sizce ben abartıyor muyum?

efyzeyno

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009
232
0
45
:dance:canım bence abartmıyrsun. tabiki çocuklarımıza cam fanus çinde yetiştirmyeceğiz ama onlar şuan o kadar savunmasız ve korunaksız ki..pek çok şeye fazlasıyla dikkat etmek gerekiyor.

walla benim kızımın odasının toz bezleri bile ayrı..sabunlu su ile tozlarını alıyoruz..

bizim evde de sigara içen eşim var elini yıkıyor ama öyle kötü kokuyor ki öpünce oğlumuzu içim cız ediyoriçilmese sigara daha ii bence haklısın ben de kıyamıyorum oğluma ve tüm yazdıklarını harfiyen uyguluyorum dikkat etmek değil olması gereken onlar haklısım bende seninle hemfikirim söyleyince de bir tafralı oluyorlar anlamıyorum

ah canım ya yazdıklarında sonuna kadar haklısın hiç mi hiç abartmıyorsun ...hele hele şu sigara konusu niye insanlar böyle düşüncesiz davranırlar ki...uyar canım bence özellikle SıGARA konusunda...

artı şu var birde bu bebek doğum sırasında solunumu durdu kalbi zayıfladı 3 gün küvezde kaldı buna rağmen böyle davranan insan var bu evde

mutlaka uyar canancım sağlıklı bbek olsa bile bunlar yapılmamalı ki böyle bir hikayesi olan bebeğe daha özel ilgi gösterilmeli seni çok iyi anlıyorum...öptürme mümkün olduğunca ve biberonu sen hazırlamaya gayret et sık sık uyar biliyorum çok sıkıcı bir hal alıyor sürekli uyarmak kendine soruyorsun bu bebek yalnızca benim mi diye ya da bebek olduğunun bir tek ben mi bilincindeyim diye ama maalesef böyle uyar canım bol bol...

ben dışardan her kim gelse ellerini yıkatmadan bebeğe dokundurtmuyordum. özelliklede kayınvalidem hiç dikkat etmezdi bu tip hijyen sağlanması gereken durumlara... ister abartıyorsun desinler ister ayıplasınlar benim çocuğum benim için herkesten önemli. yaptığım da bebeğimin sağlığı için isteyen alınsın isteyen kırılsın umrumda değil açıkçası .. şimdi herkes yola gelmiş durumda. bu saydıklarının hepsine zamanında bende takmış durumdaydım.

canım sonuna kadar haklısın bende bunları yapıyorum yapyanını uyarıyorum ama tepki gösteriyorlar ki olsun önemki değil bebişim daha önemli fakat benim yanımda sevmiyorlar ama odadan bi çıkayım neler neler yapıyorlar bazen engel olamıyorum çok üzülüyorum

canım bence abartmıyorsun bende senin yerinde olsam aynı şeyleri düşünürdüm inan

Abartıyorsun arkadaşım. hemde bayağı bir abartıyorsun. Sana birtek bebeğin altını aldıktan sonra ellerin yıkanması gerektiği kısmında katılıyorum.

Evde seni rahatsız edecek şekilde davranan bu kişiler kim onu anlamadım..

Benim bebek konusunda en çok takıldığı şey şudur; her gelenin şaaap diye bebeği öpmelerine karşıyım ben..:1closedeyes:

Bak ne yap biliyor musun?
Bir tane önlük al ayıcıklı falan, sonra üzerine iplikle '' beni sev ama öpme'' diye yazı işle..:jeyyar: Bebişin boyuna as dursun..Nasıl fikir ama?:jeyyar: Emin ol sürekli şap şup diye bebeğe yapışanları caydırıcı oluyor, tecrübe ile sabittir .
Eller temiz olmalı bence de, dikkat etmen güzel de takıntı yapma..

hayatım biraz abartıyorsun..sigara filan okey de biberonun ağzı filan bunlara çok takma.. eğer doktorunuz özel olarak bu bebeği koruyun demediyse..yoksa çok nazenin olur bebeğin..en ufak bir mikropta hemen hastalanır..yavaş yavaş mikroplara alışacaklar...ama dediğim gibi özel bir sağlık durumunuz varsa onu bilemem...dün bir prof. dinledim tv de..anne ve bebek aynı ortamda bulunduğu için annede bebeğe geçecek mikropları zaten taşıyor dedi..ama anne sütünde bunlara karşı antikor bulunduğundan zaten koruma sağlıyormuş..sürekli öpmeyin, evin içinde sigara içmeyin, mümkün mertebe elleri yıkayın tamamdır..istersen pürel jellerden al sehpanın üzerine koy..ben öyle yaptım..üstüne de gelenler alınmasın diye "çınar ın kolonyası" yazdım..gelenlerin ellerine sıkıyorum kolonya gibi..en azından elini yıka demek zor olsada bunu kullandırarak bakterileri biraz olsun bertaraf etmiş oluyorum..ama dediğim gibi çok da kendini hırpalama...artık bebeklerimiz büyüyor onları herşeyden her dakika korumayız...

Arkadaşlar siz napıyorsunuz Allah aşkınıza ya. Oldu olacak steril bir oda yapın, çocuğunuzu orda büyütün.Kimseyi sokmayın yanına, neme lazım mikrop filan bulaşır.şakkıdı

meraba adasim
kac defadir yazmak istedim ama bebis aglayinca cikmak zorunda kaldim
bencede abartmiyorsun haklisin cnm bende cogu seye dikkat ederim .... ama malesef herzaman söyliyemiyoruz bunu karsimizdakilere söylesekte aliniyorlar aman alinsinlar walla doktorum böyle söyledi diyp doktorlarin arkasina saklanicaz artik
belki böylecelikle alinmazlar :ecrin_bebek:

klozet kapağını ne yapacağız :klava:
bu arada annem böyle yapıyor
tırnaklarda uzun

walla evde bebek olmasa bile o kapak kapali kalmalidir
en güzeli kisa bi süre icin oraya kapagi kapatin diye bi yazi asmak
madem kullanmasini biliyorlar kapatmasinida ögrensinlerrrrrrrrrr kötükedihüso

ama kızlar bırakın biraz çocuğunuz mikroba bağışıklık kazansın yoksa ilerde hasta olur durur mazallah kadının biri temizlik hastasıymış bide çocuğunu düşünün tabi sora tedavi için çocuğa mikrop aşılanmış biliyomusunuz

tabiiki öyle arkadasim ama canan arkadasimiz dememiski ben heryeri dezanfekte ediyorum diye ... tabiiki herkezin oldugu gibi bebeginde mikroba ihtiyaci var ama canan arkadasimizin dedikleri cok normal seyler yani .....bi ara emzik veriyordum ogluma
ve büyük oglumda ellerini yikamadn gelip bebegin emzigini tutuyordu ( cünki biliyorum her defasinda tuvaletten cikinca ellerini yikamiyor ) (buarada büyük oglum 3 bucuk yasinda )hemen gidip emzigi kaynamis suda yikamam gerekiyordu ........ canan arkadasimizda bence buna benzer bi konudan dolayi istemiyor bebegin mama sisesinin ucunun ellenmesini .....sonucta herzesin ne elledigini bilmiyoruz a.s.

Abartmıyorsun,bebeklerin teni çok incedir ve sigara içtikten sonra bebeğe yaklaşmak isteyen olursa üstünü değiştirmesi lazım,sigara öyle birşeyki içindeki maddeler kolaylıkla üstümüzdeki giysilerden bebeğe geçer,bunu bizim doktorumuz söyledi.Hijyen konusundada abartmıyorsun bebeğin çok küçük bunlara şuan dikkat edilmeli.

canım bende sana birçok noktada katılıyorum ama bunları takıntı yapmamak kaydıyla.ismini vermeden bahsettiğin kişi sanırım eşin.canım eşlerede eğitim verilmesi şart ben biraz biraz düzelttim eşimi işten eve gelir gelmez ellerini yıkayıp üstünü değiştirmeden bebeğe yaklaşamıyor.altını değiştirdikten sonra bende ellerimiz muhakkak yıkarım.sonuçta dışkıda bir sürü mikrop var vücuttan atılan.bana en zor geleni ne biliyormusun dışardan gelenlerin bebeğimi pat diye kucağına alıp öpmelerine gıcık oluyorum onları kırmadan nasıl ellerini yıkamadan dokunmamaları gerektiğini söyleyeceğim bilmiyorum.zaten çocuğun yüzü öpülmekten alerji oldu krem verdi doktor.hele kayınvalidem güya öpmüyorum ben koklıyorum diye gözümü boyamaya kalkıyor geçen gün ellerini öperken yakaldım ki bebeğimizin eli sürekli ağzında.öldüresim geldi .............

Arkadaşım bende sana katılıyorum ve kesinlikle abartmıyosun. Benide en çok sıkan konular bunlar. Bebeğimin doğmasına çok az kaldı ve ben napıcağımı bilemiyorum. İnsanlar yanlş anlıyolar, hemen başlıyolar ahkam kesmeye yok tek benim mi çocuğum varmış, yok efendim onlar bilmem kaç tane büyütmüşler... Valla çok da umrum değil kırılan kırılıcak artık. Ben bebiş doğmadan başladım insanları ufak ufak uyarmaya. O gelince sigara yok, ayakkabılar dışarda çıkacak, eller yıkanacak vs.. diye ama artık anlarlarsa. En çok korktuğum ya kucaklarına almaya kalkarlarsa aklım çıkıyo. Onlar ilk başta çok küçükler. Korunmaları gerekiyo. İlk 6 ay buna mecburuz ama sonrasında zaten mikroplara bağışıklık kazanmaları için serbest bırakmamız gerekiyomuş. Bunu gittiğim eğitim de anlatmıştı dr. Ayrıca küçük tülbentler alın dediler ve kucağına almak isteyenlere mutlaka onu verin, yani bebeğin yüzünün değdiği yere mutlaka koyun dediler.

walla cnm sigara konusunda napicaz bende bilmiyorum iki oglumlada türkiyeye gidicem bi 10 günlüne ama nasil zaman gecicek bilmiyorum düsünmekten kafayi yicem
ben sigara konusunda konusunca annem abartiyorsun deerdi
anneme kalsa sigara icicek oglumun yaninda ..ben en sonunda dedim kimse karismasin benim kurallarima büyütmeme ....cok karismak istiyen olursa dogursun bi tane kendi cocuguna bebegine karissin dedim
zaten aramiz öyle süper degil annemle ama simdi daha mesafeli olduk
kusura bakmasinlar walla hic kimse annem benim icin önemli ama bebegim dahada önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…