Sizce benim ailesine karlı nasıl bir tavrım olmalı?

Deniznurrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2017
17
-2
29
Birkaç gün sonra düğünümüz var. Ben ailemden uzak şehirde hem çalışıyorum hem düğün hazırlıklarımı yapıyorum. Eşim diyeceğim artık kendisi de koşuşturup duruyor. Evi tek başımıza yerleştirdik. Her şeye tek başımıza yetişmeye çalıştık. Ailem halimizi görünce çıkıp geldiler bize yardım etmeye ama aynı şehirde eşimin ailesi olmasına rağmen hiçbir konuda destekleri yok. Sürekli bahaneleri var. Maddi hiçbir destekleri zaten olmadı.Manevi de asla yok. Ailem destek oldu birçok konuda. En sonunda abisi madem eşya eksiğinizde ocak kaldı ben alacam dedi ama maalesef ses çıkmadı. Mesela maddi boyut değil. Ailem farklı şehirden defalarca kez gelip destek olurken düğüne birkaç gün kalmış ailesinden akrabalarından kimsede bir hareket yok. Bizim ailede herkes cıvıl cıvıl neşeli ama onlarda hiç. Eşimle bu konuyu konuşunca sinirleniyor tartışıyoruz. Ama sorunun kaynağına bakmayıp ben tepki verdiğim için tepki veriyor. Beni ailesinden bir kişi bile aramadı ilgilenmedi. Ben de bir süre sonra aramayı kestim. Sizce ailesine nasıl bir tavrım olmalı?

Bu süreçten sonra çok değişeceğini sanmıyorum, biraz kendilerini ağırdan satıyorlar akıllarınca , sen eşinin aklını çel gerisi gelir ama tek ve tek uyarım şu olacak : herhangi bir olay karşısında bir kırgınlık ve üzüntü yaşıyorsan veya kaldıramayacağın bir şeyse yaşadığın şey ve eşin bu hal karşısında ailesini savunuyor kendince onların da üzüntüsünü senin üzüntünle yarıştırıyor hatta senden adım bekliyorsa direk ayrıl , bu söylediğim belki sana veya başkasına absürt gelebilir ama bir hukukçu olarak bu hususu önemle belirtiyorum sonrası çok daha zor olacaktır.

Birkaç gün sonra düğünümüz var. Ben ailemden uzak şehirde hem çalışıyorum hem düğün hazırlıklarımı yapıyorum. Eşim diyeceğim artık kendisi de koşuşturup duruyor. Evi tek başımıza yerleştirdik. Her şeye tek başımıza yetişmeye çalıştık. Ailem halimizi görünce çıkıp geldiler bize yardım etmeye ama aynı şehirde eşimin ailesi olmasına rağmen hiçbir konuda destekleri yok. Sürekli bahaneleri var. Maddi hiçbir destekleri zaten olmadı.Manevi de asla yok. Ailem destek oldu birçok konuda. En sonunda abisi madem eşya eksiğinizde ocak kaldı ben alacam dedi ama maalesef ses çıkmadı. Mesela maddi boyut değil. Ailem farklı şehirden defalarca kez gelip destek olurken düğüne birkaç gün kalmış ailesinden akrabalarından kimsede bir hareket yok. Bizim ailede herkes cıvıl cıvıl neşeli ama onlarda hiç. Eşimle bu konuyu konuşunca sinirleniyor tartışıyoruz. Ama sorunun kaynağına bakmayıp ben tepki verdiğim için tepki veriyor. Beni ailesinden bir kişi bile aramadı ilgilenmedi. Ben de bir süre sonra aramayı kestim. Sizce ailesine nasıl bir tavrım olmalı?
Bak tatlım o iş şuna döner yarın düğün sonrası ailemin ağzı var dili yok seni bir memmun edemediler. Hep bir şeyler söylüyorsun diyecek haberin olsun

Çekemem diyorsan baştan evlenme

Kocanın ailesi sen sevsen de sevmesen de onlar böyle değişmezler

Ya bu deveyi güdeceksin ya da by by yapıp yeni sayfa açacaksın

Senin eşinle orta yolu bulman gerekiyor bıdı bıdı adamla konuşarak sülalesini istediğin ayara getiremezsin

Son düzenleme:
X