamada nasıl bir yol izlemem için nasıl dusuncuperimi bastırmak gerektigi konusunda yardım istedim sizlerden iste güc bulmak icin
Burada sana evli kal, boşan, kocanı sev veya sevme diyemeyiz. Rahatsızlık duyduğun şeyler 9 senedir değişmedi ise kolay değişir şeyler değildir. Dozu da artıyorsa yarın daha da artacak demektir. Evlenme kararını nasıl aldı isen sürdürme bitirme kararını da almak gerekiyor. Öncesinde iş güç sahibi isen parana sahip çıkıp eşinle ayrılır yeni bir sayfa açarsın.
Yok kocamı seviyorum şans vereceğim diyorsan tedavi terapi o bu her yolu denemek lazım.
Burada babası çocuğa çok kötü örnek oluyor haberin olsun yarın sen üzülürsün annesi olarak

Evet kendi annesine kardesjnede eder sijirlenince ben kalpten etmiorum diyor sinirlenince dilim söylüyor diyor hakim olamiyorum diyor çok üzülüyorum pişman oluyorum ama hakim olamıyorum diyor açıklamasında bu sekilde
O zaman psikologa gidin bence. İsteyerek yapmadığını söylüyorsa değişmeye çalışsın.

Keşke aldatsaydi daha kolay bırakırdım vicdan yapmazdım en azindan
Neden vicdan yapıyorsunuz? Kumar ve yalan diyorsunuz bu tek başına yeter. İsterseniz boşanmadan önce bir terapi almaya ikna edin eşinizi. Kumar bağımlılığı fecaat bir şey ve çok ciddi bir sorundur. (size karşı olan diğer davranışlarından söz etmiyorum bile)
Bana sorarsanız kumar aldatmadan da kötü. Aldatma kötü de insanın eşine karşı yaptığı kötülük. Kumar ise sadece eşi değil çocukları ve tüm ailesini mahveder. Kendi çocuğunun rızkını çalar, geleceğini mahveder.

Son düzenleme:
Çocuğum beni suclarmi babamdan ayırdın diye yada babasını ararmi onuda düşünüyorum alisirmi yani
Yetişkin olan sensin. Nihayetinde bu karar sana ait. Çocuğunun aklı ermeye başladığında, babasının huyunu suyunu anlamaya başladığında verdiğin kararın doğru olduğunu o da görecektir. Elbette ki alışır. Çocuklar gerginliği üzüntüyü hissederler zaten. Yani senin moralin bozuk olduğunda çocuğun bunu hissediyor. Zamanla da asıl sebebin babası olduğunu anlayacak. O yüzden endişe etme. Kumar oynayan biri çocuğa da gelecek sunamaz zaten.

Hayatın ne getireceğini bilememe korkusu kaygısı ya bundan daha kötü bir hayatım olirsa ya pişman olursam hep endişeler yüzünden zaten yoksa herşeyin farkındayım siz kiziyorsunuz bende kızıyorum kendime
Mesleginiz var mi? Calisiyor musunuz?

Burada sana evli kal, boşan, kocanı sev veya sevme diyemeyiz. Rahatsızlık duyduğun şeyler 9 senedir değişmedi ise kolay değişir şeyler değildir. Dozu da artıyorsa yarın daha da artacak demektir. Evlenme kararını nasıl aldı isen sürdürme bitirme kararını da almak gerekiyor. Öncesinde iş güç sahibi isen parana sahip çıkıp eşinle ayrılır yeni bir sayfa açarsın.
Yok kocamı seviyorum şans vereceğim diyorsan tedavi terapi o bu her yolu denemek lazım.
Burada babası çocuğa çok kötü örnek oluyor haberin olsun yarın sen üzülürsün annesi olarak
Çok haklısınız. Şuanda aynı evin içinde konuşmuyoruz dün en son onu istemediğimi söyledim oda ozaman tamam madem beni istemiyorsun dedi yarın git ver mahkemeye dedi hala gitmedim iste napicagkmi bielemedigim için o yüzden sordum sizlere aynı evin içinde iki yabancıyım şuanda bide sunuda solicem benim ona yakinlasmamami birlikte olmamami sevgi gostermememi bahane edior sevsen eskisi gibi Dior yanaşsan bana diyor bende bukadar olmucam diyor budami manipüle ama ben kandirildigim için bana yalan söylediği beni kırdığı için ona yaklasamiyorumki

Neden vicdan yapıyorsunuz? Kumar ve yalan diyorsunuz bu tek başına yeter. İsterseniz boşanmadan önce bir terapi almaya ikna edin eşinizi. Kumar bağımlılığı fecaat bir şey ve çok ciddi bir sorundur. (size karşı olan diğer davranışlarından söz etmiyorum bile)
Şimdi şöyle birşey var yazın oynamasına izin verdim oynadı kazandı etti hatta kazandığı parayı eve sokma dedim bari borçları kapat dedim ama biyeeden bı para gelmişti onunla oynamasına izin verdim sakın dedim kendi maaşından kartlarından oynama tamam dedi bidahada oynamicam dedi bende bana yalan solemesin diye gizli iş yapmasın diye göz yumdum belki ozaman benim kontorlumde olur diye şimdi beni suçluyor sen izin verdin diyor

Şuan terapiyi ben aliorim psikiyatrisye gidiorum ayrıca ya şunu bile takiorim kredi çektim ben benim üstüme tabi ama o odicek dişlerimi yaptırıyorum implant dediki yaptır hayatım o halde çekme eziyet dedi ona bile okey dedi onu bile düşünüyor iste bana vicdan yaptıran bunlar

Şimdi şöyle birşey var yazın oynamasına izin verdim oynadı kazandı etti hatta kazandığı parayı eve sokma dedim bari borçları kapat dedim ama biyeeden bı para gelmişti onunla oynamasına izin verdim sakın dedim kendi maaşından kartlarından oynama tamam dedi bidahada oynamicam dedi bende bana yalan solemesin diye gizli iş yapmasın diye göz yumdum belki ozaman benim kontorlumde olur diye şimdi beni suçluyor sen izin verdin diyor
Bu izin verilecek verilmeyecek bir şey değil ki bu hastalık. Acilen tedavi olması gerekiyor.

Şuan terapiyi ben aliorim psikiyatrisye gidiorum ayrıca ya şunu bile takiorim kredi çektim ben benim üstüme tabi ama o odicek dişlerimi yaptırıyorum implant dediki yaptır hayatım o halde çekme eziyet dedi ona bile okey dedi onu bile düşünüyor iste bana vicdan yaptıran bunlar
Kendi de tedavi olsun o zaman.

Evet kendi annesine kardesjnede eder sijirlenince ben kalpten etmiorum diyor sinirlenince dilim söylüyor diyor hakim olamiyorum diyor çok üzülüyorum pişman oluyorum ama hakim olamıyorum diyor açıklamasında bu sekilde

adam için yalancı yazmışsınız doğru tespit.
sinirlenince dili söylüyormuş insan neresiyle güleceğini şaşırır..
askeri personel demişsiniz komutanları kendinden üst olanlara sinirlenince falanda küfür edip hakaret edebiliyor mu? yoksa çenesini tutuyor mu?
sinirlenince arkadaşı anası danası iş arkadaşları falan dümdüz gitmeyip çenesini tutabildiğine göre yalan söylüyor

Yazdığınız bazı detaylara bakılırsa kesinlikle boşanmamanız gerekir. Siz boşanmayın net

O zaman psikologa gidin bence. İsteyerek yapmadığını söylüyorsa değişmeye çalışsın.

Yazdığınız bazı detaylara bakılırsa kesinlikle boşanmamanız gerekir. Siz boşanmayın net
Dalga geçiyorsunuz dimi :KK43: yaa ama yapmayın Allah aşkına herkez güclü kesin net kararlı olamiyorki ben herşeyin farkındayım zaten keşke dirayetli güçlü biraz acımasız olsaydım banada kızmayın yani bazende yapı meselesi ben sadece verdiğim karar doğrumu sizlerdende duymak istiorum o yüzden dusuncelerimi detaylaro yaziorum onu savundugimdan degil

Şöyle düşünün eşiniz iyi bir adam,

Ama velasıl YALAN, KUMAR,İÇKİ,HAKARET,KÜFÜR var. MANİPÜLE var, HERSEYDE HAKLI CIKMA HUYU var. Sürekli sizi kandırıp birşey için para alıyor ama dediğini yapmıyor para harcanıp gidiyor yani sürekli kandırıyor sizi siz konusuncada yada kavga edincede bastırıyor dizide suclucak konular buluyor
İyi adam nerde

Çok haklısınız. Şuanda aynı evin içinde konuşmuyoruz dün en son onu istemediğimi söyledim oda ozaman tamam madem beni istemiyorsun dedi yarın git ver mahkemeye dedi hala gitmedim iste napicagkmi bielemedigim için o yüzden sordum sizlere aynı evin içinde iki yabancıyım şuanda bide sunuda solicem benim ona yakinlasmamami birlikte olmamami sevgi gostermememi bahane edior sevsen eskisi gibi Dior yanaşsan bana diyor bende bukadar olmucam diyor budami manipüle ama ben kandirildigim için bana yalan söylediği beni kırdığı için ona yaklasamiyorumki
Cinsellik ile kumarın bir bağı olduğunu sanmıyorum. Bu bir bağımlılık. Her şeyi bahane edebilir. Sen bana günaydın demedin e ben de gittim kumar oynadım içtim. E sen bana çok güzel günaydın dedin keyfim geldi iki tek attım bir de kumar oynadım da diyebilir.

Bahaneler bahaneler.. sana blöf yapıyor git mahkemeye diye ciddiyetini anladığını sanmıyorum

Şuanda ailemden uzak sehirdeyim eskmin işinden dolayı çocuğu bırakacak kkmsem yok calismiyorum ama ailemin yanına İstanbul'a gidersem çalışma imkanım var
Aileniz nasıl, rahat eder misiniz orada? Yardimci olurlar mi? Insallah arkanizda duran insanlardir, cekmeyin lutfen kumari, ickiyi, küfürü... Haketmiyorsunuz....
Esinizin laflarina da inanip guvenmeyin, bunlar duzelmez, hep daha kotuye gider. Bian once kurun duzeninizi.

Dalga geçiyorsunuz dimi :KK43: yaa ama yapmayın Allah aşkına herkez güclü kesin net kararlı olamiyorki ben herşeyin farkındayım zaten keşke dirayetli güçlü biraz acımasız olsaydım banada kızmayın yani bazende yapı meselesi ben sadece verdiğim karar doğrumu sizlerdende duymak istiorum o yüzden dusuncelerimi detaylaro yaziorum onu savundugimdan degil

Dalga geçtiğimi de nereden çıkardınız? Çok ciddiyim sizin gibiler bosanmamalıdır.

Çok güzel cevap haklısınız valla Cat diye soleyin gerçekleri kizmicam hicbirinize
Biz ne diyelim ki. Hiçbir kötü davranış geçmişten eksiklikle açıklanamaz. Türkiye’nin yüzde 80-85 i gül bahçesinde büyümedi. Hepimiz küfürbaz,alkolik mi olduk ?
Peki sen çocuğun böyle bir evde büyüsün mü istiyorsun ?
Eşin neye göre iyi peki?
Sence bunları yapmayan kocalar bilmediklerinden mi küfür etmiyorlar ? Ya da kumar oynamayı beceremediklerinden mi yapmıyorlar ?
Hayır. Çocuğunun,evinin rızkını harcamamak için. Çocuğunu karısını üzmemek için güzel konuşuyor.
Ya gitsin terapi alsın kendine gelsin ya da siz bir yol çizin

X