sizce ben hamilelik iin ok mu erken karar veriyorum?

Canim, bebis olunca hersey degisik olabiliyor...yani gece kalkmalari, fazla biryerlere gidememe, cocukla ilgilenme....ve bunlar yüzünden sen yorgun düsebilirsin, esinle pek ilgilenmeyebilirsin, evlilign tadini almadan bebisn gelecek...belki asereceksin, ve zor gececek senin icin, cocuk olunca istedigin zaman evden esinle cikip gezemeyeceksin...bak bunlarin hepsi belki ile basliyor ama 100% de olmayacak diye birsey yok...oldugunu farzet, yani bence bu yönden düsünmelisin, sikinti cekeceksin biraz. Bir kadin icin anne olma yasi bence 18 degil...hatta evlilik icin bile bence cok erken. Ama daha evliliginin ilk aylarindasin ve bunun tadini cikarmalisin, zevkini almalisin...en azindan bir sene düsünmeyin...korunma olarak bu sizin karariniz tabi, eger esin kabul ediyorsa, o korunsun senin icin daha ii, ama derse ki olmaz, dogum kontrol hapi kullanirsin, ama 1 seneden fazla kullanma...

selam
bence hayatını ik önce rayına koymalısın ben dört senelik evliyim daha bir aydır düşünüyoruz bebeği,ama neden yapmadım bu zamana kadar demedim çünkü okadar sorunlarım olduki allah biliyo ne zaman vereceğini dedim. çünkü hayatta yaşayacağımız azda olsa sıkıntılar var ve bunları aklın da hiç bişe yokken daha rahat atlatabiliyorsun bence çevrene bakma sen.onlara kalsa ben 4 senedir korunuyorum dediğime rağmen kısır yaptılar beni iki dakkada.

bu söylediklerinizle hepiniz bana çok yardımcı olduğunuz hepinize ayrı ayrı tşk ederim

Merhaba.Ben 21 yaşıma yeni girdim.4,5 aylık evliyim.Eşim evlendiğimizden beri bebek istiyor ama ben yaşımın küçük olduğunu düşünüyorum ve hazır hissetmiyorum.Ama şöyle bir durum var,ben yaşadığım yeri sevmiyorum,hiç çevrem yok,eşim işe sabah gidip akşam geliyor.Yani çok yalnızım.Bu yüzden sürekli huzursuzluk çıkararıyorum.Bu böyle ne kadar devam eder bilmiyorum.Bir yandan bebeğim olursa bundan kurtulacağımıda düşünüyorum.Çok kararsızım.Ne yapmalıyım? mafoldumben

Merhaba.Ben 21 yaşıma yeni girdim.4,5 aylık evliyim.Eşim evlendiğimizden beri bebek istiyor ama ben yaşımın küçük olduğunu düşünüyorum ve hazır hissetmiyorum.Ama şöyle bir durum var,ben yaşadığım yeri sevmiyorum,hiç çevrem yok,eşim işe sabah gidip akşam geliyor.Yani çok yalnızım.Bu yüzden sürekli huzursuzluk çıkararıyorum.Bu böyle ne kadar devam eder bilmiyorum.Bir yandan bebeğim olursa bundan kurtulacağımıda düşünüyorum.Çok kararsızım.Ne yapmalıyım? mafoldumben

aynen bende senin gibi düşünüyorum ve bebiş istiyorum benim ailem ist. ben eşimin görevi nedeniyle mardinde kalmak zorundayım ve burda hiç akrabam yok. senin gibi eşimi yiyip bitiriyorum ona biraz daha sabret bebeğimiz olunca kurutulucan diyorum bende 22 yaşındayım. bi bebiş bize iyi gelecek sanırım canım:emir_bebek::CüvCüv:

Kizlar niye bu kadar takiyorsunuz baska yabanci bi yerde olmayi??? ben avrupanin bir ülkesinde dogup büyüdüm ve hic tanimadigim baska bir avrupa ülkesine gelin geldim, hic tanimadigim bir dil, insanlar...ve akrabamda yok ama Allah'a sükür atlattim!!! nasil mi, esime baglanarak, onunla olmak beni mutlu ediyor...yani siz Türkiye desiniz, dilini herseyini biliyorsunuz...benden de ii alismalisiniz!!! bunlari birakin da bebis düsünelim, yuvanizi düsünün kizlar....Allah herkese bebis versin insallah

X