sizce benmi abartiyorum

zelinda

zehranin annesi
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
94
0
merhaba arkadaslar ben ilk defa konu aciyorum daha once yorumlara katildim ama bir kerede ben derdimi acayim dedim yaklasik 2.5 senelik evliyim evlendigimden beri kaynana ve kayinbabayla oturuyodum :1no2: ama kaynanam 6 ay once vefat atti kaldik kayinbabayla adam avde yalniz diye ayri evede cikamiyoruz ama ben cok istiyorum hic rahat degilim boyle kayinbabam calisiyo ise gitmeden sabah 5 te kalkip kahvaltisini hazirliyorum (oruc tutmuyo) aksam 6 da geliyo o gelmeden yemek hazir olmak zorunda oyle her yemegide yemez aksama ne pisirecem diye gunumu zehir ediyorum biz orucluyuz kendi canimiz istediginden cok kayinbabamin yiyecegini dusunuyorum. ben zavalli kocama bu kadar hizmet edemiyorum vardiyeli calistigi icin cogu zaman gece geliyo.kayinbabam yemegini yer oturur tv basina bende mecbur kendi odama cekilirim birde kizim var 1 yasinda cocukta usaniyo evde ama kayinbabam var diye ne odadan cikmayi canim istiyo nede disari cikip biraz hava almayi.:çok üzgünüm: annem yanimda olsaydi keske burda tanidigim kimsede yok cok bunaldim ayri ev istiyorum esim oyalayip duruyo beni kocaman adam kendi isini kendi yapacak durumda ben bu kadar strese girmek zorundamiyim kocama ya beni turkiyeye gonder ev alinasiya yada kiraya cikalim diyorum kabul etmiyo sabret diyo ama dayanamiyorum artik sizce cokmu abartiyorum :çok üzgünüm:senağlama

Son düzenleme:
cnm cok haklısın abartmıyosun bıde cocugun war cocuk hep ewe kapalımı yasıcak bence esının ıkna et önemlı olan senın hayatın sen kendını ön planda tut kımseyı dusunme cnm

aynı eve gelin gitmeyi kabul edip sonra çark edenlere ben birazcık şaşırıyorum.:sm_confused:
yani zaten herşeyi kabul edip gitmişsinizki..
evlenirken eşiniz ayrılıcaz bu evden demişmiydi?CADIARZU
eğer böyle bir söz vermiş,sonra tutmaması söz konusu ise haklısınız.yerimseniben
şu durumda ne denir bilemiyorum ama bende evde başka biriyle yaşayamazdım.
Allah yardımcınız olsun..:teselli:

Abimin evi daha bitmedii için bizim yanımızda ilk oturmaya başlamışlardı.Bu süreç içinde annem vefat etti.Abimlerin evleri bitti ama abim ve eşi kendi evlerinden çıkma fikirlerinden vazgeçtiler.Babamı bırakmamak için..
O adamcağızı yalnız bırakmak ne kadar insanlığa sığar anlamıyorum.Hayattan zevk almak istemiyorsunuz eve bunu kayınpederinize bağlıyorsunuz.Yazık ya yazık..

aynı eve gelin gitmeyi kabul edip sonra çark edenlere ben birazcık şaşırıyorum.:sm_confused:
yani zaten herşeyi kabul edip gitmişsinizki..
evlenirken eşiniz ayrılıcaz bu evden demişmiydi?CADIARZU
eğer böyle bir söz vermiş,sonra tutmaması söz konusu ise haklısınız.yerimseniben
şu durumda ne denir bilemiyorum ama bende evde başka biriyle yaşayamazdım.
Allah yardımcınız olsun..:teselli:

evet en fazla 1 sene otururuz demsti ama ddim ya kaynanam vefat edince isler degisti esimde birakip cikmak istemiyo ama olan bana oluyo

tek çare adamı evlendirin.. çokmu yaşlı yeni eşi olursa aynı evde oturmanız mümkün değil .. bu bir yok olabilirr

Abimin evi daha bitmedii için bizim yanımızda ilk oturmaya başlamışlardı.Bu süreç içinde annem vefat etti.Abimlerin evleri bitti ama abim ve eşi kendi evlerinden çıkma fikirlerinden vazgeçtiler.Babamı bırakmamak için..
O adamcağızı yalnız bırakmak ne kadar insanlığa sığar anlamıyorum.Hayattan zevk almak istemiyorsunuz eve bunu kayınpederinize bağlıyorsunuz.Yazık ya yazık..

hayattan zevk almamak degil benim esimi ailesi teyze ve amcasina yani cocuklari olmadigi icin evlatlik vermis yani aslinda kayinbabam esimin amcasi ben gerek anne babasinida biliyorum ama onlarla fazla gorusemiyoruz neyse yazik olan asil benim lutfen kendinide koy benim yerime

Son düzenleme:
adam evlendi ama vize islemleri sirasinda kadinla anlasamayip simdide bosanmaya kalkti bide bosanmasi surer 1 sene. adam 56 yasinda senden benden saglam calisiyo hala

sadece şunu söyleyeceğim;
kayınbabanızın yerinde kendi babanız olsa idi onu o halde birakip başka eve çikar miydiniz?

canım bence biraz takıntı yapmışsın başta kabul etmek hata birlikte yaşamayı iyi düşünmek gerek bunları sende eve kapanma eşin şuan çıkmıyorsa sende ne güzel kızın var al onu ve dışarda dolaş vakit geçir o çocuğada yazık

hayattan zevk almamak degil benim esimi ailesi teyze ve amcasina yani cocuklari olmadigi icin evlatlik vermis yani aslinda kayinbabam esimin amcasi ben gerek anne babasinida biliyorum ama onlarla fazla gorusemiyoruz kizdigim diger seyde esimi evlatlik almislar ama ona gelecek hazirlamamislar hala kirada oturuyolar dugunumuzun borclarinida yeni bitirdik dusun yani onu bile dogru duzgun yapamadilar neyse yazik olan asil benim lutfen kendinide koy benim yerime

Arkadaşım ben o acıyı yaşadım..Annem vefat edince tek babam kaldı..Ben çalışıyorum..İş yerindeyken bile acaba yemek yedimi?? yeğenime kızdımı diye çok düşündüm..Allah razı olsun abimin eşi çok güzel baktı babama..Mükafatınıda bolca aldı.Öbür dünyada alacaklarını saymıyorum bile..
Kendi babası olsun yada amcası olsun..Ona bakmış büyütmüşmü bitmiştir.Sen gerisine bakma..
Sen adama pişirdiğin yemekten bile bahsediyosun.Çok ayıp.Çok günah.Mübarek ramazan ayında yapmayın bari..
Adamcağıza yedirip içirdiğinizden yakınıyorsunuz yaa onun için yazık diyorumm..
Birde onun tarafından bak..Yıllardır birlikte yaşadığı insan vefat etti.Ve tüm işlerini sen yapıyorsun.Aen anlamıyorsundur ama kayınpederinin sıkıldığından adım gibi eminim..

sadece şunu söyleyeceğim;
kayınbabanızın yerinde kendi babanız olsa idi onu o halde birakip başka eve çikar miydiniz?
canim tabiki cikmazdim ama o esiminde babasi degil zaten amcasi oda amca diyo zaten eminim esim benimde amcamla ayni evde yasamayi istemezdi yerimde olsaydi

canım bence biraz takıntı yapmışsın başta kabul etmek hata birlikte yaşamayı iyi düşünmek gerek bunları sende eve kapanma eşin şuan çıkmıyorsa sende ne güzel kızın var al onu ve dışarda dolaş vakit geçir o çocuğada yazık

haklisin sagol belkide diyorum ya buyutuyorum az daha sabir ver ALLAHIM

sizi çok iyi anlıyorum ama bu kadar özverili davranmayın. sabah kahvaltısını zaman zaman kendide hazırlayabilir. yada ne pişireceğim diye düşünmeyin, herkes ne yiyorsa onu yesin. inanın kıymetli olmazsınız. benzer bi durum yaşadım biliyorum. değmiyor...tabiki ilgilenin, yardımcı olun ama bunu yaparkende kendinizi özelliklede çocuğunuzu hırpalamayın. sizin bir düzeniniz var değil mi? siz düzeninizi değiştirmeyin o size ayak uydurmaya çalışsın. böyle bir durumu ancak yaşayan zorluğunu bilir ve ben size kesinlikle hak veriyorum.bazen insanın elinde olmadan bunlara katlanmak zorunda kalabiliyor. kayınpederim babam değildir o da ayrı mesele...

arkadaşım ben o acıyı yaşadım..annem vefat edince tek babam kaldı..ben çalışıyorum..iş yerindeyken bile acaba yemek yedimi?? Yeğenime kızdımı diye çok düşündüm..allah razı olsun abimin eşi çok güzel baktı babama..mükafatınıda bolca aldı.öbür dünyada alacaklarını saymıyorum bile..
Kendi babası olsun yada amcası olsun..ona bakmış büyütmüşmü bitmiştir.sen gerisine bakma..
Sen adama pişirdiğin yemekten bile bahsediyosun.çok ayıp.çok günah.mübarek ramazan ayında yapmayın bari..
Adamcağıza yedirip içirdiğinizden yakınıyorsunuz yaa onun için yazık diyorumm..
Birde onun tarafından bak..yıllardır birlikte yaşadığı insan vefat etti.ve tüm işlerini sen yapıyorsun.aen anlamıyorsundur ama kayınpederinin sıkıldığından adım gibi eminim..
haklisin ama bende dayanamiyorum artik ayrica ben bu eve geldim geleli yemek bulasik camasir temizlik aklina gelen tum ev islerini yapiyorum sadece kaynanam oldukten sonra degil oda sikiliyordur ama onun dusunmesi lazim bu gelin evde ben varken rahat edemiyo hic olmazsa o aksama kadar evde oturmasin ciksin kahveye gitsin bbende bi odaya tikilip kalmayim

bende anlamadım..benneyaptımki
hayır sarışınım filan ama bak akıllıyım diye geçinen gurbaa da anlamamışhihoyyyt

ailevi konuları okurken yazan kişinin nasıl hissederek yazdığını anlamaya çalışıyroum...
kelimelere yansıyor zaten nasıl hissettiği...fazlaca abartmışsınız bence...
adamcağızın size bir eziyeti yok anladığım kadarıyla...sıkılmışsınız...yemek hazırlamak bile batar olmuş size...yanlış...hem de çok...aslında empati kurmak yeterli...
diyorsunuz ki evlatlık...bu neyi değiştirir...hadi hayal edin...çocuğunuz olmadı ve bir evlat edindiniz..büyüttünüz yetiştirdiniz siz tek başına kaldınız ve o çocuk size annem değilsinki gerçekten bakmam ben sana dedi...ne hissedersiniz...
biraz empati ve biraz da vicdan...

yorumun icin sagol ama empati kura kura bu zamana geldim yaptigim yemek hizmet batmiyo bana ama bende bir insanim hastalandigim zaman oluyo yorgun oldugum zaman oluyo esim anlayisla karsilar ama kayinbaba oyle degil ona hersey zamaninda olacak pismis yemegi ben yokken isitip yemez illa onune konacak belki cekiniyo dersiniz ama yeri geldimide benim evimde oturuyosunuz demeyi bilir evin esyasina zarar gelecek diye kontrol eder heryeri oyle biri yani

X