sizce benmi abartiyorum

bana da çok abartıyorsunuz gibi geldi
yaşlılar evin bereketidir hep söylerim bunu
anladığım kadarıyla birazda kendinizi dolduruyorsunuz yanlış bence
zaten adam sabah 5te gidip akşam 6da geliyor bi yemek ütüsü çamaşırımı batıyor size
amcası diyorsunuz sonuçta eşinize annelik babalık yapmışlar ne olursa olsun hakları var
sabırlı ve anlayışlı davranmanızı öneririm...

Her ne olursa olsun sık dişini arkadaşım..
Bak evlenmeye niyetide varmış..Evlenince ayrı eve çıkarsınız.Sen vazifeni yap.İçin rahat olsun.Eğerki kayınpederinde problem varsa o düşünsün.
Unutma bu dünyanım birde öbür tarafı var..

arkadaşım,belki gerçekten zor bir durum ama..
o adamcazın size bir eziyeti oluyor mu???
siz kayınbabanıza Allah rızası için bakın...
Mübarek ramazan ayında bu konuyla ilgili şikayet etmeyin...
o zaman yaptığınız hayır boşa gider...
eşinizi bunaltmayın...
evlendikten sonra zaten hep beraber yaşamışsınız...
bundan sonrası için zamana bırakın...
kafanıza fazla takmayın,çünkü
taktıkça büyük sorun haline gelir...
canınız sıkıldığı zaman ,kızınızı alın parka gidin...
neden evde hapsoluyorsunuz ki...
eşinizin de babası sonuçta...
babaya biz ayrı eve çıkacağız denir mi...
bu yanımızdan git artık demekle aynı anlama geliyor bence...
sizi de anlıyorum...gerçekten zordur beraber yaşamak ama
en başta kabul etmeyecektiniz...
olsun ,siz herşeyin hayırlısını isteyin...
sevgiler...

eşinize gelecek hazırlamadılar , birikimleri vardı da başka yerlere mi verdiler? yoksa, kazandıkları ancak geçimlerine mi yetiyordu???
bu yaşta hala çalıştığına göre sorumsuz biri değil sanırım.

sadece yemek düzeninden şikayet etmişsiniz. mesajlarınızda önyargı sezgim biraz. başta birlikte oturmayı kabul etmemeliydiniz. 1 sene beraber oturacağınıza,1 sene geç evlenseydiniz.

beraber oturmak fikri bana da cazip gelmez. ama yakında oturabilirsiniz,yemek ve ev işlerinde yardımcı olabilirsiniz en azından. çalıştığına göre, kendine az çok bakacak fiziki gücü vardır.

çocukla kendinizi niye odaya kapatıyorsunuz bunu da anlamadım.
eşini yeni kaybetmiş. biraz daha olumlu düşünün.

kızlar çekmeyen bilemez
belki sizlerde bu durumda olsanız sizler de kabul etmezsiniz böyle bir şeyi
benim annem yıllarca çektiği için iyi bilirim
senin kayınbaban yine çalışıyormuş
benim dedem bir hastalığı olmamasına rağmen yataktan çıkmazdı
eve bir şey alınsa kendisi yerdi gerisini kaldırtırdı
bir demlik çay bile batardı gözüne
üstelik annem onların üstlerini başlarını yıkardı
annem çektiği için çok iyi biliyorum
yeri geliyo insan annesiyle babasıyla hatta evladıyla bile anlaşamıyo
allah yardımcın olsun canım

canim tabiki cikmazdim ama o esiminde babasi degil zaten amcasi oda amca diyo zaten eminim esim benimde amcamla ayni evde yasamayi istemezdi yerimde olsaydi

arkadaşım,amcası,dayısı yada hiç tanımadığı biri
kısaca onu büyüten,babalık yapan kimse babası odur...
zaten öz babası değil diye böyle düşünmeyin...
geleceğini yapamamışlar,herşey maddiyata bakıyor...
bakın arkadaşım,sizde anne baba olmuşsunuz...
onları daha iyi anlamanız gerekir...
bakın yine söylüyorum...
gerçekten beraber yaşamak zordur ama
sonradan olan bir olay değil ki...
baştan beri berabermişsiniz...
biraz sakin olun emi....
olayı büyütmeyin ki,sizin için içinden çıkılmaz boyuta gelemsin...

galiba oz cocuklari olmadiklari icin kazandiklarini aman kime kalacak diye yemisler hatta bu lafi kendi agziyla soyledi kaynanam bende kizmistim madem evlat gozuyle gormediniz niye aldiniz diye aslinda esimde kiziyodu bunlara ama ikimizde vicdanli oldugumuz icin dayaniyoruz haklisin ramazan ayindayiz ve boyle bi konu acarak belki gunaha bile giriyorum ama lutfen benide anlayin biraz o kadar daraldim yani annem babam bu kadar uzuldugumu bilse durdurmazlar beni burda ama ben esimi seviyorum onun icin katlaniyorum cogu zaman

arkadaşım kayınpederin çalışıyomu yoksa akşama kadar evdemi????

hepimiz bir gün yaşlanacağız, gelinimin ya da damadımın beni evde istemediğini duysam çok üzülürdüm, tabi en iyi yaşayan bilir ama bence birazcık sabredin. hem oruç da tutuyormuşsunuz, sevaptır.

adam evlendi ama vize islemleri sirasinda kadinla anlasamayip simdide bosanmaya kalkti bide bosanmasi surer 1 sene. adam 56 yasinda senden benden saglam calisiyo hala

kayınvaliden vefat edeli 6 ay oldu ve kayınpederin 6 ay içinde başkasıyla evlendi ve şimdide boşanıyor öylemi??

kusura bakma ama bana pek normal gelmedi anlattıkların:1closedeyes:

arkadaşım hem çalışıyor demişsin hemde akşama kadar evde patlıyoz demişsin , çelişki oldu biraz. evdeyse sıkılıyosundur olabilir. ama çocuğu niye odaya hapsediyon onuda anlamadım. büyükbabasıdır , dedsiyle oynamak ister. dedsi torunyla oynamak ister paylaşımları olacktır muhakkak. ama önce sen şuna bi açıklık getir.
adam çalışıyomu, çalışmıyomu
çalışıyosa niye evde akşama kadar patlıyon ?:uhm:

calisiyo aksam 6 da geliyo eve ama haftasonlari evde

eşin hafta sonları evde değilmi çık eşinle gez dolaş
vardiyalı çalışıyo demişsin gece vardiyaları olduğu zaman gündüz biraz erken kalkıp size vakit ayırabilir veya gündüz vardiysında çalıştığı zaman akşam dışarı çıkabilirsiniz
bence mutlaka senide memnun edecek çözüm yolları bulunabilir

evet bizde ana babayız ve bir gün bakılmak zorunda kalabiliriz ama ben gelinimin evi yada damadımın farketmez, yerimi bilirdim. önüme konulanı yerim, düzenlerini değiştirecek yada onları huzursuz edecek davranışlardan kaçınırdım. ölümlü dünyada kimseye offf dedirtmeden yaşar giderdim.elim ayağım tutuyorsada kimseye hizmet ettirmemeye çalışırdım..onlarında bir hayatı ve özeli olduğunu unutmazdım.

bir cogunuz bence benim durumumda olsa aynisini yapardi bende uzulurum tabi banada evladim aynisini yapsa bunalmasam derdimi buraya acmam yorumlariniz icin hepinize ayri ayri tesekkur ederim ama ben bu durumu ne kayinbabama hissettirdim nede baskasina aksama kadar tabiki odaya tikilip kalmiyoz cikiyorum geziyorumda kayinbabam haftasonlari evde esimde o gunler calistigi zaman oluyo bizde patliyoz evde ayrica cocugu tabiki dedesinin yaninda oynassin diye birakiyorum ama en fazla 1 saat dayanabiliyo tabiki seviyo onu ama kizim daha kucuk

merhaba ,bende takıntı yaptığını düşünüyorum.kayınbabanı parası için mi seviyorsun ki düğün borçlarımızı biz ödedik diyorsunuz. bu devirde herkes kendi başıbı kaşıyor. siz kayın babanıza insanlık için bakacak sınız ve ileriyi düşünecek siniz (yani yaşlandığınız da çocuğunuz size ne yapacak diye önce ekin ki biçmesi kolay olsun) bende bu arada 15 senelik evliyim 2 kızım var ve hep beraber oturduk 2 sene önce kayın baban vefat etti (8 yıllık yatalaktı ) allah yardımcın olsun takıntı yapma her şeyde bir güzellik ara yemek yapmak elinde kalmıyorya yap bizde yapıyoruz birde ben çalıştığım halde yapıyorum.

canım bak yurtdışındaymışsın. çalışmayı düşünmüyormusun. çalışırsan en azından kafan dağılır. bu kadar gerilmezsin. rutinlikten çıkarsın.

kayınvaliden vefat edeli 6 ay oldu ve kayınpederin 6 ay içinde başkasıyla evlendi ve şimdide boşanıyor öylemi??

kusura bakma ama bana pek normal gelmedi anlattıkların:1closedeyes:

neden normal gelmedi anlamadim onlar anlasamadi daha dogrusu kadin nikahi bastiktan sonra cok paralar istemis adamda zaten sorup sorusturmadan evlendi pisman oldu kadini daha eve getirmeden bosanma davasi actilar nesi anormal konu o degil benim

canım bak yurtdışındaymışsın. çalışmayı düşünmüyormusun. çalışırsan en azından kafan dağılır. bu kadar gerilmezsin. rutinlikten çıkarsın.

canim istiyorumda kizim kucuk onu emanet edecek kimse yok hem daha emiyor ama seneye calismayi dusunuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…